Razboiul din Nord-Est

DeletedUser

daca impartim harta in 4,dupa liniile imaginare x si y,obtinem 4 zone,adica nordest,nordvest,sudest si sudvest,iar mai apoi continentele.in partea de nord-est se profileaza un conflict,in care un trib va iesi la margine,sau se va destrama,iar altul va fi invingator,sau cucerit din cauza ranilor.cert este ca drum de intors nu mai exista,si daca aceasta este ambitia playerilor,sa lasam strategii sa se desfasoare.

este vorba de conflictul :

Rvansa & ~LEX~ vs. M-gots & VINCI



probabil vor mai intra si alte triburi in conflict,insa deja amploarea acestei lupte,se poate numi ca si lupta nordestului.

detalii prea multe,nu ma grabesc sa va ofer,insa aici vor fi comentariile combatantilor,si ale celor ce vor sa discute pe seama acestui subiect.

mentionez,ca in orice razboi,exista si multa informatie falsa,adica dezinformare,deci considerati ca atare randurile scrise aici,din considerente strategice,anumite informatii vor fi trunchiate sau eliminate.personal nu am sa postez minciuni,insa nici nu ma voi implica pentru observarea comentariilor.cert este ca va incepe,si deja armatele celor 2 grupari stau fata-n fata(observati harta pe Twstats)
 

DeletedUser

Ce surpriza, Rvansa are si dusmani , nu numai aliati si PNA :) no offense :)
 

DeletedUser1383

daca impartim harta in 4,dupa liniile imaginare x si y,obtinem 4 zone,adica nordest,nordvest,sudest si sudvest,iar mai apoi continentele.in partea de nord-est se profileaza un conflict,in care un trib va iesi la margine,sau se va destrama,iar altul va fi invingator,sau cucerit din cauza ranilor.cert este ca drum de intors nu mai exista,si daca aceasta este ambitia playerilor,sa lasam strategii sa se desfasoare.

este vorba de conflictul :

Rvansa & ~LEX~ vs. M-gots & VINCI



probabil vor mai intra si alte triburi in conflict,insa deja amploarea acestei lupte,se poate numi ca si lupta nordestului.

detalii prea multe,nu ma grabesc sa va ofer,insa aici vor fi comentariile combatantilor,si ale celor ce vor sa discute pe seama acestui subiect.

mentionez,ca in orice razboi,exista si multa informatie falsa,adica dezinformare,deci considerati ca atare randurile scrise aici,din considerente strategice,anumite informatii vor fi trunchiate sau eliminate.personal nu am sa postez minciuni,insa nici nu ma voi implica pentru observarea comentariilor.cert este ca va incepe,si deja armatele celor 2 grupari stau fata-n fata(observati harta pe Twstats)



Eu cred ca voi "Ravasu " sunteti cam speriati dupa cate am observat in ultimele zile. Din anumite surse se aude ca la voi in trib nu prea se vrea razboi, cam jumate din numarul de membri zic asta. :eek:

Si nu-l mai puneti pe dayoni sa spameze prin mesaje,nu-i frumos.:)


Si inca ceva , unde vezi tu tribul VINCI?
 

DeletedUser10098

M-Goth nu M-gots...
revansa nu stie sa se bata cu lancieri topoare etc... au apelat la un razboi psihologic [ daiony - cont cu sitter care din greseala a spus baietilor mei ca ii verifica daca sunt online - incalcare de regula ] :))=)), sa va explice hunter, el stie mai bine...
avantajul vostru e ca va bateti doar cu noi, dezavantajul nostru e ca ne batem cu toti mai putin cu cei 2 aliati [ k1 se exclude pt ca e facut strict pt nucleul nostru de pe k44, dar care este o alianta "bine legata" ;) ], pna-urile noastre fiind facute cu triburi cu care nu avem treaba, care nu activeaza in zona noastra cu efectiv mare...
Noi nu ne plangem pt ca daca faci niste statistici de razvboi, va suntem superiori ...
Si pentru a ii lamuri pe cativa de pe forum... revansa ne-a cerut pna acum 2 luni - au fost refuzati. Revansa a cerut alianta [ pace - zic ei ] saptamana asta =))


toate bune si frumoase in rest, sa va uitati pe forumul nostru ca avem niste cuvinte "dulci" despre voi :))



P.S. am fuzionat cu vinci acum 1 luna =))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dezinformare


pacea a fost cacialma

daca ai crezut-o,inseamna ca si-a atins scopul

:)
 

DeletedUser

pardon,studiaza configuratia hartii,si "n" acela,in unele cazuri este decat o fractie a unui intreg
 

DeletedUser2250

ciudat k aici pe forum din aceasta zona NORD-EST cum spune hunt,Rvansa & LEX contra M-GOTH,vad un singur razboi M-GOTH contra Rvansa(si din cate stiu eu M-GOTH sunt mult deasupra) dar nu inteleg ceva undei ~LEX~? e si ea o parte a acestui topic,si nu o vad in discutie,ar fi frumos sa auzim ce au de zis si ei;)
 

DeletedUser10098

~LEX~ stiu sigur ca ne au la dusmani dar asta nu se cheama ca s-au aliat cu revansa impotriva noastra. Cu warmonger din lex ma intelegeam foarte bine chiar daca eram dusmani...

P.S. M-Goth nu ii are pe ~LEX~ la dusmani deoarece nu ii consideram asta:)

Pentru mine e tot M-Goth - Rvansa
 

DeletedUser10098

Side 1: M-Goth

Side 2: Rvansa

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 670
Tabăra 2: 776
Diferență: 106

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27
Tabăra 2: 21
Diferență: 6

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,374,229
Tabăra 2: 1,340,050
Diferență: 34,179

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 112,047
Tabăra 2: 91,748
Diferență: 20,299

image.php






Interpretare: ( pentru ca am vazut pe forum la revansa comentarii gen "am cucerit mai mult ca ei, suntem mai tari" etc. )

Primul grafic arata ca au cucerit un numar mai mare de sate decat noi
Al doilea grafic arata clar ca am cucerit mai multe sate de la ei decat ei de la noi.
Al treilea grafic este legat de primul si arata ca desi am cucerit mai putine sate per total decat revansa, cele cucerite de noi au fost mai mari - o interpretare mai "dura" - revansa a dat iama in satele de barbari :)))
Si graficul numarul 4 arata punctajul satelor cucerite de m-goth de la revansa si invers... oare cine conduce meciul?:))
 

DeletedUser

deocamdata,avantajul e de partea voastra.insa nu uita,este doar inceputul acestei lumi,care e si foarte lenta.inca sunt sate de barbari,si inca sunt jucatori care renunta,se muta de colo colo.noi mai jucam si speed,si de fapt timpul va arata care pe care.
 

DeletedUser2250

aceata nu e scuza pt prestatia slaba;) * jucati si pe Speed;) daca va apucati de o treaba faceti-oi cat mai bine;)
nu vreau sa ofensez pe nimeni prin aceasta remarca;)
le:
si Hunt ai face bine sa-ti mai citesti si mesajele din cand in cand,k vad k conducatori din tribu tau isi cam fac de cap si asta nu suna prea bine;)

2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

wow, mai nou apare altceva :)

Side 1: ~LEX~ ~LEX~A

Side 2: M-Goth

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,533
Tabăra 2: 1,457
Diferență: 1,076

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 93
Tabăra 2: 75
Diferență: 18

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 6,406,418
Tabăra 2: 4,129,113
Diferență: 2,277,305

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 467,194
Tabăra 2: 375,692
Diferență: 91,502

image.php
 

DeletedUser10098

UPS! A disparut altceva:)))



Side 1: M-Goth E.F. ~T.L~ T*V*H

Side 2: ~LEX~ ~LEX~A KoH ~ARM~

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 5,812
Tabăra 2: 5,705
Diferență: 107

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 285
Tabăra 2: 227
Diferență: 58

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 16,637,197
Tabăra 2: 17,662,371
Diferență: 1,025,174

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,510,411
Tabăra 2: 1,163,452
Diferență: 346,959

image.php
 

DeletedUser

mda

mda :)...
E.F. n-a prea luat nimic
ca si la noi cand vine vorba despre ARM si Koh...
in astea 3 e mai mult liniste :)
parca razboiu ramane tot intre jucatorii rvansa - m-goth
 

DeletedUser16039

e foarte greu sa deosebesti stanga de dreapta :rolleyes: iti trebuie facultate

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:
Sus