Razboiul "gigantilor"

  • Autor subiect DeletedUser9453
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

ca doar sunt moka, nu ?!? ;)


Ohhh ohh, ma serveam eu din el frumos...cand vad ca a fost dat afara din Wall, pffff
iwaa, dupa ce l-am prins(dat la admini) ca a interactionat cu pokermannjunior(pe satele mele), a dat stergere cont...contul pokermannjunior este blocat...ce viata :|
 

DeletedUser7676

face legea - deocamdata zonal probabil

sunt harnici - sigur sunt .... strang toate satele de langa ei .. chiar si pe alea de 400 pct


NU gasesti nicaieri pe harta un numar mai mare de sate barbare din cele de la inceputul jocului (max.1500p), decat in interiorul triburilor noastre, in special in zonele unde sunt cei ce au fost de la inceput.

Sunt arii intregi de sate barbare de 1500. In Familia DECIDE s-a concediat pentru innobilari de barbare, cat despre sate de 400p ...

Chiar iti place sa mananci rahat asa numai sa faci si tu un post? Macar fa-o ca ceilalti care afirma lucruri rudundante nu cu o chestie de genul asta dovedita mincinoasa printr-o simpla privire pe harta.
 

DeletedUser7711

C5_dd (438|783) K74 412 Abandonat dansysro [DECIDE] 26th May 2009 - 12:09:25


Mai vrei dovezi ?


Hade PA
 

DeletedUser9453

C5_dd (438|783) K74 412 Abandonat dansysro [DECIDE] 26th May 2009 - 12:09:25


Mai vrei dovezi ?


Hade PA


Macar fa-o ca ceilalti care afirma lucruri rudundante nu cu o chestie de genul asta dovedita mincinoasa printr-o simpla privire pe harta.


methal .. mi-ai luat-o inainte ... :D

cat despre colegul de mai sus: nu fac afirmatii fara sa am dovezi in schimb vad ca tu faci .... daca ai stii si tu sa folosesti instrumentele jocului ai vedea exact ce au cucerit unii jucatori din topul tribului DECIDE .... poate ar trebui sa puna adminii instructiuni de folosire la tot ce exista in joc .... s-ar mai destepta si noobii !!!

PS: nu mai folosi cuvinte pe care nici macar nu le intelegi ca sa pari si tu "shmecher" ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

frate mie mi se pare ciar tare , ca reuseste sa creasca sate de barbari asa repede , ca a stiut cand sa intre pe lume ca sa pice intro zona plina de sate de barbari , si sa bage intro familie de 4 triburi toti jucatori de pe atatea k-uri
, si idea cu multe inobiliari interne o am si eu , doar ca tribu meu a avut 15 membri ,l-am desfiintat :)
eu nu m-asi decurca sa cresc sate

nu are sens sa te bagi intro discutie de genu ,daca nu are leg cu noi , ** despre razboi ca totusi...
si nu are rost sa te injosesti sa incerci sa cauti ceva sa easa in o lumina proasta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

eu cred ca voi nu aveti de unde sa luati intern si plangeti :))
ce vina avem ca se lasa unii jucatori???


metanelf arata-mi la voi sate de barbari ca la noi :))

caz rezolvat:"moca" era problema :))


metanelf ai spus ca esti lider slab,jucator slab,asa ca te rog sa numai dai replici la cei care se considera elitisti.
deschide topic la Triburi şi membri pentru Wall


pana si la harti avansate se vede ca nu am luat sate mici sau sate de barbari care au ajuns pana la maxim(aproximativ 1.500),cred ca de la prea mult calculator numai vedeti bine,dar si asa se vad ditamai spatiile.

in fine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

În continuare acest strănuţelu se crede "pro player"...

Daca eu cat si prietenii mei iti(va) argumentez(am) de fiecare data si tie si celorlalti strict legat de joc nu inteleg care este treaba?!
Nu ne jucam de ieri sau alaltaieri acest joc,cunoastem acest joc mai bine decat multi de pe lumea 11.
Ai dreptate,ca sa ai functie in conducerea fam. DECIDE trebuie sa fi "pro player"

"pro playeri-pro triburi"
daca si metanelf era pro` erati si voi "sus",dar el va intreba pe voi pe forum cu cine sa faca diplomatii sau ce strategie sa adopte :)),imi place si semnatura lui "lider wall"
haide sa fim seriosi,nu va simtiti in plus in Wall? sau cine posteaza pe extern de la voi primeste drept de circulara :).


Succes la joaca.


Si va rog sa reveniti cu "intrebari pro`"
 

DeletedUser

Ai dreptate,ca sa ai functie in conducerea fam. DECIDE trebuie sa fi "pro player"[/COLOR]

Vezi ? Te contrazici singur...
Dacă e aşa cum zici tu înseamnă că nu ai conducere...
Majoritatea membrilor Wall îţi dau clasă la capitolul triburile...
 

DeletedUser

Majoritatea membrilor Wall îţi dau clasă la capitolul triburile...

In frunte cu tine? adevarat membru ce esti..."pro" ce naiba...
Daca mai postezi de 2-3 ori iti da methalelf forum ascuns?:O
Wow!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6843

Vezi ? Te contrazici singur...
Dacă e aşa cum zici tu înseamnă că nu ai conducere...
Majoritatea membrilor Wall îţi dau clasă la capitolul triburile...


Tocmai ai postat un banc sec :)).
Nu,nu am conducere,postez pe aici ca poate imi da si mie cineva functie-ma recomanzi tu?:p(nici un membru Wall care a postat pe extern si nici toti odata intr-o discutie cu mine sau oricare lider DECIDE nu aveti nici o sansa,defapt ati observat si voi)
va rezervati orice drept de a posta orice care nu are legatura cu jocul.


NU FAC PARTE DIN CONDUCERE :p,DAR POT SA ITI SPUN :NU DAM MEDITATII CONDUCERII WALL
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In frunte cu tine? adevarat membru ce esti..."pro" ce naiba...
Daca mai postezi de 2-3 ori iti da methalelf forum ascuns?:O
Wow!

Ups, au prins noobii tupeu ?
Slăbuţ, sincer, mă aşteptam la o replică mai inteligentă din partea ta, dar nimic...
Văd că nu ai o personalitate proprie, postezi doar ca să te afli in treabă, că cine ştie poate te bagă cineva în seamă.
Dacă în trib la tine se dau drepturi in funcţie de cat postezi pe extern, e treaba voastră, dar să ştii că la noi în Wall nu-i aşa...

O zi bună în continuare...
 

DeletedUser

scuzama ca te intreb dar care e problema ta stranutelu ,** degeaba de cand te trezesti pana adormi , incerci sa faci lume sa se certe ... fara sens , de ce nu mai lasi timpu sa treaca sa vedem cat rezista decide f, wall

asa si sa trecem mai departe , u din ce trib esti ?
ai vreo leg cu razboiu asta...

intreb doar ca sunt curios
 

DeletedUser9453

(nici un membru Wall care a postat pe extern si nici toti odata intr-o discutie cu mine sau oricare lider DECIDE nu aveti nici o sansa,defapt ati observat si voi)
va rezervati orice drept de a posta orice care nu are legatura cu jocul.

un mare adevar a iesit pentru prima data din tastaura ta ..... intradevar .. niciodata intr-o discutie cu tine, cu un membru decide sau cu un conducator decide, nimeni din Wall nu va avea nici o sansa .... te respect pt cuvintele astea si iti dau dreptate 100% ..... dar esti destul de inteligent sa stii si motivul pentru asta ???..... daca nu fac eu un surplus de caractere in postul meu si te luminez: nimeni din Wall nu se va cobori niciodata la mintea voastra ... deaia nu avem nici o sansa in discutiile cu voi ;)

Astept sa imi dai o replica la nivelul membrilor DECIDE .... dar ai grija sa fie mai mult de 5 cuvinte in replica ta ca sa nu iti dea dl. xblandy avertisment :D

Si hai sa lamurim o data pentru totdeauna cum e cu satele alea de barbari ... iti dau sansa sa incerci sa incepi sa devii un pro-player: arata-mi cel putin 5 membrii Wall (si ma refer la membrii cu ceva vechime in trib nu noile achizitii) care au cucerit sate de barbari mai mici de 3 000 pct (exceptand 2-3 sate luate strategic) ... sau facem altfel .. arata-mi un jucator .. indiferent din ce trib e, care a luat mai multe sate de barbari decat dansysro (daca incepi sa cauti acum poate ca vei reusi sa termini cautarea in o saptamana).

Acestea fiind spuse le doresc celor din noobs mult succes in hora in care au intrat, iar celor din DECIDE le transmit sa le tina pumnii strans celor din noobs ... ca daca trecem de ei si ajungem langa voi hora se transforma in discoteca in aer liber ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7676

Raspuns pentru fizzo:

1. Cunosc foarte bine semnificatia cuvintelor pe care le folosesc, am probabil si cel putin 5 ani de scoala mai mult ca tine:

REDUNDÁNT, -Ă adj. 1. referitor la redundanţă (1), care prezintă redundanţă. 2. (despre stil) încărcat; plin de emfază, sforăitor. 3. (inform.) care conţine informaţii identice în mai multe părţi ale aceluiaşi sistem de informaţii. (< engl. redundant, fr. redondant)

Faptul ca te legi de o gresala de tastare arata inca o data nivelul la care stii sa porti discutii.
"Argumentele" celor anti-DECIDE sunt redundante, adica INDIFERENT de tema topicului in care postam nu stiti sa spuneti decat ca innobilam intern si ca luam sate moca.

Acest lucru il fac toate triburile la o rata mult mai mare pro-jucator decat noi. Eu personal am luat foarte putine sate moca. Tribul PRAF pe care il conduc detine LOCUL 1 la atacatori, ale naibii sate moca bine se mai apara ... In consecinta posturile voastre SUNT REDUNDANTE.

2. Faptul ca avem un jucator a carui proprie strategie este diferita de a tribului pe ansamblu NU poate defini linia generala ce caracterizeaza triburile din fam. DECIDE. Innobilari de sate de 4-500p poti gasi in orice trib, asta nu inseamna ca defineste acel trib.

Faptul ca te legi de o chestie punctuala cand REPET harta arata clar ca in interiorul triburilor noastre este cea mai mare densitate de sate barbare de 1500p ramase neinnobilate, arata iar ca esti frustrat si in loc sa comentezi realitatea iti creezi un univers propriu dar ireal care iti ofera satisfatia personala de care ai atata nevoie, lipsindu-ti probabil in viata reala :p

Jur ca nu mai postez in acest topic pe care ati reusit iar sa il deturnati de la tema initiala
 

DeletedUser9453

spre deosebire de tine nu am nevoie de dictionar ca sa stiu semnificatia unor cuvinte ... ceea ce am vrut sa subliniez era: daca tot folosesti cuvinte "mai complicate" macar foloseste-le corect.

cat despre partea a doua vreau sa te intreb cand am atact cu ceva jucatorii PRAF? .... toate discutiile in contradictoriu au fost depre tribul DECIDE ... nu am comparat niciodata jucatorii PRAF cu cei din DECIDE dintr-un singur motiv ... nu au iesit pe extern cu impresii de "pro-player", si-au vazut de jocul lor si asta e de ajuns .. ar trebui intradevar sa nu mai postezi nimic aici pe extern deoaerce nu vreau sa imi stric parerea despre tribul PRAF datorita unuia ca tine .. ia exemplu de la colegii tai de trib (nu de la colegii de familie) si vezi de jocul tau pe harta !!!
 

DeletedUser6843


am atact cu ceva jucatorii PRAF
? .


nici de caciula vara nu ai nevoie,serios vorbind.


tu te intrebi daca ai atct jucatori PRAF?:)))
nu,nu ai ai atact jucatori praf.
tie nu iti trebuie dictionar ci ABECEDAR,am eu unul acasa,vechi....sa numai spui ca suntem rai si te tratam pe tine cu nasul pe sus datorita valorilor care ne reprezinta pe orice plan ti-l OFER "MOCA".


madalin manole ia spune tu cine incepe primu(te-am vazut pe forum si te dadeai "zmeu").
noi "ii facem" numai cu argumente tribare :p
 

DeletedUser7676

Paranteza: Citatul din dictionar era pentru tine ca sa intelegi semnificatia, eu am scris fluent atunci cand am scris si nu consultam dictionarul.

Domnu fizzo, dumneata ataci Familia DECIDE nu tribul DECIDE, asa ca ma simt atacat.

Cum adica "vezi-ti de jocul tau pe harta" adica ai inchiriat matale acest spatiu al forumului extern unde poti sa balacaresti pe cine vrei si cum vrei?
Si noi cei din PRAF, fiind "privilegiati" de a nu fi atacati verbal de domnia ta, ar trebui sa tacem din gura sau care e ideea?

In alta ordine de idei, indiferent daca vrei tu sau nu, PRAF va ajunge la voi la un moment dat, si atunci indiferent ca vrei tu sau nu sa discuti cu noi pe forumul extern, va trebui sa va aparati in fata NO.1 ATACATORI :p
 

DeletedUser

Ups, au prins noobii tupeu ?
Slăbuţ, sincer, mă aşteptam la o replică mai inteligentă din partea ta, dar nimic...
Văd că nu ai o personalitate proprie, postezi doar ca să te afli in treabă, că cine ştie poate te bagă cineva în seamă.
Dacă în trib la tine se dau drepturi in funcţie de cat postezi pe extern, e treaba voastră, dar să ştii că la noi în Wall nu-i aşa...

O zi bună în continuare...

Sincer mie nu imi prea place sa ma bag in polemici cu anumiti jucatori pe extern...pe care nu ii cunosc. Numai cand ii vad cat de sau de cocosi nu ma pot aptine...
Problema este alta, ca pe mine nu ma intereseaza sa iti dau tie o replica, pe mine ma intereseaza doar jocul triburile.ro in sine.
Bafta si distractie in vacanta, sa ne vedem cu bine !
 

DeletedUser9453

In alta ordine de idei, indiferent daca vrei tu sau nu, PRAF va ajunge la voi la un moment dat, si atunci indiferent ca vrei tu sau nu sa discuti cu noi pe forumul extern, va trebui sa va aparati in fata NO.1 ATACATORI :p

imi pare rau de tine ca nu esti o persoana care isi respecta promisiunile ... cand ti-am zis sa vezi de harta a fost un sfat prietenesc ... gargara care se face pe extern se face din lipsa de ocupatie in joc ... recunosc ca pana acum am fost intr-o astfel de situatie .... cat despre faptul ca ne vom intalni cu NO1 atacatori ce sa zic ... sper sa ramaneti pe locul 1 pana ne intalnim ... desi nu prea cred lucrul asta !!!

@stranutelu: imi place stilul tau de a te baga in seama, asta da de inteles ca e posibil sa fi avut, sau inca sa ai, o copilarie traumatizanta, nimeni nu te baga in seama, esti singur si toti te privesc ca pe un geek !!!

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus