Reguli Noi??

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am fost lasat sitter pe un cont pe 19 noiembrie, de pe contul respectiv am trimis trupele in sprijin la colegi (eu asa am considerat normal si stiu ca si ei daca erau pe cont procedau la fel), am fost acuzat ca sunt "sitter permanent" si ca nu am voie sa trimit trupele in sprijin, si astfel sa "sustin" alte conturi ale colegilor de trib, nu cunosc notiunea de "sitter permanent" banuiesc ca a fi sitter permanent inseamna sa fiu anuntat de proprietar ca nu se mai intoarce, dar daca acesta nu o face (in cazul meu nu m-a anuntat, ba din contra mi-a zis clar ca 100% revine) si mai si intra din cand in cand pe contul respectiv, noi cum si de unde tragem concluzia ca am fost lasati permanent? pe ce criterii stabileste asta un admin? , vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva care cunoaste regulamentul jocului bine, daca am voie sa trimit trupe sprijin de pe un cont pe care am fost lasat sitter si proprietarul a uitat sa reintre, sau o face foarte rar, cat timp am voie sa fac lucrul? asta pentru ca cele 60 de zile vad ca nu sunt valabile, si dupa cate zile si ce trebuie sa fac daca vad ca proprietarul contului nu reintra in joc?? sunt intrebari esentiale pentru toti jucatorii acestui joc, multi raman sitter pe perioade nedeterminate si daca se dau banuri pentru asta si se inchid conturile TREBUIE sa stim dinainte cum sa procedam cand ramanem sitteri....Eu consider ca sunt lucruri foarte importante de dezbatut chiar aici pe forumul extern pentru ca riscati ca jumatate din harta sa ramaneti fara conturi din cauza unor interpretari de regulament, tot mai multi jucatori au fel si fel de probleme in viata reala si lasa sitter pentru ca nu vor sa renunte la joc iar ei spera sa revina la un moment dat, dar NOI? noi cei care ramanem...ce trebuie sa facem? sau ce avem voie sa facem de pe contul respectiv? pentru ca ce stiam pana acum din regulament vad ca nu mai este valabil, eu in clipa de fata sunt banat in joc pentru ca aveam in sitter 2 conturi din noiembrie, eu fiind lider de trib, si cel la care toata lumea lasa sitter....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

esti iubit mult tu :(

regula o stii : dupa 60 zile nu il mai folosi decat pt plimbat trupele intre satele proprii , dupa 120 se intrerupe siterul . de asta ca nu ai voie sa sprijini / ataci de pe siter nu am mai auzit , e o noua inventie cred , un nou mod de a le pune unora bete in roate
sorry nu am citit f atent postul tau , 19 noiembrie .... ai peste 2 luni deja
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca zici tot ce ai scris mai sus dintr-o data si fara sa iti tragi rasuflarea o sa iti raspunda cineva.

Intre timp depune un tichet la suport , invata sa folosesti paragrafu , virgula , propozitia si nu in ultimu rand citeste regulamentul jocului.
 

DeletedUser

mamazmeilor e tragator...cu anumite persoane :D de altfel o perosana destul de sobra!
 

DeletedUser

incercati sa consultati regulamentul privind siterul , poate ma lamuriti si pe mine cum pot alfa mai mult de atat :

Căutare
reguli
§1) Un cont pro jucător Fiecarui jucător îi este permis să administreze un singur cont pe lume de joc. Excepţie fac conturile care sunt administrate ca sitter, prin intermediul opţiunii Mod de Vacanţă. Transmiterea parolei unui alt jucător este[...]

* Cuvânt căutat:


hmm , acolo nu mai apare dar se gasesc aici : http://www.triburile.ro/rules.php

* Este permisă atacarea şi cucerirea de sate de pe contul avut în mod de vacanţă.
* Nu este niciodată permisă dăruirea resurselor de pe conturile aflate în mod de vacanţă, chiar dacă acele sate au suficiente resurse.
* Este permisa atacarea diverşilor jucători ai aceluiaşi trib de pe contul locţiitorului şi contul avut în mod de vacanţă ( adică atacuri separate pe jucători diferiţi).
* Este interzis să se dea mesaj unui jucător pentru a afla dacă acesta este pe cont în scopul de a ataca mai târziu cu un alt cont de pe aceeaşi legătură de internet.
* Nu este permisă folosirea unui cont în beneficiul oricărui alt cont de pe aceeaşi legătura de internet.
* Un locţiitor nu poate ataca acelaşi jucător de pe contul său şi de pe contul avut pe mod de vacanţă atâta timp cât modul de vacanţă este activ. Această acţiune este ilegală chiar dacă între atacurile date sunt mai mult de 24 de ore distanţă. Acelaşi jucător poate fi atacat/sprijinit numai după ce de la încheierea modului de vacanţă au trecut minimum 24 de ore.
* Este interzis suportul sau atacul asupra unui jucător ce împarte aceeaşi legătură de internet cu locţiitorul.
* Nu este permisă atacarea nici unui jucător aflat în mod de vacanţă la unul din jucătorii care împart aceeaşi legătură de internet.
* Este strict interzis atacul sau suportul aceluiaşi jucător de pe contul locţiitorului şi contul avut în mod de vacanţă.



Modul de vacanţă pe termen lung
Permitem jucătorilor să fie locţiitori pe termen lung cu restricţii asupra contului avut în mod de vacanţă. Dacă un cont are un proprietar ce se întoarce şi ştiţi când acesta se întoarce, este în regulă să fiţi locţiitor. Conturile avute în mod de vacanţă pe care proprietarii nu se mai întorc sunt considerate "Mod de vacanţă permanent". Cum este temporar, dacă un cont are locţiitor 60 de zile din ultimele 120 de zile, contul devine cont „limitat”. Locţiitorul nu va putea să atace sau să sprijine alţi jucători
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am fost lasat sitter pe un cont pe 19 noiembrie, de pe contul respectiv am trimis trupele in sprijin la colegi (eu asa am considerat normal si stiu ca si ei daca erau pe cont procedau la fel), am fost acuzat ca sunt "sitter permanent" si ca nu am voie sa trimit trupele in sprijin, si astfel sa "sustin" alte conturi ale colegilor de trib, nu cunosc notiunea de "sitter permanent" banuiesc ca a fi sitter permanent inseamna sa fiu anuntat de proprietar ca nu se mai intoarce, dar daca acesta nu o face (in cazul meu nu m-a anuntat, ba din contra mi-a zis clar ca 100% revine) si mai si intra din cand in cand pe contul respectiv, noi cum si de unde tragem concluzia ca am fost lasati permanent? pe ce criterii stabileste asta un admin? , vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva care cunoaste regulamentul jocului bine, daca am voie sa trimit trupe sprijin de pe un cont pe care am fost lasat sitter si proprietarul a uitat sa reintre, sau o face foarte rar, cat timp am voie sa fac lucrul? asta pentru ca cele 60 de zile vad ca nu sunt valabile, si dupa cate zile si ce trebuie sa fac daca vad ca proprietarul contului nu reintra in joc?? sunt intrebari esentiale pentru toti jucatorii acestui joc, multi raman sitter pe perioade nedeterminate si daca se dau banuri pentru asta si se inchid conturile TREBUIE sa stim dinainte cum sa procedam cand ramanem sitteri....Eu consider ca sunt lucruri foarte importante de dezbatut chiar aici pe forumul extern pentru ca riscati ca jumatate din harta sa ramaneti fara conturi din cauza unor interpretari de regulament, tot mai multi jucatori au fel si fel de probleme in viata reala si lasa sitter pentru ca nu vor sa renunte la joc iar ei spera sa revina la un moment dat, dar NOI? noi cei care ramanem...ce trebuie sa facem? sau ce avem voie sa facem de pe contul respectiv? pentru ca ce stiam pana acum din regulament vad ca nu mai este valabil, eu in clipa de fata sunt banat in joc pentru ca aveam in sitter 2 conturi din noiembrie, eu fiind lider de trib, si cel la care toata lumea lasa sitter....

nu cumva conturile alea se incadrau la regula 10? ia citeste-o cu atentie...
 

DeletedUser26839

* Nu este permisă folosirea unui cont în beneficiul oricărui alt cont de pe aceeaşi legătura de internet. impreuna cu regula 10

as ruga pe cei ce nu cunosc detaliile sa nu faca spam inutil. Acest tip de discutii se poarta la suport.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Va rog sa respectati indemnul de mai sus (adresati-va sistemului de suport), astfel de teme nu sunt permise pe forum. Tema inchisa.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus