Razboaiele lumii Speciale 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser42114

.... sa nu uti ca avem de platiti o polita lu kenji si compania))
kenji nu mai plange.nu mai scrie ca o moara stricata.nubisorule.)))

bravo ma,ce-a mai tare postare dintre toti astia care se balacaresc pe aici.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42114

Nu stiu cat de bine ma cunosti tu pe mine dar ai face bine sa te mai documentezi
Nu imi pasa cine esti
Am zis sa te salut si ma bucur ca imi acorzi o importanta deosebita , daca imi urmaresti contul
PS sa imi fac si pagina de faceebook pentru tine ca sa mai discutam frustrarea ta ????

ba tu esti NIMENI in drum ma :))))

esti ca aia de prin timisoara de dorm prin statiile de tramvai =)) AHAHAHAHA
 

DeletedUser

Nu stiu cat de bine ma cunosti tu pe mine dar ai face bine sa te mai documentezi
Nu imi pasa cine esti
Am zis sa te salut si ma bucur ca imi acorzi o importanta deosebita , daca imi urmaresti contul
PS sa imi fac si pagina de faceebook pentru tine ca sa mai discutam frustrarea ta ????

am verificat pe TW Stats
http://ro.twstats.com/ro26/index.php?page=player&mode=conquers&id=1888662&type=lose&pn=1
http://ro.twstats.com/roc1/index.php?page=player&mode=conquers&id=1888662&type=lose&pn=9

inobilat de heavy1
 

DeletedUser18212

Pe speciala asta ar fi de remarcat tribul InBz pentru abilitatea cu care si-au eliminat rand pe rand adversarii: Clas , Specii si va urma in curand tribul Eool fara nici un dubiu.InBz au avut un plan bine pus la punct inca de la inceputul lumii si le-a iesit perfect, felicitari pentru reusita...

Jucatorii din tribul InBz sa se bucure de castigarea acestei lumi pentru ca nu vor mai avea ocazia prea curand sa se afle in aceasta postura, ce au facut ei pe speciala asta poate sa faca aproape oricine, este nevoie doar de putina abilitate pe plan diplomatic, de cateva "lovituri sub centura" date triburilor cu care au diplomatie si sa nu uitam sa amintim si de folosirea unor scripturi ilegale asa cum s-a dovedit in cazul jucatorului macrame.

In concluzie de acum inainte cred ca stim cu totii la ce sa ne asteptam din partea celor din InBz si o sa-i tratam asa cum se cuvine daca mai apar pe harta...
 

DeletedUser15475

Pe speciala asta ar fi de remarcat tribul InBz pentru abilitatea cu care si-au eliminat rand pe rand adversarii: Clas , Specii si va urma in curand tribul Eool fara nici un dubiu.InBz au avut un plan bine pus la punct inca de la inceputul lumii si le-a iesit perfect, felicitari pentru reusita...

Jucatorii din tribul InBz sa se bucure de castigarea acestei lumi pentru ca nu vor mai avea ocazia prea curand sa se afle in aceasta postura, ce au facut ei pe speciala asta poate sa faca aproape oricine, este nevoie doar de putina abilitate pe plan diplomatic, de cateva "lovituri sub centura" date triburilor cu care au diplomatie si sa nu uitam sa amintim si de folosirea unor scripturi ilegale asa cum s-a dovedit in cazul jucatorului macrame.

In concluzie de acum inainte cred ca stim cu totii la ce sa ne asteptam din partea celor din InBz si o sa-i tratam asa cum se cuvine daca mai apar pe harta...


e putin spus , au jucat speed cu voi .

un atac organizat si pac un trib distrus :p

ar fi facut si emil la fel , daca l-ar fi dus capu .

foarte bine v-au facut , asa meritati toti .

e bine ca te-ai prins , restu si acum se cearta intre ei :))))

nici macar nu stiu ce i-a lovit =)))))))))))))))

si te rog sa numai postezi cu nick'u meu aici .
 

DeletedUser29124

Jucatorii care sa merite respectul si felicitarile au disparut...a disparut din acest joc respectul, onoarea, recunostinta.Au ramas minciuna, inselaciunea , perversitatea, ura, frustrarea...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
adaugare: +Jignirile si comentariile aiurea..care se avertizeaza, pe forumul ăsta. :D

Buna seara! Mi/ati oferit 15 minute de citiri neplacute, rusinicăăă.
 

DeletedUser34153

Din contra.tot respectul pt cei care se folosesc de toate mijloacele pt a câștiga un război.hai sa nu ne mai dam maica theresa si sa ne arătam mirarea la fiecare mișcare pe care o face adversarul.daca eram in locul lor,nu mai acuzam atât nici perversitatea,nici jocul ilegal,nimic.au intrat cu un scop,au trecut peste prietenii si amicitii pt a câștiga.bravo lor!avem de învățat din fiecare experiența,chiar si dintr-un esec.sper doar sa închidă lumea in formula initiala,nu luând in trib toate ciurucurile
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Eu nu stiu ce/a fost pe harta, dar sunt de parere ca masurile papucilor nu trebuie sa le publicam pe forum..in concluzie, eu nu felicit, nu indemn si nu ofer respect , daca jucatorul se foloseste de mijloace verbale nepotrivite ca sa/si provoace adversarii- pe forum.
Pe joc, tinand cont ca totul se leaga de statistica , timp liber , politici externe preconizate si dexteritate/indemanare nu trebuie nimeni subestimat..chiar daca aici n/a trecut pragul inceputului sau nu a acaparat zeci de trofee. Roata se poate intoarce, indiferent de cate colturi are..

Daca problemele au plecat de la diplomatie, cred ca cei care acuza nu cunosc indeajuns de bine termenul..astfel incat sa stie cand , cum si cat sa puna urechea, sa plece capul sau sa scoata sabia..

In opinia mea, diplomatia reprezinta o granita- sau o grupa, insarcinata sa asigure legaturi reciproce cu celelalte grupuri si a realiza obiectivele politicii sale externe.Diplomatia poate fi si un ansamblu de manevre la care recurge un grup, pentru a/si atinge scopul.Este o comportare abila, subtila, sireata.
Toti facem o diplomatie cu un scop sau altul, pentru folos/interes. Degeaba arunci cu pietre atunci cand "se rupe", sunt rare cazurile cand diplomatiile se continua din alte scopuri [eu stiu doar o singura alianta , (doua cu indulgenta) care intra in categoria asta, in cei aproape 5 anisori pe joc]. Triburile care merg pe un scop , isi ataca mai nou ..aliatii- concurenta. Asa e moda.

LE:

Tinand cont de viteza serverului, toate lucrurile- oricat de marunte , le vedem cu alti ochi.
Daca aici , o alianta s/a rupt in 1 luna - pentru ca interesul ne bate la geam, pe un server cu viteza 1 ar fi putut fi cu 5,6 luni mai stabila..
 
Ultima editare:

DeletedUser38023

Pe speciala asta ar fi de remarcat tribul InBz pentru abilitatea cu care si-au eliminat rand pe rand adversarii: Clas , Specii si va urma in curand tribul Eool fara nici un dubiu.InBz au avut un plan bine pus la punct inca de la inceputul lumii si le-a iesit perfect, felicitari pentru reusita...

Jucatorii din tribul InBz sa se bucure de castigarea acestei lumi pentru ca nu vor mai avea ocazia prea curand sa se afle in aceasta postura, ce au facut ei pe speciala asta poate sa faca aproape oricine, este nevoie doar de putina abilitate pe plan diplomatic, de cateva "lovituri sub centura" date triburilor cu care au diplomatie si sa nu uitam sa amintim si de folosirea unor scripturi ilegale asa cum s-a dovedit in cazul jucatorului macrame.

In concluzie de acum inainte cred ca stim cu totii la ce sa ne asteptam din partea celor din InBz si o sa-i tratam asa cum se cuvine daca mai apar pe harta...

Surprinzator, jucatorii astia care suntem in nBz, majoritatea am jucat si in IMMO de pe lumea 10, si detinem un record cu care absolut niciun trib ai carui membri vorbesc limba romana, nu se poate lauda: alianta IMMO-Noobs care a durat 4 ani, de la inceputul pana la sfarsitul serverului.. Oriunde ne-am duce atat noi, cei din IMMO cat si cei din Noobs, celelalte triburi cand isi doresc o diplomatie solida spre noi se indreapta pentru ca ce promitem se transforma in fapta!

Am catalogat direct lumea speciala ca pe o lume in care predomina neseriosii, asa ca am luat masuri rapide si radicale de fiecare data cand ne-am simtit amenintati..
Si pentru cultura generala a unora care desi au fost pe harta asta, nici acum nu stiu de la ce li s-a tras sau nu vad lucrurile cum au fost, treaba a stat asa:

1. nBz alianta cu Specii - ne-am vazut, ne-am placut.
2. nBz PNA cu Class - stabilind clar de la inceput ca relatiile nu vor evolua in bine pentru ca exista conflicte mai vechi intre membri si cu urmatoarea propunere Class: nBz ataca Specii, iar Class ataca Specii si Eoel (Class nu stia ca nBz e aliat cu Specii - ei nu ne-au intrebat si noi nu am simtit nevoia sa le spunem; nu era un secret).
3. nBz neutru cu Eoel - nu ne cunosteam pe vremea aia.
4. Class afla ca nBz e aliat cu Specii si de aici incep erorile conducerii Class: Class intrerupe razboiul cu Eoel propunandu-i sa atace Specii, in timp ce Class ar fi atacat nBz.
5. Informatorii nBz isi fac bine datoria si se afla de miscarea Class, urmand ca nBz sa vina cu o propunere diplomatica la Eoel, iar ca raspuns al propunerii celor din Class le arata punctul 2.
6. Se formeaza alianta nBz - Specii - Eoel impotriva triburilor Class.
7. Class se retrag din joc si lui Shurik N nu ii mai ajunge tarlaua. Shurik n impreuna cu prietenii lui le spun celor din Eoel ca nBz i-a rugat sa ii atace si in acelasi timp ca nBz l-a invitat pe Jaxu, lucruri al caror adevar a fost foarte usor de verificat.
8. Shurik n si prietenii lui sunt dusmani. nBz propune conducerii Specii intr-un mod foarte discret eliminarea lui Shurik n pentru minciunile lui spuse in scopul de a ne destabiliza diplomatia, dar raspunsul a intarziat sa apara.
9. Shurik n, marele rank 1 cocosat de trofee si decoratii e atacat, el, la randul lui il contraataca pe Macrame si in prezent lucrurile stau exact asa:

Parte 1:
Triburi: nBz
Parte 2:
Jucători: Shurik n

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 243
Tabăra 2: 0
Diferență: 243

chart



Cine e baiat destept intelege ca miiscarile noastre diplomatice nu au fost diabolice, nici macar destepte, ci doar firesti..
 

DeletedUser29124

Miscarile voastre diplomatice au fost firesti pt ca am fost eu naiv si la acea vreme credeam inca in respect si onoare....insa cum am mai spus, esecul de pe speciala 1 mi-l asum insa dupa cum am mai spus a fost o lectie pe care trebuia sa o primesc.


[05.02.2013 11:28:22] illusi0n: am inteles ca vrei sa-ti faci trib pe sp2 ?
[05.02.2013 11:28:43] Rhadookoo: trib nu mai fac niciodata ..
[05.02.2013 11:28:43] Rhadookoo: :D
[05.02.2013 11:28:47] Rhadookoo: dar as vrea sa joc ..
[05.02.2013 11:29:09] illusi0n: ok...m inteles ca va faceti trib :)
[05.02.2013 11:29:25] Rhadookoo: i-auzi :))
[05.02.2013 11:29:34] Rhadookoo: de unde si ce ?
[05.02.2013 11:30:19] illusi0n: am intrebat pe conf daca o sa joci cu noi si cineva mi-a spus ca posibil sa va faceti voi cei de pe speed trib
[05.02.2013 11:30:48] Rhadookoo: prostii ..
[05.02.2013 11:31:02] illusi0n: deci te bagi cu noi?
[05.02.2013 11:31:10] Rhadookoo: nu am mai jucat nici speed de la mondiale
[05.02.2013 11:31:23] Rhadookoo: e o oferta?
[05.02.2013 11:31:36] Rhadookoo: da, alta n-am si nici n-as accepta


[06.02.2013 21:10:20] Rhadookoo: lutule .. imi pare rau, dar eu cu setarea aia nu o sa joc ..
[06.02.2013 21:10:28] Rhadookoo: nici timp nu o sa fie cine stie ce ..
[06.02.2013 21:10:33] illusi0n: off
[06.02.2013 21:10:38] illusi0n: imi pare rau
[06.02.2013 21:10:40] Rhadookoo: da-ma tu, te rog, afara din conferinta ca sa nu ies eu
[06.02.2013 21:10:40] illusi0n: pacat
[06.02.2013 21:10:42] Rhadookoo: si mie
 

DeletedUser42114

Miscarile voastre diplomatice au fost firesti pt ca am fost eu naiv si la acea vreme credeam inca in respect si onoare....insa cum am mai spus, esecul de pe speciala 1 mi-l asum insa dupa cum am mai spus a fost o lectie pe care trebuia sa o primesc.


[05.02.2013 11:28:22] illusi0n: am inteles ca vrei sa-ti faci trib pe sp2 ?
[05.02.2013 11:28:43] Rhadookoo: trib nu mai fac niciodata ..
[05.02.2013 11:28:43] Rhadookoo: :D
[05.02.2013 11:28:47] Rhadookoo: dar as vrea sa joc ..
[05.02.2013 11:29:09] illusi0n: ok...m inteles ca va faceti trib :)
[05.02.2013 11:29:25] Rhadookoo: i-auzi :))
[05.02.2013 11:29:34] Rhadookoo: de unde si ce ?
[05.02.2013 11:30:19] illusi0n: am intrebat pe conf daca o sa joci cu noi si cineva mi-a spus ca posibil sa va faceti voi cei de pe speed trib
[05.02.2013 11:30:48] Rhadookoo: prostii ..
[05.02.2013 11:31:02] illusi0n: deci te bagi cu noi?
[05.02.2013 11:31:10] Rhadookoo: nu am mai jucat nici speed de la mondiale
[05.02.2013 11:31:23] Rhadookoo: e o oferta?
[05.02.2013 11:31:36] Rhadookoo: da, alta n-am si nici n-as accepta


[06.02.2013 21:10:20] Rhadookoo: lutule .. imi pare rau, dar eu cu setarea aia nu o sa joc ..
[06.02.2013 21:10:28] Rhadookoo: nici timp nu o sa fie cine stie ce ..
[06.02.2013 21:10:33] illusi0n: off
[06.02.2013 21:10:38] illusi0n: imi pare rau
[06.02.2013 21:10:40] Rhadookoo: da-ma tu, te rog, afara din conferinta ca sa nu ies eu
[06.02.2013 21:10:40] illusi0n: pacat
[06.02.2013 21:10:42] Rhadookoo: si mie

emile,radu a explicat ca si-a urmarit interesul.ce nu intelegi?

daca ai mai multa minte decat al' de jaxu,kenji,barecau si alti copii de astia care vorbeste gura fara ei,ar trebui sa te abtii si sa ii feliciti pe cei din nbz pentru strategia diplomatica bine pusa la punct si castigarea Specialei 2 :D
 

DeletedUser38023

Miscarile voastre diplomatice au fost firesti pt ca am fost eu naiv si la acea vreme credeam inca in respect si onoare....insa cum am mai spus, esecul de pe speciala 1 mi-l asum insa dupa cum am mai spus a fost o lectie pe care trebuia sa o primesc.


[05.02.2013 11:28:22] illusi0n: am inteles ca vrei sa-ti faci trib pe sp2 ?
[05.02.2013 11:28:43] Rhadookoo: trib nu mai fac niciodata ..
[05.02.2013 11:28:43] Rhadookoo: :D
[05.02.2013 11:28:47] Rhadookoo: dar as vrea sa joc ..
[05.02.2013 11:29:09] illusi0n: ok...m inteles ca va faceti trib :)
[05.02.2013 11:29:25] Rhadookoo: i-auzi :))
[05.02.2013 11:29:34] Rhadookoo: de unde si ce ?
[05.02.2013 11:30:19] illusi0n: am intrebat pe conf daca o sa joci cu noi si cineva mi-a spus ca posibil sa va faceti voi cei de pe speed trib
[05.02.2013 11:30:48] Rhadookoo: prostii ..
[05.02.2013 11:31:02] illusi0n: deci te bagi cu noi?
[05.02.2013 11:31:10] Rhadookoo: nu am mai jucat nici speed de la mondiale
[05.02.2013 11:31:23] Rhadookoo: e o oferta?
[05.02.2013 11:31:36] Rhadookoo: da, alta n-am si nici n-as accepta


[06.02.2013 21:10:20] Rhadookoo: lutule .. imi pare rau, dar eu cu setarea aia nu o sa joc ..
[06.02.2013 21:10:28] Rhadookoo: nici timp nu o sa fie cine stie ce ..
[06.02.2013 21:10:33] illusi0n: off
[06.02.2013 21:10:38] illusi0n: imi pare rau
[06.02.2013 21:10:40] Rhadookoo: da-ma tu, te rog, afara din conferinta ca sa nu ies eu
[06.02.2013 21:10:40] illusi0n: pacat
[06.02.2013 21:10:42] Rhadookoo: si mie

Ti-ai dat cu firma in cap postand aici o conversatie privata ca sa ce?


La cateva zile dupa ce am avut conversatia respectiva, am stabilit cu cei din nBz sa intram si aia nu era o oferta, era o datorie si nu mi-am facut trib eu, ne-am facut vreo 12-13 ca atatia eram..
 

DeletedUser15475

da voi va dati seama ca nu a fost nici o diferenta intre voi si smock /oz ?:))

v-au tratat la fel , ca pe niste nubi :)))

era bine pentru voi sa fi facut 1 vs 1 cu immo , ei 15 , voi 50 si asta dupa ce innobilati k45 sa le dati un backstab din ala frumos , sa-i prindeti in razboi cu speciile .
ba astia din immo de ce nu ati jucat asa ?:))))

emile numai plange ba , ti-ai luat-o si gata .
 

DeletedUser523

In sfarsit incepeti sa postati cum trebuie si mai intelege si lumea din afara, de pe la margine cum stau lucrurile in centru :)
 

DeletedUser29124

Spuneti-i lui the9ozon sa lase frustrarile, sa ia un diazepam ca altfel face cu capul ...Chiar incepe sa-mi fie mila de individ:)
Referitor la razboaiele acestei lumi chiar incep sa ma bucur ca o sa castige cel de 9 ani lumea...ma intreb ce se intampla cu el daca pierdea ca pe alte lumi...
 

DeletedUser

Pe speciala asta ar fi de remarcat tribul InBz pentru abilitatea cu care si-au eliminat rand pe rand adversarii: Clas , Specii si va urma in curand tribul Eool fara nici un dubiu.InBz au avut un plan bine pus la punct inca de la inceputul lumii si le-a iesit perfect, felicitari pentru reusita...

Jucatorii din tribul InBz sa se bucure de castigarea acestei lumi pentru ca nu vor mai avea ocazia prea curand sa se afle in aceasta postura, ce au facut ei pe speciala asta poate sa faca aproape oricine, este nevoie doar de putina abilitate pe plan diplomatic, de cateva "lovituri sub centura" date triburilor cu care au diplomatie si sa nu uitam sa amintim si de folosirea unor scripturi ilegale asa cum s-a dovedit in cazul jucatorului macrame.

In concluzie de acum inainte cred ca stim cu totii la ce sa ne asteptam din partea celor din InBz si o sa-i tratam asa cum se cuvine daca mai apar pe harta...

pana ajungi tu sa joci ca cei din I[nbz] e cale lunga
Jucatorii din I[nbz] cam pe orice lume au intrat erau in top si asta ar putea fi verificat daca ar sta fiecare sa isi scotoceasca toate nickurile cu care au jucat.
Ca trib nu sunt la prima lume castigata iar pe unde s-a intrat ca echipa actuala sau apropiata de cea actuala ne-am atins scopul mereu.
Pana sa ajungi tu la performantele unor jucatori din I[nbz] e cale de la pamant la luna.
Iar pe viitor triburile serioase ne vor trata ca si pana acum, un trib serios care odata ce si-a dat cuvantul si-l respecta, dar si care este calcat pe coada nu pune capul in pamant si tace ci doar isi pune resursele pt a nu se mai intampla.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Lumea aceasta a dus la mai multe banuri pe forum decat toate celelalte lumi la un loc ( cel putin in ultima perioada ).

Sebica19 - in lipsa de argumente injura ca la usa cortului fara motiv si fara nici o noima, ia ban pe un cont, vine si injura de pe altele.
Masura luata - ban definitiv pe toate conturile plus aplicarea regulii 5.3 asupra conturilor de joc.

varcolac2005 - la fel, ban definitiv pe baza regulii 1.6

Plus inca cativa care au recurs la limbaj "academic" plus alte manifestari demne de o turma de bivoli sau cel mult de primate, si alte incalcari de regulament ( in special 2.13 ) - am subliniat pentru a nu se intelege altceva.

Drept urmare, forumul lumii speciale va fi inchis in totalitate pe o perioada determinata ( cateva zile ).
Ar trebui sa luati exemplu de la cativa dintre voi, care chiar daca in trecut s-au manifestat nu tocmai ortodox, si-au dat seama ca pana la urma este doar un joc. ( vezi postarile lui Immortal.R, Nbz IRC - ceva mai vechi, plus altii care sa ma scuze ca nu ii nominalizez in mod direct ).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus