propuneri setari lumea 85

p0p1cu

member
Scor reacție
0
+ 1 sprijin doar in trib, ca si echipele mai mici sa aibe o sansa, nu doar vectorii de imagine sa castige totul de la inceput
+ 1 mai multe barbare/jucator
 

Flavy1

member
Scor reacție
0
+ 1 sprijin doar in trib, ca si echipele mai mici sa aibe o sansa, nu doar vectorii de imagine sa castige totul de la inceput
+ 1 mai multe barbare/jucator

+1

Daca e fara limita de fake si cu turn, nu are nici un rost ca nu ai limita de fake, ca oricum vezi ce atacuri ai :))
 

stou

member
Scor reacție
0
Daca e fara limita de fake obligat si fara turn altfel ce rost mai are ???
Turnul este un avantaj enorm tot pentru jucatorii cu experientza si triburile mai mari
Cat referitor la sprijin doar in trib sau in afara lor hai sa ne intelegm tocmai sprijinul doar in trib dezavantajeaza triburile mai mici si conducatorii fara multa experientza
Si cu sprijin doar in trib poti jongla jucatori dintr o parte in alta si avantajeaza si mai mult tocmai triburile mari si mai organizate cat despre triburile mici le tai orice sansa de a se putea ajuta de aliante sau de academiilor lor
Despre ce vorbim aici :)))?
Bonusul de noapte individual la fel
Toti il schimba sa vada inamicul cat mai bine cand nu esti online cu siguranta si cand esti .Sau aveti impresia ca pe bonusul activat nu o sa atace nimeni si sunteti invulnerabili :)))

Ma amuz enorm


Vad ca multi sunteti de acord cu setarile propuse in postul initial, si mai observ ca se discuta pe seama bonusului de noapte ( pe alt thread )
Cred ca mai indicat ar fi sa fac un poll cu vot pentru bonusul de noapte.

Pentru propunerea din celalalt thread, destul de asemanatoare dealtfel, vin cu niste precizari concrete.

1. *Tribul nu va putea fi parasit (dupa primele 30 zile) , doar conducerea avand posibilitatea de a concedia (fara a pierde prestigiul) - Nu este posibil tehnic

2. *Atacurile impotriva aliatilor se transforma in vizite, scoaterea unui trib de la aliati are automat un termen de asteptare de 2 zile - Nu este posibil tehnic


Acum este o idee sa transmitem la tehnic sa se implementeze cumva si aceste optiuni in configurare, dar momentan nu exista.


Din cele 2 propuneri vom face o singura varianta de config, singurul lucru unde vom discuta este bonsul. In rest ramane asa :



viteza serverului: 1.6
- viteza trupelor: 0.625
- moral activ (timp + puncte).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 75.
- abilități trib active
- cercetare simplificată
- fără limită de fake;
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile în ultimele 60 de zile.
- turnul de veghe - nu
- fortăreață - nu
- biserică - nu
- steaguri - da.
- realizări active.
- paladin: multiplu ( cu abilitati )
- arcași - da.
- gardă - nu
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000 p.
- sate bonus îmbunătățite
- bonus de noapte –activ 00:00-07:00 sau per jucator
- perioada protecţie iniţială - 4 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- curățare - da
- taleri cost normal
- gap comenzi - 100 ms.
- depozit premium activ
- Fara restrictii la trib

Este posibil ca la conditia de victorie sa fim nevoiti sa introducem alta in afara de dominata ( ultimele lumi sunt doar cu dominanta ).
Aceste setari mi se par cele mai bune setari de multe lumi incoace
Cu bonus fix 00-07 sau 08
Fara restrictii la trib (am explicat mai sus de ce )
Si cu sistemul de urne ca si conditie de victorie fiind foarte apropiat de cel cu dominantza doar ca poti inchide lumea mai repede decat sa astepti un an
Mi se par cele mai echtabile cerinte atat pentru triburile mari cat si mici
 

CharLye

member
Scor reacție
0
S a precizat când s a terminat lumea 77( ultima lume cu rune) ca nu se vor mai face lumi cu rune. A fost o eroare și n am putut Închide lumea decât după ce s a făcut tichet de către admini in Germania.
 

PIETRARU

member
Scor reacție
0
[/QUOTE]
Vad ca multi sunteti de acord cu setarile propuse in postul initial, si mai observ ca se discuta pe seama bonusului de noapte ( pe alt thread )
Cred ca mai indicat ar fi sa fac un poll cu vot pentru bonusul de noapte.

Pentru propunerea din celalalt thread, destul de asemanatoare dealtfel, vin cu niste precizari concrete.

1. *Tribul nu va putea fi parasit (dupa primele 30 zile) , doar conducerea avand posibilitatea de a concedia (fara a pierde prestigiul) - Nu este posibil tehnic

2. *Atacurile impotriva aliatilor se transforma in vizite, scoaterea unui trib de la aliati are automat un termen de asteptare de 2 zile - Nu este posibil tehnic


Acum este o idee sa transmitem la tehnic sa se implementeze cumva si aceste optiuni in configurare, dar momentan nu exista.


Din cele 2 propuneri vom face o singura varianta de config, singurul lucru unde vom discuta este bonsul. In rest ramane asa :



viteza serverului: 1.6
- viteza trupelor: 0.625
- moral activ (timp + puncte).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 75.
- abilități trib active
- cercetare simplificată
- fără limită de fake;
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile în ultimele 60 de zile.
- turnul de veghe - nu
- fortăreață - nu
- biserică - nu
- steaguri - da.
- realizări active.
- paladin: multiplu ( cu abilitati )
- arcași - da.
- gardă - nu
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000 p.
- sate bonus îmbunătățite
- bonus de noapte –activ 00:00-07:00 sau per jucator
- perioada protecţie iniţială - 4 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- curățare - da
- taleri cost normal
- gap comenzi - 100 ms.
- depozit premium activ
- Fara restrictii la trib

Este posibil ca la conditia de victorie sa fim nevoiti sa introducem alta in afara de dominata ( ultimele lumi sunt doar cu dominanta ).

Salutare!

Mi ar plăcea sa mai văd o lume cu biserica activa, cu paladin activ care sa poata găsi obiecte îmbunătăţite(nu știu dacă mai este însă posibil) iar ca si condiţii de victorie propunerea mea ar fi ca un trib trebuie să deţină 20 secrete unice timp de 720 de ore :) In rest, dpmdv as da și eu un +1 la setările de mai sus.
In același timp susțin și ideea lui iuda(te salut popic) și anume ca sprijinul sa fie doar in trib.
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
S a precizat când s a terminat lumea 77( ultima lume cu rune) ca nu se vor mai face lumi cu rune. A fost o eroare și n am putut Închide lumea decât după ce s a făcut tichet de către admini in Germania.
Au fost rezolvate problemele legate de lumile cu rune si universitate in versiunea 8.255
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Deci, o sa fac un poll, asa cum am zis mai sus legat de 2 aspecte :

1. Bonusul de noapte ( clasic de la 0 la 8 ) sau dinamic per jucator.
2. Restrictiile de trib ( atacuri doar in trib si sprijinul pe setarea "sosiri" ) - la poll va fi simplu : DA/NU ( da cu restrictii, nu, fara ) destul de evident nu ? :D

Pentru end game ( sfarsitul de lume ) s-a hotarat sa mergem pe rune, ca tot au fost rezolvate problemele de la ultima lume cu setarea asta.

Startul L85, undeva in octombrie spre sfarsit sau inceput de noiembrie.
 
Ultima editare:

Mihaitza84

member
Scor reacție
0
Nu prea isi are rost pollul, cred ca e evident din posturile la acest topic ca se vrea bonus de noapte fix si fara restrictii de sprijin!!!
 

MIRI

member
Scor reacție
0
Cu restrictii in trib neaparat, hai sa si gândim jocul, de ceva timp se câștigă doar prin aliante, cum este o lume cat de cat mai grea toată harta se unește si gata jocul. De fapt real, nu se mai bate nimeni. Încercați să faceti jocul cat mai greu, daca vor sa joace atatia pe l85 sa le dati motive sa joace. Prin urmare cu restrictii maxime la trib si fara bonus de noapte. Nu moare nimeni daca vom avea o lume cu o bătălie adevarata pe harta. Sa castige cel care joacă triburile, nu cine foloseste skypeul.
 
Sus