Razboaie

  • Autor subiect DeletedUser42160
  • Data de început

DeletedUser38225

eu personal cred ca e prea devreme pt declaratii de razboaie, dar daca lumea joaca asa, atunci cine sunt eu sa zic ca nu e bine? :D mi se par ca sunt doar copilarii si noobsime toate miscarile gen "atac organizat" la acest nivel al jocului in care jucatori isi pierd trupele si numai pot farma, ingreunandusi dezvoltarea proprie, pana la urma... scopul final fiind: niciunul, ca nu se poate innobila, iar de demolat inca e greu (sau poate sunt alti cu cate 300 de catapulte si nu stiu eu:confused:)..
 

PRADA

member
Scor reacție
6
eu personal cred ca e prea devreme pt declaratii de razboaie, dar daca lumea joaca asa, atunci cine sunt eu sa zic ca nu e bine? :D mi se par ca sunt doar copilarii si noobsime toate miscarile gen "atac organizat" la acest nivel al jocului in care jucatori isi pierd trupele si numai pot farma, ingreunandusi dezvoltarea proprie, pana la urma... scopul final fiind: niciunul, ca nu se poate innobila, iar de demolat inca e greu (sau poate sunt alti cu cate 300 de catapulte si nu stiu eu:confused:)..

ajung si cate 40-50 catapulte, când ataca sincronizat vreo 4 colegi. Lovesti si ferma si cazarma si CP_ul de-i sare cheful de joc agresatului.

Pe asta spre exemplu l-am demolat (3 colegi) pâna s-a lasat la mâna Soarelui:

Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 14 la nivelul 1
Distrugere prin foc de catapultă: Fermă distrus de la nivelul 19 la nivelul 15


Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 1 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Clădirea principală distrus de la nivelul 16 la nivelul 11


Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 1 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Cazarmă distrus de la nivelul 10 la nivelul 2


Apărător: costy123
Ţel(direcţie): costy123 (600|412) K46

Număr: 209 238 515 167 108 201 0 0 80 50 1 0
Pierderi: 209 238 515 167 108 201 0 0 80 50 1 0

Prada: 1.736 6.902 8.638/29.070
Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 1 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Fermă distrus de la nivelul 18 la nivelul 15


Apărător: costy123
Ţel(direcţie): costy123 (600|412) K46

Număr: 19 109 32 0 19 68 0 0 4 3 1 0
Pierderi: 19 109 32 0 19 68 0 0 4 3 1 0

Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 7 la nivelul 0
Distrugere prin foc de catapultă: Clădirea principală distrus de la nivelul 18 la nivelul 16
 

DeletedUser38225

Da, dar tine de placerea persoanala, daca vreis a faci catapulte sau nu, iar cum eu nu sunt mare amator al catapultelor, mai ales pe aceasta lume, unde flama numai face mare branza, prefer metoda clasica, 4 nobili pe sat ca sa rezolvi problema cu vecinu "buclucas".
asta nu inseamna, ca strategia catapultelor, nu e buna, ba dimpotriva, de multe ori rezolva mai multe ca nobili, doar ca eu nu sunt fan al catapultelor :D
 

DeletedUser

Da, dar tine de placerea persoanala, daca vreis a faci catapulte sau nu, iar cum eu nu sunt mare amator al catapultelor, mai ales pe aceasta lume, unde flama numai face mare branza, prefer metoda clasica, 4 nobili pe sat ca sa rezolvi problema cu vecinu "buclucas".
asta nu inseamna, ca strategia catapultelor, nu e buna, ba dimpotriva, de multe ori rezolva mai multe ca nobili, doar ca eu nu sunt fan al catapultelor :D


Tu faci curtea, vecinu o catapulteaza si tot asa :D
 

DeletedUser38225

Mi-o catapulta-o el, dar imi da mie satul lui, ca "fee" ca m-a atacat :p
 

DeletedUser16370

nu prea.. :)) niste fleacuri deocamdata...

app - care ati vazut ? avem TSL iar pe harta :p (pt cei care ii cunoasteti) d`aia era portile iadului activ p`aici :)) joaca si el bre :p si open mind.. va fii foarte frumoasa lumea :))

da
si la momentul oportun in caz de nevoie eu si cu ai mei le vom oferi tot ce le trebuie pentru a reusi pe harta
prieteniile vechi nu se uita...
 

DeletedUser39591

IAR !
Tribul Challenge Attacks or Suffer a declarat război tribului Chaos!!

Iar razboi...
 

DeletedUser20561

Astia din MYM s-au pus pe fapte mari.Ataca in grupuri de 4-5 cate un jucator si pierd cam tot ce au cu exceptiile de rigoare.
Fac pariu ca o sa intre in razboi cu Avalon,Masca si Circus daca o tin tot asa.Deja au pierdut mult,nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla cu tribul lor in o aptamana.

Initial clear imi dadea impresia ca e un jucator macar mediu,dar vad ca e inconstient rau.Macar de ar avea jucatori buni care sa si poata face fata unui razboi...

Pacat de cei 3-4 jucatorii care ar merita un trib mai bun ...
 
Sus