Protest General

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Eu nu accept asta, am depus tiket sa vad ce zice printesa carmi ca-mi ramane de facut :)))
Ori cum vine vara si ma las de joc, dar vreau sa vad cat de repede o fac, mai astept pana la sfarsitul lunii pe 20 cand expira CP-ul, sau o fortez sa-mi stearga contul acum :)))
 

DeletedUser33089

Eu nu accept asta, am depus tiket sa vad ce zice printesa carmi ca-mi ramane de facut :)))
Ori cum vine vara si ma las de joc, dar vreau sa vad cat de repede o fac, mai astept pana la sfarsitul lunii pe 20 cand expira CP-ul, sau o fortez sa-mi stearga contul acum :)))

si crezi ca rezolvi asa?:D
asa a facut si TSL ca protest fata de anumite decizii si au rezolvat ceva?:p
sincer...mi-as face eu un joc care sa fie la fel ca triburile si le-as face concureta astiora :D
si o sa cer 50 de lei pe CP si i-as face sa dea faliment.. nici nu se stie cum se da vestea pe net ca e un joc mai ieftin ca X si Y joc..
 

DeletedUser

la cum merge jocul si vechiul tarif este extrem de mare...
yujq.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21015

Eu nu accept asta, am depus tiket sa vad ce zice printesa carmi ca-mi ramane de facut :)))
Ori cum vine vara si ma las de joc, dar vreau sa vad cat de repede o fac, mai astept pana la sfarsitul lunii pe 20 cand expira CP-ul, sau o fortez sa-mi stearga contul acum :)))

aha...vezi sa nu-ti raspunda :))))))))
 

DeletedUser15222

cam asta este scumpirea

deci 20pp*46(multiplicatorul)= 920 pp(nou)
mai departe
900 pp :100= 9 unde 9 = 14 zile ..
9*14 zile = 126 zile .. pina aici este ok ..

problema apare daca vreau sa cumpar ulterior cu aceasi bani cele 126 de zile ..
cu cu 10 euro cumpar doar 600 (pp noi)/100*14 zile = 84 zile
pierdere = 42 zile .
iar scumpirea este de 33%.. in cap ..

sincer mi se pare bataie de joc ...
cind totul se ieftineste in lumea asta datorita crizei .. ei se gindesc sa le scumpeasca .. la cum functioneaza serverele si tot suportul tehnic sincer cred ca nu se merita sa fim bataia lor de joc ..
 

DeletedUser33089

macar acuma sa existe intelegere pe vremurile astea grele...:(
eu unul daca as stii de un drept care ni la incalcat inno games sa ii dau in judecata si sa imi plateasca CP- pt 3-4 ani :p
 

DeletedUser33089

cam asta este scumpirea

deci 20pp*46(multiplicatorul)= 920 pp(nou)
mai departe
900 pp :100= 9 unde 9 = 14 zile ..
9*14 zile = 126 zile .. pina aici este ok ..

problema apare daca vreau sa cumpar ulterior cu aceasi bani cele 126 de zile ..
cu cu 10 euro cumpar doar 600 (pp noi)/100*14 zile = 84 zile
pierdere = 42 zile .
iar scumpirea este de 33%.. in cap ..

sincer mi se pare bataie de joc ...
cind totul se ieftineste in lumea asta datorita crizei .. ei se gindesc sa le scumpeasca .. la cum functioneaza serverele si tot suportul tehnic sincer cred ca nu se merita sa fim bataia lor de joc ..
dacus ai respectul meu :)
m123.gif

mai bine sa vina potopul peste noi
m069.gif

ce le-o venit acuma sa scumpeasca cand au scumpit deja o data CP-ul..
deja cam 1200 de euro castiga pe luna pe o lume..
si sunt 19 lumi..pai le-ar acoperii toate costurile..
 

DeletedUser

@ ludovicnapoleon uite datorita atitudinii celor ca tine serverele "merg" asa bine cateodata - ca doar romanul e "haxor" din tata'n fiu

@ lordkaos - nu stiu cat va mai merge acea afacere - prea multe fraude vor duce la restrictionari pentru cumpararea cu cardul pe serverele ro (aici se vor plange cumparatorii reali carora li se vor respinge platile) si in acelasi timp poate duce la limitarea utilizarii contului premium local (doar pe acel user)



Cea mai mare porcarie, ma bucur ca cu ocazia asta o sa renunt mai usor la joc :)))
1. Vine Vara
2. Suntem furati pe toate partile :))

Echipa triburile.ro putea sa zica, Nu suntem deacord cu aceasta actiune de scumpire, dar deeee, doar pe ei cu ce-i afecteaza? :)))
Cand nu-ti convine o decizie a sefului, ii dai finger si il lasi cu Costy-n mana ;) dar voua nu va pasa



Am dreptate sau nu?
Aici e dovada clara ca adminilor nu le pasa de jucatorii care joaca jocu asta, pe langa ca exista multa incorectitudine si coruptie in randul adminilor, acu mai vor sa ne ia si banii cu japca
 

DeletedUser17395

Parerea mea e ca acest protest e degeaba...Or sa ii doara in fund pe nemti :). Cel mai bine, va lasati de joc :)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Parerea mea e ca acest protest e degeaba...Or sa ii doara in fund pe nemti :). Cel mai bine, va lasati de joc :)

mai hai sa zicem ca s-a scumpit, dar nu au pus 5 euro in plus, da-o in masa de treaba ca ziceti ca l-a scumpit cu 100%. e drept ca multi dintre voi poate va privati de la anumite lucruri ca sa va bagati cp, dar scumpirea asta nu e un motiv de drama. Bravo Inno , eu va sustin initiativa :)) Uitati un exemplu aici : opteron, si-a sters contul pentru ca nu ii mai ajungea alocatia nepotilor sa isi mai bage cont, sunteti liberi sa il urmati si voi daca nu va convine, pt ca pe cei de sus nu ii intereseaza, mai sunt sute de mii de jucatori in toata lumea care vor plati in continuare cp ;)
 

DeletedUser

trebuie sa-si scoata si ei parleala pentru pierderile suferite in urma setergerii in masa a conturilor de pe majoritatea lumilor.Pe lumea asta au fost destule triburi care au dat delete de la jar... pana la.... tsl si inca nu e tot sa vezi playerii din hkk cand or incepe sa se barbarizeze atunci damage in buzunarul administrativ :))
 

DeletedUser17395

mai hai sa zicem ca s-a scumpit, dar nu au pus 5 euro in plus, da-o in masa de treaba ca ziceti ca l-a scumpit cu 100%. e drept ca multi dintre voi poate va privati de la anumite lucruri ca sa va bagati cp, dar scumpirea asta nu e un motiv de drama. Bravo Inno , eu va sustin initiativa :)) Uitati un exemplu aici : opteron, si-a sters contul pentru ca nu ii mai ajungea alocatia nepotilor sa isi mai bage cont, sunteti liberi sa il urmati si voi daca nu va convine, pt ca pe cei de sus nu ii intereseaza, mai sunt sute de mii de jucatori in toata lumea care vor plati in continuare cp ;)

Hai ma gaby ca gasisi si tu motiv sa iti stergi contu :), ala ca ai saracit ... Ce daca esti atacat non stop :), mai rezistai 5 ani ..da cu CP-ul asta, da-l in masa de treaba ca e prea scump :)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
opti doar stii ca am cont autonom, si nu prea imi trebuie mie cp, si cand nu se descurca ala autonom, sare maimuta lui nemonis ;) asa ca mai las-o cu vrajeala asta si recunoaste in fata intregii lumi ca ai preferat sa iti cumperi acadele si pufarine in loc de cp. :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus