Razboi FOAMEA-ANO

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

De azi a fost declarat razboi.
Parte 1:
Triburi: FOAMEA
Parte 2:
Triburi: ANO, AN0, A_N_O

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 11
Tabăra 2: 0
Diferență: 11

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 37,330
Tabăra 2: 0
Diferență: 37,330

Parte 1:
Triburi: FOAMEA
Parte 2:
Triburi: ANO, AN0, A_N_O

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6
Tabăra 2: 0
Diferență: 6

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 20,618
Tabăra 2: 0
Diferență: 20,618


FOAMEA va actiona in coalitie cu BURN si KICK
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: FOAMEA
Parte 2:
Triburi: ANO, AN0, A_N_O

Timeframe: 07/03/2013 14:40:00la12/03/2013 16:01:24

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6
Tabăra 2: 0
Diferență: 6



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 25,638
Tabăra 2: 0
Diferență: 25,638
 

DeletedUser

ANO a decazut in ierarhie simtitor.
De partea lor sunt si uniunea ZEI si -SH- precum si -M-. Inclusiv uniunea SOF prin intermediul unuia din triburi s-a plasat de partea ANO.

Intrucat A_N_O s-a desprins de uniunea ANO ii excludem din razboi.
 

DeletedUser

Si pe ce loc e tribul fantoma A_N_O?

HACK e denumit
Lord Bulldog mar 11,2013 21:15 Salut.As dori sa discutam putin despre diplomatie, sa facem un pna. Neguţătoruldelemn mar 11,2013 22:22 Vom analiza propunerea, va raspundem maine. Lord Bulldog mar 11,2013 22:23 ok.o seara placuta sa aveti. Neguţătoruldelemn mar 12,2013 21:40 In urma discutiilor din conducerea larga, cam aprinse, s-a constatat ca nu avem un consens fata de acceptarea propunerii voastre. Nu s-a degajat nicio majoritate clara pentru una dintre solutii. In urma votului final, am fost desemnat sa discut cam in ce termeni ati privi realizarea unui PNA intre triburile noastre. S-a decis sa fim receptivi fata de propunerea voastra, pentru ca e vorba de un joc si nu de razboi in sensul adevarat al cuvantului. Au fost multi cei care au refuzat din start PNA-ul dar unii dintre ei si-au moderat pozitiile in urma discutiilor. Totusi, aproape toti au desemnat unele nemultumiri fata de politica anterioara a ANO care a fost neprietenoasa fata de FOAMEA, cu referire la inobilarea barbarilor mici si la recrutarile numeroase langa noi, inclusiv ale tintelor noastre evidente. Ca urmare, fara o rezolvare satisfacatoare a acestor nemultumiri, adica sa discutam despre trecut, nu poate fi o intelegere pentru viitor. Acele inobilari si recrutari ne-au produs pagube si declararea razboiului de catre noi a tinut si de orgoliu dar si de neajunsurile pe care ni le-ati pricinuit prin politica voastra. Daca ne intelegem asupra modului de vindecare a ranilor trecutului, trebuie sa ne intelegem si asupra unor termeni in PNA, unele restrictii. Intrebarea noastra initiala este: cum ati vedea repararea prejudiciului creat noua prin politica voastra de pana acum? Lord Bulldog mar 12,2013 21:57 Da ese adevarat ca vam putut cauza probleme din cauza unor conducatori care au fost aici la noi.Acum eu sunt intemeietorul tribului, si am schimbat cativa conducatori pt ca cei care erau inainte doar ne-au tras in jossi se gandeau la binele lor. In legatura cu barbarele care au fost inobilate de catre jucatori nostri nu se va mai intampla, cei care inobileaza sate de barbari vor fi concediati si inobilati intern.Recrutari din zona voastra nu se vor mai face atata timp cat nici voi nu le faceti in zona noastra. Eu si conducatorii tribului meu si a academiilor neam gandit sa facem un PNA cu voi si daca totul merge bine si ne vom intelege bine sa facem o alianta intr-un viitor daca va fi posibil. Si politica noastra se a schibat acum 2 zile de cand sunt eu intemeietor, si la noi se vor schimba multe acum. Cu respect Lord Bulldog Neguţătoruldelemn mar 12,2013 22:07 Conducerea actuala trebuie sa isi asume consecintele politicilor conducerilor anterioare, deoarece e ** de aceeasi uniune de triburi. Daunele au fost produse de uniunea de triburi ANO, indiferent de conducerile acelor triburi. Daunele au existat si inca exista: 1. am pierdut cavalerie in fermele nobilate de voi 2. am pierdut resursele produse de atunci de acei barbari-ferme 3. am pierdut trupe mari in tintele noastre sprijinite de voi 4. am amanat atacarea acelor tinte, recrutate de voi si nu ne-am extins cu viteza dorita. ne-ati intarziat dezvoltarea 5. intrucat voi ati recrutat extensiv ati atras jucatori care altfel ne-ar fi preferat pe noi. ca urmare am atras jucatori mai putin activi si mai nepriceputi fata de ce am fi atras daca voi nu erati mai sus in clasament. noi am fi putut fi mai sus ca valoare etc... Aceste daune joaca un rol esential in raporturile noastre actuale. Cu inima stransa, s-a decis sa fim deschisi la tratarea unui PNA, dar cu aprecierea justa a daunelor ce le-am suferit. Nu dorim razboi in sine ci am declarat razboi pentru ca ne-ati produs daune. Daca exista alta cale de a ne recupera daunele decat razboiul, sunt destui oameni temperati in FOAMEA care doresc o relatie macar neutra cu ANO Lord Bulldog mar 12,2013 23:19 Voi si in ziua de azi faceti recrutari din zona noastra de la noi din trib.Si nu am zis nimic.Vrem doar sa inchem toate aceste neintelegere care au fost si sa incepem sa ne intelem intre noi.Suntem 2 triburi destul de mari si ar trebui sa ne gandim sa crestem si sa ajungem intre primi.Noi suntem dispusi sa rupem toate aliantele care au fost facute pana acum sau ma rog aproape toate.Impreuna am putea ajunge foarte sus si sa ne ocupam de alte triburi.sa ne unim fortele si nu sa stam si sa ne atacam in continuu fara nici un rost.Asa reusim doar sa ne distrugem intre noi si nu vom rezolva nimic.Trebuie sa ne gandim la ceea ce e mai bine pt jucatorii nostri.E drept ca se au facut multe greseli in trecut din cauza unor conducatori care in acest moment ori sunt in alte triburi pt ca au fost concediati ori au fost inobilati intern. Speram sa va ganditi la aceasta propunere in continuare si speram sa terminam cu acest razboi inutil. Cu respect [player]Lord Bulldog[/player] Neguţătoruldelemn mar 12,2013 23:38 1. Nu am recrutat din ANO decat cu totul exceptional, pana la declararea razboiului. Din aceasta perspectiva afirmatia ”si in ziua de azi faceti recrutari de la noi din trib”. 2. Este greu de estimat cat de probabil ar fi ca impreuna sa crestem in ierarhie. 3. Propunerea de a ne uni fortele ar fi trebuit sa o faceti de mult, ca nu ati facut-o arata ca nu ati stimat FOAMEA 4. Noi nu atacam fara rost, asa cum se vede din statistici. Avem doua rosturi: recuperarea prejudiciului creat noua de ANO prin politicile sale ostile fata de noi si castigarea de sate. Avem rezultate in razboi. 5.
Trebuie sa ne gandim la ceea ce e mai bine pt jucatorii nostri
Jucatorii din FOAMEA au fost si sunt consultati. Au fost inainte de declararea razboiului, au fost consultati cand ne-ati prejudiciat cu 3 saptamani in urma, au fost consultati dupa ce ne-ati propus PNA. Discutia noastra se poarta dupa ce multi dintre ei au aprobat. Tot multi au refuzat sa tratam, insa votul a decis, la diferenta foarte mica. Ei isi urmaresc interesele, eu sunt portavocea climatului din trib. Chiar sa admit ca ei nu cunosc ce e mai bine pt ei si ca doar foarte putini, din conducere, ar stabili ce e mai bine pt ei. Razboiului se desfasoara favorabil pt FOAMEA, deci este bun pt trib. Moralul este ridicat. Avem alianta functionala cu BURN si ni s-a propus alianta de catre un alt vecin major al nostru si al vostru. Inca nu le-am raspuns, in buna masura, pt ca tratam PNA cu voi. 6.
acest razboi inutil
Nu socot ca este inutil razboiul. El regleaza raporturile de forta pe k54, da masura valorii triburilor, consolideaza coeziunea FOAMEA si ne impune ca o forta importanta pe lume. Si, foarte important, ne creste stima de sine. Caci nu acceptam sa fim prejudiciati si sa suferim deoarece ANO a urmat politici ostile fata de noi. Am rabdat si suferit multe saptamani... Se pare ca privim diferit situatia de pe teren. Lord Bulldog mar 13,2013 00:00 Cativa jucatori de ai mei au primit ieri mesaje de la cineva de la voi sa merga la voi.Nu am probleme in privinta cu asta.Sa lasam deoparte acest subiect. Eu unul nici odata nu vam subestimat.Si tot timpul am incercat sa facem un PNA cu voi si daca era posibil si o alianta.Eu nu pot sa spun ca am mare experienta in acest joc sau in a conduce un trib.Am condus un trib pe lumea 29 pana pe locul 13 in clasifica triburilor si majoritatea jucatorilor incepusera tarziu sa joace pe acea lume.Aici vrea sa raman in top si sa ma pot ajuta cu vecinii si sa ajung alaturi de ei cat de sus se poate.Inteleg foarte bine problemele care le ati avut cu noi sau din cauza noastra.Daca e sa putem face ceva sa ne indreptam greselile noastre fata de voi, va rog sa ne spuneti. Neguţătoruldelemn mar 13,2013 07:53 Ne cedati 20 de sate, de minim 3500 puncte in raza a 10 campuri fata de satele noastre si o despagubire de cate 1 milion resurse in termen de 6 zile catre 10 membri FOAMEA. Lord Bulldog mar 13,2013 09:26 Nu putem sa cedam sate.Daca vreti putem sa va ajutam sa luai altele. [/quote]
Lord Bulldog mar 16,2013 02:38
Salut
Am tot discutat de un PNA cu voi pana acum.As dori sa va propun o fuziune intre noi daca este posibil.Nu mai fac fata cu conducerea acestui trib pt ca nu mai fac fata.Daca am face o fuziune intre noi poti trimite pe cine vrei aici la noi sa se ocupe de acest trib, eu voi ajuta cu cea mai mare placere.Am putea deveni academia voastra.Ce zici?

Cu respect [player]Lord Bulldog[/player]

Neguţătoruldelemn mar 16,2013 06:30
sourcy ne-a propus mai devreme acelasi lucru.
sunt in masura sa iti comunic rezultatul votului: refuzam fuziunea.

Lord Bulldog mar 16,2013 10:22
ok.multumesc
Neguţătoruldelemn feb 16,2013 22:56
buna seara.
FOAMEA a primit o solicitare de pace.
putem afla de la voi daca va apartine?

Lord Bulldog feb 16,2013 22:58
e din partea tribului [player]MW[/player]. ei au facut solicitarea de pace

Neguţătoruldelemn feb 16,2013 22:59
multumesc pentru raspuns.

Lord Bulldog feb 16,2013 22:59
Tribul Moonlight Wolves a oferit pacea în războiul "The Anonymous va invita la dans!".

Lord Bulldog feb 16,2013 23:01
dar am si eu o intrebare pt voi

Neguţătoruldelemn feb 16,2013 23:02
serviciu contra serviciu :)

Lord Bulldog feb 16,2013 23:03
Intre triburile noastre de ce sunt conflicte?De la ce au inceput?

Neguţătoruldelemn feb 16,2013 23:07
ar fi mai multe cauze, explicatii.
1. asa e jocul, cu conflicte intre triburile vecine
2. ati recrutat mult langa noi si ne=a deranjat
3. v-ati extins foarte mult pe k incat triburile ceva mai mici s-au coalizat ca sa supravietuiasca
4. MW ne este aliat si ii sustinem

Lord Bulldog feb 16,2013 23:13
cu voi stiam ca erau ceva conficte din inainte de a intra in razboi cu MW.si daca am intrat in razboi cu ei e din cauza unui jucator.

Neguţătoruldelemn feb 17,2013 07:48
in urma anularii de catre MW a aliantei cu noi, am demarcat uniunea ANO de la dusmani.

Lord Bulldog feb 17,2013 09:11
vreti sa luptam impreuna contra MW?

Neguţătoruldelemn feb 17,2013 09:14
nu dorim sa luptam contra MW
apoi, noi tre sa ne sincronizam diplomatic cu aliatii nostri, CIRCUS
surcy mar 14,2013 12:46
Salut,discutia o sti ca,sa schimbat conducere etc.tu sti foarte bine ca nu putem sa va dam sate sau resurse,asa ca trecem mai demarte.pentru mine nu conteaza ce a fost in trecut intre [ally]FOAMEA[/ally] si [ally]ANO[/ally],conteaza ce va fi in viitor,de aceea as dori incetarea razboiului si eventual sa ne aliem sau sa facem un PNA.Cei din [ally]ANO[/ally] care vor mai lua barbare vor fi inobilati intern...In cazul unui PNA sau o Alianta va trebui sa stabilim cateva reguli...1-Tribul [ally]ANO[/ally] nu va recruta din tribul [ally]FOAMEA[/ally],dar nici invers si 2-Tribul [ally]FOAMEA[/ally] nu va recruta in zona tribului [ally]ANO[/ally],dar nici invers.Astept decizia ta.Daca tribul [ally]FOAMEA[/ally] mai doreste sa impuna alte reguli in cazult unui PNA sau a unei aliante va ascultam...
Multumesc!

Mesajele acestea au fost trimise de către surcy mai departe.

Neguţătoruldelemn mar 14,2013 13:42
Pozitia tribului FOAMEA a fost transmisa catre ANO prin delegatul lord bulldog. Principiile dupa care ne ghidam in tratative pt eventual PNA nu le inlaturam. Doar cifrele si forma sunt de manevrat. Orice insistenta a ta pe linia expusa mai jos va duce la blocarea ta ca interlocutor.

Neguţătoruldelemn mar 14,2013 14:07
Sunt doi interlocutori: unul zice A si altul zice NU A. Ori cedeaza unul, ori ei convin ca nu se inteleg.
daca se inteleg ca e A ori NU A, atunci trecem la faza 2.
caci ei mai sustin, teoretic, unul varianta x si celalalt varianta z, care nu-s opuse, ci diferite. abia la variante se poate armoniza.
noi suntem in faza A si NU A

surcy mar 14,2013 14:18
eu unu nu vreau sa intru in jocul tau...mie imi spui daca doriti sa incetam razboiul si sa ne aliem sau sa facem un PNA.
Mersi si bafta!

Neguţătoruldelemn mar 14,2013 14:21
Am retinut. sa ai o zi placuta

surcy mar 15,2013 22:33
am o propunere pt tine...daca doresti sa discutam anunta-ma...

Neguţătoruldelemn mar 15,2013 22:44
da

surcy mar 15,2013 22:55
eu nu o sa mai am timp sa ma ocup de [coord]ano[/coord] si caut un trib sa fuzionez cu el...eu nu am nici o pretentie la dreptruri...numai [player]lord bulldog[/player] ar vrea sa aiba conducator daca esti interesat spune-mi...

surcy mar 15,2013 22:57
nu mai am timp sa ma ocup de [ally]ano[/ally]...

Neguţătoruldelemn mar 15,2013 22:58
asa ceva la noi nu decid eu. ci tot tribul se pronunta.
care e propunerea voastra oficiala? fuziune cu FOAMEA?
sub ce alte detalii decat loc de conducere pt lord bulldog?

surcy mar 15,2013 23:00
da fuziune cu [ally]foamea[/ally]...atat...doar bulldog conducere...

Neguţătoruldelemn mar 15,2013 23:01
maine vei primi raspunsul.

Neguţătoruldelemn mar 16,2013 06:30
in urma votului, refuzam propunerea de fuziune

surcy mar 16,2013 10:22
ok...bafta

]
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus