Razboaiele L30

DeletedUser42708

Agramati si noobi fara leac. :))
Ala da trib unde pune ca sodaj de opinie diplomatia. :D
Ce sa creada cei care ii conduce ? "Ce mai e si incapabilul asta ? Ne pune pe noi sa alegem." Raman uimit pe zi ce trece. :)

nu cred ca ma poate numi cineva incapabil pentru ca cer o parere;)
plus de asta orice trib se face renumit prin colaborare ,iar conducerea unui trib trebuie sa ia decizii bune pentru trib! nu doar pentru conducere!

cat despre sondajul respectiv a fost facut doar asa ca sa vada ca nu sunt eu singurul care vrea acel lucru!
 

DeletedUser42708

@worms10

Aici ai gresit complet.

Conducerea unui trib ar trebui sa se sfatuiasca in problemele diplomatice, nu 30 de membri care sa voteze.

Din 30, poate pe 10 nu ii intereseaza, si dau un nu/da la nimereala, pe alti 10 ii intereseaza si spun da, iar pe ultimii 10 nu ii afecteaza cu nimic, si zic si ei un "nu stiu, ii las pe ceilalti".

Tot timpul am considerat ca un diplomat bun intr-un trib, face cat 10 razboaie.

Cu aliantele potrivite poti ajunge departe pe orice lume, daca insa supui la vot fiecare alianta/pna, si lasi "vocea poporului" sa hotarasca in locul conducerii si/sau al diplomatului, nu o vei duce foarte bine...

se pare ca nu m-ati inteles, eu nu fac sondaj pe forum de fiecare data cand fac o alianta sau un PNA, atunci era la o saptamana poate chiar 2 dar nu cred, cand facusem acel sondaj, si nu era sa fac sau nu alianta, ci doar vroiam sa vad pararea colegilor daca si ei sunt de acord cu mine ca nu ne avantajeaza cu nimic acel PNA, de atunci nu sa mai facut nici un sondaj cu privire la aliante , diplomatii sau inclus razboaiele tribului!
 

DeletedUser39475

,,

daca in general sunt de acord cu tine , aici nu sunt , nu vad ceva gresit in a consulta colegii de trib pe ce cale vrei sa o ia tribul tau , mai ales ca e la inceput lumea , cind nu se cunosc toti intre ei , si pot sa apara multe discutii, nu a gresit , arata poate cit de democratic poate fii condus un trib , dupa ce se vor fii cunoscut intre ei bine , si aveau incredere in deciziile conducatorului e valabil si ce zici tu , vezi insusi modul tau de gindire , de a nu accepta ideile colegilor , denota faptul ca nu ai fii bun de conducator , si daca ai fost sau esti nu stii sa conduci un trib .tribul e format din oameni care au idei si pareri , care de multe ori pot fii mai corecte decit ceea ce crezi tu ca ar fii . esti un tip ...individualist , care nu aprecieaza si calitatile altor colegi , suntem multi asa , si din ce am vazut eu , toate triburile care au fost conduse asa au sfirsit rau , au disparut.......succesul rasei umane consta tocmai in puterea de a colabora intre ei , de a asculta cit mai multe idei si de a trage concluzia cea mai corecta chiar daca nu-ti convine



Daca nu ai observat cumva sunt conducator in tribul S R. Nu te supara, dar totusi pe ce loc e tribul asta ? Si uite ca din intamplare eu ma ocup si cu diplomatia. Dupa parerea mea, un razboi nu se castiga cu trupele, ci cu o diplomatie eficienta. Deciziile ce le-am luat, au fost cum am gandit eu mai bine, am expus ideea intemeietorului care mi-a zis "Poti lua orice decizie in sensul asta, am incredere in tine !". Si la partea cu "individualismul", poti intreba pe oricine din trib daca eu am abordat vreodata vreo problema asa. Nu vreau sa se para ca strig la cineva ca am facut nu stiu ce, de accea nu expun ce am facut aici pentru trib. Eu consider totusi ca multe...
Totusi nu ma inteleg cateodata, oare de ce stau sa iti dau tie explicatii ? Cand cineva greseste si vorbeste prostii, trebuie corectat, desi el o ia ca pe o ofensa. Treaba ta cum percepi lucrurile, in mod subiectiv bineinteles si nu chiar asa de bine.
Nu zic numa' bafta !


In ultimele zile am citit mai multe topic-uri de pe mai multe lumi, si ajung la o concluzie din pacate trista.

Calitatea jucatorilor a scazut drastic...

Se vad diferentele in atacurile date/primite, razboaiele intre triburi, cum reactioneaza un jucator cand este innobilat, exemplu:

Zilele trecute am innobilat un jucator, 70kml, tipu' intra odata la 2-3 zile pe triburile, si atunci sa dea o comanda, si a fost dat la innobilare interna.

Trimit pe el nobilii, si imi da mesaj "Sa-mi s**i **** fraiere!!"

In schimb, pe lumea clasica, sau pe lumea 8, nici chiar pe 23 (singurele lumi pe care am jucat), cand innobilam un jucator nu primeam mesaje vulgare, in cazul in care imi dadea un mesaj, spunea "ce ti-am facut sa ma ataci", sau alte chestii asemanatoare..

Calitatea jucatorilor scade, iar asta e trist, deoarece daca nu esti intr-un trib de top, oricat de activ/bun ai fi, tot nu ai sanse sa prinzi sfarsitul lumii cu un numar considerabil de sate/puncte..

LE: Nu tot timpul daca esti bun poti fi intr-un trib puternic, poate acel trib are deja 30 de membri, academia la fel, nu considera pozitia ta pe harta ca fiind avantajoasa, pur si simplu prefera sa iti innobileze satele, decat sa te primeasca...

Iar fara sprijinul tribului, cu greu poti face fata tu, la 15.000 de puncte (un exemplu) unui jucator cu 80.000 de puncte, care are si tribul in spate..

Cum am zis si pe un thread pe lumea speciala, una din caracteristicile inteligentei consta in capacitatea de a ne adapta, deci prin asta cred ca am zis totul. Treaba lor, sa vorbeasca si sa te abordeze cum vor, atata timp cat tu le dai peste nas prin fapte nu ai de ce sa iti faci griji. :)


@worms10

Aici ai gresit complet.

Conducerea unui trib ar trebui sa se sfatuiasca in problemele diplomatice, nu 30 de membri care sa voteze.

Din 30, poate pe 10 nu ii intereseaza, si dau un nu/da la nimereala, pe alti 10 ii intereseaza si spun da, iar pe ultimii 10 nu ii afecteaza cu nimic, si zic si ei un "nu stiu, ii las pe ceilalti".

Tot timpul am considerat ca un diplomat bun intr-un trib, face cat 10 razboaie.

Cu aliantele potrivite poti ajunge departe pe orice lume, daca insa supui la vot fiecare alianta/pna, si lasi "vocea poporului" sa hotarasca in locul conducerii si/sau al diplomatului, nu o vei duce foarte bine...

Ce adevar graiesti tu aici. Imi place cum gandesti. :)

nu cred ca ma poate numi cineva incapabil pentru ca cer o parere;)
plus de asta orice trib se face renumit prin colaborare ,iar conducerea unui trib trebuie sa ia decizii bune pentru trib! nu doar pentru conducere!

cat despre sondajul respectiv a fost facut doar asa ca sa vada ca nu sunt eu singurul care vrea acel lucru!

Aberezi din nou. Conducerea unui trib ia decizii pentru trib ca doar este conducerea tribului nu conducerea conducatorilor. Este irelevant ceea ce zici. In fine...te las acolo in lumea ta, este mai bine asa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42709

da, am vazut ce trib ai , e f. bine , si daca si in interiorul lui e tot asa cum e afara cred ca te descurci f. bine , dar totusi ...trebuie sa accepti ideia de comunicare si cu ceilalati colegi , mai ales ca aici pe l30 sunt max 30 jucatori , deci dupa cum am vazut la tine sunt toti destul de activi . felicitari si sper sa nu te fii suparat asa rau ...dar eu consider ca a comunica nu e ceva rau ...ma rog , nu vad ceva rau in felul de afii a lui florin , oricum si-ar conduce tribul .
 

DeletedUser42542

Cum am zis si pe un thread pe lumea speciala, una din caracteristicile inteligentei consta in capacitatea de a ne adapta, deci prin asta cred ca am zis totul. Treaba lor, sa vorbeasca si sa te abordeze cum vor, atata timp cat tu le dai peste nas prin fapte nu ai de ce sa iti faci griji. :)

Corect, impotriva acestor persoane se folosesc faptele, cuvintele sunt de prisos..

Cat timp am jucat pe lumea clasica (prima), o singura persoane m-a jignit, iar aceea nu era la prima abatere.

Aici, dupa 3 sate innobilate, am invatat injuraturi noi. Nu insinuez faptul ca prin injuraturi iti demonstrezi copilaria, dar nici dovada de maturitate nu dai..


Ce adevar graiesti tu aici. Imi place cum gandesti. :)

E de apreciat ca mai sunt oameni cu care impartasesc aceeasi gandire, cel putin in privinta unor subiecte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42709

si ca ultima discutie pe aceasta tema mi-ar fii placut sa incep cu tine si colegii tai in zona si sa fim colegi . mult noroc in continuare , eu pe l30 nu stiu cit stau caci mi se par aiurea de tot setarile ...poate o sa avem ....ocazia sa fim colegi pe alta lume . astept acest lucru.
 

DeletedUser42542

Nu voi mai discuta in contradictoriu "problema" cu diplomatiile fiecaruia.

Orice conducator de trib, cand accepta aceasta functie, isi asuma responsabilitati, uneori placute, alteori mai putin placute, dar tot timpul necesare.

Cu timpul vom vedea daca stilul de condus liber, cu sondaje pentru diplomatii, cu o conducere mai libertina, sa zic asa, care consulta jucatorii tribului va predomina lumea, sau un trib in care conducerea isi face treaba, diplomatul pe a lui si restul tribului joaca, fara sondaje etc.

Nu spun ca nu trebuie sa existe colaborare in trib, dar aceasta se poate face foarte bine prin atacuri organizate, blindari de sate, recuperari (daca sunt necesare), si nu prin chestiuni legate de diplomatie.

Totusi, raman la ideea mea anterioara, cu o diplomatie buna poti ajunge departe.

Si aici dau exemplu WOC de pe lumea 23 (sper sa nu imi sara INQ in cap).
 

DeletedUser42542

Eh, poate o mai fi vreunu ratacit care citeste ce am scris, si chiar nu am chef de discutii in contradictoriu cu cei din INQ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39475

Am jucat pe l23 si culmea impotriva Woc. Stiu cum se conduce acolo. Sa zicem ca nu chair moral, dar cat mai bine pentru trib. E de apreciat asta. Mihai e o vulpe de om. :D
 

DeletedUser

Exista vreun razboi serios, care sa implice triburi din top 10, la ora asta pe harta?
 

DeletedUser

1. Florinandrei a gasit externul :)
2. Nu va apucati sa credeti minciunile lui :D
3. Nu stiu care dintre noi are dreptate...razboiul nu va dovedi cine are dreptate, ci doar cine baga bani ca disperatul (florinandrei e adeptul a tot ce inseamna marirea productiei minelor de resurse...) , e on foooooarte mult asta neavand familie, prieteni, prietena (ca mine :p)...etc....la 13 ani ma consider mai relizat decat el la 20 , asa ca bft!
 

DeletedUser42520

Crucificatorule,nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia ca ai "realizat" mai multe.
florinandrei2004 -- fondator Angels ,loc 16(un trib care se mentine de la inceputul lumii in top10-20),60k pct.

Crucificatorul*** -- 20k pct,membru al tribului NoEnd,locul 40.

Niciunu nu a-ti realizat momentan nimic. Hai sa terminam "telenovela" asta Crucificatorul-Angels,ca deja e plictisitoare.
 

DeletedUser

1. Florinandrei a gasit externul :)
2. Nu va apucati sa credeti minciunile lui :D
3. Nu stiu care dintre noi are dreptate...razboiul nu va dovedi cine are dreptate, ci doar cine baga bani ca disperatul (florinandrei e adeptul a tot ce inseamna marirea productiei minelor de resurse...) , e on foooooarte mult asta neavand familie, prieteni, prietena (ca mine :p)...etc....la 13 ani ma consider mai relizat decat el la 20 , asa ca bft!
Multi ingeri au picat din rai datorita mandriei lor. Vezi cum pici si tu la marginea hartii:):D
 
Sus