Quit vs ASII (familia) si Mnk.S

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17308

We Own ! You . . .Însuşiri
Numele tribului: We Own ! You . . .
Prescurtare: Quit
Număr de membri: 160
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 7.203.868
Punctaj total: 14.201.343
Punctaj mediu: 88.758
Loc: 1
Inamici învinşi: 33.402.291 (1.)
a vrut sa arate ca noi suntem 160:)
 

DeletedUser25287

@aDun iDei vad ca esti printre putinii care a iesit pe extern si cu altceva decat aberatii asa ca hai sa analizez putin mesajul tau.

...aceeaşi părere o împărtăşesc şi eu la randul meu. chiar dacă nu am timp foarte mult pentru acest joc căci iau în serios viaţa reală faţă de alţii care mămica şi tăticul aduce banu' în casă şi ei stau non-stop calculator triburile...

Dragul meu daca te-ai fi uitat si tu mai atent la jucatorii din Quit ai fi vazut ca media de varsta este totusi destul de ridicata, asa ca ceea ce spui tu aici este nimic mai mult decat o scuza ieftina menita sa justifice neputinta, in nici un caz n-am timp sa stau non-stop asa cum spui tu la PC, am totusi o viata reala unde ocupatia imi lasa putin timp liber, insa in timpul cat stau pe joc, stiu ce am de facut, la fel ca si colegii mei de altfel.

..nu mai zic de cei care bagă non-stop puncte premium,înjumătăţesc timpul pierdut care la rândul meu..eu îl pierd.

Nu cred ca iti dai seama cat de departe de adevar poti sa fii, eu sunt unul din cei care a protestat vehement impotriva posibilitatii de injumatatire a timpului contra PP, si daca ai fi urmarit discutiile pe aceasta tema de atunci ai fi observat ca foarte multi jucatori vechi au facut la fel, motivul te las pe tine sa-l descoperi.

nu asta este important,ceea ce mă supără pe mine cu adevărat sunt script-urile. adică eu daca joc normal dau cateva zeci-sute atacuri de farming..şi unul cu CP sau script ilegal da mii de atacuri in cateva ore. e ceva greşit gândit pentru acest joc..însă pentru admini si cei de sus..care administrează jocul..nu le pasă deoarece..este un mod inteligent de a scoate bani..şi pe acest fapt este axat ideea de joc din privinţa lor.

Iarasi gresit din 2 puncte de vedere:

1.Desi Contul premium ofera avantaj destul de mare cui si-l permite, totusi acest joc este o afacere, si logic ca se vor gasi metode de suplimentare a veniturilor, mai mult decat atat, nu exista joc tip browser-game care sa nu aibe oportunitati de avantaj contra cost, tribalwars nu avea nici un motiv sa faca exceptie de la regula, ei bine devreme ce platesti pentru joc mi se pare normal sa ai ceva avantaje altfel n-as mai plati, si 10E pentru 3 luni de premium nu mi se pare totusi atat de mult.

2.Scriptul ilegal... aici este o situatie sensibila avand in vedere ca in ciuda eforturilor TT acesta nu poate fi total oprit, si logic ca cei care au recorduri de farmare aproape sf-iste vor folosi intotdeauna acest script, dar devreme ce nu sunt detectati nu au nici un stres, asadar la acest subiect TT chiar nu au nici un interes sa-l tolereze.

...să trec la subiect. sir merlin deşi nu te cunosc prea bine,doresc să îmi exprim o parere la modul general despre ce se vorbeşte aici..având în vedere cu ce aere de vanitos pui text după text,denotă faptul că ai experientă de necontestat pe triburile.luându-te chiar şi de cel mai insegnifiant jucator de pe triburile..ce părere ar trebui să-mi fac despre tine?...

Stimate domn, experienta mea...detin suficienta la activ ( nu este aroganta ci purul adevar ) insa nu ea este in discutie aici la aceasta tema, dar sa ma acuzi de vanitate este totusi putin cam tras de par cum s-ar zice, nu este mai mandrie ci mai degraba consternare cauzata de faptul ca jucatori care sunt evident inferiori din punct de vedere al experientei se dau totusi zmei, a nu se intelege ca am ceva impotriva incepatorilor, nimic mai neadevarat, cam pe fiecare lume am intalnit astfel de jucatori si unii din ei chiar si-au dorit sa invete, au ascultat sfaturile mele, nu au pretins a fi ceea ce nu erau, si cu timpul au devenit jucatori de baza pe care pot spune ca-s mandru ca i-am intalnit, asadar trebuie sa si vrei sa inveti si nu doar sa dai cu prezenta apoi sa spui ca esti deja zmeu.

dacă unii îşi exprimă eronat părerea despre viitorul lumii 25 chiar dacă Quit e un trib puternic,cunosc jucatori acolo şi se şi vede cu ochiul liber că o duc bine..ei defapt sunt ca şi C.K. de pe l22 care la un momentdat s-au numit Dii..voi cei de pe extern sau chiar şi în joc vedeţi inevitabilul..Quit WoN!..ei ..eu pe l22 am avut trib ,s-a numit la un momentdat Burn, trib cu care făceam faţă tribului Dii după ce le-am dat clasă tribului WIZZ(care s-au destramat şi au tăiat-o în Dii majoritatea)..şi cei care ştiu povestea..ştiu că eram înconjuraţi de WIZZ..dar i-am rezolvat.

Nici o lume nu se compara cu alta, am invatat asta pe propria experienta, asadar este eronat a aminti de lumea cutare, tribul cutare, si asa mai departe, intotdeauna vor fi diversi factori care vor particulariza fiecare lume in parte, diferente ca setari, jucatori, pozitia pe harta, vecini, etc. Asadar sa compari ceea ce spui tu ca ai facut pe nu stiu ce lume cu ce se intampla aici este o greseala cauzata tot de lipsa de experienta, aici Quit momentan este lider de necontestat din toate punctele de verere, are o conducere solida si membrii experimentati ce au inteles demult ca si anume colaborarea stransa este cheia succesului, grupul este mai puternic decat orice individualitate.

deci,orice e posibil dacă ai jucători serioşi şi activi în trib..care dau sprijin la secundă/atac organizat la secundă etc.

Cliseul asta este atat de vechi si ieftin incat refuz sa-l comentez, ma multumesc cu schitarea unui zambet ;)

...sincer în acest moment,Quit le stă multor triburi în coaste..deci era momentul sa apară o coaliţie..deşi sunt de părere ca acesti lucru trebuia făcut de mai de mult timp. eu cel puţin aşa am făcut cu tribul B-W,am făcut coaliţie de la început,cand au apărut cavaleria uşoară..şi aşa au dispărut în cele din urmă.e un exemplu...

Tribul nostru nu sta nimanui in coaste, noi doar ne vedem de joc, un joc de strategie care se bazeaza pe cucerirea de sate noi de la adversari, daca voi ceilaltim luati asta ca pe un afront personal este doar problema voastra, asa cum si voi aveti dreptul sa va dezvoltati la fel si noi sa atacam pe cine gasim de cuviinta, neputinta voastra de a riposta nu inseamna si ca noi meritam mai putin roadele succesului. De remarcat faptul ca voi atatea triburi mici ati reusit sa ajungeti la un numitor comun in ceea ce ne priveste, si la fel si noi va dorim bafta in acest razboi, cu siguranta veti avea mare nevoie de ea.

Nu mai lua totul atat de personal, este o diferenta majora atat intre triburile noastre in sine cat si intre membrii ce le compun, nu are sens sa analizam detaliile acum, nu vreau sa va fac sa va simtiti si mai nasol, totusi trebuie sa va cunoasteti nivelul unii din voi ( nu ma refer la tine ), sunt cativa care se dau zmei total nejustificat si ar fi bine sa astepte intai realizari evidente pe harta apoi sa se laude sau sa critice pe altii aici pe extern, cuvintele sunt usor de rostit insa daca nu sunt acoperite si de fapte nu au nici o valoare.

Toate cele bune.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40580

Arogant ? Ha.Daca eu sunt asa , apoi Merlin cum poate fi catalogat cand apare pe forum si se da mare si tare , dar sta intr-un trib de 160 membri ? E normal la atatia membri sa fiti pe primul loc

LE. Si sa nu uite ca inca nu au dat de vreun trib serios , au razboaie de 2 bani.
 

DeletedUser35749

Arogant ? Ha.Daca eu sunt asa , apoi Merlin cum poate fi catalogat cand apare pe forum si se da mare si tare , dar sta intr-un trib de 160 membri ? E normal la atatia membri sa fiti pe primul loc

LE. Si sa nu uite ca inca nu au dat de vreun trib serios , au razboaie de 2 bani.


Of saracu de tine, de ce ai asa mult tu grija noastra? 160...? las' ca e bine, o sa fim si 200 nu conteaza, oricum in clasament conteaza doar primi 40.
 

DeletedUser25287

Arogant ? Ha.Daca eu sunt asa , apoi Merlin cum poate fi catalogat cand apare pe forum si se da mare si tare , dar sta intr-un trib de 160 membri ? E normal la atatia membri sa fiti pe primul loc

LE. Si sa nu uite ca inca nu au dat de vreun trib serios , au razboaie de 2 bani.

daca prezint adevarul asa cum il vad eu nu inseamna si ca ma dau mare si tare asa cum tu ma acuzi, nu uita ca nu am pretins ca eu sunt zmeu, ca eu as fi distrus nu stiu cati adversari si asa mai departe, eu nu am facut decat sa imi sustin tribul din care fac parte devreme ce consider ca merita asta cu orice pret, suntem un colectiv bun din care sunt mandru ca fac parte, restul este doar can can...

PS: Ma amuza copios afirmatia ta legata de numarul de membrii si concluzia ta cum ca numarul asta este singurul lucru care ne pune pe pozitia asta este suficient sa ma convinga ca nu merita efortul sa te iluminez ;)
 

DeletedUser30910

eu nu inteleg o treaba, la inceput eram numit trib de starteri (poate pe buna dreptate, avem multi starteri in trib, se vede asta, dar nu numai starteri)...din 160 daca ramanem 80 tot e bine...si uite asa tribul Quit nu va pica (probabil) cand incep starterii sa renunte...vor ramane altii in acest trib sa continue ce au inceput starterii (cum ne-ati numit voi) impreuna cu ceilalti, deoarece nu doar starteri au fost in Quit din start

Daca ati lua in calcul multe lucruri nu ati mai vorbi aiurea pe aici...:)

P.S. nu suntem singurul trib care are sau a avut atatia membri...si nici nu putem spune ca suntem cel mai tare trib de pe aceasta lume (chiar daca clasamentul ne-ar permite asta), printre cele mai bune, da, suntem...


Oricum l25 este o lume destul de slaba in comparatie cu celelalte...parerea mea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30628

soledad,daca te uiti bine deja top 10 ocupa toata harta :) ma refer la triburi....foarte slaba ii lumea asta,putini jucatori,harta mica.....ii aiurea de tot :)

la ce setari frumoase are....ii putin naspa ca asa putina lume joaca si ii asa mica harta :)
 

DeletedUser39708

soledad,daca te uiti bine deja top 10 ocupa toata harta :) ma refer la triburi....foarte slaba ii lumea asta,putini jucatori,harta mica.....ii aiurea de tot :)

la ce setari frumoase are....ii putin naspa ca asa putina lume joaca si ii asa mica harta :)

la opera 11 ai optiunea sa da-i zoom in partea dreapta jos :) sa fie mai mare harta pentru tine unguras
 

DeletedUser

merlin,n-am vorbit eronat când am adus în discuţie istoria lumii 22. faceam comparaţie Quit cu tribul C.K. la fel erau de necontestat acolo.a fost o mică paranteză

vreau doar să atrag atenţia că dacă Quit e pe primul loc şi are starteri sau cum sunt numiţi,asta nu înseamnă că mereu vor fi pe 1. că vor fi de necontestat.

ca şi trib puternic şi plin de veterani ar trebui să se poarte frumos cu ceilalţi spre exemplu John Leguizamo,chiar m-a impresionat omul cât e de ok..însă aici pe extern fiecare îşi dă câte o părere d'aia..m-ai ales dacă e din Quit.. zici că el duce tribul pe umeri.de asta cataloghez ca vanitosi pe unii jucători.poate pe viitor îmi voi schimba părerea,depinde de cum decurge discutia şi cât de bine ne cunoaştem. la prima vedere asta pot vedea.

doar păreri..
 

DeletedUser

arathorn , tu stii ca eu sunt satuli de oameni ca tine? pe lumile care am jucat s-a gasit cate unu ca tine care daca uneste 5 triburi de noobi se crede invincibil

Am zis eu vreodata ca suntem experti in joc sau ceva ???Voi sunteti expertii , faceti-va jocul,si noi pe-al nostru.
 

DeletedUser30628

arathorn , tu stii ca eu sunt satuli de oameni ca tine? pe lumile care am jucat s-a gasit cate unu ca tine care daca uneste 5 triburi de noobi se crede invincibil

kimo....nu uita o singura chestie :) o turma de noobi o conduci cum vrei tu,pe cand o turma de jucatori buni nu prea :) am vazut pe mai multe lumi unde am jucat....si crede-ma ca,cateodata cam pun probleme noobi daca sunt condusi de unu cu ceva experienta :)
 

DeletedUser17308

kimo....nu uita o singura chestie :) o turma de noobi o conduci cum vrei tu,pe cand o turma de jucatori buni nu prea :) am vazut pe mai multe lumi unde am jucat....si crede-ma ca,cateodata cam pun probleme noobi daca sunt condusi de unu cu ceva experienta :)

asta crezi tu pittere:) la noi exista coordonare , chiar ti-as dori sa joci alaturi de noi si atunci nu vei mai comenta aici:)
@arathorn , stai tu linistit noi ne facem jocul
 

DeletedUser

O sa ai o surpriza ce poate sa faca cele 10 % din trupele ramase :)))
arathorn1 în data de 01.08. la ora 10:25
Dragi colegi si colege ,


Avem multe razboaie la activ ,dar se vor rezolva . Cei din T-J ,deja e haos la ei,se tem de noi daca ati stii ce am fazut pe forum la ei , v-ati prapadi de ras,se tem sa nu pateasca ca fostul trib TKT .
Cu Quit totul merge bine,nu sunt probleme,am reusit sa le rupem 90% din trupele cu care atacau , asta datorita sacrificiului catorva colegi.In acest razboi trebuie sa ne implicam toti , nu doar cei de la granite.O sa fiti bine organizati,nu avem cum sa pierdem , deci fiti optimisti.Jucati ca un trib adevarat , cum am scos si alte triburi de pe harta tot asa o sa facem si cu dusmanii de acum.



Cu stima si respect arathorn1
 

DeletedUser30628

asta crezi tu pittere:) la noi exista coordonare , chiar ti-as dori sa joci alaturi de noi si atunci nu vei mai comenta aici:)
@arathorn , stai tu linistit noi ne facem jocul

am vazut kimo pe 21 cum a fost...is multe orgolii daca sunt in trib numa jucatori buni....

uite tribu lu cavalleras pe 21 ne-a dat batai de cap si erau din 350 de jucatori doar 50-100 buni sa zic asa...poate chiar exagerez....dar daca ii putina organizare si in tribu de noobi crede-ma ca ve-ti avea batai de cap cu ei :)

oricum va urez un razboi placut si cei mai buni sa castige :)
 

DeletedUser17308

am vazut kimo pe 21 cum a fost...is multe orgolii daca sunt in trib numa jucatori buni....

uite tribu lu cavalleras pe 21 ne-a dat batai de cap si erau din 350 de jucatori doar 50-100 buni sa zic asa...poate chiar exagerez....dar daca ii putina organizare si in tribu de noobi crede-ma ca ve-ti avea batai de cap cu ei :)

oricum va urez un razboi placut si cei mai buni sa castige :)

aici e lumea 25 , alti conducatori si alti jucatori e totul 100% diferit cum era pe 21:)
 

DeletedUser

Ca sa nu mai fie discutii ca toata harta este impotriva tribului quit, va aduc la cunostinta ca tribul manuta are aceleasi razboaie pe care le are si quit.Suntem aliati si mergem alaturi de ei pina la capat, sau pina la margine :) Bafta tuturor celor implicati in acest razboi "mondial" :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus