Reprezentati ai lumii..

  • Autor subiect -UnknownError-
  • Data de început

DeletedUser

hai bre , nu mai fiti asa pesimisti ... isi au si kinderii rolul lor in acest joc . Eu nu am voie sa ma distrez , nu am voie sa fiu si eu fericit ?????? De ce imi luati placerea asta , de ce vreti sa alungati kinderii cu tabula rassa din acest joc ??????? De ce imi faceti una ca asta mai colegi ?????
Vreau si io sa ma distrez :eek::eek::eek:

Revenind la ideea stimatului moderator ... e faina dar ce naiba am putea sa spunem , cu ce sa ne laudam in fata altor lumi???
-sa incercam o socializare gen tagged ?
-sa ne spunem bancuri cu boc si sinbad pletosu' ?

Da un target , o directie in care ai dori sa se indrepte discutia si ne gandim serios la asta ;)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
E o idee relativ buna, pentru asta ti-am zis ce tre sa faci Tony : muti thread-ul la general , si te apuci sa cauti cate un reprezentant pentru fiecare lume :) si sa vina fiecare cu argumente pentru lumea pe care o reprezinta. sa vezi ce show adevarat o sa iasa. :D:D
 

DeletedUser

Are si lumea asta calitatile ei,de exemplu presupun ca e singura in care conducatorii unor triburi au avut melodii si videoclipuri create cu ei/pentru ei.
 

DeletedUser

Haideti sa va dau un exemplu de ce inseamna post pro Lumea 21.

Salut , eu sunt Tony , nu am cine stie ce experienta in ceea ce priveste triburile ,si ca orice noob am incercat la greu mai toate lumile pe care am avut ocazia sa-mi bag degetele si nasul peste tot , incercand sa gasesc cel mai potrivit loc pentru mine . Am avut ocazia sa cunosc oameni uimitori , baieti care sa ma invete fara sa urmeasca ceva , anume ...oameni care m-au invatat ce e respectul si bunul-simt , m-au invatat ce inseamna sa iau bataie si sa castig , m-au invatat cam tot ce-mi trebuia sa invat sa apreciez valoarea si sa nu ma dau rotund atunci cand nu am o lance in recrutare.
Am luat pauza , am obosit , viata personala si parintii si-au impus cuvantul , am revenit plin de viata si de chef pentru ceva mai mult , am vazut un anunt , in care scria ca "Se cauta moderatori" luandu-mi inima in dinti am aplicat si ghici ce , da ..am ajuns moderator , big deal , crescuse inima in mine , eram important...eh wrong ..in fine ,am primit spre moderare prima lume si anume Lumea 7 , o lume ok-ish din toate punctele de vedere, dar nu simteam nimic ..eram moderator si sarcina mea era lumea 7 . Anyway , am mai avut o pauza tot cauzata de probleme personale ( am crescut suficient sa nu-si mai spuna parintii cuvantul ) Si am revenit , am avut ocazia sa aleg lumea pe care vreau sa o aleg , eh si ghici ce , am ales Lumea 21.. Chestia asta ..a fost cea mai misto alegere pe care am putut sa o fac ca moderator , am avut ocazia sa cunosc oameni la fel de distrati ca si mine , care se bucura , rad si spameaza exagerat de mult pe forum , gasca aia care pe zi ce trecea se marea , sau cel putin in ochii mei se marea , scotea zi de zi noi oameni , am cunoscut de toate de la Unguri , la neuroni , am cunoscut si o sirena , chinezoi , japonezi , i-am avut de toate...ascunsi toti in spatele nick-urilor , creau o stare de "bine" care ma face in continuare sa intru cu drag in fiecare zi , sa ma minunez la ce ineptii spun pe forum , la ce "scandaluri" mai fac intre ei ca au razboaie importante nene , se lupta pe viata si pe moarte , se ameninta ...dracu' mai stie ce ...

E incitant , interesant si suficient de captivant incat sa ma atraga si pe mine , stau captivat , prins si ma bucur zi de zi , cand cate unul mai scrie cate un post , e adevarat mai sunt unii care dau cu bata'n balta ..da' nu-i nimic , inteleg ..si eu ..si ei.

Desi sunt moderator pe alte lumi , lumea 21 este motivul pentru care intru pe triburile , invat ceva de la nebunii astia , mi-ar placea sa le stiu povestile , mi-ar placea sa stiu razboaiele si motivele ascunse din spatele lor , mi-ar placea sa-i cunosc , mi-ar placea sa beau macar o bere cu ei .. Un lucru stiu sigur , ca lucrurile astea sunt realizabile cu ei... sunt nebuni , se cearta , se impaca , se mai cearta odata...sunt dusmani in joc , sunt dusmani pe forum , dar si eu si ei stiu ca sunt oameni ..si trebuie doar sa-i impingi in directia care trebuie , ca o iau singuri la fuga incolo.

As putea sa vorbesc despre voi ..o gramada , as putea as vorbesc despre lumea 21 incredibil de mult , fara sa "Atac" vreo alta lume .. trebuie doar as fiu sincer cu mine si cu voi ..sa vad pozitivul din noi .. si pun pariu ca o sa fie un succes.

Ati putea spune ca sunt un disperat dupa triburile , gresit , am o viata sociala , am o prietena uimitoare care ma iubeste si pentru care as da aproape orice , dar ea intelege , si eu inteleg , si voi ar trebui sa intelegeti ca se pot face lucruri si ca poti fi bun , si fara sa-l darami pe celalalt.
 

DeletedUser

Sa mor de nu imi de te o lacrima in coltu ochiului , serios vorbesc . Parca ma vad pe mine acus 4 anisori , ce de suflet mai bagam in jocu ' asta !!!

Referitor la chestia cu bautul berii , aici m-ai avut ... mi se spune rezerva national -strategica de berbenbier. Sigur singurel am adus Romania de pe locul 8 in Europa , pe locul 6 , la consumul de bere pe cap de locuitor . :)...si sa mor io de nu oi baga-o pe podium cat mai curand ( atat cat ma mai poate duce pateul , ca deh , is si io batranel)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@-UnknownError-: Interesanta povestea ta.Eu nu as putea sa spun cine stie ce despre L21, pentru ca sa fim seriosi suntem la inceput. Pot sa vorbesc la infinit de alte cateva lumi pe care am jucat mai mult timp. Din punctul asta de vedere deci, suntem dezavantajati intr-un topic de genul asta, ei avand mult mai multe povesti.Nu prea poti sa compari L1 cu L21 totusi :D
 

DeletedUser

Poti sa compari experienta ta personala de pe lumea asta cu vreuna de pe alte lumi ?:)
 

DeletedUser

De comparat normal ca pot sa compar orice cu orice :)
Dar cu toata sinceritatea, avand in vedere ca joc aici de asa putin timp, intr-un trib pe care abia incep sa-l cunosc, nu cred ca lumea asta ar avea de castigat peste alte lumi unde aveam fie entuziasmul inceputului, fie un trib foarte fain și prieteni pe masura :)
Peste ceva vreme, poate o sa se schimbe situatia. Daca in bine sau in rau vom vedea.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus