Rapoarte amuzante

DeletedUser

Nu stiu daca nu mai este topycul, dar nu l-am gasit:p
Vroiam sa va arat ceva foate tare:
omnebunjhaz0.jpg


41.gif
41.gif
41.gif
41.gif
41.gif
41.gif
 

DeletedUser

Noob !!! :-L


Tu, nu cel care te-a atacat cu 2 nobili ;-)
Am sa-ti explic si de ce: vine o vreme cand ai nevoie de nobili in alt sat, in alta zona, si e mult mai ieftin sa "sacrifici" nobilii existenti in alt sat si sa-i muti acolo unde ai nevoie ,decat sa bati taleri pentru a face altii ... mai ales cand ai multe sate si ai nevoie de cam de peste 100 de taleri pentu a face un nobil.Asa te costa doar resursele pentru a face nobilul din nou ...
 

DeletedUser

nei nah, la asta mam gandit si eu prima data, dar totusi, de ce nu ia facut acolo unde trebuia din prima... eu nu as fi facut asa, as fi trimis si la mama dreq ca armata costa la fel:p
 

DeletedUser

Depinde de lumea pe care joci , de exemplu pe lumea 1 nobilul poate calatorii maxim 58 de ore. Asa ca nu poti trimite nobilii chiar unde vrei.
 

DeletedUser5168

in plus e mai bine sa ii faci undeva unde durata de calatorie pana la un sat atacat sa fie cat mai mica.... daca dureaza 50-58 de ore atunci are tot timpul din lume pentru a-si trimite sprijin, fie de la el fie de la trib sau aliatii personali.... deci pentru 100k de resurse se merita ( transferi din fiecare sat cate un pic, si nu se cunoaste diferenta :D )
 

DeletedUser3366

...bun sa zicem ca vroia sa scape de nobili...dar oare nu era mai simplu sa isi atace un sat propiu?..nu vad rostu' sa atace p altcineva..ca sa stie si altu ce fac eu in curtea personala !?
 

DeletedUser

nu. si eu acu am atacat cu 3 nobili un sat din alt trib.
Motivu: Pana la ala faceam 35 de minute, pana la satul meu faceam ceva mai mult ;)
 

DeletedUser

In cazul in care n-ai observat, theee, exista pe forumul fiecarei lumi cate un topic de atacuri si defensive amuzante. Deci, nu vad rostul acestui topic, aici.
 
Sus