Puncte Premium

DeletedUser

Salut,cred ca ar fi bine sa nu se poata baga bani la inceput de lume,asa 1-2 saptamani. Pentru ca unii nu baga,si nu pot arata cat de tari sunt doar cand se dezvolta.Adica eu abia am facut 1000p pe 37 si apoi vad ca sunt cu 2 sate,de unde? Baga bani,si se dezvolta mai repede de 2 ori ca mine. Deci macar o saptamana daca nu ai putea folosi punctele premium ar fi super.
 
Scor reacție
98
Salut,cred ca ar fi bine sa nu se poata baga bani la inceput de lume,asa 1-2 saptamani. Pentru ca unii nu baga,si nu pot arata cat de tari sunt doar cand se dezvolta.Adica eu abia am facut 1000p pe 37 si apoi vad ca sunt cu 2 sate,de unde? Baga bani,si se dezvolta mai repede de 2 ori ca mine. Deci macar o saptamana daca nu ai putea folosi punctele premium ar fi super.

:)) ce gluma buna, sti vorba aia: taci si inghite :D
 

DeletedUser44200

never-stop-dreaming.jpg%3Fw%3D640
 

DeletedUser

Pai cam da,numa vezi ca tu deabea acum iti faci grajdu sau atelieru si altu acuma cucereste un sat,ca baga bani multi in joc.Nu am problema cu cat baga sau de ce,dar macar o saptamana la inceputul unei lumi sa nu poti folosi puncte premium
 

DeletedUser44200

Daca cineva stie juca, o sa joace bine cu sau fara premium. Daca cineva stie juca o sa stie juca si in prima saptamana, si in ultima. Mi se pare destul de penibila aceasta propunere. Contul premium iti face jocul mai comod, nu te face pe tine mai bun. Stiu ca productia aia de resurse cu 20% e deranjanta dar dupa ce apare cavaleria usoara, ea poate fi compensata.

Eu zic sa incercati sa fiti mai activi si sa va perfectionati pe casual si o sa vedeti ca adevarata valoare sta in jucator, nu in portmoneul jucatorului.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
In orice caz asta nu schimba nimic.
Daca nu se poate baga puncte in cont prima saptamana se baga in a doua si rezultatul ar fi exact acelasi
 

Deleted User - 2048663

Salut,cred ca ar fi bine sa nu se poata baga bani la inceput de lume,asa 1-2 saptamani. Pentru ca unii nu baga,si nu pot arata cat de tari sunt doar cand se dezvolta.Adica eu abia am facut 1000p pe 37 si apoi vad ca sunt cu 2 sate,de unde? Baga bani,si se dezvolta mai repede de 2 ori ca mine. Deci macar o saptamana daca nu ai putea folosi punctele premium ar fi super.

in general cei care se dezvolta rapid la inceput nu o fac datorita avantajelor oferite de facilitatile premium, sau cel putin asa am observat eu
cei care se dezvolta rapid, sunt cei care stau non-stop pe joc (ei sau sitteri, co-playeri) si farmeaza fara intrerupere, zi si noapte
in felul acesta resursele se aduna rapid in magazia iar dezvolatrea merge de la sine
avantajul celor 20 de procente oferite de facilitatile premium sau cele cateva mii de resurse oferite la schimb pe PP-uri sunt aproape neinsemnate in fata sutelor de mii de resurse care se pot jefui intr-o singura zi

si sa va convingeti, faceti un calcul cat ofera intr-o zi cele 20% in plus pe productie la mine, la nivelul pe care il aveti voi si uitati-va si la trofeul de jefuitor de resurse asa pe la sfarsitul zilei , sa vedeti cat a farmat un om "harnic":D

restul e...CAN-CAN...parerea mea

PS...am uitat sa precizez...trofeul sa fie pe o lume fara limita de farm;)
 

DeletedUser

nu se dezvolta mai rapid datorita cp pe naiba , ia baga tu 100 pp in injumatatiri si sa vezi cum te dezvolti cand 1 asteapta 2 ore sa i se ridice o cladire si tu o ai gata intr-o ora sau juma' de ora . activitatea sta la baza dezvoltarii dar si pp-urile sunt una dintre conditii . ca sa ajungi sa jefuiesti sute de mii intai trebuie sa ai cu ce si nu ai cu ce cand tu fara cp stai ore bune si astepti sa se ridice cladirile in timpul normal si vine 1 care le ridica instant . doar in ferma si cazarma / grajd daca bagi pp-uri si iti iei avans fata de ceilalti .
 

DeletedUser44200

Pe termen lung, tot valoarea, timpul dedicat si rabdarea iti asigura continuitate pe server. Punctele Premium doar iti fac jocul mai comod. Si mai putin frustrant.
 

DeletedUser

pe termen lung sunt de acord cu tine dar propunerea omului vizeaza doar inceputul lumilor . oricum doar spamam aici pentru ca stim cu totii ca asa ceva nu va fi implemantat .
 

DeletedUser44200

pe termen lung sunt de acord cu tine dar propunerea omului vizeaza doar inceputul lumilor . oricum doar spamam aici pentru ca stim cu totii ca asa ceva nu va fi implemantat .

Da... ai dreptate. INNO e pe societate comerciala si scopul lor e sa faca bani, nu sa fie jocul corect si utopic.

Regret tinere tovaras dar Nyx zice bine. Nu o sa se intample :(
 

DeletedUser

in general cei care se dezvolta rapid la inceput nu o fac datorita avantajelor oferite de facilitatile premium, sau cel putin asa am observat eu
cei care se dezvolta rapid, sunt cei care stau non-stop pe joc (ei sau sitteri, co-playeri) si farmeaza fara intrerupere, zi si noapte
in felul acesta resursele se aduna rapid in magazia iar dezvolatrea merge de la sine
avantajul celor 20 de procente oferite de facilitatile premium sau cele cateva mii de resurse oferite la schimb pe PP-uri sunt aproape neinsemnate in fata sutelor de mii de resurse care se pot jefui intr-o singura zi

si sa va convingeti, faceti un calcul cat ofera intr-o zi cele 20% in plus pe productie la mine, la nivelul pe care il aveti voi si uitati-va si la trofeul de jefuitor de resurse asa pe la sfarsitul zilei , sa vedeti cat a farmat un om "harnic":D

restul e...CAN-CAN...parerea mea

PS...am uitat sa precizez...trofeul sa fie pe o lume fara limita de farm;)

Da,poate sta sitteru poate tu ca sa farmezi,si eu tot farmam la inceputul lumii 37,statea si sitteru dar cat primea ? intre 1-20 de resurse,cel mai des 3-4 pentru ca toti farmau.
 

DeletedUser45166

Salut! Nu cred ca ar fi nici o mare pierdere daca s-ar extinde putin partea de joc in care sa nu se foloseasca PP...Probabil exista teama migrarii masive spre "totul gratis" insa cred ca balanta va ramane mereu echilibrata din moment ce unii jucatori chiar nu isi pot permite sa razbata fara un avantaj. Chiar daca este necesar un efort financiar...
 

DeletedUser40036

cel mai bine ar fi sa se urmeze modelul englezilor unde facilitatile premium(injumatiri,resurse,cumparare resurse) oscileaza intre lumi.exista lumi cu injumatatiri si productie marita,lumi cu injumatiri si schimb resurse pt PP-uri,lumi unde sunt active toate facilitatile premium,la fel cum exista si lumi fara nicio facilitate,nici macar injumatiri,doar CP,asistent si manager cum este L69 la ei.poate se face ceva asemator si la romani.
 

DeletedUser44200

cel mai bine ar fi sa se urmeze modelul englezilor unde facilitatile premium(injumatiri,resurse,cumparare resurse) oscileaza intre lumi.exista lumi cu injumatatiri si productie marita,lumi cu injumatiri si schimb resurse pt PP-uri,lumi unde sunt active toate facilitatile premium,la fel cum exista si lumi fara nicio facilitate,nici macar injumatiri,doar CP,asistent si manager cum este L69 la ei.poate se face ceva asemator si la romani.

Vrei sa zici cum e pe serverul international :D La englezi e abia lumea 22.
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Daca cineva stie juca, o sa joace bine cu sau fara premium. Daca cineva stie juca o sa stie juca si in prima saptamana, si in ultima. Mi se pare destul de penibila aceasta propunere. Contul premium iti face jocul mai comod, nu te face pe tine mai bun. Stiu ca productia aia de resurse cu 20% e deranjanta dar dupa ce apare cavaleria usoara, ea poate fi compensata.

Eu zic sa incercati sa fiti mai activi si sa va perfectionati pe casual si o sa vedeti ca adevarata valoare sta in jucator, nu in portmoneul jucatorului.

Aceasi parere am si eu . :D
 
Sus