reducerea satelor(restringerea lumiilor)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

injumatatirea satelor si a talerilor batuti de la fiecare jucator la sfirsitul unui an de la deschiderea lumii si in acelasi timp dublarea pretului talerilor

motivele sunt multe, dar m-ar interesa parerea voastra
pro si contra cu motivatii
 

DeletedUser

care ar fi motivele alea multe ?

o idee foarte proasta

contra
 

DeletedUser

...

hai ca una am incasat-o
cu o explicatie detaliata si desfasurata

cit tine de ideea buna sau rea ar vrea mai multe pareri

motivele mele daca le tot ceri ti le scriu, ma asteptam altcineva sa incerce sa le desfasoare caci la faza avansata toti se confrunta cu ele si mi-au parut evidente

motivul principal :usurarea sarcinii jucatorilor
dupa un an de zile pe lume ramin practic doar jucatori buni
dupa 2 ani pe linga faptul ca sunt buni ramin acei 150 de jucatori care nu se plictisesc sa faca acelasi lucru in cele 1500 sau 2000 de sate care au acumulat si nu le pot controla caci sunt prea multe
aici unii puteti sa ma negati caci nu v-am apreciat profisialismul, putin imi pasa
repetarea eu nu gasesc distractiva daca s-ar reduce din ea, eu as fi multamit

voi mai scrie si alta data astept pareri
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu prea ai dreptate, după 2 ani nu rămân 150 jucători și asta depinde oricum de specificul fiecărei lumi. Ia tu o lume ca exemplu care are 2 ani și mai sunt doar 150 jucători cu 1500~2000 sate.
Revenind la ideea în sine, mi se pare total aiurea .
 

DeletedUser

...

a 2 critica fara explicatii
aiurea, proasta....nu doriti sa dati si o explicatie deciziei voastre

cit tine de injumatatire la un an am spus-o arbitrar, ca sa vad cum acceptati ideea
termenul si cantitatea poate fi schimbate fiind specifice pentru fiecare lume,

care neajunsuri ar putea aparea si va preocupa mai degraba m-ar interesa
un ex
daca eu am 800 de sate si adversarul 1000 si dupa eu 400 si adversarul 500 si pretul talerilor sau dublat, ce schimba asta?
1 mai usor el imi va lua sate
2 mai usor eu il voi ajunge daca pretul talerilor sa dublat
nimic dupa parerea mea in afara de faptul ca noi suntem scutiti sa repetam aceleasi actiuni, ce ma plictiseste pe mine cel putin si cred ca pe multi altii
de ce daca intr-un timp se micsoreaza de 100 de ori numarul jucatorilor nu s-ar putea micsora numarul satelor de 2 ori
 

DeletedUser35377

majoritatea jucatorilor se lasa din cauza monotoniei,trebuie sa stai cateva zile sa bati taleri ca sa faci un trenulet ,si tu vrei sa inaspresti conditiile?

contra
 

DeletedUser

voi mai scrie si alta data
nu , nu face asta , te rugam . promitem sa credem in zana maseluta , in mos craciun sau in alba ca zapada cu conditia sa nu iti mai vina astfel de idei . facem orice (aproape ) doar sa ne ierti , sa nu ne mai pedepsesti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35216

nu , nu face asta , te rugam . promitem sa credem in zana maseluta , in mos craciun sau in alba ca zapada cu conditia sa nu iti mai vina astfel de idei . facem orice (aproape ) doar sa ne ierti , sa nu ne mai pedepsesti

sa inteleg ca tu nu crezi in mosu'?

ontopic- propunerea ta nu are nici o treaba cu jocul... poti sa imi dai cate explicatii vrei... ca tot nu o sa ma convingi ca este pentru binele jocului.

Contra.
 

DeletedUser

adica...stai sa inteleg
eu am la sfarsit de an 300 de sate sa zicem...dupa un an raman cu 150?
 

DeletedUser39591

El vrea sa zica ca prin aceasta propunere cei cu multe sate nu vor renunta la joc ca vor putea sa prinda din nou aceasta minunatie...
Aceasta nostalgie...
Pai si daca unu are 2 sate...va fi cu`n sat?
Sau altu are 10 si va fi cu 5??
Gandeste-te ca de exemplu este un new bye care e prima lui lume...el find norocos innobilizeaza pana la sfarsit de an vreo 5-10 sate...poate mai multe...si cu propunerea ta el va fi "penalizat" cu jumatate din satele lui...cu jumatate din munca lui depusa !
Asta seamana cu mai multe propuneri pe care o fac cei de aici...si daca faci asta el se va supara si va iesi din joc...si ca ceilanti care sunt ca el...asta va fi un - ... referitor la taleri...de ce sa fie luati talerii??? ei bine...cu timpul trebuie sa bati 200 taleri...300... etc. dar tot e o munca!vreo 10k de click-uri p/u a face acel nobil! intelegi???
Contra....
------------------
De ce faceti aceste propuneri?
Totul e bine si facut tot frumos in joc!
Ba cu satele...ba cu forumul intern...
etc.
Incercati sa va gandeti la ceva care nu este facut in joc...si ceva care va fi de folos
Nu incercati sa perfectionati ceva !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

proasta propunere si sunt contra pentru ca:

- va fi foarte greu pt cei cu putine sate sa innobileze alte sate daca pretul talerilor se dubleaza. Exp: eu am 50 de sate pe o lume si cost taleri = 28.000 lemne/30.000 argila/25000 fier. Dupa un an, conform propunerii tale, voi avea 25 sate si cost taleri = 56.000lemn/60.000 argila/50.000 fier. Se duce pe rapa placerea de a mai juca, nefiind genul care sta 24\24h pe joc.

- nu este corect pentru cei care au luptat sa cucereasca sate dupa bunul plac sa le fie injumatatite, nu mai vorbesc de taleri ca nu mai are rost in acest caz.

- este un joc in care se pierd si se castiga sate, nu vad logica acestei propuneri, mai ales ca nici tu nu ai adus motive plauzibile pt aceasta propunere.

- fac parte din categoria jucatorilor care nu sunt buni, am sub 100 sate si totusi peste doua luni implinesc un an pe o lume.

Intrun cuvant sunt CONTRA acestei propuneri.
 

DeletedUser

deci..sa zicem ca am 100 de sate acum
cine alege care 50 de sate sa dispara?in locul lor ce ramane?barbari?loc liber?
si in legatura cu dublarea pretului talerilor...cate zile trebuie sa stai sa faci un nobil cand ai 500 de sate?o luna?


motivele sunt multe, dar m-ar interesa parerea voastra

zi-mi si mie 3 motive BUNE
 

DeletedUser

...

pe rind
CHEVIX- nu am ce ii spune, e in afara discutiei
ASASYN007 - el stie ce are treba cu jocul si ce nu
HABA12- nu merge vorba de nostalgie
ex:160 de mii de sate in posesia 250 de jucatori dupa 2 ani jumatate de joc
credeti cineva ceva controleaza
le este interesant a napada sa lupte unul cu altul, trimiti ore intregi atacuri(500 de atacuri pe 25 de sate ), a ....e o distractie nemaipomenita

si aluziile tale la jucator cu 2, 5 sau 10 sate sunt ridicole ... ei au sanse mari de a cistiga lumea sau de a se impune in acesta lume

de ce taleri ar tribui sa fie injumatatiti ca si sate
caci acesti jucatori nu vor mai avea nevoie sa bata taleri daca satele li se vor lua si taleri nu

de ce pretul lor trebuie sa creasca de 2 ori caci sate vor fi de doua ori mai putine pe lumea aceasta

GERRARDnr12- intrebarile tale mi-au parut interesante
dar la ele nu pot raspunde, moderatorii mai bine stiu daca este posibila constringerea echitabila a satelor sau daca e realizabila ideea

multumesc de atentie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lexus se vede treaba ca esti paralel rau de tot cu jocul asta , ti s-a cerut sa iti motivezi propunerea si tu raspunzi cu :
ma asteptam altcineva sa incerce sa le desfasoare caci la faza avansata toti se confrunta cu ele si mi-au parut evidente
argumentele tale prin care iti sustii tampenia asta care sunt ? uitasem , nici tu nu stii .

e este interesant a napada sa lupte unul cu altul, trimiti ore intregi atacuri(500 de atacuri pe 25 de sate ), a ....e o distractie nemaipomenita
daca nu iti place jocul asta mai exista si simcity , farmville sau de ce nu mario-tertris ori barbie dress up

e vreun moderator on ca sa inchida tampenia asta ?
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu sunt pro :eek::eek:

Sa va ia satele la toti :D

Glumeam! In ritmul acesta, nu se va inchide niciodata lumea respectiva :D Contra :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Fără îndoială, concluzia unanimă este că asta e o propunere care nu se poate regăsi în realitate .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus