Razboaiele L30

DeletedUser42708

Ia incearca sa-l ataci acum si vezi ce e cu el. Toti par buni la prima vedere, sau doar vor sa "arate" cat de buni sunt.
giubilancamataru = ilduce92 alias KARATE2010
tantiNina = mesagerul.(nr.1 la inamici invinsi :rolleyes:)

Si va mai mirati de ce a scazut interesul pentru acest joc, cel putin pentru varianta romaneasca a lui.

cred ca toti de pe acest forum pe lumea 30 vi sau trimis mesaje gen: am jucat pe lumea nu stiu care si am avut n-puncte, sau suntem tribul care am jucat pe lumea ... si suntem buni si facem si dregem...

am jucat aproape pe toate lumile si am gasit aceleasi triburi(cel putin numele tribului) de pe alta lume dar DIFERITI JUCATORI! nu cred ca o sa fie vreodata pe 2 lumi acelasi trib cu aceeasi jucatori!

mereu am spus si repet: ca sa dai dovada ca esti jucator bun, joci si demonstrezi acest lucru, nu conteaza ca ai avut 50 mil. pe alte lumi ca le poti face si din barbari,interne,cedari si asa mai departe!
am intalnit jucatori unii chiar si fosti colegi care pe alte lumi erau tari si mari (puncte & sate) dar erau varza pe alte lumi , dc? pt ca ori cumparase contul cel mare ,ori a crescut asa cum am spus mai devreme!

 

DeletedUser42593

1 ferma pe fiecare sat numesti tu sat blindat?
ca asta a avut inainte sa il atacam...
ca l-a sprijinit toata suflarea INQ si ca a bagat cel putin 2000 pp in injumatatiri nu mai inseamna nimic ?
daca nu stiti cum a stat treaba nu mai comentati...
daca nu avea pp-uri atatea sa injumatateasca la fiecare atac care l-a avut si sa duca instant zidurile la 20 crede-ma ca era pa cu vreo 5-6-7 sate...
 

DeletedUser6636

Bagam si noi 2000 de pp in steaguri, poate pica ceva de recrutare. :))))
Respect INQ pentru reactie.
Simo, pe o lume atat de lenta te cam apuca lenea si ai tendinta de a-ti subestima adversarul, nu?
Doare, dar lasa ca trece. Pune cataplasma cu mustar chinezesc. Nu foloseste la viteza de recrutare, dar mai taie din mirosul de transpiratie. ;)
 

DeletedUser6636

Spunea cineva pe aici... "te adaptezi sau saluti steagul in bena" (prelucrare).
Ai pp? Esti pe val. Nu ai? Pa-pa, lasi alea 5-6-7 sate pe care ai fi dorit sa le iei dar nu le-ai luat pentru ca nu ai prevazut cresterea rapida a zidului... si te apuci de zooworld pe facebook.
Mai era un caraghios pe aici cu astfel de idei despre ceea ce inseamna joc, ala care-si spune Mesagerul. Un trepadus al lui ingenios (asta din urma e macar baiat cat de cat destept desi si lui i se pare ca e zeu pe-aici) care ameninta " iti iau trei ( :) ) sate de barbari langa ale tale si le cresc, chit ca bag mii de pp, sa vad eu atunci ce-mi faci".

E mai simplu sa ne comparam conturile din banci si am lamurit din start cine castiga. :))))))))))))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser489

Foarte impresionant dublu post, iar gluma cu miros de transpiratie este de mare bun gust.

Ontopic, nu cred ca cineva isi subestimeaza adversarii, meciul cu familia inq va fi interesant, in fond, cam de-asta jucam, nu ca sa ne numaram nobilii prin sate.
 

DeletedUser15249

INQ (cu tot cu familie) va disparea de pe harta in maxim 2 luni.
Cred ca i se acorda prea mare importanta.
 

DeletedUser6636

Pot si trenulet de posturi, fara script. :cool:

Hirudo, nu te cunosc dar nici nu vrei.
 

DeletedUser38145

Ia incearca sa-l ataci acum si vezi ce e cu el. Toti par buni la prima vedere, sau doar vor sa "arate" cat de buni sunt.
giubilancamataru = ilduce92 alias KARATE2010
tantiNina = mesagerul.(nr.1 la inamici invinsi )

Si va mai mirati de ce a scazut interesul pentru acest joc, cel putin pentru varianta romaneasca a lui.
Uite sunt prea ocupat in ultimul timp sa mai citesc si externul la zi...
MA nene vezi tu ca giubilancamataru = ilduce92=tot restul r.s-ului - karate:p
De ce nu te faci admin sa verifici:p:)))
 

DeletedUser38145

florinandrei2004 vezi tu ca r.s sia cam pastrat aceasi jucatori pe toate lumile.
 

DeletedUser42593

Bagam si noi 2000 de pp in steaguri, poate pica ceva de recrutare. :))))
Respect INQ pentru reactie.
Simo, pe o lume atat de lenta te cam apuca lenea si ai tendinta de a-ti subestima adversarul, nu?
Doare, dar lasa ca trece. Pune cataplasma cu mustar chinezesc. Nu foloseste la viteza de recrutare, dar mai taie din mirosul de transpiratie. ;)

lucico...cand fumam eu jucatori ca tine nu stiai ce inseamna tastatura sau monitor
nu vezi cu reply acide pt ca nu isi are rost aici...
vrei replici acide? treci pe harta si discutam...
nu si-a subestimat nimeni adversarul...din contra ! ceea ce a fost atunci a fost foarte bine...pierderile le stiam dinainte ca vor fi mari !
nu stiu care dintre noi doi are inovatii de la "Di'hor"...eu stiu ca nu
 

DeletedUser6636

simo hayha
Member
Data înscrierii:
August 20, 2012

lucia lucia
Member
Data înscrierii:
April 8, 2008
Postări:
27

Poate ai facut si programare in Fortran pe Vax-uri, sau in G-basic pe HC95, puicutzo. Sau te-ai bucurat cand au aparut Hc2000 cu unitate de disc. Hai-hai, cand nu cunosti... in lanturi mai bine nu te dai. ;)

Daca te caut la bolentin, s-ar putea sa fii mult mai copil decat mine. Dealtfel, sintagma "cand fumam eu jucatori ca tine" ne lamureste pe deplin asupra mediului cultural din care provine autorul ei. Iar mediul, draga mea, isi pune amprenta asupra capacitatii intelectuale ... ca si fumatul excesiv. Nici cafeaua in exces nu e recomandata, e posibil sa tremure mana cand arati o capitala pe harta atat de bine stapanita in conditii normale. ;)

"pierderile le stiam dinainte ca vor fi mari !"... eu as pune o virgula dupa "pierderile" dar deh, hai sa spunem ca e din cauza fumatului, pai sa stii, Domnia-ta, ca una e sa banuiesti dinainte ca vei avea pierderi mari si alta e sa ataci si s-o iei in barba. Clar? Hai, fuga la somn ca v-au dat baietii clasa si te sacaie. Faptul ca mi-ai raspuns mie, mai precis la postul meu complet aiurea, aruncat ca o nada, arata o frustrare pentru care eu ti-am oferit o supapa. Ai ratat urat de tot acolo, ai gasit aici refularea. Ai muscat momeala si, din nou, ti-ai supraestimat posibilitatile. Daca ai inteles ceva, ridica doua degete in jos.
Si au propos, eu sunt deja pe harta. Ai chef de un duel? Ok. Dar sa nu ma tragi de coditele de scolaritza, da? Ca nu e prea frumos.


"nu stiu care dintre noi doi are inovatii de la "Di'hor"...eu stiu ca nu"
Absolut lipsit de sens, scumpaciune mica. Puteai sa spui -mai simplu- "Eu stiu ca nu put", fara sa inventezi jocuri de cuvinte de doi bani (probabil preluate din folclorul de bloc al generatiei '90). Dar, ai intrebat ce stiu cei din jurul tau? :)))))))))))

Ai grija, Simonico, cu cine iti legi boii in jug. Te bat la fundulet (nu la cap, ca nu ai astfel de abstratiuni), si aici si pe harta si unde doresti, DomniaTa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6636

Se poate verifica usor.
Nu, nu sunt. Sunt doar cativa impertinenti care au intrat pe L30 si nu au facut altceva decat sa incerce, afirmand ca pe alte lumi acest "Samurai" a facut istorie, sa impresioneze. Nu i-a prea bagat nimeni in seama si nu cred ca e vreun motiv sa fie bagati in seama de acum inainte. Spre bucuria lui Simo-mutra-de-actrita-de-duzina (ma refer la maimuta care o joaca pe Xenia, normal), eu sunt "pe harta" si ii studiez, in timpul liber, pe cei din R.S. . Slabi jucatori, organizare de circumstanta, mentalitate primitiva gen " multi ca sa ne apere", tehnici de intimidre pe care "le fumam" inca de cand Simo - (nu mai scriu) era cu suzeta-n caditza de baie. (Doamne, ce scumpa era!) :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38145

Se poate verifica usor.
Nu, nu sunt. Sunt doar cativa impertinenti care au intrat pe L30 si nu au facut altceva decat sa incerce, afirmand ca pe alte lumi acest "Samurai" a facut istorie, sa impresioneze. Nu i-a prea bagat nimeni in seama si nu cred ca e vreun motiv sa fie bagati in seama de acum inainte. Spre bucuria lui Simo-mutra-de-actrita-de-duzina (ma refer la maimuta care o joaca pe Xenia, normal), eu sunt "pe harta" si ii studiez, in timpul liber, pe cei din R.S. . Slabi jucatori, organizare de circumstanta, mentalitate primitiva gen " multi ca sa ne apere", tehnici de intimidre pe care "le fumam" inca de cand Simo - (nu mai scriu) era cu suzeta-n caditza de baie. (Doamne, ce scumpa era!) :)

E usor sa te ascunzi su un diminutiv ''(Doamne, ce scumpa era!)'' ...
Spune-ne si noua cine esti ?
Ce lume ai castigat?... Nu de alta dar suntem si noi curiosi...:)
 

DeletedUser42593

Cand o sa ajungi la nivelul cultural,economic,familial sau eu stiu ce comparatii mai vrei tu sa ai cu mine ?
Niciodata crede-ma...
Nu ai castigat nici o lume tu...
Cand aveam eu cont de milioane pe ro1 tu nu stiai cum se trimite sprijin colegilor de trib...
Nu veni cu jocuri de cuvinte frumoase ca lumea este o "turma" si te poate crede...la fel cum il crede lumea pe Ponta si cum l-a crezut pe Iliescu.
Vino cu lucruri reale...cu ce ma domini tu pe mine ?! Cu nimic...esti lipsit de importanta din partea tuturor si vad ca tot incerci sa iti etalezi pe aici vocabularul tau elevat.
Nu am masterate,am un BAC si vreo 5 ani de facultate la drept.Am o familie reusita si castig cat pentru 20 cat tine cred.

Ti-am dat prea multa importanta si te sui in cap...devi un microb si trebuie sa iti spuna lumea ca esti un "frustrat",pentru ca altfel nu cred ca ai comenta aiurea la adresa mea in necunostinta de cauza.

"pierderile le stiam dinainte ca vor fi mari !" - in ce gramatica ai pus tu virgula dupa cuvantul "pierderile" ? probabil ca ai intr-adevar ce ne arata...universul si p*****a sunt infinite - avea dreptate cine spunea asta

bye ca esti sub nivelul intelectual al multora de pe aici...
 

DeletedUser38145

Si cum zicea cineva "Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii."
 

DeletedUser42542

Si cum zicea cineva "Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii."

Si mintile geniale studiaza ceilalti oameni..

Nu ma consider geniu (sa nu fiu inteles gresit), doar am continuat fraza...
 
Scor reacție
209
cred ca toti de pe acest forum pe lumea 30 vi sau trimis mesaje gen: am jucat pe lumea nu stiu care si am avut n-puncte, sau suntem tribul care am jucat pe lumea ... si suntem buni si facem si dregem...

am jucat aproape pe toate lumile si am gasit aceleasi triburi(cel putin numele tribului) de pe alta lume dar DIFERITI JUCATORI! nu cred ca o sa fie vreodata pe 2 lumi acelasi trib cu aceeasi jucatori!

mereu am spus si repet: ca sa dai dovada ca esti jucator bun, joci si demonstrezi acest lucru, nu conteaza ca ai avut 50 mil. pe alte lumi ca le poti face si din barbari,interne,cedari si asa mai departe!
am intalnit jucatori unii chiar si fosti colegi care pe alte lumi erau tari si mari (puncte & sate) dar erau varza pe alte lumi , dc? pt ca ori cumparase contul cel mare ,ori a crescut asa cum am spus mai devreme!


Lasa ca si tu tot din interne vad ca ai crescut. Probabil ca s-au terminat de ai plecat in Thor.
 
Sus