razboaiele lumii 26.

  • Autor subiect florinel the lord of war
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser42438

fratzica nu pot sa mai lungesc discutia..ai ajuns sa infirmi cu dovada in fata...contul acela nu e al lui de drept...ce rost mai are sa continuam discutia?!?..
 

DeletedUser

Tu nu intelegi, fratica:)

Eu stiu ca nu a fost de la inceput contul lui asa cum o stiti si voi. Contul i-a fost cedat

Dar , sincer, nu asta voiam sa discutam aici. Nu cazul lui unknown, ci cazul vostru . Dar se pare ca "vorbim discutii"

Eu am incheita subiectul unknown .:)
 

DeletedUser35811

Lumea e deja castigata. Din diverse motive majoritatea jucatorilor din Norok, Moh si alte triburi aliate lor au dat stergere.
Ca o concluzie ; tribul care a dus la distrugerea aliantei adverse familiei Zen, a fost Norok.
Ceea ce ma surprinde este ca liderii MOH , lideri care spunea undeva mai sus ca fac si dreg au dat si ei stergere. E urat ce au facutl tribului care era foarte bun , cu jucatori activi , si nu orice jucatori.
Rusine, georgeta... ! Din cauza ta si a grupului tau ati distrus tribul. Ma asteptam sa-i strangi pe toti sa va reorganizati si sa renasteti ca pasarea phoenix. Pacat, puteai, puteati sa o faceti. Pacat, de jucatori, pacat de trib.

Am castigat dar avem un gust amar. E prima oara cand vad pe o lume atata lasitate.

De ce mi-ar fi rusine..??
Am jucat si am demonstrat ca nu fug in alte triburi doar de dragul de a fi in top.
Am jucat de dragul prietenilor,impreuna cu ei am luat hotararea sa renunt..ptr. ca vroiam sa castigati voi lumea innobiland barbare..
Felicitari,mari jucatori..inchideti inca o lume..:)
Daca vroiati sa va aratati adevarata valoare ca jucatori,nu banati conturile jucatorilor din Moh..dar mi-am dat seama ca nu jocul in adevaratul sens va preocupa pe voi..doar cum sa faceti sa fiti nr.1 pe lumea 26.

Daca as castiga ca voi o lume innobiland barbare,cu siguranta n-as mai juca triburi.

Bafta la voi acolo si sper sa reusiti macar la anul sa castigati lumea.

Spre deosebire de multi dintre voi,am iesit de pe lumea 26 cu fruntea sus si prietenii imi sunt aproape.
 

DeletedUser42438

ti-am spus motivul pentru care CONDUCEREA MOH a dat stergere!...din cauza ca unele triburi dusmane au fost FAVORIZATE DE ADMINI(asta ca sa se inteleaga)!...sper ca m-am facut inteles...............fratzica!
 

DeletedUser

Uite, nu toti au avut admini in trib. Noi nu am avut, dar am jucat corect. Singurii banati din trib au fost cei impotriva carora am depus eu insumi ticket, plus un coleg care, din nestiinta, a dat o circulara sa-si faca reclama la un site.

Cat despre barbare si lupta cu ele, aici ai dreptate, acum se vor vedea 'marii' jucatori.

Misiunea mea pe lumea asta s-a cam incheiat. Cinste invinsilor, fara ei noi nu aveam cum iesi in evidenta. Va multumesc pentru ca ati facut jocul posibil, si fac asta fara falsa modestie. Varoba aia: it takes two to tango.

Va doresc un joc placut in continuare, indiferent pe lumile pe care veti continua.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce tragedie bogdan111 ca au dat colegii mei de joc stergere
vai ce rau va pare ca innobilati barbare nu-i asa ?
aveti contul meu care puteti sa il innobilati ca nu e pe stergere cont e doar inactiv numai sa nu uit sa mai intru pe 26 ca altfel se barbarizeaza :D
vai de noi ce grija ne purtati voi, pe vechii membrii MOH ii gasiti jucand tot impreuna
innobilati repede contul pana nu revin ( in 10 sapatamani redevin activ ) si ne mai jucam doar ca sunt incurcat acum

PS v-am vazut jucatorii vostri ZEN pe speciala ii caracterizez intr-un cuvant N00b-iii rau de tot
nu stiu cum puteti juca cu astfel de colegi care nu au orientare pe harta si oricum lor le convine lupta cu barbarele nu riposteaza :D
nu-i asa moldovene :)) Noob ai fost a trecut un an si parca esti si mai Noob :))

Bafta la innobilat barbare

Bafta la demolat :))
 

DeletedUser

Se zice ca:sobolanii parasesc primii corabia care se scufunda, iar ultimul este capitanul/capitanii .:).

Sunt doar niste vorbe care mi-au venit in minte intamplator , fara ca ele sa aiba vre-o tinta :)

Mult succes in continuare pe oricare lume v-ati afla!!:)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
ti-am spus motivul pentru care CONDUCEREA MOH a dat stergere!...din cauza ca unele triburi dusmane au fost FAVORIZATE DE ADMINI(asta ca sa se inteleaga)!...sper ca m-am facut inteles...............fratzica!


Cand reveniti din vacanta, sa imi aduceti si mie probe referitor la ce ati scris, daca le detineti, eu personal imi cer scuze in fata dvs si parasesc aceasta echipa. ( eu probe am, dvs domnule jucator aveti...sau doar "am auzit ca...." ? )
 

DeletedUser

Pentru mine, barbarele nu sunt nimic altceva decat "prosopul" aruncat de inamicul care se considera invins. Asa ca, oricum ar fi, lumea s-a castigat prin infrangerea inamicului, iar aceasta nu a venit acum, ci asa cum am mai zis, in momentul in care a cazut Clasic-ul si a luat nastere MoH-ul. Motivele le stiti voi cel mai bine, insa motivul pentru care am sustinut aceasta idee, era pentru ca in acel moment ati pierdut o multime de jucatori buni, care puteau face diferenta, alaturi de voi. Astfel, balanta a inceput sa se incline cu mult in favoarea noastra, iar la momentul actual in care jocul nu mai este un secret pentru foarte multi jucatori, diferenta urma sa fie facuta de tabara ce avea cei mai multi jucatori de calibru in componenta.

Desigur, ca alti factori de natura strategica sau psihologica au accelerat lucrurile, insa pana la urma, tot o chestiune de timp era pana deznodamantul ar fi inceput sa se iveasca la orizont.

Ca si membru din conducerea familiei ZEN, am venit in contact cu mai toate situatiile din economia acestui razboi, si pot spune cu cea mai mare sinceritate, ca raportat la Lumea 3, jocul colegilor mei nu a fost chiar cel mai altruist, ca spiritul de echipa nu a dominat asa cum a dominat odata si ca toate acestea au fost inlocuite de egoism, care pe de o parte era de inteles : cei care au jucat pe Lumea 3 isi doreau sa demonstreze ca cele intamplate acolo nu au fost o pura coincidenta si pe de o parte cei ce s-au alaturat familiei noastre, aici pe Lumea 26, doreau sa demonstreze ca nici ei nu sunt mai prejos. De aceea, consider ca daca ati fi ramas uniti si ati fi continuat jocul sub numele de Clasic, alta ar fi fost situatia acum.

Totusi, intr-un razboi, cam orice victorie pleaca de la a "nu intrerupe inamicul atunci cand greseste" si de la a exploata slabiciunile acestuia, ceea ce cred ca s-a intamplat si aici, si anume ca ati avut o cadere mai rapida decat cea pe care o aveam noi.

Eu unul, in NRV, am avut parte de mai tot ce mi-am dorit : libertate in stilul de joc, munca in echipa, organizare, implementarea ideilor utile si a planurilor strategice intocmite de membri din conducere, roadele acestor planuri, mult altruism si sacrificiu, atacuri organizate de anvergura facute ca la carte, rasete si voie buna, legarea unor noi prietenii cu niste persoane minunate si mai ales, de un joc asa cum nu credeam ca se poate juca vreodata, alaturi de Marbah, un joc mai presus de munca in echipa, discutii, planuri s.a.m.d., astfel incat nu cred c-as gresi dac-as mentiona cuvantul "telepatie". Pacat ca nu am apucat sa jucam mai mult timp in aceasta maniera si ca totul a luat sfarsit mai rapid decat ma asteptam.

In rest, voua celor care ne-ati fost inamici pe aceasta lume, va doresc numai bine, realizari pe plan profesional si momente frumoase alaturi de cei dragi in viata reala, iar in incheiere indraznesc sa dau un mic sfat, venit din partea cuiva care a investit mult prea mult timp si suflet in acest joc : Canalizati-va ambitia pe care ati aratat-o in alte directii mult mai utile si importante, si cu siguranta, rezultatele nu vor inceta sa apara ! :)
 

DeletedUser

Pentru mine, barbarele nu sunt nimic altceva decat "prosopul" aruncat de inamicul care se considera invins. Asa ca, oricum ar fi, lumea s-a castigat prin infrangerea inamicului, iar aceasta nu a venit acum, ci asa cum am mai zis, in momentul in care a cazut Clasic-ul si a luat nastere MoH-ul. Motivele le stiti voi cel mai bine, insa motivul pentru care am sustinut aceasta idee, era pentru ca in acel moment ati pierdut o multime de jucatori buni, care puteau face diferenta, alaturi de voi. Astfel, balanta a inceput sa se incline cu mult in favoarea noastra, iar la momentul actual in care jocul nu mai este un secret pentru foarte multi jucatori, diferenta urma sa fie facuta de tabara ce avea cei mai multi jucatori de calibru in componenta.

Desigur, ca alti factori de natura strategica sau psihologica au accelerat lucrurile, insa pana la urma, tot o chestiune de timp era pana deznodamantul ar fi inceput sa se iveasca la orizont.

Ca si membru din conducerea familiei ZEN, am venit in contact cu mai toate situatiile din economia acestui razboi, si pot spune cu cea mai mare sinceritate, ca raportat la Lumea 3, jocul colegilor mei nu a fost chiar cel mai altruist, ca spiritul de echipa nu a dominat asa cum a dominat odata si ca toate acestea au fost inlocuite de egoism, care pe de o parte era de inteles : cei care au jucat pe Lumea 3 isi doreau sa demonstreze ca cele intamplate acolo nu au fost o pura coincidenta si pe de o parte cei ce s-au alaturat familiei noastre, aici pe Lumea 26, doreau sa demonstreze ca nici ei nu sunt mai prejos. De aceea, consider ca daca ati fi ramas uniti si ati fi continuat jocul sub numele de Clasic, alta ar fi fost situatia acum.

Totusi, intr-un razboi, cam orice victorie pleaca de la a "nu intrerupe inamicul atunci cand greseste" si de la a exploata slabiciunile acestuia, ceea ce cred ca s-a intamplat si aici, si anume ca ati avut o cadere mai rapida decat cea pe care o aveam noi.

Eu unul, in NRV, am avut parte de mai tot ce mi-am dorit : libertate in stilul de joc, munca in echipa, organizare, implementarea ideilor utile si a planurilor strategice intocmite de membri din conducere, roadele acestor planuri, mult altruism si sacrificiu, atacuri organizate de anvergura facute ca la carte, rasete si voie buna, legarea unor noi prietenii cu niste persoane minunate si mai ales, de un joc asa cum nu credeam ca se poate juca vreodata, alaturi de Marbah, un joc mai presus de munca in echipa, discutii, planuri s.a.m.d., astfel incat nu cred c-as gresi dac-as mentiona cuvantul "telepatie". Pacat ca nu am apucat sa jucam mai mult timp in aceasta maniera si ca totul a luat sfarsit mai rapid decat ma asteptam.

In rest, voua celor care ne-ati fost inamici pe aceasta lume, va doresc numai bine, realizari pe plan profesional si momente frumoase alaturi de cei dragi in viata reala, iar in incheiere indraznesc sa dau un mic sfat, venit din partea cuiva care a investit mult prea mult timp si suflet in acest joc : Canalizati-va ambitia pe care ati aratat-o in alte directii mult mai utile si importante, si cu siguranta, rezultatele nu vor inceta sa apara ! :)

fii scurt si concis domnule romancier
daca iti pun toate postarile tale de pe forum cred ca faci vreo 3 volume
 

DeletedUser

Buna dimineata,

As dori sa-mi exprim si eu parerea legate de anumite aspecte discutate in ultimile 24 ore:

1. contul -=Unknown=-

- daca acest cont a fost "cumparat" trebuie demonstrat, daca nu taci pe vecie ... nu merge altfel
- daca acest cont a fost "cedat" este pur si simplu treaba fostului si actualului proprietar
- atata timp cat actualul proprietar nu are alt cont in L 26 totul e perfect legal si nu se incalca nici o regula a regulamentului de joc
- din ce cunostinte aveam eu pot afirma ca si vechiul proprietar ( cel cu rang de conducere/ forum ascuns ) tot pentru noi lucra de foarte multa vreme, sau mai bine zis "sugea" la mai multe "tate", plastic vorbind ...
- daca cei din MoH au hotarat sa le faca "rau" celor ce au dezertat din tabara lor spargand parole sau vorbind cu vechii proprietari si acestia au decis sa-i ajute la fel de bine si actualul proprietar poate cere un ajutor din punct de vedere al regulamentului la un coleg priceput in astfel de lucruri si eu personal cred ca Anca si-a ajutat un coleg cu sfaturi si ce sa faca si nimic mai mult ( oricum este imposibil, daca a fost o ilegalitate nu se acopera, nu ai cum, faptele sa zicem nu se pot sterge = raman inregistrate, in concluzie ajutorul ei nu putea fi mai mult decat un sfat/ ce sa scrie in ticket si ce nu si cam atata .... si eu si altii trecand prin situatii asemanatoare puteam da astfel de sfaturi ..)

2. Declinul taberei MoH nu a venit de la acest jucator, as putea enumera simplu cateva aspecte ce cred eu ca v-au facut sa pierdeti:

- 10% pierderea unor jucatori buni odata cu infiintarea MoH
- 30% marirea frontului de bataie odata cu recrutarea unor triburi si jucatori pe mai multe continente, neavand suficiente defensive sa acoperiti tot si nici jucatori activi pentru sittere de aici au inceput problemele cu sitterele/ defensivele/ circularele/ controalele membrilor si a-ti pierdut din avansul si elanul ce l-ati avut in mijlocul hartii, a-ti atacat in nestire conturi si granite ce era clar si de pe luna ca sunt blindate ( exemple: Anca blindata inainte sa intre la noi si ajutata in scurt de -=Unknown=- si altii, mijlocul hartii unde trimiteati 3000 fuluri pentru 10-20 sate luate )
Practic a-ti jucat "care pe care" sa aratati unor colegi ca sunteti mai activi si mai buni, dar, cei din L3 cunosteau aceasta tactica si v-au stopat suficient cat sa se reorganizeze si NRV sa distruga familia Norok. A-ti adoptat aceasta tactica in alta lume si a-ti cucerit mijlocul hartii doar prin nepriceperea dusmanilor din acea lume si ca voi a-ti avut mai mult atac, dar acest joc nu inseamna doar a ataca.
Vi s-a spus clar si raspicat de catre Ovi si chiar eu ca o lumea nu se cucereste asa, se castiga marginile se iau un numar de sate ce mai tarziu vor face diferenta, in timp ce voi atacati masiv mijlocul hartii cateva luni la rand NRV cucerea continente intregi de la Norok.
- 20% a fost ca nu i-ati lasat pe cei din Norok sa "moara pe mana lor" si v-ati implicat si pe alte fronturi aglomerandu-va mai mult decat puteati duce ca si timp in principal.
- 10% efectiv eu cred ca se datoreaza strategiei adoptate cel putin in ultimele 6 luni a conducatorilor vostri, nu zic ca efectiv conducerea voastra e de vina pentru ca sunt convins ca s-au luat decizii sfatuindu-va intre voi, dar deciziile luate nu au fost cele asteptate sau mai bine zis s-au dovedit a fi un fiasco total.
- 20% acord credit familiei din care fac parte
- 10% spun eu ca se datoreaza faptului ca multi de la voi sunt copii sau tineri si nu rezista la presiune/ stress mai mult decat isi imaginau ei vreodata ca poate aduce un joc virtual/ on-line, fiind un joc multi au clacat sau au ales varianta cea mai simpla = fara stress/ joc/ nervi/ timp alocat jocului in exces

3. Replay-uri:

georgeta

De la un conducator de trib asteptarile sunt mari, cand dai inchidere de cont in situatia in care tribul tau si tribul dusman direct ( ZEN ) sunteti ca si numar de sate si proportie ocupata pe harta EGALI inseamna altceva decat ce ai zis tu in postarea ta

Norris jr

Cand faci afirmatii legate de lumea speciala mai adauga si parerea mea legata de unii conducatori ZEN din lumea speciala, oricat am incercat sa le destup urechile si sa vada realitatea nu au inteles si pana la urma au sfarsit atacati si innobilati tot de voi sau interpusi de ai vostri ce i-ati pus sa atace pentru voi, scurt asta e parerea mea:

Conducatori din astia facuti la apelul bocancilor si ei nici macar nu au facut armata si nu cunosc cu ce se mananca acest joc am intalnit fff multi la viata mea pe triburile, ""ignore"" total si rezolvi problema.

Ca o paranteza fie spus in L 5 am bagat un intemeietor de trib la innobilare interna si pana s-a desteptat el a fost mult prea tarziu ca a disparut de pe harta in 24 ore :))

Multi sufera de ei si isi dau cam multa importanta, am spus dintotdeauna faptele vorbesc ca la vorbe ne pricepem toti si la ce stim si la ce nu cunoastem::)))


Ca sa fiu si mai explicit pentru ca nu stiu strategie si la conducerea unor triburi erau pe dinafara eram pe punctul de a-i ataca masiv si in L26 chiar daca ne erau aliatii:)

Apropo eu si Ovi scriem de fiecare data foarte mult ca sa inteleaga totii ..:))
Acum chiar am incercat sa scriem putin :))
 

DeletedUser

da de ce mai vizitati l26 carnitelor?

hai sa nu ne mai balacarim .. voi cu ale voastre (nuj care is alea la care sunteti buni dar fie) , si noi cu inca o lume

nu fiti urati pierzatori ca nu mai venim pe alta lume sa jucam cu voi :D
 

DeletedUser

Cand reveniti din vacanta, sa imi aduceti si mie probe referitor la ce ati scris, daca le detineti, eu personal imi cer scuze in fata dvs si parasesc aceasta echipa. ( eu probe am, dvs domnule jucator aveti...sau doar "am auzit ca...." ? )


ce faci nene ??
 

DeletedUser

Norris, lasa ma la o parte toata munca asta de caritate privind tiparirea celor 3 volume scrise de mine in materie de Triburile, si fa si tu ceva mult mai util si benefic, cum ar fi sa faci ce face si Marilyn Manson si sa te simti bine.

Daca tot ce ai de spus la niste ganduri de bine privind viata reala sunt doar niste vorbe la misto, atunci cum spunea si Kommodoro, nu mai vizita L26. Accepta lumina si R.I.P.

Eu m-am adresat celor care au capacitatea sa perceapa ca jocul a fost joc, ca acesta ramane in urma, iar mai departe ca si oameni, sa actionam fara resentimente.
 

DeletedUser

Norris, lasa ma la o parte toata munca asta de caritate privind tiparirea celor 3 volume scrise de mine in materie de Triburile, si fa si tu ceva mult mai util si benefic, cum ar fi sa faci ce face si Marilyn Manson si sa te simti bine.

Daca tot ce ai de spus la niste ganduri de bine privind viata reala sunt doar niste vorbe la misto, atunci cum spunea si Kommodoro, nu mai vizita L26. Accepta lumina si R.I.P.

Eu m-am adresat celor care au capacitatea sa perceapa ca jocul a fost joc, ca acesta ramane in urma, iar mai departe ca si oameni, sa actionam fara resentimente.

Nu prea am inteles mai nimic din postarea ta , dar nici ca ma intereseaza opinia ta mi s-a parut aberant sa stai scrii 2 h la un text pentru un joc. Cat despre perceput jocul eu am o alta mentalitate si nu inteleg de ce ma compari pe mine cu colegii tai de joc:confused:

Chiar ai ajuns atat de penibil :confused: oricum per asamblu poza de final va fi ceva de genul "mari jucatori" care innobileaza barbare.
Nu doresc sa mai continui ca oricum voi ati demonstrat de ce sunteti capabili si cine se aseamana se aduna :D
 

DeletedUser

"Mi s-a parut aberant sa stai sa scrii 2 h la un text pentru un joc" -> Bai, dar vedeti ca atunci cand eu stau si ma cert pe forumul extern cu ZEN F., e ok din toate punctele de vedere sa petrec ore intregi facand asta.
"Eu am o alta mentalitate" -> Deci fiti atenti ca eu ma consider diferit, dar uneori mai dau rateuri si mai imi place sa fac misto de lume pe extern.
"Ati demonstrat de ce sunteti capabili" -> Da ma, sa mor eu daca nu alaturi de MoH nu am jucat corect si de fapt din cauza asta am luat bataie.

Presupun ca la scoala unii copii sunt invatati cum sa fie ipocriti :) In rest, aia e doar poza de final care te face pe tine/alte personaje sa apareti intr-o lumina pozitiva.

Adevarata poza de final ? O ceata de lasi si ipocriti care se cred superiori celor care-au ramas prin prisma faptului c-au avut "curajul" sa apese butonul de delete, ca si cum ar fi atins cine stie ce nivel de iluminare spirituala :)

Aici nu vreau sa generalizez si sa-i pun in aceeasi oala pe cei care-au plecat considerand ca nu mai are rost sa-si bata capul aiurea si ca ar putea sa faca ceva mult mai bun in schimb, dar tu nu faci parte din categoria asta aparte.
 

DeletedUser3249

Georgeta si Norris nu ati invatat nimic din L9 si pe unde ati mai jucat si ramin la parerea ca asa veti fi mereu niste personaje cu vederea scurta si mentalitate limitata pe triburile.ro,voi ca oameni in spatele calculatorului sunteti destul de OK dar pe joc niciodata nu veti reusi sa iesiti din obiceiurile voaste ciudate.Poate ati incercat si voi sa faceti ce au reusit altii dar aici cu oameni cu foarte multa experienta pe triburi nu ati avut nici 1% sanse de reusita poate pe alte lumi veti avea sanse.
Eu unu stiam cu o saptamina inainte sa se sterga contul tau georgeta ca nu vei mai juca ptr ca asa ai procedat si alta data si asa vei face mereu,

Ovi nu are rost sa iti tocesti neuronii cu oameni care sunt limitati pe un joc de strategie gen triburile ptr ca niciodata nu o sa inteleaga mesajul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42632

salutare

inteleg k si mohul a dat stergere .... inseamna k raman singur cu cativa colegi pe harta ??
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus