Razboiul din Nord-Est

DeletedUser

:))eu gaw?:))ai verificat pe l6 sau nu stii cum:>?
prin citatele de mai sus ai vrut sa induiosezi?
nu ma intereseaza din ce parti sunteti atacati...doar ca nu va plangeti daca v-ati facut-o cu mana voastra...data viitoare aveti grija la diplomatie...
 

DeletedUser

cine se plange?

cand lupti,cu un inamic continuu,nu mai ai timp de sate de barbari,abia mai faci innobilari interne.veteranii nu se plang,ei lupta,desi multi au renuntat,este facil sa lupti cateva zile,dar dificil sa lupti luni de zile.eu incerc sa ma pastrez online pentru a duce in continuare acest adevarat razboi,care a facut victime nu ceea ce scriu statisticile oferite de oficiali(mentionez cum iese un jucator din joc,punctele lui,la inamici invinsi dispar,chiar si daca iese din trib,desi apoi revine,am observat asta la daiony,numai el singur are acum 138 milioane,mai mult decat multi jucatori din top 20 la un loc)

cand lupti,nu mai ai pace sa te si poti dezvolta,si nu poti bate taleri,caci refaci armatele,la mine niciodata nu aveam minele in rosu sau sa nu am trupele in refacere pe absolut toate satele.nu stiu cati dintre voi ati facut vreodata fata +300 atacuri full fara sa pierdeti un sat macar.nu stiu care ati avut vreodata 1500 atacuri timp de 8 zile continuu.

pot doar sa spun ca este deja un razboi clasic,si merita felicitari ambele tabere,atat de o parte cat si de cealalta.este un joc frumos,facut de cele 2 echipe,si cand spun echipe,includ aici aliantele si toti cei implicati(inclusiv tradatorii-spioni)

se joaca cu cartile pe fata,atat una,cat si cealalta tabara are in tribul advers informatori valorosi,ceea ce da o si mai mare greutate in a organiza miscari strategice de proportii fara ca ceilalti sa nu afle din timp.

probabil,este razboiul care va continua,si daca vor invinge unii,va fi doar pentru ca ceilalti vor abandona sa mai petreaca mult timp online,nu ca ar fi mai slab pregatiti.

am vazut atacuri la secunda si sprijine de sute de mii per sat,am vazut caderi spectaculoase,si reveniri spectaculoase,DODGE exemplare,dar si innobilari cu doar 2 nobili,fara nimic.echipa m-a facut sa joc si sa doresc in continuare sa joc,si nu regret nimic,desi poate am petrecut un pic cam mult timp eu si prietenii mei tinand granita in nordest cu poate cei mai feroce atacanti de pe L6,si nu vreau sa jignesc pe nimeni,caci este foarte greu sa fii atacant,si sa stii sa te si aperi totodata.

ce sa mai zic,nu intereseaza poate prea multa lume acest conflict,dar pentru cei interesati,le spun doar ca este departe momentul rezolvarii RAZBOIULUI DE NORD-EST
 

DeletedUser16039

Frumos exemplificat acest razboi ... oricum, trebuie sa fi prea idiot ... mult prea idiot sa nu recunosti valoarea jucatorilor din triburile aflate in razboi!
Jos Palaria ! odata cu terminarea razboiului dintre ~ARM~ si Tracia, am sa urmaresc disputa voastra cu M-GOTH caci devine interesant!
Poate ca statistic, stati mai bine, insa poate realitatea din "teren" e alta ... voi stiti mai bine.
Am sa te rog personal, daca ai timp, sa ne mai aduci la cunostinta cate ceva despre acest razboi, si cum evolueaza pe parcursul sau!
Si voi, si adversarii vostrii ati captat atentia tuturor, si tineti capul de afis al ro.6
Nu este asa mediatizat, si nu duceti si un razboi psihologic, pe forum prin replici si discutii contradictorii!
Taceti si faceti! :)

Succes mai departe!
 

DeletedUser29282

in momentul in care 3-4 stau siiteri pe la toti din trib ca sa lupte ala nu e trib parerea mea, M-goth **** daca are 5 conturi cu siiter iar membrii lui lupta singuri pe cand Lex... nu ataci bine pe unu ca repede vezi denumiri ieftine la sate de gen "Vlajan here", "hunt here" fiindca proprietarii conturilor ii lasa siiteri pe acei 3-4, aia e frectie la picior de lemn
 

DeletedUser

in momentul in care 3-4 stau siiteri pe la toti din trib ca sa lupte ala nu e trib parerea mea, M-goth **** daca are 5 conturi cu siiter iar membrii lui lupta singuri pe cand Lex... nu ataci bine pe unu ca repede vezi denumiri ieftine la sate de gen "Vlajan here", "hunt here" fiindca proprietarii conturilor ii lasa siiteri pe acei 3-4, aia e frectie la picior de lemn

ai auzit cumva de sentinela?sau stii ce faceau romanii cand mergeau in campanie,si trebuiau sa inopteze?asta se cheama strategie,cavaliere!

e adevarat ca am stat sitter la jucatori pana cand au depasit cele 60 zile,si apoi 120 zile,nu i-am predat la innobilari interne,caci am sperat ca sa revina in joc.si daca eu am cateva sate,fata de tine cateva sute,nu e normal sa asist acolo unde "arde"?cel mai lejer joci cu putine sate,ai moral bun,si daca nu esti activ,nimeni nu e afectat,iar daca esti activ,poti asista pe oricine are probleme,caci nu poate asista 24/24 nici un jucator,deci,strategia asta e normal ca nu va convine,daca aveti fiecare cateva sute de sate,bineanteles ca nu mai aveti timp sa asistati un sitter.

deoarece acest razboi este unul de uzura,vreau si eu sa vad care din Mgotzi au dat un no inceput si au revenit in lupta?dar nu doresc discutii contradictorii cu voi,prefer sa studiez harta si statisticile jocului decat sa ma lupt cu niste pretexte de genul..."ei nu mai au viata privata" "nu mai stiu ce e aia o femeie" sau alte aberatii.

stiti ce a spus regele Sobiesky dupa ce a cucerit o cetate romaneasca,cu cativa razesi in ea?va las voua placerea sa cautati talcul acelei intamplari ramasa in istorie...
 

DeletedUser29282

mah hunt, oi fi tu vreun instigator si guru pe la tine prin trib care face numai propaganda dar in realitate esti un obsedat incapabil, singura ta "calitate" este ca esti activ zi si noapte, numai refuza realitatea fiindca aia esti, iar in momentul in care esti invins si te duci la margine pt ce sa mai incepi dinou, un razboi odata il pierzi dupa care suporti consecintele umilitoare daca vrei sa traiesti sau te sinucizi demn, dar tu nu ai mandrie am uitat, sunt scarbit de atata ipocrizie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29282

parca postasem si eu cate ceva despre comportamentul capacitatile lui vanator pt totdeuna, mi le sterse cineva?
 

DeletedUser4833

sovietikule invata limba romana si dupaia posteaza aici
nu mai folosi google translate

rusule!
 

DeletedUser29282

eu invatz romana si voi sa jucati corect, cred ca nu e unu pe L6 sa nu stie ca hunt324ever si daiony e unu si acelasi lucru sau voi aveti voie la multi-cont si nu stiu eu, v-a vazut lumea cum v-ati comportat cand erati pe val, rpd v-ati luat-o in cap
 

DeletedUser13059

eu invatz romana si voi sa jucati corect, cred ca nu e unu pe L6 sa nu stie ca hunt324ever si daiony e unu si acelasi lucru sau voi aveti voie la multi-cont si nu stiu eu, v-a vazut lumea cum v-ati comportat cand erati pe val, rpd v-ati luat-o in cap

1 hunter nu exista pe lumea 6 ;)
2 daiony exista

3 suferi cam mult ..


4 M-ghot trib cu pile la admini ...

5 Taci si joaca
 

DeletedUser29282

u de unde aparusi? si vad ca iti mai si dai cu parerea despre niste lucruri despre care habar nu ai... in fine pe asta se si bazeaza romania
 

DeletedUser13059

din cate stiu suntem dusmani ;) deci am toate drepturile sa comentez aici
 

DeletedUser29282

atunci daca esti in Lex si nu recunosti faptul ca hunt324ever si daiony e unul si acelasi lucru inseamna ca esti un mincinos mai mare ca el
 

DeletedUser

ei,uite ca uneori sunt cine stie cine imi mai da sitter,asta doar ca sa nu fie buline rosii sau galbene pentru trib.daca vei studia istoricul lui hunt324ever,ai sa vezi ca si in Rvansa(in lumile speed) aveam acelasi obicei,si anume sa am un sat,sau maxim cateva,si sa acord asistenta acolo unde este mai greu.nu e normal sa asisti un jucator care este intr-o pozitie cheie,precum daiony?mai ales ca voi il asediati zile si zile in sir,inamicii invinsi dovedeste acest lucru cu prisosinta,si nu am sa incerc eu sa ii schimb ideile lui sovietiku.daca vreti,nu am sa mai fiu daiony,insa automat,va mai aparea un alt "daiony" pe harta,si atunci ai sa regreti sovietikule
 

DeletedUser29282

Minti cu nerusinare... stiu eu despre ce vorbesc, nu are sens sa iti spun si de ce sunt de parerea asta
 

DeletedUser1924

Incerc sa vad si eu o statistica a acestui razboi si vad doar aberatiile voastre... :)
 

DeletedUser4833

Minti cu nerusinare... stiu eu despre ce vorbesc, nu are sens sa iti spun si de ce sunt de parerea asta

tu nu ai ce cauta la aceasta tema ca esti pe langa
mocangiule.....



off topic
j.milton la noi pe L6 mocangiu=destept!....deci te rog foarte mult fara warn
 

DeletedUser13059

atunci daca esti in Lex si nu recunosti faptul ca hunt324ever si daiony e unul si acelasi lucru inseamna ca esti un mincinos mai mare ca el

pai nu vezi ca esti singurul care zice despre asa ceva pe aici ? te-ai trezit tu sa zici ca are mai multe conturi sau ca ii unul si acelasi .. poate vrei sa te uiti la tine in gradina sa vezi ce ii apoi sa te uiti la altii ce zici nu ii ok asa ? sa nu imi zici ca u doar cu acest cont ai jucat decand ai inceput si ca nu ai incalcat nicioregula pana acum ca te faci de cacao singur ..
 
Sus