Protest general

  • Autor subiect DeletedUser2147
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser30606

lord adex eu nu ma eschivez sunt niste legi ti le-am dat acolo si vei gasi daca citesti ceea ce cauti, un aviaon daca survoleaza Romania la 5000 de m altitudine se supune legilor romanesti si plateste pentru faptul ca a trecut pe acolo, si tu in naivitatea ta crezi ca innogames nu are nici o raspundere in fata legilor Romaniei, acest lucru ai fost intruit sa spui pentru ca nu cumva restul jucatorilor sa aibe pretenita sau sa ceara ceva, iar ceea ce faci tu este dezinformare premeditata caci incerci sa dezinformezi jucatorii, ca eu imi cumpar cont premium se numeste comet electronic, iar faptul ca ai un domeniu cu denimirea .ro ghici cui ii revin intr-un sfarsit banii, MINISTERULUI DE FINANTE :)), orice ai face pe domeniul Romaniei virtuale adica un domeniu cu .ro sau Romaniei reale mai devreme sau mai tarziu o particica din bani tai vor ajunge la Ministerul de finate deci te supui unei legi din Romania, stiu ca cam greu sa intelegi atata timp cat economia a fost doar o alta materie la scoala, dar nu mai dezinforma lumea, sa vedem ce va face innogames cand vor avea cu vreo 10% minim incasari pe .ro, eu totusi sper sa fie undeva la 30-40% si s-ar putea sa am dreptate conform utilizatorilor zilnici
 

DeletedUser

eu stiu ca da.ca inca am contul activ pe acel joc si mai intra cineva pe el sa vada ce mai e pe acolo.stiu ca e free acel joc
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@apsu, da-mi negru pe alb unde scrie : tranzatiile realizate pe site-urile de pe domeniul .ro se supun Codului Fiscal Romanesc. Si imi recunosc greseala din afirmatiile mele. Pana atunci te rog sa imi respecti parerea si sa nu faci afirmatii gratuite. Arata-mi respectul pe care il soliciti si suntem in regula, bine ?

@mytza07, nu stiu daca este gratuit sau daca putem face o comparatie. Pana la urma este treaba lor.
 
Ultima editare:

DeletedUser30606

adex eu nu m-am dat tare in gramtica sa pun lumea sa invete gramatica si urmatorul cuvant sa fie fa-ti aceea era o aluzie facuta la un comentariu de-al tau, nu e frumos nic tu ca moderator sa trimiti pe cineva sa invete gramatica, asa ca sa nu exageram cu excesul de zel, tu esti moderator de forum postarile tale ar trebuie sa se rezume doar la:

citat vasile ...... ai incalcat regulamentul postarea ta va fi stearsa si poti sa te consideri avertizat la a doua postare de acest gen vei fi banat conf. ....

astea sunt postarile unui moderator nu ceea ce faci tu, dar ti s-a permis sa faci acest lucru in special pentru ca sa poti influenta si divaga discutiile jucatorilor cand este vorba de ceva mai serios, daca era o cearta intre mine si altcineva nu cred ca ai fi intervenit atat , oricum cu asta ma incheiat nu am chef sa mai scriu, am sta anonim pentru acest forum 2 ani jumatate si a fost foarte bine voi mai sta si cateva zile care mai sunt pana pe 8

cu acestea fiind spuse bafta in continuare tuturor participantilor si citititorilor

o zi buna in continuare
 

DeletedUser

este de comparatie ca atunci cand au cumparat cei de la protv drepturile pt acel joc erau peste 100.000 de jucatori inscrisi si cam 25.000 zilnic care intrau.
si zic ca ideea de a introduce o taxa nu de o mari (dar cred ca se apropie ca asemanare) ne a deranjat foarte mult si impreuna cu administratorul de atunci (lucian) am renuntat impreuna cu alti 1000 de playeri in decurs de o saptamana la joc sau la functii si gandeste te cat de usor le a fost lor (protv) sa bage alt administrator si alti moderatori in o sapt nu au reusit si ne au contactat pe noi cei vechi cu o singura conditie impusa de noi cei care ii stiam cel bine pe jucatori sa renunte la ideea de a introduce o taxa.

cu asta am incheiat postarile mele pana dupa Sf. Sarbatori de Paste.
va doresc un Paste fericit si multa sanatate.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
mytza07, este interesant ce spui. voi studia aceasta posibilitate, in masura in care nu voi fi suspectat de ipocrizie, de a protesta in acest fel.

apsu, si eu as dori sa ma rezum la ce spui tu. Nu am foarte mult timp liber si abia reusesc sa il gestionez, mai ales in aceste zile. Sunt insa doua aspecte pentru care intervin : dorinta utilizatorilor de a li se raspunde la mesaje/intrebari/solictari si faptul ca incerc sa comunic, sa fiu deschis si sa gandesc si nu un robot precum cel descris de tine. Imi cer scuze pentru iesire cu privire la gramatica, nu este un aspect important in acest context.
 

DeletedUser

o chiestie interesanta ..... se va mari costul ...dar nici o versiune de joc noua nu include ceva premi ptr jucatori .

Sunt optiuni de care unele lumi nu beneficiaza ( trofee , tabara militara ...) ce facem ? Singurul lucru real adaugat in noile versiuni este planificatorul , atat . Mai sunt lucruri adaugate ...dar sunt mutate dintr`o parte in alta sau sunt lucruri care nu ne ajuta in joc foarte mult .

Cand sa propus acordarea unor premi , moderatorii sau adminii ..au inchis topicurile respective sa nu se dezvolte respectivele propuneri ..... acum noi jucatori ce trebe sa facem la un astfel de subiect ?
 

DeletedUser

Imi exprim si eu o umila parere, nefiind cunoscator al legilor, si neavand atatea clase cate au colegii de forum.
Din punct de vedere legal, sunt doua motive pe baza carora innogames nu pot fi atacati:
1. punctele cumparate pana la data de 8 aprilie, prin procedeul x*46 ajung pentru acelasi timp sau cu o zi mai mult in anumite situatii deci cumparatorul nu este prejudiciat
2. serviciul premium pentru care costul a fost marit NU este acelasi serviciu cu cel pana acum. Daca nu ati remarcat, s-a strecurat o micuta adnotare care specifica urmatorul aspect. Noul cont premium ARE INCLUSA dezactivarea reclamei. Deci e alt serviciu, asa ca nu prea merge atacat.
Protestul insa trebuie continuat, din punctul meu de vedere nu am de ce sa platesc in locul celor ce pun reclame pe site.
Insa legal, parerea mea e ca sunt acoperiti si rasacoperiti, asa ca orice polemica cu moderatorii nu are unde sa conduca. Sa fie harta albastra, cat mai multi inactivi, si atunci poate or sa mearga serverele mai mult de 97%. Informativ, 97% asta inseamna cam 11 zile pe an, deci discutam per total de 262.8 ore de nefunctionare asumate. Sincer, nu cred ca s-au depasit, eu unul nu prea am avut parte de nefunctionari care sa se intinda pe mai mult de o ora.

P.S. NU lucrez la innogames, NU castig nimic din chestia asta, sunt platitor ca toata lumea. Insa obiectiv, asta e opinia mea, nu aruncati cu pietre.
 

DeletedUser17342

daca e sa ne gandim LOGIC, la o firma de calibrul asta(chiar daca sunt niste jecmanitori), e imposibil sa nu aiba proprii avocati si consilere juridica inainte de orice actiune. au piata de desfacare in toata lumea, daca cineva ar vrea sa ii prinda cu mâța in sac, i-ar prinde, si ar lua de pe ei multi bani. deci, probabil legal sunt acoperiti 100%
 

DeletedUser

InnoGames a facut niste optiuni noi la joc .... asta duce la noi investitii . InnoGames vrea sa scoata banii din plusarea la CP , dar optiunile noi aduse nu sunt de mare interes , cei care propun aceste optiuni nu cred ca joaca triburile , fiecare optiune trebuia data la vot pe toate lumile . Corect era sa se faca un fel de vot ptr noile versiuni , foarte multe lucruri sunt in plus .
Multe lumi nu beneficiaza de versiunile complecte .... cine lucreaza la versiuni nu sa gandit sa implementeze versiunea complecta pe toate lumile . deci scumpirea e nejustificata in comparatie cu ce sa adaugat la joc .

Plus de asta noi nu avem o "miza" , nu putem spune " Pun x mil de cand joc triburi , dar pot castiga lucru y sau z "
 

DeletedUser12762

Sistema lor este foarte buna si foarte simpla de a esi din incurcatura... dar de data asta vor da cu barba in bara...

au facut multe si siau permis multe,,,,dar totul vine cu limita... deci sa vedem cu ce ramin afaceristii!

Protestul continua la infinit! (Noi avem timp sa asteptam si sa vedem cum se golesc buzunarele voastre, aveti de unde.)
 

DeletedUser

Un pic inactiv in ultima vreme, dar ma alaturi protestului alaturi de tribul din care sunt mandru ca fac parte ReB si de restul lumii 1.

macar de ar merge serverul bine si de am fi tratati cum trebuie de catre admini, sa stim pe ce platim in plus, da in conditiile de fata e inacceptabil asa ceva.
 

DeletedUser

Asta chiar este o treaba serioasa...daca va lasati dusi de nas...se vor umple buzunarele altora...si cand te gandesti ca e doar un joc...nu este nici macar WOW,Metin,conan,assasin sau alt ceva care sa spui "da merita banii" nu am vazut schibari deloc in joc sau bonusuri care sa te satisfaca...este acelasi joc de cand sa dat drumul...
 

DeletedUser

Schimbari sau adus jocului in sensul bun al cuvantului ....dar nu destul ca sa se justifice aproape dublarea banilor .

Si nici un membru din echipa triburilor nu a raspuns la intrebari ..... cine a propus noile schimbari ? de ce noi nu suntem intrebati ?
 

DeletedUser22307

Schimbari sau adus jocului in sensul bun al cuvantului ....dar nu destul ca sa se justifice aproape dublarea banilor .

Si nici un membru din echipa triburilor nu a raspuns la intrebari ..... cine a propus noile schimbari ? de ce noi nu suntem intrebati ?

chiar vrei sa te intrebe daca vrei sa dai mai mult deja stiu raspunsu tau cei de la inno ,mai bine incearca cu perdea cum au facuto ca avem de castigat o zi in plus cand de fapt pentru acea zi in plus dai dublu:D
 

DeletedUser31491

de aseara am inceput sa trimit mesaje celor din conducerea triburilor de pe .net si vad ca unii chiar au semant petitia.
cred ca ar fi de bun augur o migrare catre celelalte servere pentru a ne exprima nemultumirea iar acestia sa devina soldari cu noi, deoarece orce vot conteaza! :)
 

DeletedUser

eu unul nu am bagat niciodata bani in triburi si nici nu o sa bag insa ma alatur acestei "greve" deoarece cei de la InnoGames fac exact ca statul...oamenii dau impozite la stat insa statul (scuzati expresia) freaca menta pe banii nostri...asa si aici...daca tot cer bani mai multi macar sa faca ceva de ei
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus