Quit vs ASII (familia) si Mnk.S

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Neata turcule ;)

Bre sa stii ca ai dreptate, asazisul razboi dintre Quit si marea coalitie este mai degraba un antrenament cu public, si cred ca asa cum si altii au mai spus tema asta este, sau cel putin a devenit inutila, asa cum si tu spui este destul cat am facut jocul marilor personalitati, au devenit si ei seniori pe extern pe seama noastra, toti s-au gasit sa dea lectii de joc cand de fapt sunt praf, asadar rog colegii mei sa evite a le mai da apa la moara si sa ne limitam la a posta doar statistici din cand in cand fara alte discutii.


daca tot vrei sa faci o treaba macar pune mana si fa-o cum trebuie sau n-o mai face deloc

Parte 1:
Triburi: Quit
Parte 2:
Triburi: HFG

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1
Tabăra 2: 2
Diferență: 1

apoi fa si o harta quit vs toate tribuletele din statistica ta si mai fa si cate una quit vs fiecare tribulet de acolo ca sa vezi asezarea voastra vs ceilalti .
jignesti nemeritat unele triburi bagandu-le in marea coalitie . hfg conteaza pe harta din 24/25.07 ( de 2 saptamani ) nu dintotdeauna cum l-ai pus tu . mai informeaza-te un pic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

Statisticile alea puse de mine sunt cat se poate de reale, sunt razboaiele tribului, fiecare din acele triburi ne-au declarat war, si daca era sa stau sa fac pentru fiecare trib in parte cate o statistica detaliata mi-ar fi luat o vesnicie, am ales astfel sa pun toti adversarii la un loc, daca tu sau altii ati inteles altceva este doar problema voastra, eu n-am nimic cu nimeni. daca va deranjeaza n-aveti decat sa faceti voi fiecare statistici cum va place veti descoperi ca intr-un fel sau altu Quit este in avantaj, cat despre harti, pai astea sunt destule postate la sectiunea potrivita, nu are sens sa ma dau eu destept si sa fac altele, intrati unde trebuie si analizati cat doriti hartile avansate acelea spun suficient.

PS:Chevyx credeam ca esti suficient de inteligent sa realizezi ca atunci cand am zis marea coalitie nu m-am referit la tine si ai tai, insa poate ca m-am inselat, afla ca devreme ce nu ai inteles atunci te informez acum, nu am facut referire la tine si tribul tau in citatul postat ci stii bine la cine, si daca nu ma crezi este doar problema ta si nu-mi pasa, cu voi eu personal n-am nimic de impartit si in nici un caz n-am chef de polemici cu tine si colegii tai asa ca daca simti nevoia poti spune ce doresti, nu sunt interesat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ca intotdeauna arunci piatra apoi nu esti interesat de polemici . sunt destul de inteligent cat sa imi dau seama ca o statistica facuta de tine in care bagi toate triburile de pe harta reflecta mandria de a face parte in sfarsit dintr-un trib din care multi si-ar dori sa faca parte , un trib care domina harta asa cum triburile de pe alte lumi nu au reusit sa o faca . e prima data dupa mult timp cand esti dominant si nu dominat !
ps : felicitari pentru alegerea facuta
ps 2 : daca nu doresti polemici cu mine ori hfg nu ne mai baga in statisticle tale de 2 lei . veziti de dusmanii tai , in hfg sunt jucatori cum tu nu vei fi vreodata , intelegi ? idem quit . arata-le putin respect macar colegilor tai care duc acele razboaie , tu le duci doar la nivel declarativ ( ca intotdeauna dealtfel ) !

fiecare din acele triburi ne-au declarat war : inseamna ca si hfg v-a declarat razboi ? pe cuvantul tau ca a facut hfg asta , iti dai cuvantul ca este reala afirmatia de mai sus ?

un joc placut iti doresc . si un sfat , lasa-i sa vorbeasca pe cei ce au ce vorbi .

Le : sper ca esti destul de inteligent sa nu te lauzi cu un razboi la care nu participi activ si sa nu iei in calcul un trib cu care nu poti spune ca ai razboi ( sper sa nu ma insel si sa ai cumva cuceriri de la dusmani ).


scuze pt spam .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

Multe ar fi de comentat fata de afirmatiile tale, multe din ele neadevaruri izvorate din ostilitatea ce te caracterizeaza insa sunt mai inteligent decat crezi, voi fi eu cel care renunta devreme ce stiu bine ca o polemica cu tine nu are niciodata urmari bune deoarece tu faci o tragedie din orice, la prima ocazie ce ti se da iti scoti cornitele din ascunzatoare si tradezi un caracter intunecat si ostil, e problema ta draga chevyx ca vrei si cauti mereu cearta cu mine, Dumnezeu mi-e martor ca eu am tot incercat sa ingrop neintelegerile de atatea ori insa tu de fiecare data cand ai avut chef ai debitat tot felul de rautati la adresa mea, ei bine aici iarta-ma ca iti spun asta ( si jur ca nu o fac cu rautate ), insa te bagi in seama neinvitat stimabile, am spus deja ca nu am facut nimic cu intentie rautacioasa la adresa ta sau a tribului tau, si devreme ce nu poti crede asta este clar ca ai o mare problema, eu nu am mintit niciodata pe acest joc si nu am chef sa incep doar ca sa iti satisfac tie orgoliul.

Asadar domnule integritate morala si profesor de tribalwars, te felicit pentru acei colegi ai tai, pe cat de experimentat te pretinzi a fi pe atat de putin reusesti totusi sa intelegi oamenii si ca masura defensiva devii ostil, vorba ceea cea mai buna defensiva este atacul, ei bine imi pare rau pentru tine ca nu poti trece peste o ura atat de intensa la adresa mea si mai ales nejustificata, personal te respect ca si jucator, ai calitati incontestabile si deasemenea ai aratat si in conducere ca stii ce ai de facut, asadar si din acest punct de vedere parerea mea despre tine este buna, in schimb ca si simplu caracter ( sau omenie, sau cum mai vrei sa-i zici ), ei bine la acest aspect lasi mult de dorit, nu eziti sa provoci la polemici atunci cand ai chef, nu reusesti sa treci peste ostilitati si ura si iti arati de multe ori o fata destul de neplacuta, e pacat...

PS: Fii bun si daca nu ai altceva de comentat la adresa tribului quit ezita sa ma mai ataci neprovocat, ai ceva cu mine te astept pe PM unde nu asista i9ntreaga comunitate la spectacol, eu o sa-mi vad de treaba mea, te felicit ca esti mai sus decat mine, si-ti doresc la cat mai mare, pentru mine lumea asta nu are ca scop dominarea, ci jocul placut alaturi de prieteni vechi.

O zi placuta tuturor.
 

DeletedUser19202

MERLIN vad ca dincolo de faptul ca tu aici pe 25 nu ai realizari poate doar aia de tradator si care acum din fost dusman devine cel mai mare laudator al altora (evident in scop personal logic) tu vad ca iti permiti cam multe de la un timp legat de multe triburi si jucatori de pe serverul asta
hai sa te aduc eu putin cu picioarele pe pamant
-tu esti un jucator submediocru pe absolut toate lumile pe unde ai jucat fara nici macar o realizare cat de cat notabila
-iar pe extern esti unul din cei care posteaza mult ,prost si fara rost ca sa ma exprim asa ..

de aceea o sa te rog sa-ti vezi lungul nasului si sa vorbesti strict de tribul pentru care ai tradat si sa lasi tu celelalte triburi si jucatori de pe harta in pace ca nu esti tu in masura sa vorbesti
si in special evita tribul HFG! cand vom considera noi o sa te bagam noi in seama asa cum meriti

si cel mai important te rog un lucru
incearca cand citesti asta sa nu incepi iar cu vreun pomelnic de al tau ca deja ai plictisit pe foarte multi ingrozitor
 

DeletedUser25287

Ok pandev cum spui tu, multumesc pentru aprecierile astea negative, nu iti voi intoarce favorul sunt mai inteligent de atat, voi spune pentru ultima oara ca eu nu am nici o treaba cu voi, nu am facut decat sa postez o amarata de statistica iar voi ati sarit ca arsi, oare cine exagereaza? in fine, un lucru este cert, in toata mediocritatea de care ma acuzati adevarul este ca sunt mult mai civilizat decat veti fi voi vreodata ( tu si chev, avand in vedere ca voi ati fost mereu primii la judecata ).

Si cu asta am pus punct, de aici nu ma mai interesati.
 

DeletedUser30910

Nu este corect din partea noastra sa bagam toate triburile in aceeasi oala, deoarece acele statistici sunt false, era mai bine daca doreai sa faci acest lucru, sa pui statistici separate macar cu triburile in care suntem pe minus sau destul de echilibrati, cu toate ca topicul nu e Quit vs dusmanii nostri, hfg, skin nu aveau ce cauta in acest topic, se vede in titlul temei ce triburi sunt implicate aici.

Cat despre skin, permiteti-mi sa va felicit pentru acele statistici si totodata sa-i reprosez celui ce ne-a sfatuit sa nu va atacam pana nu vom stabili o diplomatie intre triburile noastre, ei bine....de astazi avem o diplomatie, vom vedea in viitor cum vor decurge lucrurile

Cat despre respect, nu poti sa fii atat de naiv sa zici ca doar skin trebuie respectat, toate triburile/jucatorii trebuie respectate/i
Mult succes !

P.S. mai lasati atacurile la persoana deoparte;) chiar daca vor sa para a fi subtile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17308

Sunt de acord si eu ca orice Trib , trebuie respectat .. Dar din statisticele care au fost puse mai sus , a fost bagat si Skin-ul in aceeasi oala cu celelalte si am zis ca nu e corect :) !

noroc ca ai plecat la ei.. ca era mai zdrobitoare statistica favorabila skin:))
inainte quit si tom erau perfecte.. acum esti in skin(nasol cand pleci de fricuta) , skinul e no1 pentru tine.. ce sa faci cand unii pleaca la caldurica
 

DeletedUser33263

Ok pandev cum spui tu, multumesc pentru aprecierile astea negative, nu iti voi intoarce favorul sunt mai inteligent de atat, voi spune pentru ultima oara ca eu nu am nici o treaba cu voi, nu am facut decat sa postez o amarata de statistica iar voi ati sarit ca arsi, oare cine exagereaza? in fine, un lucru este cert, in toata mediocritatea de care ma acuzati adevarul este ca sunt mult mai civilizat decat veti fi voi vreodata ( tu si chev, avand in vedere ca voi ati fost mereu primii la judecata ).

Si cu asta am pus punct, de aici nu ma mai interesati.

CUM PUNCT?

Eu am dat cu piciorul la un sezon intreg din "The Hills" ca sa urmaresc ce e aici si voi mergeti la culcare?

Offf....i should've known better :(
 

DeletedUser

PS: Fii bun si daca nu ai altceva de comentat la adresa tribului quit ezita sa ma mai ataci neprovocat, ai ceva cu mine te astept pe PM unde nu asista i9ntreaga comunitate la spectacol, eu o sa-mi vad de treaba mea, te felicit ca esti mai sus decat mine, si-ti doresc la cat mai mare, pentru mine lumea asta nu are ca scop dominarea, ci jocul placut alaturi de prieteni vechi.

O zi placuta tuturor.

nu am omule absolut nimic de impartit nici cu tine nici cu colegii tai aka tribul quit , am vrut doar sa iti atrag atentia ca e jenant modul in care tu vrei sa dovedesti o superioritate ( care dealtfel a fost recunoscuta si de noi si de alte triburi ale lumii 25 ) prin asocierea noastra cu asii si ceilalti . drept dovada a diferentei de caracter ca tot te-ai legat de al meu e faptul ca eu am recunoscut ca satele luate de la 206cc au fost cedate de ea si nu luate prin lupta . tu insa ... cu cine ne asociezi ?
nu stiu cum naiba se face dar in orice trib joci tu ai prieteni vechi . chiar toti jucatorii de pe .ro iti sunt prieteni ? sau esti doar un lingusitor care vrea astfel sa isi asigure un viitor cat de cat linistit in joc ? uiti ca si in tj-ul de pe l19 erau tot 'cei mai buni prieteni ai tai' si le-ai dovedit prietenia ta cum , stergand contul ? halal prieten . mi-e lene sa caut acum si sa arat aici modul tau de a renunta la prieteni si anume anuntand pe forumul extern stergerea contului . o realizare cu care sa te tot mandresti .
nu stiu care dintre noi 2 este mai civilizat ,daca imi amintesc bine tu m-ai injurat neprovocat iar eu nu mi-am permis sa te injur . de fapt n-am injurat pe nimeni in vreo 3 ani de zile si n-am sa o fac nici de acum inainte .

fara falsa modestie am avut reusite in conducere mult peste ce ai reusit sau vei reusi tu ceva in jocul asta , unele singur altele impreuna cu altii ale caror merite le recunosc . daca erai membru al tribului meu ( retine asta ) tu aveai interzis sa participi la discutii despre razboaiele tribului atata timp cat nu participi activ la ele ( pe intelesul tau atata timp cat nu cuceresti sat dusman nu ai motive sa deschizi gura )

MERLIN
-tu esti un jucator submediocru pe absolut toate lumile pe unde ai jucat fara nici macar o realizare cat de cat notabila

bine punctat . foarte bun twstats-ul ala pentru cine nu stie asta .

@ soledad : este o certitudine faptul ca quit este 1 dintre triburile care spun ceva pe harta si care daca nu se vor lovi de boala triburilor ce domina inceputurile de lume ( si anume pierderea interesului fata de joc pentru membrii sai ) vor avea un cuvant greu de spus si mult mai tarziu ( ceea ce dealtfel mi-as si dori daca voi mai fi pe harta , niste adversari redutabili nu niste adversari care joaca mario ) . insa ... vazand ce fel de jucatori formeaza quit de ceva timp imi sta pe taste o intrebare : cum ati primit voi in trib un barbaragiu precum interlocutorul meu de mai sus ? trebuie sa recunosc ca am fost surprins vazand ca aici pe l25 contrar obiceiului sau de a se lupta cu satele gri se lupta cu cele maro . trebuie sa recunosc ca e un + pt el si totodata pentru voi , o schimbare in bine .

scuze inca o data pt off topic . nefiind membru al quit sau asii voi inceta sa postez pe acest topic . succes mai departe ambelor parti .
 
Ultima editare de un moderator:

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
Chevyx, daca dai stergere cont care e necazul. Vrei sa zici ca trebuiesc cedate satele prietenilor?! Sau cum le poti demonstra ca le esti prieten, in cazul de mai sus cand Merlin a sters contu?!

Depinde de situatie, si nu se rezuma totul la sate, ci felul cum te comporti pe parcursul unei lumi.
 

DeletedUser

Sincer nu ne intereseaza performantele lui de pe alte lumi (Merlin s-a integrat perfect in tribul Quit, asta va spun pentru a nu exista dubi)
Appo stimati colegi, daca performantele jucatoruli Merlin nu v-au satisfacut, de ce la-ti luat alaturi de voi?
 

DeletedUser25287

Desi recunosc ca m-am grabit cand am bagat si skin si HFG in statistica alaturi de celelalte triburi si pentru asta imi cer scuze ambelor parti daca s-au simtit jigniti, pentru ultima oara va dau cuvantul meu ca nu asta a fost intentia, a fost o simpla greseala care nu merita atatea jigniri si atacuri atat de dure, se putea sa mi se atraga atentia civilizat asa cum s-a facut din partea SKIN carora le multumesc pentru intelegere, in schimb din partea celorlalti s-a ales sa fiu atacat furibund si pentru ce? ca la urma urmei suntem in razboi si nu aveam nici o datorie fata de ei, era de ajuns sa se spuna, ba merlin vezi ca ai gresit, nu ne pune cu aia, fa si tu separat, dar de la asta si pana la ce a urmat e cale lunga..

ON: aici nu am luat sate cu rosu aprins momentan de la venirea in QUIT deoarece startul meu a fost unul f tardiv si deci departe de zonele de comnflict, am luat insa sate de la vecinii de pe harta, si desi la TW-stats apare un barbar, de fapt va asigur ca si acela apartinea unui jucator care dupa ce i-am curatat satul si apoi am lansat nobilii a dat inceput nou in timpul cat trenuletul era pe drum la el, pot dovedi asta cu raport de curatare cui nu ma crede, voi sunteti liberi sa credeti despre mine cum doriti, e un forum liber si public, as aprecia insa daca m-ati trata la fel cum o fac si eu, adica fara jigniri, altfel nu aratati decat imaturitate.
 

DeletedUser

MERLIN vad ca dincolo de faptul ca tu aici pe 25 nu ai realizari poate doar aia de tradator si care acum din fost dusman devine cel mai mare laudator al altora (evident in scop personal logic) tu vad ca iti permiti cam multe de la un timp legat de multe triburi si jucatori de pe serverul asta
hai sa te aduc eu putin cu picioarele pe pamant
-tu esti un jucator submediocru pe absolut toate lumile pe unde ai jucat fara nici macar o realizare cat de cat notabila
-iar pe extern esti unul din cei care posteaza mult ,prost si fara rost ca sa ma exprim asa ..

de aceea o sa te rog sa-ti vezi lungul nasului si sa vorbesti strict de tribul pentru care ai tradat si sa lasi tu celelalte triburi si jucatori de pe harta in pace ca nu esti tu in masura sa vorbesti
si in special evita tribul HFG! cand vom considera noi o sa te bagam noi in seama asa cum meriti

si cel mai important te rog un lucru
incearca cand citesti asta sa nu incepi iar cu vreun pomelnic de al tau ca deja ai plictisit pe foarte multi ingrozitor

Ma bag si eu in seama ,am creierul odihnit dupa vacanta.Tin sa te contrazic ,Merlin este un jucator si conducator bun(l-am avut sef pe l11 ),pe l22 l-am exasperat cu spike-urile(eram un pitziponc) si acum din nou colegi.In privinta tradarii cred ca a expus destul de bine argumentele care au stat la baza intrarii in quit si nu vreau sa le repet.Merlin bine ai venit in echipa.
 

DeletedUser25287

Salutari @aras;)

Bine mai esti prin zona si nu dai de veste? :D Ce placere sa te regasesc ( zau ca nu stiam :D:D:D), uff lumea 11, ce amintiri frumoase, cred ca a fost de departe cea mai placuta lume chiar daca a avut si momente neplacute, si daaa mi-am luato rau pe 22 cu spike-urile de la pitiponci dar era si vina mea ca prea mi-o luaem in cap acolo recunosc, m-am multumit doar sa ma razbun pe unul de-ai vostrii-pe extremes tot cu un spike bine pus, apoi am renuntat ca ma saturasem sa o tot incasez :))

ON: Multumesc de aprecieri ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

noroc ca ai plecat la ei.. ca era mai zdrobitoare statistica favorabila skin:))
inainte quit si tom erau perfecte.. acum esti in skin(nasol cand pleci de fricuta) , skinul e no1 pentru tine.. ce sa faci cand unii pleaca la caldurica



Kimo , cred c-ar fi cazul sa nu te mai crezi un mare jucator , asa cum se cred multi .. Care e problema ta , daca am plecat in Skin ? Ce vroiai sa vin in Quit ? Asta nu o sa se intample niciodata , pentru ca niciodata Quit-ul nu o sa fie un Trib asa cum este Skin !Sa-ti spun si de ce ?!
1 . Cand se cere sprijin , nu primesti ! ( Asta am simtit-o pe pielea mea )
2 . Daca nu ar fi fost John Leguizamo ( m&m ) + Manuta , voi nici nu erati pe harta la ora actuala !
3 . Cu siguranta , nu iti sti toti jucatorii de Trib si pe Forum este o halababura !
4 . Era sa uit , nu am plecat de frica in Skin , ci am plecat pentru a face o echipa buna aici cu jucatori capabili de acest lucru !
5 . O seara buna !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Kimo , cred c-ar fi cazul sa nu te mai crezi un mare jucator , asa cum se cred multi .. Care e problema ta , daca am plecat in Skin ? Ce vroiai sa vin in Quit ? Asta nu o sa se intample niciodata , pentru ca niciodata Quit-ul nu o sa fie un Trib asa cum este Skin !Sa-ti spun si de ce ?!
1 . Cand se cere sprijin , nu primesti ! ( Asta am simtit-o pe pielea mea )
2 . Daca nu ar fi fost John Leguizamo ( m&m ) + Manuta , voi nici nu erati pe harta la ora actuala !
3 . Cu siguranta , nu iti sti toti jucatorii de Trib si pe Forum este o halababura !
4 . Era sa uit , nu am plecat de frica in Skin , ci am plecat pentru a face o echipa buna aici cu jucatori capabili de acest lucru !
5 . O seara buna !

Chiar daca nu mai joc in Quit! de ceva vreme pot sa iti sun ca spui niste aberatii mai mari ca tine si de cat sa iesi sa te faci de rusine mai bine ai tacea si ti-ai vedea de treaba.

1. Poate nu ai stiut sa crei sprijin si nu ai facut-o cum ar fi trebuit, dar iti pot garanta ca in Quit! s-a trimis sprijin cat era nevoie, si asta la fiecare jucator care era in nevoie.
2. Daca nu stiai Quit! si Manuta(care intr-adevar sunt niste aliati exceptionali) nu sunt aliati de la inceputul lumii si tribul s-a descurcat atat cu Manuta ca aliati cat si ca ei fara aliati. Iar din punctul de vedere al juucatorilor, intr-adevar John Leguizamo este un jucator bun alaturi de care am jucat si pe alte lumi si care are un merit in tribul Quit! la fel cum o au toti jucatorii care au participat si participa la proiectul Quit!, si care multi dintre ei sunt si niste jucatori extraordinari.
3. Posibil sa nu ii cunoasca pe toti ca jucatori, dar garantat conducerea laolalta cunoaste toti jucatorii si stie sa ii motiveze si sa ceara de la ei, asta fiind si motivul pentru care Quit! se afla unde se afla.
4. Nu iti cunoc motivele pt care ai plecat in SKIN si pentru mine sunt irelevante, deoarece ai plecat intr-un trib care nu va ajunge niciodata un trib de elita celor din Quit!, care alaturi de manuta sunt cele mai bune triburi de pe aceasta lume.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus