Rebirth

DeletedUser31850

Ce telenovelă!
Episodul 1 Mirador se supără şi părăseşte domiciliul conjugal împreună cu ai săi copii. Vecinii apreciază gestul, şi îl privesc cu compasiune. De ce nu şi cu oarecare speranţă că pot pune mâna pe proaspătul părăsit.
Episodul 2 În scurt timp vecinii înţeleg ca fugara nu-şi schimbă năravul şi copii trec seara pe la tata. Prin urmare nu şi-o doresc în cartier. Mirador duce dorul spadei lui Fernando. În plus mâncarea e pe terminate.
Episodul 3 Cei doi acceptă să locuiască sub acelaşi acoperiş dar dorm în camere separate. Comunică prin intermediul copiilor.
Episodul 4 Mirador vrea ca întâi să mănânce şi apoi să se iubească iar Fernado vrea întâi să se iubească şi apoi să mănânce (vecinii încă discută). Oricum toţi s-au prins că amîndoi suferă de bulimie şi se bat de la mâncare.
Episodul 5 Satul de lăcomia nevestei Fernado îşi ia copii lui şi pleacă în lume.

Pauză publicitară.

Surpriză! Fernando e încă în cartier şi promite o bătaie bună dacă o prinde pe Mirador pe strada lui.

Episodul 6 La alegerea publicului:
a) se sinucide Fernado după ce s-a culcat cu vecina
b) cei doi se împacă şi continuă să-şi înjure vecinii de la balcon
c) Mirador mănâncă de dor şi disperare şi îi dă afară pe toţi din cartier.

Acesta e un pamflet şi trebuie luat ca atare. Evident se poate face şi un scenariu mai bun.

Concurs:
Puţină apă sfinţită pentru cei care identifică personajele.
 

DeletedUser2147

De fapt pe contul ianus daca ramanea proprietara de care vorbea azzido putea fi contul frumos manipulat de circ si mai ales de puyut :)

Eu ti-as spune sa iti vezi de razboiul tau, si in cazul in care vrei sa ai un topic in care sa poti vorbi despre un razboi al CIRC-ului, spune si se rezolva, sa fie si tribul tau implicat.
Se pare ca cu sugestii nu merge si trebuie sa fie lumea directa cu tine.
 

DeletedUser2154

De fapt pe contul ianus daca ramanea proprietara de care vorbea azzido putea fi contul frumos manipulat de circ si mai ales de puyut :)

faci ce faci tot de mine spui...eu cred ca tie iti place d mine si nu stii cum sa o spui...
Sa fi ajuns eu asa puternic sa pot sa manipulez conturi DST...eu nu cred :) dar daca tu ingerasa zici nah...dar tot nu cred :) mai zii odata ca sa te cred!!!
 

DeletedUser

Daca era propietara veche pe cont nu pupati voi sate asa moca precum luati acum.
 

DeletedUser

Eu nu mai joc de luni bune am bac ul si alte chesti pe cap. Daca nu ma crezi in legatura cu ianus sa ti zica ruti sau herfield ca ei au avut contact pe k 66 cu ea. Tu erai pe k 55 atunci si noi nu atacam acolo asa ca nu prea am avut contact cu tine.
 

DeletedUser1136

Eu nu mai joc de luni bune am bac ul si alte chesti pe cap. Daca nu ma crezi in legatura cu ianus sa ti zica ruti sau herfield ca ei au avut contact pe k 66 cu ea. Tu erai pe k 55 atunci si noi nu atacam acolo asa ca nu prea am avut contact cu tine.

nu atacati dar atacam eu si va luam satele:))) in leg cu ianus stiu cam ce era de ea ca aveam sitter prin k66 si da i-am omorat destule trupe (nu am pierdut nici un sat in fata ei), adica daca sunt online sunt sanse minime sa imi ei un sat :D
 

DeletedUser

Au fost destule ianus incat cred ca ne referim la persoane diferite, dar asta nu conteaza atat timp cat voi reveniti. Bv voua si acum sa lasam topic ul ptr ceea ce a fost creat(tribul lui rest). Bafta la cucerit.
 

DeletedUser2147

ianus, prima, o jucatoare de nota 10+. Am avut meciuri faine cata vreme am avut [KING], si cu ea, si cu t-virus, bbmik ceva ceva, dezz, pittyc.
Perioada faina. Cu toate ca era mai greu, dar mi-as da 100 de sate ca sa mai revina jucatorii aia in zona k66
 

DeletedUser13059

acum ii nisto peste tot .... foamea in persoana cred ca ii dau si contul meu ca sa fie sigur ca o sa fie singurul jucator pe lumea 1 ..
 

DeletedUser13059

Si eu va anunt ca va parasesc ... o sa imi iau un concediu pana in vara vad ca nu pot sa fac 2 lucruri deodata sa fiu on cat mai mult pe triburi si sa ma ocup de cont si de ce mai trebuie si sa fiu si cu scoala si invatatul + bacu ... asa ca am ales varianta sa continui cu scoala si triburile sa le las pe banca de rezerve ;) planurile nu mi-au mers asa cum doream si tin sa le urez succes celor cu 2 fete si ne revedem in IUNIE imd dupa ce termin cu scoala ;) pana atunci sper ca raul82io sa mai ramana pe harta :D
 

DeletedUser

Si eu va anunt ca va parasesc ... o sa imi iau un concediu pana in vara vad ca nu pot sa fac 2 lucruri deodata sa fiu on cat mai mult pe triburi si sa ma ocup de cont si de ce mai trebuie si sa fiu si cu scoala si invatatul + bacu ... asa ca am ales varianta sa continui cu scoala si triburile sa le las pe banca de rezerve ;) planurile nu mi-au mers asa cum doream si tin sa le urez succes celor cu 2 fete si ne revedem in IUNIE imd dupa ce termin cu scoala ;) pana atunci sper ca raul82io sa mai ramana pe harta :D

ramai cu speratu :)))))))
 
Sus