Protest general

  • Autor subiect DeletedUser2147
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Rest, activitatea se desfasoara pe un spatiu virtual, gazduit de servere din Germania. Dupa cum spun si conditiile acceptate de fiecare jucator la inscrierea pe acest joc, se aplica legislatia germana. Ca aceasta este armonizata sau diferita de cea europeana, romaneasca, este altceva. In fine, nu mai insist cu acest aspect, fiecare il intelege cum vrea.

Cum au fost alesi adminii si moderatorii - prin interviuri in urma aplicarii de catre acestia a intentiei de a face parte din echipa. Cine sunt - jucatori de triburile care se ofera sa faca pe baza de voluntariat o activitate suplimentara. Cum sunt platiti - simbolic (5PP lunar).

Din nou iti mentionez ca legile germane nu se aplica pe teritoriul Romaniei, jocul e .ro si e cu cetateni ai Romaniei asupra carora se aplica legea romana nu legea germana.
Unde s-au facut acele interviuri daca sustii ca nu exista sediu al Inno la noi in tara?Unde a fost facut anuntul cu privire la angajarea de admini si moderatori?Adica sunt multe aspecte care nu se cunosc si din ce vad eu oamenii care sunt admini si moderatori pot face ce vor fara sa fie trasi la raspundere in cazul in care exista abuzuri.
Sincer Lord Adex din ce imi spui tu, va cam desfasurati activitatea fara nici un suport legal in Romania, ca al unei firme fantoma fara sediu, fara nimic...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Renuntand la activitatea de moderator voi face ceva ? Voi sensibiliza pe cine, asta crezi ? Daca este asa, in secunda 2 renunt.
Legat de acele puncte care se acorda pentru suport, intentionez sa le folosesc pentru organizarea de concursuri si sa le acord celor care participa, dupa anumite criterii. Pentru joc imi voi cumpara punctele necesare, dupa posibilitati.

@Rest, este un spatiu virtual, nu teritoriul Romaniei. Pe acest joc pot participa jucatori din toate colturile lumii.

Nu mai insist cu aspecte te juridice, va rog sa faceti demersurile pe care le considerati necesare pentru a lamuri aceste aspecte.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Si cei inchisi cu ce anume au jignit???Postand acuzatii reale??
Acum 5 min a fost inchis un player pentru off-topic...cand el a postat intr-o tema de socializare...de spam...
Voi sunteti pusi sa musamalizati tot...nu ma intereseaza ca ma inchizi...nu e acuzatie...e o opinie..Nimeni nu-mi interzice(chiar nici voi :p prin regulament)sa-mi spun parerea sau opinia la ceea ce se intampla :p

Renuntand la activitatea de moderator voi face ceva ? Voi sensibiliza pe cine, asta crezi ? Daca este asa, in secunda 2 renunt.
nu uita....marea tot din picaturi e facuta ;)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Reale sau nu, acuzatiile nu au ce cauta aici. Punctul 6.3 din regulament interzice acest tip de mesaje. Ele trebuiesc dovedite si prezentate prin sistemul de suport (ticketing).

Desi se stie asta, se continua cu manifestari de acest gen, sub motivul protestului anti-scumpire Cp. Nu este corect asa.
 

DeletedUser

fiecare se exprima liber , ar fi o prostie sa iei BAN pentru ca iti exprimi nemultumirile in fata unui moderator , iar el sa creada de cuviinta ca tu faci nu stiu eu ce .
totusi , este o treaba serioasa aici , trebuie facut ceva. ( ma refer la scumpirea PP )
 

DeletedUser

Reale sau nu, acuzatiile nu au ce cauta aici. Punctul 6.3 din regulament interzice acest tip de mesaje. Ele trebuiesc dovedite si prezentate prin sistemul de suport (ticketing).

Desi se stie asta, se continua cu manifestari de acest gen, sub motivul protestului anti-scumpire Cp. Nu este corect asa.




6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

noi vorbim de jucatori banati...nu altceva :p:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30606

Lord adex nu demonstrezi nimic doar faptul ca si pe tine te deranjeaza ce au facut ei, faptul ca nu poti f cumparat cu 5 pp pe luna sau cat va dau ca nu ma intereseaza acest aspect, ideea e ca per total toti jucatorii au satit in capul celor de la innogames si al voastru ca aici in joc voi ii reprezentati, pentru asta ati fost pusi aici, sa ii reprezentati, si apropo atata timp cat a cumparat un domeniu pe net cu terminatia .ro se supune unor legi din romania, chiar daca pe voi v-a vrajit cu altceva. crezi ca mie imi face placere sa scriu aici o fac nu pentru ca sunt obligat ca nu am facut-o in 2 ani de zile decat maxim de 2 ori si nu pentru ca nu amgasit forumul extern ci pentru ca nu vroiam sa ma implic, dar cand cineva ma ia inclusiv si pe mine de prost nu ma simt bine si imi vine sa comentez, si apropo

tu dai replici de genul nu am ce sa fac pentru asta sunt pus aici, nu ma intereseaza cele 5 pp dar in schimb nu am auzit ca tu de cand esti admin sa fi facut vrun concurs cu premii in PP, deci nu mai promite diverse chestii aiurea nu suntem pacalici media de varsta pe lumea 1 e trecuta de 25 de ani lejer, si garanta ai rezolva ceva daca nu ai mai fi moderator

1. nu ar mai avea nimeni nimic cu tine
2. ai demonstra ca totusi si pe tine te deranjeaza scumpirile lor
3. da ai sensibiliza o gramada de persoane daca ai renunta

am mai zis si ma repet daca discuti cu noi nu o mai face printr-un aer de superioritate, si daca ne dai raspuns da-l pe fata sau asta e politica innogames totul e mascat poate nu se prind fraierii
 

DeletedUser

te doare mintea de atatea "aforisme" invocate de admini:((
se pare k ei inca nu inteleg 1 lucru:
fara noi se duc inapoi la coasa sau la saiba

cati si pana cand isi pot permite sa baneze?:mad:
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
marlboro00, au fost nenumarate avertismente inainte de a se dicta acele sanctiuni. Eu de fel dau banuri foarte rar si asta numai dupa ce ma asigur ca utilizatorul a inteles ca incalca regulamentul si o face in continuare, cu buna stiinta. Exceptie fac injuriile, atacurile la persoane, reclamele si link-urile interzise. Conform unei metodologii interne, pentru abateri de genul celor descrise de art. 6.3 se da direct ban, datorita excaladarii acestui fenomen si a exceselor la care s-a ajuns (imixtiuni in viata privata etc.) Eu personal daca sunt nemultumit de un fuctionar sau ceva asemanator (politist, jandarm, nu imi vin in minte acum), nu ma duc sa-l injur si sa-l acuz fara dovezi pe oriunde, o fac conform reglementarilor la care sunt supus in acea situatie.

apsu, nu sunt de acord cu afirmatia ta : atata timp cat a cumparat un domeniu pe net cu terminatia .ro se supune unor legi din romania. Te-as ruga sa argumentezi cumva acest lucru.
 

DeletedUser

marlboro00, au fost nenumarate avertismente inainte de a se dicta acele sanctiuni. Eu de fel dau banuri foarte rar si asta numai dupa ce ma asigur ca utilizatorul a inteles ca incalca regulamentul si o face in continuare, cu buna stiinta. Exceptie fac injuriile, atacurile la persoane, reclamele si link-urile interzise. Conform unei metodologii interne, pentru abateri de genul celor descrise de art. 6.3 se da direct ban, datorita excaladarii acestui fenomen si a exceselor la care s-a ajuns (imixtiuni in viata privata etc.) Eu personal daca sunt nemultumit de un fuctionar sau ceva asemanator (politist, jandarm, nu imi vin in minte acum), nu ma duc sa-l injur si sa-l acuz fara dovezi pe oriunde, o fac conform reglementarilor la care sunt supus in acea situatie.

apsu, nu sunt de acord cu afirmatia ta : atata timp cat a cumparat un domeniu pe net cu terminatia .ro se supune unor legi din romania. Te-as ruga sa argumentezi cumva acest lucru.



foarte corect...dar tu nu ai demonstrat ca a facut mai multe...implicit nu stim ce sa credem :p



DOMENIILE .RO SE INREGISTREAZA NUMAI PRIN ROTLD

intereseaza-te :) + din cate stiu eu...orice firma ce isi dasfasoara activitati in Romania(chiar si online)trebuie sa respecte niste reguli..? sau tu imi spui ca se iau bani in romania de la noi si nu se respecta nimic?(Fiscu' :D:D)

si plus..daca noi nu mai platim...nici tu nu-ti mai iei nimic:D:D:D(nu scoate nimeni bani din buzunar pentru moderatori si admini...se ia din profitul pe publicitate si puncte premium(STERGE-MI POSTUL DACA GRESESC))
Ce ai face daca maine ai afla ca nu ti se mai da decat 3 din alea 5 puncte?(pe motiv ca noi nu mai cumparam :p)
 

DeletedUser30606

Website traffic triburile.ro

Estimate the monthly website traffic for any site in the world

Enter the website


--------- Advertisement ---------

Tools:
· Domain info triburile.ro
· Page Rank www.triburile.ro
· Spider View www.triburile.ro


Domain triburile.ro estimated traffic (number of visits) :
18,946 visits per day
568,392 visits per month
Estimated domain global reach:
Sites with similar traffic:
· ringaling.tv - 554,905
· salyk.kz - 584,148
· overseadeals.com - 549,897
· boobgoddess.com - 562,998
· terminala.com - 594,611
· pearsoned.co.uk - 544,958
· volkswagen.co.uk - 545,554
· timeshighereducation.co.uk - 584,901
· muni.cz - 552,899
· alarab.com.qa - 557,097

daca pe pagina principala scrie ca:
Participă deja 159050 jucători!
iar traficul pe zi este de 18946, adica sa rotunjim la 19000, deci asta insemana ca sunt 19000 de jucatori mai seriosi hai sa mai adaugam un 6000 de la mine la acestia 19000 si sa ajungem la 25000 de platitori de CP care sincer aceasta cifra este una foarte foarte mare, daca din astia 25000, 2500 care vor fi lejer ce au semnat petitia nu vor mai cumpara CP ar insemna ca pe triburile.ro innogames vor avea o scadere a veniturilor din cumparare de CP de 10% daca pe fiecare site vor pati la fel s-ar putea sa isi puna totusi un semn de intrebare, semn de intrebare ce trebuia sa-l pune-ti si voi dar probabil la cifre nu stati asa de bine, deci rezuma-te domnule Lord Adex la ceea ce esti moderator nu iti mai da cu parea, lasa-ne sa ne exprimam fara ca iti mai bagi nasucul in aceasta treaba, tu vecheaza doar sa fie respectat regulamentul de postare pe forum in rest nu iti mai depasii atributiile, cu afirmatii caci garantat fiecare jucator conteaza caci fiecare jucator platitor de TVA reprezinta pentru innogames minim 50 euro venit anual
 

DeletedUser30606

apsu, nu sunt de acord cu afirmatia ta : atata timp cat a cumparat un domeniu pe net cu terminatia .ro se supune unor legi din romania. Te-as ruga sa argumentezi cumva acest lucru.

Legi si reglementari privind comertul electronicPublicat: 10 Februarie 2006 Lista urmatoare include principalele legi ce reglementeaza activitatea de comert electronic in Romania:


LEGEA Nr. 365/2002 privind comertul electronic;
HOTARAREA GUVERNULUI Nr. 1308/2002 pentru aprobarea normelor metodologice privind privind comertul electronic;
LEGEA Nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal;
ORDINUL Nr. 52/2002 privind aprobarea cerintelor minime de securitate a prelucrarilor de date personale;
LEGEA Nr. 455/2001 privind semnatura electronica;
HOTARAREA GUVERNULUI Nr. 7/2004 privind protectia juridica a serviciilor bazate pe acces conditionat sau constând în accesul conditionat;
REGULAMENTUL 4/2000 al BNR privind instrumentele de plata la distanta.
Informatiile de mai sus sunt prezentate cu titlu informativ. Cititi pe website-urile www.mcti.ro, www.e-guvernare.ro respectiv www.bnro.ro referintele complete si la zi ale acestor acte normative.
 

DeletedUser

adex.hai sa iti spun o chestie in legatura cu moderatul...si cu renuntatul...acu 2 daca nu ma insel un alt joc pe internet a fost cumparat de catre Pro tv, eu pe acel joc am fost moderator timp de un an si un grup mai mare am renuntat datorita faptului ca cei de la protv vroiau sa bage jocul contra cost adica sa intri sa platesti cam euro,iti amintesc ca acel joc a fost adus din germania iar cel care a cumparat franciza in ro e din cluj si ela deschis si in america si inca in vreo 3 tari supunandu se legilor de acolo....
dar revin sa iti spun ca cei de la pro tv au renuntat la ideea scumpirii sau mai bine zis introducerii de taxe in joc cand au vazut ca numarul playerilor scade considerabil dupa ce au fost informati de catre noi...asta puteati face si voi nu un fel de bal mascat sa vedem daca se prinde masa de jucatori ce e sub masca.
cu respect
 

DeletedUser

The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was


* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.


preturi bune la calitate excelenta
 

DeletedUser

Hopa! Google Chrome nu s-a putut conecta la ro10.triburile.ro
Sugestii:
Accesaţi triburile. ro
Încercaţi să încărcaţi din nou pagina
Căutaţi pe Google:




Hopa! Google Chrome nu s-a putut conecta la ro2.triburile.ro
Sugestii:
Accesaţi triburile. ro
Încercaţi să încărcaţi din nou pagina
Căutaţi pe Google:


Vrei si mai scump de atat? Pentru ??? Pagini albe avem si fara cost :p:p
 

DeletedUser30606

lord adex eu zic sa nu mai discuti despre ce nu cunosti in plus nu iti depasii atributiile caci varsta si nestiinta sunt un factor major in cunoasterea unor informatii pe care nu le deti in plus asa cum tu ai spus ai fost pus sa faci ceva nu face decat ce ai fost pus sa faci caci restul nu cunosti

Dezvoltarea comerţului electronic (e-comerţ) este unul din factorii cheie în efortul de a face UE cea mai competitivă şi dinamică economie bazată pe cunoaştere din lume.

Cadrul juridic la e-comerţ pe piaţa internă a UE este stabilit de Directiva privind comerţul electronic 2000/31/EC [COM(97) 157 final] [COM(2003) 259 , Directiva privind semnătura electronică , Directiva 2002/38/EC şi Comunicatul Comisiei
[COM(1998) 374 - not published in the Official Journal] privind impozitul pe tranzacţiile electronice.

Directiva 2000/31/EC privind comerţul electronic a eliminat obstacolele pentru circulaţia liberă a serviciilor online pe piaţa internă a UE şi formează cadrul legal pentru afaceri şi consumatori. Directiva stabileşte regulile armonizate privind transparenţa şi cerinţele de informare ale furnizorilor de servicii online, comunicaţii comerciale, contracte electronice şi limitări ale obligaţiilor furnizorilor de servicii Internet (ISP).

..legile sunt armonizate organismele lucreaza comun in interiorul pieteu unice si ca urmare tot platesc amenda...
9. Legea contractelor



Piaţa unică a dat posibilitatea cetăţenilor, întreprinzătorilor şi companiilor să se angajeze în activităţi economice sau în alte activităţi pe întregul teritoriu al UE în condiţii similare. În cazul cumpărării de bunuri sau servicii este necesară încheierea unui contract prin care sunt definite condiţiile în care tranzacţia poate avea loc.

Directivele adoptate pe linia armonizării legislaţiei în domeniul contractelor au avut ca obiectiv eliminarea obstacolelor pentru a asigura circulaţia liberă a bunurilor şi a serviciilor. Progrese substanţiale s-au semnalat în armonizarea legislaţiei contractuale în domeniile: comerţului electronic, sectorul bancar şi al asigurărilor, dreptului de proprietate intelectuală şi industrială, protecţiei consumatorilor şi al politicii în domeniul IMM-urilor.
În prezent, există preocupări pentru creşterea gradului de coerenţă a prevederilor legii contractelor şi în alte sectoare de activitate, existente sau cu perspective de dezvoltare.

În februarie 2003, Comisia a adoptat un Comunicat prin care a lansat un plan de acţiuni vizând următoarele:

¨ acţiuni pentru creşterea coerenţei între diferite instrumente ale legii contractelor, prin adoptarea unui cadru comun de referinţă;

¨ promovarea spre adoptare a Termenelor şi Condiţiilor Standard (STCs) pentru uzul general în cadrul pieţei interne a UE şi nu în cadrul unui singur stat membru;

¨ reflectarea cu atenţie la oportunitatea instrumentelor legii contractelor în sectoarele nespecifice.

deci adex te rezumi la ce stii sau mai ai nevoie si de alte informatii, te inteleg ca ai o misune dar nu te da prietenul nostru esti doar un moderator de forum ce si-a vandut loialitatea unei companii pentru 5 euro, deci sincer fa-ti doar jobul pentru care esti platit apropo vezi ca fa-ti se scrie cum se scrie spre deosebire de fiti care se scrie legat nu fi-ti este conjugarea verbului a fi
 

DeletedUser

apsu

cred ca s-a inteles ce am avut de spus...degeaba ne certam cu un moderator..nu rezolvam nimic...el isi face doar datoria...de a-si apara profilul de moderator si implicit de a aplica regulile forumului:p
 

DeletedUser30606

dar ma enerveaza ca are un stil propiu immogames de a se ascunde pe sub deget si a incerca sa iasa la suprafata chiar daca e pe langa subiect. in plus e doar moderator iar la cifre si legi e total "out of range", oricum cred ca a fost ultima oara cand postez ma intorc in anonimat ca m-am enervat am comentat acu ca mi-a trecut ma intorc la stadiul de a lectura doar
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ai dreptate apsu, nu are nici un rost sa-mi dau cu parerea. Totusi nu mi-ai raspuns la intrebare, asta vis-a-vis de cine ocoleste raspunsuri. Nu te-am intrebat despre comertul electronic ci despre afirmatia ta (rasp ceva de genul art. x din Legea n). Simplu cred eu. Dar ce stiu eu ... ma voi rezuma la activitatea mea, bafta la scris iti urez :)
mytza07, cred ca stiu la ce te referi. Imi amintesc ca totul s-a transformat intr-o mare chestie comerciala, insa din cand in cand joc cu placere acel joc chiar si acum.
Totusi, argumentul tau se refera la scaderea numarului de jucatori nu la renuntarea voastra la functii. Intrebarea mea este : atunci cand ai renuntat la functie a renuntat si firma la introducerea acelei taxe de joc ?

Acum, ca sa fiu in continuare in acelasi ton (totusi, acceptati o discutie serioasa si bazate pe argumente, nu va rezumati la a fi cu totii de acord cu voi) - jocul nu merge nici pentru platitori nici pentru neplatitor. Deci nu vad legatura :p

@apsu, vrei sa ne vanam greselile gramaticale acum ? depasii, deti ? - crede-ma ca nu e frumos sa facem asta. Si nici regulamentar :)
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus