rapoarte aparare

  • Autor subiect DeletedUser1630
  • Data de început

DeletedUser

si eu sunt pro,am avut odata 3500 pagini de rapoarte pe 2 jucatori sprijiniti(peste 2000-2500 atacuri)..am innebunit 2 zile:rolleyes:
 

DeletedUser5151

si eu sunt pro,am avut odata 3500 pagini de rapoarte pe 2 jucatori sprijiniti(peste 2000-2500 atacuri)..am innebunit 2 zile:rolleyes:

Putin, putin, am avut vreo 20000 de astfel de rapoarte (numar aproximativ, am inmultit numarul paginilor de rapoarte, cu numarul de rapoarte pe pagina)

propunerea este excelenta, mai ales, cand ai ceva razboaie de dus..
 

DeletedUser

Putin, putin, am avut vreo 20000 de astfel de rapoarte (numar aproximativ, am inmultit numarul paginilor de rapoarte, cu numarul de rapoarte pe pagina)

propunerea este excelenta, mai ales, cand ai ceva razboaie de dus..

am zis 3500 de pagini,la mine pagina e de 40 de rapoarte :) ia calculeaza : 140.000 rapoarte ( aproximativ)
 

DeletedUser

pro .. e enervant sa ai atatea rapoarte si sa nu poti vedea alea mai importante si chiar de nu se implementeaza aceasta functie macar la filtru sa se adauge sa nu apara decat rapoartele rosii in caz ca iti moare sprijinul,atat!!
 

DeletedUser

cel mai simplu de implementat cred că ar fi sugestia ca să se cumuleze toate rapoartele cu sprijinul atacat ... dacă sprijin un sat al altui jucător din 20 de sate și ăla e atacat să îmi vină un singur raport, satul x unde ai trimis sprijin a fost atacat și ai pierdut y,z,k trupe în total ...

nu 20 de rapoarte per atac că înebunim până le ștergem ... eventual pentru ceva mai complex se poate trimite tot un singur raport în care sunt listate toate satele care au pierdut trupe acolo și cât la fiecare ... plus la final un total ... dar e mai complex, mai greu de implementat ...

oricum pe mine totdeauna la rapoartele de sprijin atacat mă interesează numărul total de trupe pierdute, nu faptul că satul x a pierdut y trupe iar altul z ... totalul îmi spune la câte atacuri mai rezistă trupele mele ...

așa că acum trebuie să iau la rând 20 de rapoarte și să calculez mental aproximativ, cam câte trupe s-au pierdut în total ... foarte obositor ...
 

DeletedUser

e normal sa ai mii de rapoarte atunci cand ai sute de sate cucerite. Eu sper sa nu se implementeze ideea asta ... ca sa se accepte ideea de joc a mea ;)) Cea din semnatura....
 

DeletedUser24788

PRO si eu dar ati putea bifa acolo la filtru ce rapoarte vreti si ce rapoarte nu vreti sa primiti insa e mai usor cum ai zis tu
 

DeletedUser

dar daca tot va deranjeaza, de ce sa nu se introduca o setare prin care sa nu mai genereze mii de rapoarte prin care sa omori serverul ? Bifare : fara trimitere de rapoarte de la sprijin :) Chiar si cei care implementeaza ideea o sa o poata introduce mult mai usor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1630

am observat ca se cauta propuneri noi...revin cu propunerea mea...poate o sa se ia in calcul de data asta
 

DeletedUser

A trecut aproape un an de zile de la propunere si ideea inca nu a fost implementata .
 

DeletedUser

eu as vrea o optiune cum e la mesaje sa treci de la 1 la altul sa nu mai fie nevoie sa dai back pentru a intra pe elt raport . slabe sperante :(
 

DeletedUser8220

Rog urgentarea rezolvarii acestui neajuns al jocului pentru ca e de toata jena :) ptr jucatorii cu multe puncte granita mare si activa.
eu cum dracu filtrez ~250 de pagini?
carmi si restul teamului, consider ca ar trebui sa fie o prioritate pentru voi rezolvarea acestui aspect, neajuns :)
 

DeletedUser

yeap . mai sunt cateva ideei care se vor baga . uite ca ne ne baga si pe noi in seama ;)
 

DeletedUser24788

pro dar ca sa fie mai complex sa se faca si o rubrica spionaje
 
Sus