RF vs. TRX?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pentru mine unul e clar, terminati cu bla-bla'u ...

Succes TRX. RF sunteti prea mici momentan, nu satele alea sunt totul, ganditi in profuzime problema.



pS1: Va urez si eu tot pomelnicul care se ureaza in perioada asta.
pS2: Am fost platit gros ca sa zic cele de mai sus.


Oricum am gandi, TRX are razboaie care ii ocupa peste 50% din granitele actuale. Oricat de buni si de activi ar fii, e dificil, aproape imposibil sa tina piept tuturor.

Cat despre tineri si mici...un coleg are o vorba: prosti da' multi!
 

DeletedUser

Oricum am gandi, TRX are razboaie care ii ocupa peste 50% din granitele actuale. Oricat de buni si de activi ar fii, e dificil, aproape imposibil sa tina piept tuturor.

Cat despre tineri si mici...un coleg are o vorba: prosti da' multi!

va jigniti singuri:eek:
e bine ca recunoasteti macar!
 

DeletedUser

Eu ma refeream la faptul ca toata lumea ne desconsidera. Chiar daca au dreptate, ceea ce eu nu le dau, va fii greu sa ne tina piept tuturor.
 

DeletedUser

Iara ati dat-o in discutii puerile.

Rakere daca colegul tau e Alexandru Lapusneanu care a spus mult prea celebra "Prosti da' multi" esti om mare, dar din pacate nu mai avem oameni ca Lapusneanu.

Cat despre granite 50% in razboi nu e mare numaru pentru un trib care sa stie ce vrea si cu o atitudine si politica externa respectabila. MaSoN avea granita externa 70% tot timpul in razboi si 30% PNA de conjuctura totdeauna nesigur, si prea rar am avut probleme, mult prea rar.

Motivul pentru care TRX ar putea sa decada candva, precum a facut si MaSoN, e interesul membrilor, daruirea lor, MaSoN mai tinea si acum si pana la sfarsitul lumii daca eu nu ma retrageam si din ce in ce mai multi membri,jocul la partea de longevitate a lumilor e cel mai prost conceput.

Poate e imposibil sa intre in interiorul tribului, dar depinde si de politica triburilor, de multe ori interna care face diferenta, caci ce e in jur sunt defapt numai sate, nu jucatori nu bla bla, sunt sate ca si cum ai juca un joc de single player si ai misiune sa cuceresti ce ai in jur. Cum ii montezi pe membri si atitudinea conducatorilor.

Cat despre marsavii pe la spate, discutii de tradare, spionaje, ele nu fac decat sa uzeze mecanismul, tribul in sine, TRX, si cu atat mai mult MaSoN au fost si sunt poate singurele Masini de Razboi ale Lumii 4, din pacate. Nu am folosit marsavii de genu asta in exterior, ele sunt pentru cei slabi, si nu e nevoie de ele pentru cineva facut sa castige, cat despre interior am facut o singura mare prostie pe care o regret, pentru ca nu imi sta in fire, "Metoda".

Weraxsa, ma repet, satele alea spun prea putine, voi poate aveti avans prin entuziasm, TRX s-a saturat sa toace la sate, ajungi sa realizezi ca petreci prea mult timp intr-o lume virtuala, sau pe o singura lume, ajungi sa ocupi Locul 1 detasat si sa nu mai ai obiective mai inalte, un razboi in plus sau minus pentru TRX nu conteaza, pentru voi conteaza foarte mult, sunteti montati.

Fiecare imperiu decade la un moment dat, vedem foarte bine si din istorie, nu numai jocul asta.

Sa nu credeti ca daca luati sate de la TRX acum, le-ati fi putut lua asa de usor sau greu acum o luna, dar peste o luna le veti lua mai usor, si tot asa. Poate o sa ajungeti si voi pe 1 sau altii si o sa fiti tot in situatia lor, e o bucurie de moment.

SE ZICE CA RAZBOIUL DISTRUGE PE CEI SLABI, DAR PACEA FACE LA FEL, si cu atat mai mult in jocul asta, si pentru cei mult prea puternici razboiul tau de pare imposibil la 50% din granite devine o pace plictisitoare.

Sunt multe de spus, foarte multe, sa nu credeti ca daca infrangeti pe TRX va va fi mai bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si inca ceva, atata timp cat tribul nu are un conducator/conducatori adevarati nu va face nimic, conducatori demni si morali, sa spuna totul pe fata, prea putini sunt asa, majoritatea lucreaza pe la spate atat in exterior cat si intern, acei conducatori sunt aceia care decat uzeaza celalte triburi, dar pana la urma tot pica, intradevar asta e farmecul jocului (sau poate nu) sau poate mai mult ceva care nu poti sa eviti.

Atata timp cat nu sunt mari conducatori lumea aceea e stinsa, trebui sa fie un loc 1 ocupat de cineva peste tot, dar nu e unul curat daca esti un maniac orbit de niste sate amarate si care te crezi "bazatu fara numar" daca cuceresti neavand un adversar adevarat.

Si ma repet ca jocul la politica de durata a lumilor e foarte prost, foarte foarte prost conceput, dar cine stie ce mai apare ...... ;) :cool:
 

DeletedUser489

Tin foarte mult la statutul de "junior member" pe extern si nu vreau sa-mi depasesc ratia de postari din cauza acestui conflict cu RF :eek:

dar...

...am avut destul de multe schimburi de mesaje ingame cu cativa membri mai mult sau mai putini importani din RF...

Ciudat, toate mesajele au fost prietenoase si pline de respect. Chiar daca in momentul respectiv ne atacam unii pe altii, ne putem respecta valoarea de jucatori, sa nu spun de oameni.
Si toti cei care mi-au scris au fost cel putin dezgustati de ce se intampla pe extern.
Am gasit jucatori foarte buni in RF cu acest prilej si vreau sa-i felicit si pe extern pentru atacurile inteligente pe care le-au dat.
De partea cealalta, cred ca macar unora le-am dovedit ca si un jucator cu sate izolate nu este chiar o prada usoara, indiferent de numarul de armate care ataca.

Restul este incordare de muschi fara acoperire....
 

DeletedUser7708

verma, să ştii că propaganda face parte din joc. pe w2.net exista un trib care câştiga pur şi simplu înainte să înceapă unele dintre războaie. Deci încordarea de muşchi nu e chiar degeaba.
 

DeletedUser

Verma, muschii se incoarda de fiecare parte, atat din partea noastra cat si din parte voastra. Cat despre discutii ingame...am ramas doar la discutii, am cam fost dus cu zaharelul de fiecare data cand ma adresam vreunui membru mai mult sau mai putin important din TRX.

@MaSoN SpAiKeR vorba multa, saracia omului, cred ca la asta te refereai. Ce a fost a fost, important e ce va fii. Tinand cont ca pt 99% din jucatorii RF L4 este prima lume pe care au jucat, eu zic ca am reusit sa realizam ceva frumos nu doar in joc. Printre atacuri, ne-am umflat si facturile de telefon nu doar muschii, am fost si la munte, s-au organizat si mese la restaurant.

Iar despre marsavii...intotdeauna exista.
 

DeletedUser

ai dreptate in mare parte MaSoN SpAiKeR , intradevar puterea unui trib este data de membrii lui de baza,acestia fac ca ceilalti sa ramana uniti si eficienti.Intradevar TRX sunt un trib bun ,dovada este si faptul ca se afla pe primul loc,nu conteaza cum si prin ce metode a ajuns acolo,conteaza ca sunt.
In fiecare trib sunt jucatori buni,iar altercatiile tin de politica de moment a fiecarui trib implicat intr-un eventual conflict,dar nu vad rostul jignirilor , sunt total impotriva acestor gesturi indiferent din partea cui vin.Cred ca se poate purta un dialog si fara a apela la astfel de tertipuri iar cei care aduc ofense un pic mascat i-as sfatui sa nu se mai considere atat de inteligenti......E mai mare rusinea sa vezi ditamai jucatorul apeland la astfel de chestii inutile , poate si eu am gresit in atitudine,la fel ca multi altii insa haideti sa terminam o data cu circul si sa ne rezumam la ceea ce se intampla in joc cu adevarat.
 

DeletedUser

asa e rakere! am umblat la munte, la restaurante....importante sunt prieteniile care s-au legat in trib...pt restul...exista MasterCard;). Oricum este un joc de razboi si nu putem sa ne pupam undeva non-stop...trebuie sa ne razboim dar in limita bunului simt. Dar de intepat ne putem intzepa ce draq... In 10 ani de fotbal nu am vazut in vestiar atata bascalie cat am vazut aici:p
 

DeletedUser15820

pai ce ma? te tinea antrenorul in tribuna si nu-ti dadea voie in vestiar?:D:D:D:p
 

DeletedUser

Pai din pacate si in fotbal discutiile de culise si balacareala au distrus tot farmecul campionatului.
In Premier League este de 10 ori mai putina propaganda si de 100 de ori mai mult fotbal.
Macar triburi putem juca fara sa ne porcaim unii pe altii...
 

DeletedUser

se pare ca RF a castigat cu clar.Pacat ca au plecat jucatorii buni din ambele tabere.
 

DeletedUser

nene, tu postezi doar ca sa ai Senior Member? Nu se da nici un premiu, crede-ma
 

DeletedUser14704

Momentan exista o pace intre RF Family si TRX Family .Rog un moderator sa inchida aceasta tema .

Multumesc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus