Protest General!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Buna ziua,

Luand in considerare ultimile evenimente din acest joc, conducererile triburilor de pe lumea 1 au hotarat sa puna in practica un protest spontan. Despre ce este vorba:

Pe o perioada nedeternimata pe fiecare server.ro sa inceteze toate razboaiele si nici un jucator sa nu mai cumpere puncte premium. Nu vom ataca, innobila, trimite mesaje, bate taleri, etc. Pentru asta avem nevoie de acordul tuturor conducatorilor/intemeietorilor de triburi si de pe lumea asta.

"Cred ca avem o noua lupta de dus, una impotriva serverelor care nu functioneaza cu toate ca noi platim!"

In speranta ca putem trece peste orgoliile personale, din joc, astept confirmarea tuturor conducatorilor/intemeietorilor de triburi de pe aceasta lume pentru a putea pune in functiune acest sistem!

Pt informatii suplimentare: http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=26134

Protestul continua!
 

DeletedUser

yujq.jpg
 

DeletedUser25931

V-ati gandit o secunda ca asta cu premiumul poate fii o pacaleala de 1 aprilie?
 

DeletedUser17342

In calitate de Lider al tribului CRyder sunt de acord cu acest protest. Vom urma exact aceste actiuni, si sfatuiesc toti liderii marilor triburi sa o faca, pentru a nu ne mai bate joc de noi singuri.

Ideea principala e ca e un fel de palma trasa peste ochii, tinand cont ca de cateva luni bune serverul pica ZILNIC, ultima oara timp de mai mult de 24h, iar majorarile de preturi apar chiar in perioada asta...

Sa fim solidari cu fratii de pe Lumea 1 si cu restul lumilor de fapt;)

Protestul va incepe din data de 2 aprilie 2010! Practic atunci va incepe pacea generala pe lumea 1 si speram noi ca si pe celelalte servere.ro.

Daca intr-adevar pe data de 8 aprilie vor introduce scumpirea asta, toata lumea va da stergere cont! Bineinteles in toata aceasta perioada nimeni nu va cumpara nici macar 1 punct premium!
 

DeletedUser

cine are conturi si pe lumile de pe .net .... sa traduca primul post si sa faca si acolo o campanie...

:D
 

DeletedUser17342

Intrati pe acest link pentru a semna petitia pentru a nu scumpi PunctelePremium: http://www.gopetition.com/online/35211.html

Dati 'Sign the petition' si completati tot ce e cu steluta rosie :)

Reamintesc, nu e vorba de pretul lor neaparat ci de faptul ca isi bat joc de noi. Dupa cum observati nici in momentul de fata nu merge serverul :|
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25042

Lua-ti legatura cu Lord Adex pt ca este intemeietor de trib si moderator de forum si nu cred ca va fi deacord cu acest protest dar daca il puteti convinge.O sa anunt si eu conducatorul tribului T.S.B sa intre si sa isi spuna parerea aici.Din punctul meu de vedere este un protest firesc.Ei au bagat mai multe zerouri si acum contul premium este si mai scump si suntem si bagati in ceata plus ca serverul in fiecare seara e la pamant.

Gata aveti votul meu!

You are signer #543 [?]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

Eu ii incurajez pe toti liderii de triburi sa ia atitudine. Deja pe mai multe lumi jucatorii s-au unit pentru o stare generala de protest. Mi-ar parea rau sa cred ca suntem atat de ignoranti.

In legatura cu Adex, Ingerasa care este super-moderator si lider de trib pe L1 a pus piciorul in prag, aveti si mesajul:

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=629595&postcount=752


In legatura cu petitia, sunt deja 644 semnaturi. Mi-ar placea totusi sa deschidem toti ochii. Oricum jumate din jucatori se vor lasa de joc, nu stiu daca e o bucurie sau nu sa joci un joc singur sau sa te bati cu incepatorii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25042

In legatura cu petitia, sunt deja 644 semnaturi. Mi-ar placea totusi sa deschidem toti ochii. Oricum jumate din jucatori se vor lasa de joc, nu stiu daca e o bucurie sau nu sa joci un joc singur sau sa te bati cu incepatorii

Ce farmec ar mai avea lumea daca dupa cum spui si tu Crazy ar ramane incepatorii?Nu vei mai simti nimic acnd vei baga trupe la nobili unuia care habar nu are sa joace pt ca nu esti tensionat.Asa daca sunt jucatorii buni te poti mandrii cu citate de genul pai nah am reusit sa tin satul in fata lui X care e super jucator sau nu stiu ce.

Eu unul nu inteleg de ce nu vor sa lase asa punctele premium.Dau de banuit chestile aceasta care se repeta adica caderea repetata a serverului,abureala cu premiumul.Unde vreti sa ajungeti dragi admini?

P.S. Lui carmi nu va obositi sa scrieti ca nu are buna dispozitie nici macar sa dea un raspuns cat de cat legat de problema noastra.Cred ca se va ajunge in ultim caz sa ne mutam toti pe extern adica pe .net si sa nu ii mai facem pe romani cu bani ca isi bat joc de noi!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Pitic, promit sa semnez si eu acolo daca imi mai bagi niste sprijin, ca iar ma ataca colegii tai =))
Hai man, nu mai pune la suflet, recunosc ca am fost tensionat ce sa mai ... dar daca ramai doar tu poate ca vei lua si altfel de sate decat barbare.
 

DeletedUser25042

Ok.Adex!sprijin cu nobil sau?oricum felicitari pt aseara si pt fullul pe care mi l-ai spart dar ai pierdut mai mult def ca mine deci nu sun nt necajit si nu am pus la suflet:)).Cat despre barbare le iau ca tre sa fac aparare sa le trimit pe granita ca sigur unu ca tine nu va da stergere cont si tot tre sa ma tachinez cu tine:))Hai ca te sprijin doar daca promiti ca iti trece suparare pe mine:))
 

DeletedUser31760

Sunt de acord cu cele discutate aici.
Am semnat si eu petitia!
 

DeletedUser28979

eu cred ca renunt sa mai cumpar premium,nu dau stergere cont dar nu mai cumpar
voi juca asa cit merge
 

DeletedUser25042

Pai ce a dat careva stergere cont pana acum ca nu avea cont premium?Cum pot sta si altii fara premium stam si noi(care sustinem acest protest)!
 

DeletedUser17342

Da-i ma undeva... sunt parsivi asta sunt. Vor sa traga cat mai mult de pe noi. Peste o luna o sa scumpeasca iar cum vor, si tot asa.

Oricum nu e vorba de bani, e ultimul lucru asta. E vorba ca ne trateaza ca pe niste sclavi. Tineti ochii deschisi in weekend ca va fi interesant ;) cine vrea detalii sa imi dea mesaj


=======



Uitati aici cum a explicat un coleg situatia (foarte corect din punctul meu de vedere)

j123 a spus:
jocul desi este in limba romana nu se supune jurisdictiei legilor romanesti, deoarece Innogames este firma germana care nu are birou/reprezentanta/filiala/sucursala deschisa in Romania. are doar un domeniu pe net pe care oricine il poate cumpara pe viata contra a 200 de lei.
cat despre cele europene, nu am habar de ele si presupun ca daca incalca cumva legislatia europeana sau germana vor avea aia grija sa-i taxeze.

totusi comparand asta cu asta se vede de la o posta ca ceva e putred. ori pustanii astia de la innogames au pierdut simtul masurii, ori caruta scartaie tare intrucat nici concurenta nu sta cu mainile in san si felia detinuta de Innogames se micsoreaza pe zi ce trece.

sa trecem la chestiuni stricte de marketing, jocul, ca orice marfa, produs sau serviciu, are o durata de viata: lansare, avant, maturitate, declin, colaps. in fiecare etapa a duratei de viata sunt elemete specifice de marketing care se aplica.

acum jocul a trecut de mult de faza de maturitate ( pe care eu o estimez intre lumile 3 si 13) si este la sfarsitul fazei de declin, inaintea colapsului. in aceasta faza a proiectului deja ar fi trebuit ca toate costurile sa fie de mult acoperite, profitul sa fi fost maximizat, iar acum sa se mai stoarca ceva. s-au facut ceva face-lift-uri si asa si trebuia, pentru a mentine cat de cat atractivitatea jocului, dar acestea trebuiau insotite de discounturi, promotii, bonusuri. cand colo se procedeaza exact invers: se incearca prostirea consumatorului si bagarea adanc a mainii in buzunarul lui.


sa facem o comparatie cu industria auto. un autoturism se lanseaza cu surle si trambite, publicitate, liste de inscrieri, prezentari la saloane, eventual curse auto. si Innogames la fel a procedat: in 2007 cum intrai pe google sau un site, imediat dadeai de anunturile lor publicitare. urmeaza faza de avant concretizata prin cresterea vanzarilor, extinderea la export pe multiple piete. urmeaza maturitatea cand vanzarile ating maximum, lumea stie cu ochii inchisi totul despre acea masina si e recunoscuta de la distanta. nu uitati ca in aceasta perioada de obicei concurenta e in faza de lansare a modelului concurent care fura din clientii traditionali ai marcii.

urmeaza declinul..se mai pune un zorzon, se mai schimba putin masca sau un far, se mai fac discounturi. si in final iesirea de pe piata. linia de fabricatie se muta prin china, algeria, india sau iran unde se mai fabrica la preturi de rahat masini de mult depasite tehnic si moral. insa din proiectul ala s-a scos maximum de profit in toata aceasta perioada.


si ati vazut ca sunt deja 2000 de semnaturi, deci nu e chiar gargara
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus