Propuneri pentru servele Speed

DeletedUser

Am deschis acest topic cu acordul lui Alizeea. Acest topic ii facut pentru propuneri doar pentru serverele speed! Aici se vor face propuneri pentru runde noi( care n-au fost facute niciodata pana acum) setari noi pentru rundele speed si multe altele.
 

DeletedUser

Na sper sa nu primesc warn pentru double post dar n-am vrut sa postez in primu post direct.
Propun pentru rundele din viitor cateva noi conditii de victorie:
- Pentru un fel de runda BASH:
Conditii de victorie: Jucatorul cu cel mai mare punctaj ca Inamici Invinsi in total din tribul cu cei mai multi Inamici invinsi ca agresor sa fie declarat castigator
- Cat vs Bash
Conditii de victorie: Odata ce un jucator ajunge la 12154 puncte nu va fi declarat castigator doar daca are cel mai multi inamici invinsi si ca agresor!
 

DeletedUser

Pretul nobililor constant si nelimitati pe un sat.(curtea cu 3 nivele)
 

DeletedUser

Pretul nobililor constant si nelimitati pe un sat.(curtea cu 3 nivele)

Cred ca mai fain ar fi asa:
-Pretul nobililor constant
-Maxim 3 nobili pe sat
-Nobilul parcurge pe o distanta de 50 parcele
-Curtea cu 3 nivele
-Taleri cu pret redus

Propunere setari pentru runde:
-Sa se adauge premii in PP - Locul 1 sa primeasca 2puncte si locu 2 si 3 cate 1 punct
-Sa se faca runde cu limite la 300-400 jucatori
-Limitele in trib sa fie de vreo 25(in caz ca sunt cu 300-400 jucatori)
Sau:
-Sa se faca o runda cu triburi automate adica jucatorii intra automat intr-un trib
-Numele triburilor automate sa fie selectate din primele 10 triburi dintr-o runda mai veche(una de calificare:p)

Si finalul si ideea mea preferata:
- Turneuri de BASH si CAT

BASH:
Sa fie 5-6 runde pe zi timp de 2 zile
Prima runda va alege toti jucatorii care vor participa in primele 6 runde..a 7 va decide cn va participa in ultimele 6 runde
Primele 6:
- 3 Runde sa decida tribul- In rundele respective vor primi pct pentru locuri:
Locul 1 : 5puncte
Locul 2 : 4puncte
Locul 3 : 3puncte
Locul 4-7 : 2puncte
Locul 7-10 : 1punct
In final se vor calcula si se va alege tribul castigator al turneului
Intre runda 1 si runda 2 va fi un interval de 40 minute in care adminii vor seta ca triburile sa fie aceleasi cu aceeasi jucatori adica jucatori vor fi bagati automat in triburile lor din prima runda
La jucatori va fi la fel ca la triburi doar ca pct se schimba
Locul 1 : 10
Locul 2 : 9
Locul 3 : 8
Locul 4 : 7
Locul 5 : 6
Locul 6 : 5
Locul 7 : 4
Locul 8 : 3
Locul 9 : 2
Locul 10-20: 1
Dupaia se vor calcula si se vor alege castigatorii.

La CAT:
Va fi daor pentru jucatorii runda asta
In caz ca o runda se termina cu primul jucator avand satu la maxim se va puncta astfel:
Locul 1 : 15
Locul 2 : 10
Locul 3 : 9
Locul 4 : 8
Locul 5 : 7
Locul 6 : 6
Locul 7 : 5
Locul 8 : 4
Locul 9 : 3
Locul 10-20: 2puncte
Si in caz ca se termina fara un jucator avand satul la maxim punctarea sa face la fel ca la BASH(La jucatori)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pe .br am vazut niste runde , cu viteza 400 , viteza trupelor 0.9 / 1 , de 3 ore , se pot cucerii alte sate , si sunt foarte multe sate de barbari care sa creasca pana la 12154 ...
 

DeletedUser

Da , dar daca ar fi asa macar sa bage ceva trupe in ele sa nu fie cucerite prea usor ;)
Pentru rundele in care nu se poate parasi tribul sa se adauge o chestie noua. Propunerea este chiar buna de aceea cred ca ar trebui propusa si la creatorii acestui joc si poate o sa o vedem la vers 6.5 :)
Sa se adauge o bara: Renunt - sa fie undeva pe langa mesaje.
Cand intri acolo iti cere parola si iti pune o intrebare:
Sunteti sigur ca doriti sa renuntati?
Daca va alege DA atunci satele lui se vor face barbare si colegii tribului le pot cuceri. Desigur el ramane in trib cu 0 puncte.
Daca va alege NU continua jocul
Stiu ca veti zice ca este optiunea Inceput Nou dar poate a folosit-o deja si nu poate sa dea:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cred ca mai fain ar fi asa:
-Pretul nobililor constant
-Maxim 3 nobili pe sat
-Nobilul parcurge pe o distanta de 50 parcele
-Curtea cu 3 nivele
-Taleri cu pret redus

De ce e mai fain sa nu poti face 4 nobili pe acelasi sat...si nici macar 3?....credeam ca deja asta exista pe server asta cu maxim 3 nobili.
 

DeletedUser

Repet:
Va rog sa postati propuneri pentru server speed sau setari pentru runde speed numai daca sunt noi! Cele ce le-am vazut sunt cunoscute si au fost folosite deja pentru o runde.In caz ca le vreti intr-o runda va rog sa le postati la Propuneri Runde Viitoare cu setarile care le doriti nu aici!
 

DeletedUser3038

runda cat fara catapulte, fara sprijin ,fara trimitere de resurse si doar 1 in trib
 

DeletedUser

Fara catapulte- ar strica toata distractia rundei
Fara sprijin - Cu doar 1 in trib faza cu sprijinu nu mai avea rost ca se da doar in trib
 

DeletedUser

Deci propun o runda cu viteza 200 si cu limita de jucatori 500......timp de o saptamana...si la sfarsit sa se acorde premii consistente......
 

DeletedUser28345

Io spun asa viteza 350-400 catapulte limita intre 100-150 jucatori cu catapulte limita in trib 7 membri sa se acorde sprijin+ trimitere resurse..
Si sunt deacord cu toti si cred ca multi sunt deacord sa se acorde premii in puncte premium .
locurile:
1- 6 pp
2- 4 pp
3- 2 pp
4- 1 pp
Asa cred io pana la urma ne spunem fiecare propunerile.
Sa mai vina propuneri ca sa aiba de unde alege.
 

DeletedUser

Si inca o problema majora....sa se faca rundele una dupa alta la maxim o ora distanta dar tot timpul.....ca sa putem sa jucam mai mult...si sa se afiseze cel putin 2 runde la planuite............ar trebui luat in considerare
 

DeletedUser28345

Da ca de multe ori nu stii cand incepem daca nu cauti pe forum si distantele intre runde sunt mult mai mari?
 

DeletedUser20120

de ce vreti limita de jucatori 500 ??
ca sa aveti sanse mai mari sa intrati ???
propun ca pe rundele bash limita sa fie de maxim 100, si pe rundele cat vs bash, cat, si rundele cu cuceriri sa poate intra cei care au cont premium

si ce este cu punctele de la turneul bash ??
ca primesti puncte daca ai satul dezvoltat, e bash nu cat !!!
si ce e cu turneul bash si cat??
lasati frate prostiile asta, aveti
voi vreti numai runde cat si bash, pentru ca acolo aveti si voi ceva mai multe sanse sa castigati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Propunere de noob :D

- limita de jucatori sa fie 100-200 (care intra fara pp)
- la 5pp sa ai 60 de runde jucate (cp nu se termina decat atnci cand ai jucat toate cele 60 de runde)
- castigatorii rundei bash: locul 1 3pp ;locul 2 2pp ;locul 3 1pp;
- castigatorii rundei cat: locul 1 1pp si locul 2 si 3 un titlu pe forum care sa dureze 1 saptamana
.. :D
 

DeletedUser

de ce vreti limita de jucatori 500 ??
ca sa aveti sanse mai mari sa intrati ???
propun ca pe rundele bash limita sa fie de maxim 100, si pe rundele cat vs bash, cat, si rundele cu cuceriri sa poate intra cei care au cont premium

si ce este cu punctele de la turneul bash ??
ca primesti puncte daca ai satul dezvoltat, e bash nu cat !!!
si ce e cu turneul bash si cat??
lasati frate prostiile asta, aveti
voi vreti numai runde cat si bash, pentru ca acolo aveti si voi ceva mai multe sanse sa castigati

Limita la 500 - ar fi mai multi jucatori care ar juca
Ca sa avem sanse sa intram - Da ce are ? Toti au dreptu la o runda speed
Cum adica ce is cu pct de la turnetul bash? locu 1 ca inamici invinsi primeste 10 pct si etc ....
Eu stiu ca Cat ii runda care se ia dupa punctele satului nu BASH...
Mie nu-mi pasa cn castiga..eu joc ca n-am ce face.. Si mare branza daca un weekend is numa bash-uri sau cat-uri ...
 
Sus