Puterea gandului

  • Autor subiect DeletedUser16450
  • Data de început

DeletedUser16450

"Traim intr-un ocean nesfarsit de ganduri. Gandul este deopotriva lumea intreaga, marile dureri, batranetea, moartea, pacatul, pamantul, apa, focul, aerul, eterul. Gandul este cel care il leaga pe om. De aceea, cel care isi controleaza gandurile devine un adevarat Zeu pe acest pamant." spunea unul mai istezt ca mine. Voi ce parere aveti? Are gandul vreo putere?
 

DeletedUser16450

dape, m-am uitat. Din virgla mea de vedere, Oreste este cel mai bun exemplu cum ca exista si altceva fatza de ce credem noi. Inainte era un papagal, acum se vede clar ca a ajuns la un alt nivel de constiinta.
 

DeletedUser

Oare gandurile voastre vor avea puterea sa calauzeasca binele spre mine?
Hai sa vedem cat de tare va concentrati.
 

DeletedUser16450

Atunci cand cineva se gandeste cu multa dragoste la tine, esti invaluit intr-o aura de lumina. care lumina te protejeaza si nu numai. Cand insa cineva se gandeste cu ura la tine, chiar iti poate face rau. daca nu sii cum sa il opresti
 

DeletedUser16450

da, e ok ca si concluzie insa daca discutam despre ganduri aiurea indreptate inspre tine, (mentalizari negative, adica) faptul ca faci bine e insuficient. Decat daca esti tu un spirit atat de pur incat sa nu te atinga nimic. Intelegi ideea?
 

DeletedUser

daca gasesti unul mai pur ca mn , dau banii inapoi
PS . in vino veritas
 

DeletedUser14250

Atunci cand cineva se gandeste cu multa dragoste la tine, esti invaluit intr-o aura de lumina. care lumina te protejeaza si nu numai. Cand insa cineva se gandeste cu ura la tine, chiar iti poate face rau. daca nu sii cum sa il opresti

subscriu :)
 

DeletedUser12196

lucruri spuse doar partial, niciodata pana la capat.emisiunile lui oreste sunt ca lectiile administrate de bunica mea.incita curiozitatea si te indeamna la cautare.le-am urmarit o vreme in speranta ca-mi vor dezvalui ceva nou, ceva ce nu stiu sau la care nu am avut inca acces.dar nu, an ramas doar cu sentimentul ca-si impun o anumita cenzura si nu spun adevarul pana la capat.
in privinta aurei...
aura ti-o creezi singur.nu conteaza cum gandesc ceilalti.conteaza doar cum gandesti tu.important e sa te iubesti, sa te respecti si sa ai incredere in tine.trebuie sa vrei si sa faci bine semenilor,sa-i iubesti si sa-i respecti.lucreaza la asta si vei avea impresia ca minunile au venit in viata ta...
 

DeletedUser23722

Atunci cand cineva se gandeste cu multa dragoste la tine, esti invaluit intr-o aura de lumina. care lumina te protejeaza si nu numai. Cand insa cineva se gandeste cu ura la tine, chiar iti poate face rau. daca nu sii cum sa il opresti

eu nu cred in asa ceva..cu gandul te poti infulenta doar tu,ptr ca esti stapan pe el..altcineva nu!
 
Sus