Razboaie Lumea 21

  • Autor subiect DeletedUser2821
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser523

Ne puse dumnezeu mana in cap :D


Trib astăzi la ora 09:31
Tribul CENTURIONS a declarat război tribului ALL[FOR]ONE!

Nume război: Daca aveti mancarici...

Declaraţie:
Desigur, binenteles, indiferent...

Pai daca aveti mancarici...:D:cool::p
 

DeletedUser10726

ultimele 4 zile --- un adevar care doare pentru o parte a auditoriului.

Parte 1:
Triburi: PDB
Parte 2:
Triburi: RP

Timeframe: 07/03/2011 00:00:00la10/03/2011 10:26:53

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 48
Tabăra 2: 2
Diferență: 46

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 395,980
Tabăra 2: 19,527
Diferență: 376,453

chart


si pentru a raspunde la unele critici ale unor colegi de joc (probabil catalogati in joc ca dusmani) le-as zice ca nu mi-au facut IQ-ul sa poata trage concluzii pripite.
Cei care fac acest lucru dupa mine dau dovada in primul rand fie de o impulsivitate iesita din comun si eu ii cataloghez ca si caractere colerice (pentru "admiratorii mei" vreau sa le "comunic" faptul ca acesti oameni sunt cei mai periculosi in viatza reala. daca nu cunoasteti tipurile de temperament cautati pe google), fie de un intelectual mediu. Am de a face cu astfel de caractere aproape zilnic. am avut si in echipa mea de-a lungul timpului astfel de "personalitati"- i-am concedeiat din a doua zi.

nu poti cataloga si eticheta un om dupa o singura interventie foarte scurta chiar. Am recitit mesajul postat de catre mine si are o coerenta si cursivitate normala. Nu se contrazice in termeni. Prin urmare este un post normal de catre un om normal. Niciodata nu imi place sa ies in fata si sa postez in imaginea omului din realitate. Nu vreau ca avantajele meseriei mele sa se rasfranga si intr-un joc. In viata reala {daca as vrea sa folosesc in acest moment un limbaj de cartier) mi-a placut intotdeauna formularea urmatoare : "am fumat multi ca voi"

observ ca cineva a incercat sa vorbeasca ceva mai elevat si sa foloseasca ceva termeni care nu au nici o baza solida.
de aceea ma vad sa revin mai ales ca pe joc cineva mi-a zis ca am postat pe extern si ca am "foarte multi admiratori"

absolut despre tot ce s-a discutat de la postul meu si in majoritatea mesajelor care le primesc "de la admiratorii mei" in joc catalogati ca "dusmani" in viata reala probabil ceva copii frustrati am un singur cuvant pentru ei.

ELUCUBRATIE

Nu am jignit niciodata pe nimeni nici in joc nici pe forum, intotdeauna prezint o realitate si cateodata ceva preconizari viitoare bazate pe anumite actiuni si statistici.

Eu atat am avut sa va spun si acesta probabil va fi si ultimul meu post pe forumul extern. Aici se presupune ca trebuie sa uitam de rautatile jocului si ar trebuii sa ne comportam ca si in viata reala. Adica sa avem un respect pentru omul din spatele tastelor atata timp cat acel personaj nu jigeste pe nimeni.
Poate acel ID este un copil nevinovat de doar 10 ani si cand vede ca in lumea virtuala este luat peste picior cand el de fapt nu face nimic altceva decat sa citeasca anumite statistici( "care doare pentru unii" ) ce sa invete din aceste reprosuri????

ca pana si in viata virtuala noi ne comportam ca adevarati romani care ne meritam soarta si conducatorii???? ca pana si in viata virtuala noi dam dovada de adevaratul spirit pur romanesc??
o astfel de atitudine doar in romania am observat-o si pe la unele triburi din africa.

Cu stima, respect si intotdeauna la obiect acelasi TaranuSA
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Am citit minunata ta capodopera si am gasit cateva greseli de exprimare, vreo 10-15. Pleonasm, lipsa de inteles a frazei, punctuatie lipsa, o trecere absurda de la un limbaj elevat, la unul apropiat de vulgar, ceea ce denota urmatoarele fapte. Nu numai ca nu stapanesti limbajul elevat, dar il si masacrezi, nu numai ca nu stapanesti limba romana, dar pe alocuri o masacrezi si de ce nu...te cam avanti departe cu mandria de care dai dovada.

Esti pisicolog? Felicitari, am si eu prieteni pisicologi, au facut facultatea la fara frecventa si au cabinete pe banii parintilor, acum dau avize pentru permise auto, sunt smecheri. :)

Era mai bine sa nu te agiti sa mai postezi pe extern, asa cum te-a obligat seful tau. :)


On topic:

40 de sate luate in 4 zile...voi sunteti sigur dusmani?

Mai multe sate ia Unguru` intern in 2 zile :)))
 
Ultima editare:

DeletedUser34078

Am citit minunata ta capodopera si am gasit cateva greseli de exprimare, vreo 10-15. Pleonasm, lipsa de inteles a frazei, punctuatie lipsa, o trecere absurda de la un limbaj elevat, la unul apropiat de vulgar, ceea ce denota urmatoarele fapte. Nu numai ca nu stapanesti limbajul elevat, dar il si masacrezi, nu numai ca nu stapanesti limba romana, dar pe alocuri o masacrezi si de ce nu...te cam avanti departe cu mandria de care dai dovada.

Esti pisicolog? Felicitari, am si eu prieteni pisicologi, au facut facultatea la fara frecventa si au cabinete pe banii parintilor, acum dau avize pentru permise auto, sunt smecheri. :)

Era mai bine sa nu te agiti sa mai postezi pe extern, asa cum te-a obligat seful tau. :)


On topic:

40 de sate luate in 4 zile...voi sunteti sigur dusmani?

Mai multe sate ia Unguru` intern in 2 zile :)))

ok... hai sa trecem peste analiza ta, in legatura cu exprimarea lui taranusa, se mai intampla si la case mari, si e exclus sa fie psiholog sunt convinsa :p, numa' ca la faza cu 40 de sate luate in 4 zile, cred ca exagerezi un pic. La faza asta de joc, cand avem ditamai granita, si 2 dusmani autoproclamati notabili, e chiar o statistica bunicica. Ia pune problema si invers :p ...si inca ceva: fa adunarea la general (ia si arhiva la "cercetat"), ia vezi cui ii da cu minus? De fapt cred ca asta conteaza, chiar daca se mai da de 2 ori disband.

Era mai bine sa nu te agiti sa mai postezi pe extern, asa cum te-a obligat seful tau. :)

Iar, o rautate! Nu a fost nimic imperativ, sau nu la modul pe care l-ati preluat dintr-un context irelevant.
Spam si discutii constructive facem la noi in curte...obiectiv!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20252

Parte 1:
Triburi: CENT, CENT A
Parte 2:
Triburi: PDB, PDB-A

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 573
Tabăra 2: 514
Diferență: 59

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 43
Tabăra 2: 22
Diferență: 21

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 4,334,779
Tabăra 2: 4,282,476
Diferență: 52,303

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 361,710
Tabăra 2: 191,299
Diferență: 170,411

chart
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
ok... hai sa trecem peste analiza ta, in legatura cu exprimarea lui taranusa, se mai intampla si la case mari, si e exclus sa fie psiholog sunt convinsa :p, numa' ca la faza cu 40 de sate luate in 4 zile, cred ca exagerezi un pic. La faza asta de joc, cand avem ditamai granita, si 2 dusmani autoproclamati notabili, e chiar o statistica bunicica. Ia pune problema si invers :p ...si inca ceva: fa adunarea la general (ia si arhiva la "cercetat"), ia vezi cui ii da cu minus? De fapt cred ca asta conteaza, chiar daca se mai da de 2 ori disband.



Iar, o rautate! Nu a fost nimic imperativ, sau nu la modul pe care l-ati preluat dintr-un context irelevant.
Spam si discutii constructive facem la noi in curte...obiectiv!



Pe bune, pe bune?
Cu cat e granita mai mare, cu atat se iau sate mai multe :D
In razboiul URSS vs 88, se luau pe zi 100 de sate :))). Si asta in faza jocului de acum o luna :D.
Referindu-ma din nou la colegul tau (ii dau prea multa atentie decat merita), pe bune ca a iesit de 2 ori pe forum si nu a spus decat prostii, prima oara se laudase cum ii da el afara pe unii si pe altii, cum conduce el tribul s.a.m.d., a doua oara un text de multe randuri prin care nu spunea NIMIC, e normal ca a trebuit sa caut ceva (am gasit greselile)...

O analiza a razboiului simplista ar fi urmatoarea:

Va tineti bine pana cand se muta pe granita jucatorii activi si puternici atat din RP cat si din CENT. Daca reusiti sa-i bateti si pe ei atunci tot respectul...daca nu, harta se va simplifica foarte mult.

Multa bafta.
 

DeletedUser

Vorbim după câteva luni acuma statisticile nu prea contează, la fel ca şi urss când ne rădea inactivi şi se lăudau pe extern..
 

DeletedUser

Câteva persoane. Robert, de Ghautier ce mai şti ? Că nu mai da omu de el probabil îi ie ruşine..
 

DeletedUser

nu mai stiu nimic de el din seara aia :)
Nu cred ca ii e rusine, ca n-are de ce.. cred ca mai degraba i s-a luat de triburile..
 

DeletedUser34078

Pe bune, pe bune?
Cu cat e granita mai mare, cu atat se iau sate mai multe :D
In razboiul URSS vs 88, se luau pe zi 100 de sate :))). Si asta in faza jocului de acum o luna :D.
Referindu-ma din nou la colegul tau (ii dau prea multa atentie decat merita), pe bune ca a iesit de 2 ori pe forum si nu a spus decat prostii, prima oara se laudase cum ii da el afara pe unii si pe altii, cum conduce el tribul s.a.m.d., a doua oara un text de multe randuri prin care nu spunea NIMIC, e normal ca a trebuit sa caut ceva (am gasit greselile)...

O analiza a razboiului simplista ar fi urmatoarea:

Va tineti bine pana cand se muta pe granita jucatorii activi si puternici atat din RP cat si din CENT. Daca reusiti sa-i bateti si pe ei atunci tot respectul...daca nu, harta se va simplifica foarte mult.

Multa bafta.


mai, nu stiu dupa ce logica apreciezi tu evolutia unui trib (si aici ma refer strict la cuceriri), si asta in conditiile in care tre' date atacuri in 2 triburi, si chiar nu e relevanta scuza ta, ca sunt playeri "inactivi"(vba vine) sau slabi, doar nu-i tineti obligat in trib, sau nu un trib de calibrul vostru.
Per ansamblu PDB e un trib ofensiv, si daca intr-adevar tineti la blazon si n-ati vrea sa pierdeti un sat ati acoperi si acei jucatori la care faceti referire, justificare de 2 lei, din punctul meu de vedere.
Colegul meu nu cred ca a postat statistica 'aia ostentativ, ci pur si simplu a subliniat ca e o gafa din partea voastra sa subestimati adversarul, in general. Posturile voastre, de pana acum, nu conteaza in ce directie ati avut inamic, sincer, denota aroganta si subiectivism. Eu personal, intotdeauna v-am apreciat ca fiind un trib echilibrat si aici fac referire la cei cu care am avut ocazia si placerea sa joc, insa se pare ca odata cu "necazurile in paradis", s-a luat-o razna. E valabil si pentru posturile din Cent - fara substanta.
E ultimul meu post si nici macar n-am pretentie la replica, ar fi inutila, drept urmare hai sa ne centram strict pe fapte... ca de gura sunteti buni toti :| e si autocritica, nu va ambalati :p
 

DeletedUser20252

Mai forumul asta nu prea ar mai fi de politica si propaganda daca noi doar ne-am aprecia unul pe celalalt.
Normal ca ne mai intepam intre noi,normal ca mai sunt posturi "fara substanta" cum spui tu,dar na...asta este.

Cei care se supara sincer nu prea au ce cauta pe forumul extern.

In fine,cei care vor sa isi mai piarda cat de cat timpul mai pot posta pe aici,ceilalti,pacea domnului.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
mai, nu stiu dupa ce logica apreciezi tu evolutia unui trib (si aici ma refer strict la cuceriri), si asta in conditiile in care tre' date atacuri in 2 triburi, si chiar nu e relevanta scuza ta, ca sunt playeri "inactivi"(vba vine) sau slabi, doar nu-i tineti obligat in trib, sau nu un trib de calibrul vostru.
Per ansamblu PDB e un trib ofensiv, si daca intr-adevar tineti la blazon si n-ati vrea sa pierdeti un sat ati acoperi si acei jucatori la care faceti referire, justificare de 2 lei, din punctul meu de vedere.
Colegul meu nu cred ca a postat statistica 'aia ostentativ, ci pur si simplu a subliniat ca e o gafa din partea voastra sa subestimati adversarul, in general. Posturile voastre, de pana acum, nu conteaza in ce directie ati avut inamic, sincer, denota aroganta si subiectivism. Eu personal, intotdeauna v-am apreciat ca fiind un trib echilibrat si aici fac referire la cei cu care am avut ocazia si placerea sa joc, insa se pare ca odata cu "necazurile in paradis", s-a luat-o razna. E valabil si pentru posturile din Cent - fara substanta.
E ultimul meu post si nici macar n-am pretentie la replica, ar fi inutila, drept urmare hai sa ne centram strict pe fapte... ca de gura sunteti buni toti :| e si autocritica, nu va ambalati :p


Domnisoara scumpa, nu fac parte din niciunul din triburile cu care aveti dumneavoastra razboi :D , din contra am fost adversar cu acestia pana in momentul in care am dat stergere. :)

Referitor la posturile mele...de obicei sunt arogant, ai observat bine. De subiectivism nu ma mai poti banui...
 

DeletedUser

Da chiar mai ! Ce razboaie mai sunt prin l 21? Ca sunt astea 2 razboaie mari si late (sau ma rog 1 singur depinde din ce punct de vedere il iei) , si restul pauza! , nimic!:| Nu cred ca e posibil asa ceva:D
 

Gyy0

member
Scor reacție
0
sincer asta este cel mai frumos razboi de pana acum
ca sa va dati seama ar trebui sa vedeti cuceririle jucatorilor


Parte 1:
Jucători: klaau
Parte 2:
Jucători: Luciffer666

Timeframe: Dintotdeauna



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 23
Tabăra 2: 17
Diferență: 6

chart




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 222,435
Tabăra 2: 164,478
Diferență: 57,957

chart
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus