Razboi mondial

  • Autor subiect DeletedUser18134
  • Data de început

DeletedUser13059

cum sa nu fie tribul RAI a fost eliminat complet ... a fost unul din cele mai active razboaie

Side 1:
Tribes: G0D
Players:

Side 2:
Tribes: Getica
Players:

Timeframe: Dintotdeauna


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,023
Tabăra 2: 226
Diferență: 797

image.php




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9,521,594
Tabăra 2: 2,046,004
Diferență: 7,475,590

image.php



dar sa schimbat numele in getica dupa infrangere ..
 

DeletedUser

raul, ma refeream la triburile existente pe harta ............ cele aflate in cele doua tabere

ca nu stiu de ce se tot vorbeste ca x a batut pe y ....cand x si y sunt inca in top
 

DeletedUser17514

.............................................................................................


Acum vad in acest razboi mondial / un razboi intre doua concepte/tactici - o tabara care a preferat sa joace cu multe academii versus o parte care nu a 'adoptat' multe triburi ............ sa vedem ce o sa fie....................................

stii ce ma intreb eu de multe ori ? de ce toata lumea se leaga de faptul ca SH - F (formata din N triburi, nu academii) cand de fapt si voi aveti aceasi forma de organizare , doar ca voi ii tratati cu superioritate pe cei care sunt in academiile voastre , posibil si un lucru pentru care inca nu si-au dat delete la conturi , fiecare din academie "viseaza" sa ajunga in trib sa poate fi vazuti si ei ca fiind cineva importanti in tribul X sau Y - de aici rezulta competitia acerba pentru sate/puncte , pentru ca ii faceti sa se simta inferiori din simplul fapt ca nu au destule sate / puncte experienta .....etc .....

este doar o parere personala
 

DeletedUser

nu e chiar asa .......... cateodata nu ai timp cat ai vrea / cateodata nu ai chef ... si de cele mai multe ori nu merge serverul :)) .................... nu e necesara 'performanta' ......... distractia trebuie sa fie pe primul plan ....

daca ajungi sa te superi sau sa te enervezi / mai bine nu joci :)


cat despre:

inca nici un trib de pe harta nu a pierdut ca sa poata avea o asemenea atitudine :) - in schimb am vazut astfel de felicitari pe alte lumi .... (din pacate cel ce a deschis gura sa felicite partea inamica a fost luat la misto )


Acum vad in acest razboi mondial / un razboi intre doua concepte/tactici - o tabara care a preferat sa joace cu multe academii versus o parte care nu a 'adoptat' multe triburi ............ sa vedem ce o sa fie




raul, ma refeream la triburile existente pe harta ............ cele aflate in cele doua tabere

ca nu stiu de ce se tot vorbeste ca x a batut pe y ....cand x si y sunt inca in top

Cand apare unul atat de naiv care prin postarea lui dovedeste ca nu are habar de lumea 14 imi vine sa cred ca mai bine as vorbi cu un perete:

SH a batut asa: LF; Flame; Knight ; Leg@cy; TSF e in curs dar se vad deja rezultatele.
CIR a batut asa: RIP; FR; de altii nu am cunostinta
G0D a batut RAI si ar fi batut si CIRC daca nu erau alte interese la mijloc

acum ca te-am pus la curent cu istoria lumii 14 incepatorule, iti amintesti ca cineva din triburile mai sus mentionate,azi inexistente pe harta, sa iasa pe extern si sa isi felicite adversarul? NU, in orice faci tinzi spre performanta, distrandu-te evident, cand nu vrei performanta in nimic se numeste altfel dar prefer sa nu intru in amanunte, daca ai permis auto si conduci, ti s-a intamplat sa te iei la intrecere cu cineva vreodata? Ala se numeste instinct de invingator, te nasti cu el, il dobandesti pe parcurs, sau te multumesti cu ce da domnul, de aceea suntem toti diferiti din fericire.

PS am sa iti mai dau un pont ( limita de membri 50) toate triburile SH au fost intemeiate de mazare si jucatorii invitati in ele rand pe rand dupa anumite criterii, SH nu a adoptat triburi, nu a asimilat decat jucatori unu cate unu in triburi create de ei, nu ar fi existat 5 SH-uri daca era limita de 200 de membri, jucatorii simpatizeaza acest trib si daca ar fi fost invitati toti cei care si-au dorit ar fi fost cel putin 400 de membri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dj kid

eu cred ca tu nu esti in masura cataloghezi pe cineva ........ si ideile cu instinct de invigator / puse in paralel cu incalcarea unor reguli si a unei conduite ............... tinele pentru tine ca se vede ca
biblioteca nu e un loc pe care sa il fi frecventat ............ :)) instinct de invingator :))) mi ai smuls un zambet :))(te ai gandit mult la asta cred............macar ai numarat pana la 100? cand ai debitat comparatia? uf uf ...data viitoare sa asculti de sfaturile tale pe care le dai altora)

esti naiv tu cu afirmatiile tale - ca sa iti demonstrez verifica spusele astea: CIR a batut FR - ia cauta pe TW stats urme ale razboiului - a fost batalie mare nu gluma acolo :))

Ti am dat acel raspuns ca sa nu te mai rogi pe aici de connect sa zica ca TSF e invins, si sa aud lacrimile tale cazand pe jos ca nu te felicita nimeni / ca asta vad ca tot vrei tu sa obtii - citeste mai cu atentie - scopul raspunsului este sa iti deschida ochii ca inca tribul este pe harta ......... doar ca
nu ai priceput! Acum ai priceput si nu te mai aprinde asa ;)

te felicit eu ca pui suflet si esti activ/ te a laudat si raul mai devreme .............sincere si pure cuvinte sunt astea

asa incepatoare cum zici tu ca sunt ..........imi aduc aminte , iara, de conducatorul RAI - la care am auzit aceleasi lucruri ca la tine:
- instinct de invingator :)))
- ca joaca sa fie nr 1 sa faca performanta / ca altfel mai bine nu mai joci / hoooo!! cineva a luat o razna si a uitat sa se distreze si ca e doar un joc

ai grija sa nu sfarsesti ca si el / daca deja nu ai facut o - banat de admini des, nedreptatit de admini ......


.... PS

raspuns la PS - de asta zic ca sunt doua tactici diferite (Sh a preferat sa recruteze / tabara cealalta sa elimine)

si eu simpatizez SH .........am foarte multi conoscuti in SH ...foarte multe nopti pierdute ca sa le trimit sprijin....
chestii de pe alta lume ;) din alte vremuri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

SH a batut asa: LF; Flame; Knight ; Leg@cy; TSF e in curs dar se vad deja rezultatele.

din LF a-ti batut asa:
Leg@cy--cont pe sitter-imperiul cavalerului-peste 60 zile sitter nu se mai putea ataca-apararea decimata la venirea in LegioN
Leg@cy--cont pe sitter-dracula2-80% sate distruse la venirea in LegioN
Leg@cy--cont pe sitter-leutu26-50% apararea distrusa prin sprijinirea lui dracula2 si imperiul cavalerului

pai la astea 3 conturi a batut SH+ academiile mai bine de 2 luni?
au fost la noi iar noi nu ne debarasam de ei,noi nu o sa zicem niciodata ce a zis voodoo cand luam satele celor care au tradat LegioN si au fugit la voi;"nu luati sate de la SH luati de la voi",asta LegioN nu va zice niciodata,chiar daca suntem doar cativa oameni v-am dat de lucru de va luat disperarea iar acum ca a-ti ajuns la granita cu noi adunati tot atacul tribului,jumatate de harta,sa scoateti 3-4 jucatori,bai rusninica,a-ti batut la alea 3 conturi de ne-ati facut draci cat de pe dinafara triburile sunteti si va dati cu caramida in piept,mi-ar fi rusine sa fiu in locul vostru si sa am clanta mare pe deasupra,sunteti jenanti murdar,
voi chiar sunteti "plecati",mazare fa un consult taticule,triburile se joaca de placere,fara istericale,daca asta este capacitatea ta maxim de a juca triburile...
din cauza ta atatia jucatori au fost blocati,ar trebui sa-sti ceara despagubiri 32 de dinti pt ce le-ai facut,esti nesimtit,ti-ai batut joc de ei si i-ti bati in continuare joc dar i-ai indoctrinat atat de rau cu "marele SH" care rupe harta in doua,incat "saracii" sunt orbiti complet.
 

DeletedUser

Hai ca s-a animat un pic forumul, as fi raspuns mai detaliat la mesaje dar sunt lipsite de continut si nu prea am la ce, nu intru in polemici nesfarsite cu unii care se oftica si arunca propozitii de genul "frecventat bibloteca" ce legatura o avea bibloteca cu ce am scris eu numai respectiva stie, daca ai jucat pe lumea 1 probabil am auzit de tine, restul mesajului e o insiruire de cuvinte fara inteles.Restul triburilor SH de pe alte lumi nu au legatura cu cei de pe lumea 14
Cand un trib isi da delete dupa inceperea unui razboi, gaseste tu o alta explicatie eventual paranormala daca aceea de razboi castigat nu iti convine.

PS. Care o fi tabara aia care a eliminat fara sa recruteze, sau scri ca sa te citesti pe forum?!, SH a recrutat 80% jucatori de mici care au crescut in trib, restul au fost fosti dusmani cu care au existat lupte si s-a ajuns la respect reciproc, nu stiu de ce trebuie sa scriu lucruri evidente, voi chiar nu ati inteles nimic din jocul asta??!!


Brago tata tu suferi rau... iti recomand repaos la pat si impachetari cu namol.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vai domnisoara iulik2,ce rau ati ajuns,trimiteti circulara in trib la dusman pentru sprijin.Ati auzit cumva de fair-play?Sau voiati sa pacaliti vreun fraier sa va trimeata sprijin.Urat...nu ma asteptam de la o domnisoara

iulik2 astăzi la ora 00:53
Va rog sa trimiteti sprijin imediat ce cititi!!!!

pe [coord]575|514[/coord]

indiferent de timp

MULTUMESC!!!


Precizez ca aceasta fost circulara data atat in cir cat si in academiile cir...penibil sau mai degraba jenibil (combinatia dintre penibil si jenant...:p)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da si pana la ora asta stii cati mi au trimis sprijin ?

si cati au citit circulara?

Daca am nevoie de trupe si CIR ul e dispus sa mi le ofere ......... de ce nu ...... mai simplu asa decat sa imi pierd timpul
pe privat ;)



dj.kid/ citesti si nu intelegi 'continutul'............ cand ai chef discutam pe privat ........ (nu ai fost in stare sa intelegi ca am zis ca o tabara a recrutat mai mult decat alta ...... nu ca nu a recrutat deloc ..............intelegi scrisul dar nu il pricepi) hai sa nu mai continuam aici / exista privat - aici deja e off /
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

PS. Care o fi tabara aia care a eliminat fara sa recruteze, sau scri ca sa te citesti pe forum?!, SH a recrutat 80% jucatori de mici care au crescut in trib, restul au fost fosti dusmani cu care au existat lupte si s-a ajuns la respect reciproc,

SH a recrutat 80% jucatori speriati de pe granita,trib de refugiati,cat de rapid i-ati recrutat tot atat de rapid i-ati pierdut in fata unui trib nonsens,halal respect din moment ce v-ati debarasat de ei cand pierdeau sate spunand ca nu luam sate de la SH ci de la LegioN,
pana sa apari din nou in joc a fost liniste pe forum,a fost liniste si in SH-trib de refugiati
 

DeletedUser18134

Gresit o parte din colegii din SH.F au fost banati pentru ca au depus o petitie prin tickete. Si pentru asta am fost banati.

Un jucator a fost banat pe motiv de multi acont, de la acelasi calculator se mai loga un amic care avea un cont de 3 sate, el avand cont de 2 mil, i s-au retras pe acest motiv 70 de sate, noi ECHIPA SH am hotarat sa interevenim cu un tichet catre admini cu rugamintea de reducere a pedepsei, am fost acuzati de flodarea sistemului suport si banati juma de trib pe atacabil 48 de ore timp in care cei din TSF care au aflat nu stiu de unde au profitat si ne-au luat destul de multe sate, mazare in semn de protest s-a retras din joc in acel moment spunandu-le adminilor ceea ce gandeste despre ei.


Anunt pentru SH.F: Ati fost indusi in eroare si convinsi sa participati la un "protest" care nu avea o cauza dreapta.
GigelRo a fost banat pentru multicont. Se loga folosind un proxy cel putin pe urmatoarele conturi: gigelro; sarafanwarrior; edivolo; feli-x-

Cine vrea dovada, sa mi-o ceara pe privat si o va primi.

P.S Respect pentru ovello, care intelege ca este doar un joc, ca exista lucruri ce nu se fac si ca regulile sunt pentru toti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da si pana la ora asta stii cati mi au trimis sprijin ?

si cati au citit circulara?

Daca am nevoie de trupe si CIR ul e dispus sa mi le ofere ......... de ce nu ...... mai simplu asa decat sa imi pierd timpul
pe privat ;)

Esti un 0 barat o persoana coborata de pe pitzipoanca.org ce vrea sa para o mare jucatoare.
Sa-ti fie rusine
 

DeletedUser

sunt curioasa cum arata mesajul prin care se comunica ca atentezi la 'flodarea sistemului suport' :))
 

DeletedUser

sunt curioasa cum arata mesajul prin care se comunica ca atentezi la 'flodarea sistemului suport' :))



flood-ul este inundarea unui server, router sau alt dispozitiv legat la reţea cu un număr enorm de cereri, care blochează activitatea serverului prin sufocarea legăturii la Internet a acestuia sau prin încarcarea extremă a procesorului. Atacurile pot fi de tip distribuit,scopul celor care atacă este să determine serverul să nu-şi mai facă treaba.Este nevoie de un server cu o banda de internet mult mai mare ca cea a victimei ( serverul tinta/care primeste floodul) pentru a trimite cat mai multe pachete continue.
In special acesti asa zisii "hackeri" folosesc servere de Linux sparte pentru a flooda .. si sincer sa fiu nu am auzit pe cineva sa pice un alt server de pe Windows.
Stiu foarte bine ca un server de Linux folosit pentru flood poate pica mai multe servere simultan .. depinde de cat de bun are internetul .. asta ca sa nu mai zic de providerii de domenii sau shelluri .. care atunci cand primesc flood, le pica toata reteaua de ip-uri pe care o detin.Am auzit despre cazuri in care modemul/routerul a fost chiar suprasolicitat si sa ars.


SH este tribul care a re la cazier cele mai multe incalcari de regulament,mai mult se ocupa cu spargeri de adrese yahoo si mai nou o incearca si cu serverul triburile
astia sau o parte din ei ar merita ban permanent pe .ro
 

DeletedUser

eu imi cunosc bine colegii ,nu trimit oricui sprijin,mai ales la pitzipoance din constanta
1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bravo tie, domnisora delicata/doamna stilata/domn cu nick de fata sau ce esti, nick-ul tau nu exista pe L14 asa ca mai bine te lasi de scris la topicul asta :)
 

DeletedUser

flood-ul este inundarea unui server, router sau alt dispozitiv legat la reţea cu un număr enorm de cereri, care blochează activitatea serverului prin sufocarea legăturii la Internet a acestuia sau prin încarcarea extremă a procesorului. Atacurile pot fi de tip distribuit,scopul celor care atacă este să determine serverul să nu-şi mai facă treaba.Este nevoie de un server cu o banda de internet mult mai mare ca cea a victimei ( serverul tinta/care primeste floodul) pentru a trimite cat mai multe pachete continue.
In special acesti asa zisii "hackeri" folosesc servere de Linux sparte pentru a flooda .. si sincer sa fiu nu am auzit pe cineva sa pice un alt server de pe Windows.
Stiu foarte bine ca un server de Linux folosit pentru flood poate pica mai multe servere simultan .. depinde de cat de bun are internetul .. asta ca sa nu mai zic de providerii de domenii sau shelluri .. care atunci cand primesc flood, le pica toata reteaua de ip-uri pe care o detin.Am auzit despre cazuri in care modemul/routerul a fost chiar suprasolicitat si sa ars.


SH este tribul care a re la cazier cele mai multe incalcari de regulament,mai mult se ocupa cu spargeri de adrese yahoo si mai nou o incearca si cu serverul triburile
astia sau o parte din ei ar merita ban permanent pe .ro

Iar te-ai sculat din pat? bea niste ceai de tei sa te linistesti, dragi colegi, daca nu interveniti sa ne ajutam colegul, asta o sa ajunga la balamuc, cine se ofera sa mearga la Dansez pentru Tine la proTV??? Sigur vom castiga cu cazul lui, Va rog pe fiecare sa ii transmiteti o vorba buna, ceva care sa il calmeze sa nu isi piarda mintile!!


1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:
Sus