Prusia +

  • Autor subiect DeletedUser36524
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser36524

Prieteni, colegi si dusmani

Berthier si Logofat Palade
liderii Last de pe L20 si L26 va prezinta

Prusia + Alcolici Anonimi
%5Bruzziaaaa.jpg
default.jpeg


Nu am va explic istorii in amanunte, nu am sa imi laud marfa cum face taranul la piata cu gaina indopata cu steroizi, nu am sa tin discursuri motivationale cum facea odihnioara Napoleon pe colinele de la Mantua si Lodi. De data asta am sa fiu scurt si la obiect.

Cautam membrii
Cautam dusmani
Cautam cartite si tradatori
Cautam toate elementele care fac viata in lumea asta virtuala care ne tine departe de prietene si familii atat de amuzanta.

Experienta: Peste trei ani lideri de triburi, mai mult sau mai putin importante culminand cu Last-ul de pe L20 (locul 12 la apogeu, a fost creat revoltandu-se dintr-un trib mediocru si a ajuns sa domine o zona din harta) si Last-ul de pe L26 (locul 4 la apogeu, constant TOP 10 pana cand jumatate din liderii de baza au parasit tara [adica eu am plecat in Brazilia] si in scurt timp s-au dus de rapa toate)

Obiective: Distractie, razboaie cat cuprinde, crearea unei echipe de jucatori bine inchegata cu care sa putem spera la mai mult de TOP 10.

Atuuri: Cunostiinte avansate in diplomatie, oratorie, educatie civica si politica, strategie si tactica militara, manipulare psihica si mintala, cunostiinte in informatica si psihologie, ghiul de aur, ceas de argint si pantofi de lac.

Dezavantaje: Ca nu suntem singuri pe harta :(

Motto-uri:

Vorba imprumutata de la aliatii nostri -SPQR- de pe L20:
"You will be assimilated
Resistance is futile"

Vorbele de pe L26:
Daca nu suntem in stare sa invingem nu suntem demni sa traim. Unde suntem noi nu mai este loc pentru nimeni.

Informatii suplimentare:
-Un sistem de conducere unic, dezvoltat de noi insine care va aduce in sfarsit DEMOCRATIA functionala in lumea triburilor
-Se vor face doua triburi, unul condus de mine si celalalt de Logofat care vor actiona ca o familie unitara. Vom avea totul in comun (exceptand femeiele si bolile cu transmitere sexuala)
-Avem deja multi jucatori adunati de pe alte lumi deci locurile sunt deja limitate
-Limita in trib va fi de 40 de oameni. Vom depasi limita doar pentru exceptii exceptional de exceptionale.

Pentru cine cauta dusmani seriosi: Va asteptam in N-V lumii
Pentru cine cauta trib serios: Va asteapta dirigintele la scoala
Pentru cine cauta trib cu idei, inteligent si interesant: N-V-ul lumii 27, luni dupa ora 20, cereti invitatie.

Fortuna Imperatrix Mundi !

Imnul Prusiei
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36524

NOTA: O sa schimbam curand numele AA in alteceva ... doar ca colegul meu nu s-a hotarat inca ... :D
 

DeletedUser36524

Prea uzat ... Dupa cum merge lumea in ziua de azi toti isi baga ... unele organe ... in ea democratie. Si nu am vrea sa patim la fel.
 

DeletedUser

si ccum vei ajunge tu la democratia perfecta? Da-mi mesaj privat daca e secret. :)
 

DeletedUser36524

Perfectiunea nu exista. A fost prea mult spus. Dar am creat alaturi de colegul meu un sistem de legislativ - executiv destul de eficient zic eu (am probat un prototip pe L26).

Imi pare rau sa iti spun dar este totusi un secret... :D Planuim sa il explicam in detaliu pe viitoarea noastra pagina de wiki.
 

DeletedUser

Berthier, dar daca e secret eu de unde sa stiu daca m-as putea plia pe un astfel de sistem? :)
in orice caz, pe ce criterii se aleg jucatorii?
 

DeletedUser36524

In general ii alegem cu ajutorul TWStats, vechimii pe forum si vechile cunostiinte. Are un rol decisiv si reputatia printre forumisti ...

Nu trebuie neaparat sa te pliezi pe un astfel de sistem. Orice trib are nevoie de o conducere dupa care trebuie sa te pliezi. doar ca al nostru este orientat mai catre utilizatori ... si implica aprox. 7 oameni ... ceea ce inseamna eficienta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ha ha :)))) pai in cazu' asta n-am ce cauta la voi :D pe contu' asta am inceput sa joc si am invatat sa dau un atac da' daca ii vezi tw stats-ul te sperii ca nu l-am folosit :D vechime pe forum..hm..aici chiar c-am incurcat-o :)) si reputatie? Aoleu, pe mine(aproape)numai spammerii ma respecta :(


Totusi, ca idee, nu s-ar forma un nucleu mai bun daca am folosi preinregistrarea in locul alegerii directe a directiei? Adica se fac 2 triburi nu? Pai sa invite unul din voi 2 cate 40 :)
 

DeletedUser36524

S-a facut deja treaba cu preinregistrari. Dar cum noi suntem "old-generation" nu prea am inteles sistemul. Asa ca am dat pre-invitatii la toti vechii prieteni si mai vedem ce o sa iasa din asta. Daca iese, bine, daca nu ... o sa incepem din parti diferite de harta si ne intalnim la mijloc.

De fapt, hai sa-ti spun adevarul ca te cunosc... Stii cum e treaba cu selectia? Daca are chef sa joace, scrie corect romaneste si nu incurca butoanele de la mouse, il luam cu noi. Chiar daca este incepator - cu toti am fost la inceput asa. Nu incercam sa cream TEAM PARADISE , All-Star selection sau ceva in genul ... Vrem doar sa gasim cativa oameni de nadejde si de treaba cu care sa jucam, cu care sa ne rupem ostile cot la cot si ce o fi o fi. In fond e doar un joc. Nu il luam serios ca nimeni nu iese viu din el.
 

DeletedUser

nu stiam ca ma cunosti, ma simt flatat :)) da, sunt de acord cu tine. Ma gandesc daca sa ma alatur voua dar poate ca daca nu vom fi macar vecini :) asta fiindca eu merg doar cu un mic ''grup'' de colegi si ori intram toti ori nici unul si cum la voi sunt locuri limitate..:(
oricum, am vazut cateva din discursurile tale si mi-a placut stilul, de asta as fi vrut macar de incercare sa fiu cu voi, da'mai vorbim. Daca o sa fie locuri libere la voi si-s de acord si colegii atunci poate ne vom intalni si in joc.pana atunci noapte buna :)
 

DeletedUser36524

Sunt locuri limitate ... dar limitele exista pentru a fi depasite :)
Eu astept pe oricare jucator acolo si apoi lasam selectia naturala sa isi faca treaba si sa scoata afara

Tot ce-n ţările vecine e smintit şi stârpitură,
Tot ce-i însemnat cu pata putrejunii de natură,
Tot ce e perfid şi lacom, tot Fanarul, toţi iloţii,


Dar cum e treaba cu Gaura? Nu faceti una si pe L27?? :)
 

DeletedUser

aaa, pai eu am venit doar temporar aici, nu e tribu' meu de suflet :D am venit ca m-a rugat posi, si nu e frumos sa refuzi o fata.. daca o sa vrea iurka atunci o sa faca una si pe 27 dar eu nu ma bag :D
 

DeletedUser

aaa, o intrebare. Nu cumva tre' sa pleci iar prin tari straine la 2 saptamani dupa ce incepe lumea?
 

DeletedUser36524

In mod ironic si pe L26 mi s-a intamplat ... Cand am jucat pe L20 a trebuit sa ma mut in Franta. Cand a inceput L26 a trebuit sa imi insotesc profesorul de arheologie in Brazilia pentru o luna si jumatate.

De data asta nu cred ca mai au unde sa ma duc avand in vedere ca mi-am indeplinit si normele de munca pe teren pentru a promova anul ... In tara natala tocmai am fost, razboi mondial nu va incepe curand... Deci banuiesc ca de data asta sunt statornic precum un stalp de telefon. Atata vreme cat nu imi taie astia netul, nu cred sa am probleme.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus