Razboaiele L30

DeletedUser

Sate gratis?
Daca prind vreunul de-al meu ca face asta il mananc. Ne razboim , dar ne respectam si respectam munca, timpul si banii altora.
SAte gratis sa iei tu si oricare mai vreti, mie asa ceva nu-mi trebuie.
Sincer, aveam o impresia ca esti un copil prima data, apoi dupa mesajele alea am zis ca esti prost crescut, dupa mesajul asta mi-e mila de tine, esti un neadaptat si nu reusesti sa te faci remarcat decat prin mizerii.

si cand jucatorul lor, darkblue13 (spionul lor ajuns in conducerea noastra) i-a concediat pe toti a fost fair-play ? NU!
Eu sunt ocuipar si cu scoala si mai mult de 3 farmuri pe zi nu dau :p

P.S. Cand m-am apucat de L30 aveam doar rosu pe langa mine...asa ca...
 

DeletedUser13059

ce scoala faci tinere ? ... adica nah poate ii ceva scoala speciala in care nu faci lb.romana
 

DeletedUser

Pai de ce nu bagati doar restul triburilor de pe lume la dusmani ? Ar fi frumos :)
 

DeletedUser

Imi stric ochii daca ii pun cu rosu aprins pe toti. Prefer sa ii tin cu rosu mai inchis ca e tot aia.
 

DeletedUser

Cel mai tare razboi ever...TLK vs. Satele de barbari...si pentru ei e greu si razboiul asta chiar :)))
 

DeletedUser42709

pentru Crucificatorul***....am citit si eu din urma discutiile , esti penibil , tu cred ca si cind dormi visezi numai ingeri , cind mergi la baie si te uiti in oglinda vezi iarasi ingeri pe umerii tai , mai copile , caci sunt sigur ca esti copil , eu cred ca deja esti bolnav cu nervii , mergi la doctor , daca toti ceilalti discuta sau vor sa discute si alte probleme, tu una doua dai cu fraza ...,,cind cade Angels,,? , una doua te referi la florin , tu nu ai alt scop pe lumea l30 decit sa iei satele lui florin ....mai cine e acest florin de a bagat groaza in tine asa de mult ? ce ti-a facut omul asta de il visezi zi si noapte , eu cred ca esti pe cale de a claca in acest joc , daca as fii in locul lui acest baiat florin as pune tot tribul pe tine , nu sa-ti iau satele , as pune numai catapultele sa -ti darim satele si sa vad cum reactionezi ...:)))...cred ca ti-ai taia venele . uite un sfat , uita de florin , e un tip obisnuit cred , nu am vazut pe nimeni sa vorbeasca de el nici in bine , nici in rau , doar tu ......cred ca te vei inbolnavii de nervi , daca nu esti deja si cred ca nu ai mai mult de 15 ani ...gresesc la ani ?cai ai avut spioni si ti-a desfintat un trib , pai tu ai cazut de cacao acolo , asa bine cunosti oamenii tai ?pai daca dadeai sitter la unu din ei ramineai si fara sat , vrei nu vrei sa recunosti , tribul angels a mers binisor pina acum .....faptele vorbesc ....si vezi ca ai luat de curind niste membrii din angels la tine , esti sigur de ei sau miine ai sa ne spui ca a trimis florin iar spionii la tine , inseamna ca acest baiat , florin , e mai destept decit tine , si tu iei la tine ce vrea el sa iei....mai vorbim ....si modul cum gindesti ...mai...pfffff...au dreptate ceilalti , deci nu sunt singurul de aici ....esti oribil , sa faci asa ceva , cei ca tine trebuie izolati , voi aduceti o pata neagra pe acest joc ,.....cei din Thor , ii stiu , am jucat cu ei , eu in SH pe l22 , au onoare , sunt jucatori adevarati , eu in locul lor as fii declarat razboi tie si dupa cum ii stiu nu dura mult si cautai un trib adoptiv la margine , dar poate nu e tirziu .....hahahaha...poate te rezolva acel florin ....cu ingerii lui .
 

DeletedUser42709

daaa? cine e ? as vrea sa-l cunosc si eu ....deci tu il stii pe florin ....deci chiar asa ,,fioros si de temut e ,, e ? cred ca sunt altii pe aici mai buni ca el ...poate chiar tu ...
 

DeletedUser39475

Nu ma imresioneaza cu nimic un ton sarcastic folosit intr-o situatie nepotrivita, implicit devenind penibil. :)
 

DeletedUser42708

Salutare tuturor!:)

mi s-au tot trimis mesaje peste mesaje de pe forumul extern, cu acuzatii la adresa mea si bninteles majoritatea de la crucificatorul***

eu nu am nimic cu nimeni, nu ma dau ceea ce nu sunt si nici nu imi place sa aplec urechea la toate prostiile!
insa raspunsul la intrebarea lu' WORMS10 este urmatorul: eu unu nu i-am facut nimic lu crucificatorul*** , la inceputul lumii cand el avea el tribul EMT, aveam PNA cu tribul lui, si a tinut acel PNA pana cand a inceput sa ia fermele noastre in trib, el nu a vrut sa dea afara fermele respective asa ca am facut un sondaj pe forum ca sa nu zica ca doar eu vroiam sa inchei acel PNA si aproape toata lumea votase ca vor sa incheiem PNA-ul, eu iam trimis si screen sa vada sondajul , si am conversatia si acum cu el in care pot face la fel un screen in care mi-a spus ca a plans pt ca el a pus suflet pt acel trib si chestii de genu, i-am zis ca e doar un joc si ca nu trebuie sa il ia asa inserios si de atunci ma uraste :))

asa cum am mai spus mie unu mi-e indiferent ca ma uraste sau nu sau ca vrea sa imi ia satele sau orice gand are el, eu il astept oricand:) si atata timp cat el joaca pe spatele altora... nu am cum sa stric trupele degeaba:)) (imi place sa il numesc pe forumul intern al tribului meu, fanul meu nr 1) :)) de ce? pentru ca profilul lui imi este dedicat partial mie:))

cat despre acuzatia ca iau sate din interne nu e adevarat, nu iau sate din interne, eu iau sate ale colegilor care sau lasat! din lipsa de timp, din cauza serviciului, din cauza scolii, de aia nu miam rupt trupe, pentru ca luam satele fara sa fac pierderi!:)

plus ca atunci cand sprijini colegii oricine stie ca nu faci tu inamici invinsi ci doar cel sprijinit!

in fine, Crucificatorului nu am sa ii spun nimic special , aa si raspunsul la intrebarea de mai sus in care se intreba de varsta lui, ei bine are doar 13 ani...

Mult succes celorlalti jucatori, mult succes chiar si crucificatorului;))

si de acum o sa ne ''auzim'' mai des pe forumul extern:))
 

DeletedUser42708

am uitat sa precizez faptul ca nu am trimis niciodata spioni in nici un trib, nu imi place sa joc asa , iar cei care sau dus in tribul lui ,sa fie spion sau sa faca ce iau facut nu a fost pus de mn!

nici ganduri ca ale lui nu am de a lua sitter cuiva ca apoi sa se trezeasca fara sat/sate!!!!, prefer sa il iau atunci cand e on, sa vad de ceea ce e in stare!
 

DeletedUser33777

Daca la înregistrarea pe triburile s-ar da un test de gramatica nu ar mai fi atat de multi copii si agramati.
 

DeletedUser39475

Agramati si noobi fara leac. :))
Ala da trib unde pune ca sodaj de opinie diplomatia. :D
Ce sa creada cei care ii conduce ? "Ce mai e si incapabilul asta ? Ne pune pe noi sa alegem." Raman uimit pe zi ce trece. :)
 

DeletedUser42542

In ultimele zile am citit mai multe topic-uri de pe mai multe lumi, si ajung la o concluzie din pacate trista.

Calitatea jucatorilor a scazut drastic...

Se vad diferentele in atacurile date/primite, razboaiele intre triburi, cum reactioneaza un jucator cand este innobilat, exemplu:

Zilele trecute am innobilat un jucator, 70kml, tipu' intra odata la 2-3 zile pe triburile, si atunci sa dea o comanda, si a fost dat la innobilare interna.

Trimit pe el nobilii, si imi da mesaj "Sa-mi s**i **** fraiere!!"

In schimb, pe lumea clasica, sau pe lumea 8, nici chiar pe 23 (singurele lumi pe care am jucat), cand innobilam un jucator nu primeam mesaje vulgare, in cazul in care imi dadea un mesaj, spunea "ce ti-am facut sa ma ataci", sau alte chestii asemanatoare..

Calitatea jucatorilor scade, iar asta e trist, deoarece daca nu esti intr-un trib de top, oricat de activ/bun ai fi, tot nu ai sanse sa prinzi sfarsitul lumii cu un numar considerabil de sate/puncte..

LE: Nu tot timpul daca esti bun poti fi intr-un trib puternic, poate acel trib are deja 30 de membri, academia la fel, nu considera pozitia ta pe harta ca fiind avantajoasa, pur si simplu prefera sa iti innobileze satele, decat sa te primeasca...

Iar fara sprijinul tribului, cu greu poti face fata tu, la 15.000 de puncte (un exemplu) unui jucator cu 80.000 de puncte, care are si tribul in spate..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42709

,,
gramati si noobi fara leac. )
Ala da trib unde pune ca sodaj de opinie diplomatia.
Ce sa creada cei care ii conduce ? "Ce mai e si incapabilul asta ? Ne pune pe noi sa alegem." Raman uimit pe zi ce trece.
__________________

daca in general sunt de acord cu tine , aici nu sunt , nu vad ceva gresit in a consulta colegii de trib pe ce cale vrei sa o ia tribul tau , mai ales ca e la inceput lumea , cind nu se cunosc toti intre ei , si pot sa apara multe discutii, nu a gresit , arata poate cit de democratic poate fii condus un trib , dupa ce se vor fii cunoscut intre ei bine , si aveau incredere in deciziile conducatorului e valabil si ce zici tu , vezi insusi modul tau de gindire , de a nu accepta ideile colegilor , denota faptul ca nu ai fii bun de conducator , si daca ai fost sau esti nu stii sa conduci un trib .tribul e format din oameni care au idei si pareri , care de multe ori pot fii mai corecte decit ceea ce crezi tu ca ar fii . esti un tip ...individualist , care nu aprecieaza si calitatile altor colegi , suntem multi asa , si din ce am vazut eu , toate triburile care au fost conduse asa au sfirsit rau , au disparut.......succesul rasei umane consta tocmai in puterea de a colabora intre ei , de a asculta cit mai multe idei si de a trage concluzia cea mai corecta chiar daca nu-ti convine
 

DeletedUser42542

@worms10

Aici ai gresit complet.

Conducerea unui trib ar trebui sa se sfatuiasca in problemele diplomatice, nu 30 de membri care sa voteze.

Din 30, poate pe 10 nu ii intereseaza, si dau un nu/da la nimereala, pe alti 10 ii intereseaza si spun da, iar pe ultimii 10 nu ii afecteaza cu nimic, si zic si ei un "nu stiu, ii las pe ceilalti".

Tot timpul am considerat ca un diplomat bun intr-un trib, face cat 10 razboaie.

Cu aliantele potrivite poti ajunge departe pe orice lume, daca insa supui la vot fiecare alianta/pna, si lasi "vocea poporului" sa hotarasca in locul conducerii si/sau al diplomatului, nu o vei duce foarte bine...
 
Sus