RIP vs DIVIN

  • Autor subiect DeletedUser20436
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20436

ieri la ora 15:30 a inceput razboiul datorita ca ne-au atacat miseleste noaptea ..in fine

dupa 29 de ore statistica arata asa:


Side 1:
Tribes: RIP, RIP-AC, R!P, .RIP.
Side 2:
Tribes: DiViN, DiViN*, DiViN3

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 205
Tabăra 2: 25
Diferență: 180

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 95
Tabăra 2: 5
Diferență: 90

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,322,993
Tabăra 2: 127,859
Diferență: 1,195,134

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 754,696
Tabăra 2: 42,713
Diferență: 711,983

chart



credeam ca daca tot au atacat primii sunt un pic organizati,din pacate ne-am inselat :(,acum iar o sa ma acuze ca eu sunt de vina ,o sa ma jigneasca si toate alea....oricum BV RIP:p:p:p
 

DeletedUser34294

Bai borzesti cand ti-am zis de ei ca sunt copaci nu m-ai crezut...

Divin daca nu dau delete acount sau nu fuzioneaza nu vor prinde sarbatorile...

Astia sunt mai rau decat familia STOP care mai sti ce showul dracu a fost cu ei :))

Bafta la razboi, la cat mai multe sate...


PS: dati la recuperare ca n-au jucatori sa stie sa le pastreze...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32025

daca e sa ne luam dupa spusele tale atunci statistica pusa aici e mincinoasa.Un razboi nu se incepe in felu asta.
 

DeletedUser20436

Side 1:
Tribes: RIP, RIP-AC, R!P, .RIP.
Side 2:
Tribes: DiViN, DiViN*, DiViN3

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 145
Tabăra 2: 16
Diferență: 129

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 87
Tabăra 2: 1
Diferență: 86

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 970,360
Tabăra 2: 131,793
Diferență: 838,567

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 643,728
Tabăra 2: 10,615
Diferență: 633,113

chart


No comment
 

DeletedUser

Mincinosii!!!

Pana acum am tacut crezand ca unii mai au si bun simt. M-am inselat. Nu este prima oara, greseala mea este ca am incredere in oameni si consider ca a gresi este omeneste. Din nou ma insel, la unii este intentionata sau facuta cu rea vointa.
Ce spune aici acest Mare Lider de la Rasarit este o minciuna, asta in stilul lui caracteristic.
Povestea adevarata este alta si o pot proba cu mesaje din joc si marturii ale unor jucatori ce inca mai joaca. N-as fi vrut s-o fac, oricum este o lume compromisa, cel putin in aceasta parte a hartii.
Sigur ca da, bagatorii de seama sau chiar ei, prin conturile ce le controleaza sau prin diverse nick-uri
"Astia sunt mai rau decat familia STOP" .... Nu mai spune, chiar asa o fi? Cunosti tu ce este la noi? Amice, fac abstractie de exprimarea ta si te asigur eu ca n-as da un jucator din familia DiViN pe 10 jucatori ca tine.

Sa revin.
In urma cu aproximativ 10 zile am primit un mesaj de la un jucator din RIP. La nici o ora dupa acel mesaj mai primesc vreo 3. Toate mesajele aveau subiect comun.


"""
yyyyy în data de 06.10. la ora 20:52
Ai grija, tu si inca vreo 3 sunt cei de care vor sa scape rip...cu restul tribului nu au nimic. De vineri intr-o saptamana vor sa va atace."""

"""xxxxx în data de 10.10. la ora 23:44
Cum a ramas cu ripul?

the patriot în data de 11.10. la ora 09:24
Vor sa ne declare razboi. :) Exact ce mi-ai spus, pentru alianta vor sa fiu concediat eu si inca vreo 4 jucatori.

xxxxx în data de 11.10. la ora 09:26
stiam....si mai stiu ca deja multi de la voi au fost contactati sa plece in rip

the patriot în data de 11.10. la ora 09:33
Stiu. :) Nu ma deranjeaza, este un joc si ma astept si la magarii. Se intampla ele in lumea reala, dar aici?

xxxxx în data de 11.10. la ora 09:38
vezi ca deja au inceput sa-si blindeze granita cu voi...te voi ajuta cu informatii cat stiu si cat voi afla...

the patriot în data de 11.10. la ora 09:39
ok, merci mult."""

Mai mult, incep sa apara si alte dovezi, precum aceasta amenintare adresata unei colege de la un refugiat de cariera, acum in RIP, unde in alta parte... :) :

thetitan astazi la ora 10:39
iti garantez eu ca dispari cand am ocazia ;)

Sau aceste innobilari peste rezervarile noastre:

the patriot în data de 08.10. la ora 11:51
Doi jucatori din familia [ally]RIP[/ally] ne-au ignorat 2 rezervari facute la planificator. Se poate rezolva aceasta mica problema intr-un fel?

Cu respect, [player]the patriot[/player].


Jucatorul [player]Valy2293[/player] ([ally]RIP-AC[/ally]) a ignorat rezervarea pentru înnobilare pentru satul [coord]862|430[/coord] si a cucerit satul.

Jucatorul [player]mery25[/player] ([ally].RIP.[/ally]) a ignorat rezervarea pentru înnobilare pentru satul [coord]875|435[/coord] si a cucerit satul.

maryele în data de 08.10. la ora 11:54
Am sa discut cu ei , sa vedem cu rezolvam

the patriot în data de 08.10. la ora 11:54
OK, merci.

Normal, nu s-a rezolvat nimic, satele au ramas la fostii nostri aliati, cum sa fie inapoiate cand ei deja planificau sa ne atace? :)
Peste toate acestea nu mai spun de incercarile repetate de racolare a unor jucatori.
In concluzie, razboiul nu a inceput din cauza familiei DiViN, ci din cauza lor. Remarca lui este mincinoasa!

Borzesti a spus:
a inceput razboiul datorita ca (sic! :) nota mea) ne-au atacat miseleste noaptea

Tot cu cateva zile inainte primesc un mesaj de la colegii din H.A in care sunt anuntat ca borzesti a vrut sa se asigure daca colegii din H.A vor fi neutri sau nu.
Dupa ce a primit asigurarea ca H.A nu se implica in razboi, acelasi Mare Lider de la Rasarit, insa indirect, prin diplomatul familiei RIP, incercand sa racoleze un coleg din DiViN, zice:


raduturcu2410 în data de 13.10. la ora 07:46
alaturi de rip vei ataca pdt si no1.sate pe granita cu no1 vom primi de la +SAS+ iar pe granita cu pdt te rezolva cei din rip...eu zic ca pdt si no1 sunt adversari de calibru in comparatie cu idr.
+ ca alaturi de noi te poti dezvolta si spre nord ( H.A si IMMO ) sunt in vizorul nostru :p
ai sanse mult mai mari sa cresti alaturi de noi...

Acesta este borzesti, asa stie el sa respecte niste reguli ale bunului simt.
Sunt de acord cu actiunile lui in caz ca noi nu aveam relatii diplomatice cu ei. As fi fost de acord cu actiunile lor si in cazul in care am fi fost in razboi. Dar, situatia era alta. DiViN si RIP au fost aliati aproape de la inceputul lumii. PNA-ul a aparut dupa ce DiViN a fost exclus din uniunea Empire Of The East Side datorita capriciilor unui lider de mucava, ma refer la actualul Mare Lider de la Rasarit. El a venit cu regula de aur cum ca intre triburile aliate musai sa existe si un forum comun. Daca el asa a vrut, te puteai opune? Nu puteai, normal. :)
La acest forum comun, DiViN a renuntat deoarece, intr-o noapte, sub directa supraveghere a lui borzesti (era on 100%), cativa jucatori din RIP ne injurau si ne jigneau ca pe maidan. Normal, daca am vazut ca Marele Lider de la Rasarit nu intervine - deci tacit aproba si accepta asemenea mizerii -, am decis renuntarea la forumul comun.
Imediat s-a trecut si la eliminarea noastra din Uniune. :) Care uniune? Pai, baietica, cand DiViN gandea despre aceasta uniune a triburilor tu erai ocupat cu recrutarile de la triburile dusmane, sa termini cu ele si apoi sa intri pe forum sa te lauzi cu ce mari realizari ai avut tu ca lider. :)
Revenind la reactia acestui Cavaler (da de unde!) Necunoscut (asta da), ea se datoreaza, pe o parte, refuzului nostru de a-i accepta in uniune si refuzului meu de a-i ceda un jucator izolat de noi. As fi acceptat, si una, si alta, poate, insa m-a deranjat tupeul lor. Referitor la acceptarea in uniune imi cereau sa excludem PDT-ul si sa-i atacam, iar referitor la acel coleg izolat, pe un ton insistent si lipsit de orice bruma de respect, imi cerea sa-l cedez ca altfel oricum il innobileaza.
Ca in final au ajuns in uniune se datoreaza in mare parte lui grasu din PDT. Prin atitudinea lui a adus deservicii uriase PDT-ului.
Tot asa cum acest necunoscut, prin atitudinea lui, o sa aduca deservicii tribului sau. Aveti putintica rabdare, o sa va intalniti pe harta si cu NO1.
Dar, ma rog, asta a fost ca o paranteza.

Il rog pe Marele Lider de la Rasarit sa posteze pe forum si statistica dintotdeauna. Acolo o sa se vada cate sate si conturi le-am cedat eu bunilor mei aliati din RIP.

Revenind la statistici (net defavorabile noua, normal) si la acuzatia cum ca DiViN a atacat intai, nu doresc sa ne cautam scuze cum ca, vezi Doamne!, alea sunt sate de la inactivi sau mai stiu eu ce. Nu, nici nu ma gandesc. Dar, acest aspect il contrazice si ni-l arata pe borzesti asa cum este, un mincinos, un profitor. Mare Lider de la Rasarit, cum altfel sa arate aceste statistici cand noi eram mutati cu trupele (defensive sau ofensive) pe granita cu IDR? Ce reactie sa avem noi daca nu eram pregatiti pentru asa ceva? Tocmai invers se intampla, aceste statistici demonstreaza marsavia pe care ati faptuit-o! Ati atacat un fost aliat.
Macar ai bunul simt si taci, nu mai face comentarii mincinoase. Oricum, pe multi i-ai convins de caracterul tau josnic.

Statistica o sa arate mult mai rau pentru noi, normal. Chiar eu sunt unul dintre cei ce nu vor riposta, ma voi apara atat cat pot si cu ce am. Pierd niste sate virtuale, nimic altceva. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20436

"marele lider de la rasarit: va-m spus eu ca tot eu sunt vinovat,asta e...tot eu sunt vinovat,dar inainte de asta uiti 3 lucruri datorita carora relatiile dintre noi sau deteriorat si astea sunt:

1.ti-am cerut forum comun pt ca ni se stersese= M-AI REFUZAT

2.de ce? CA CICA CATIVA JUCATORI DIN rip SUNT DERBEDEI

3.MA-I BLOCAT LA MESAJE IN TIMPUL IN CARE NOI ERAM ALIATI

eu ti-am spus tie atunci ca asta va duce la o ruptura intre noi..vroiam sa va declaram razboi frumos sa lasam sa treaca 48 de ore sa nu ziceti iar ca nu stiu ce,dar surpriza marti noaptea ne-ati atacat ...Marti noapte retineti acest aspect


Cei care au format tribul *2012* la-u format pt ca cu respectivii ne sunt prieteni de foarte mult timp si cum voi conducerea nu ati renuntat lasand pe altii normal ca au ales ei sa plece....dar la naiba tot eu sunt vinovat si de asta...:(
 

DeletedUser35226

patriot
deja...esti prea penibil
si ce am zis eu acolo...e despre tine
am eu problemele mele cu un jucator...care e fricoasa din cate se vede...si nu isi poate rezolva singura/singur problemele
minte de rupe...
si in ultimul rand iarasi apare acea intrebare
chiar daca te jignesc nu mai imi pasa
ai facut-o si tu chiar si cu inteles ascuns...si chiar si pe fata cu mai mult timp in urma
esti CHIOR de scrii cu rosu?
te crezi in clasele 1-4 si corectezi caietelele copiilor?
ai vreo boala ?
PS:daca ai probleme cu mine
de ce le zici altiilor...sau pe extern?
dc nu rezolvi cu mine ca totusi esti asa mare ... si probabil si tare ...
 

DeletedUser20436

lasa titanule ..ca le cere alor lui sa intre pe forumul extern sa posteze pt el :)) cat de penibil .....cica sa vada ce comentariu IDIOT fac ,ce comentariu idiot? ca am pus statisticile ,si am zis de la ce sa ajuns aici,patriot te umpli de rusine inca odata pe extern:eek:
 

DeletedUser

Salut
un singur comentariu vreau sa fac.
s-a facut referire la 2 sate rezervate de un coleg din DIVIN, actualment in RIP, care nu au fost respectate de RIP
nu stiu in primul caz, dar satul rezervat de Merry25 a fost cedat in 24de h.
m-am implicat persnal pt ca jucatorul nostru a fost reticent. am vorbit cu playerul divin, mi-am cerut scuze in numele RIP
satul i-a fost cedat, si desi el dorea sa despagubeasca pe palyerul Merry25 cu resurse pt ca curatase satul respectiv, am refuzat si am spus ca a fost greseala colegului nostru.
se poate verifica si pe stats
Sat Puncte Vechi deţinător Nou deţinător Dată/Timp
mery18 (875|435) K48 4,380 mery25 [.RIP.] xgammax [DiViN] 2010-10-10 20:44:56
pe data de 9 am sesizat incidentul.
atat. va doresc tuturor o seara buna
 

DeletedUser

Razboiul a inceput in urma deciziei tribului , care si-a exprimat parerea printr-un vot.26 din 30 au fost pentru inceperea razboiului cu Divin :rolleyes: ... nu poti spune ca e ambitia personala a lui Borzesti.
iar referitor la discutia mea cu 1florin1 , eu doar am incercat sa ii asigur un viitor .daca ramanea in Divin pierdea toate satele.
iti spun sincer , mie mi-ar fi placut sa ma lupt cu tot Divinul.sa fi ramas si cei din 2012 la voi , astfel ar fi fost mai echitabil :( ...si am fi avut mai multe sate de cucerit de la voi :D
 

DeletedUser

Normal, se putea sa nu persiste cu minciunile marele borzesti? Al' ce-mi reprosa mie ca sunt trecut la profilul triburilor DiViN. Cica sa ma dau eu mare. :) Amice, sunt trecut ca intemeietor al Familiei DiViN, nu al triburilor ce fac parte din familie. Intr-un spoiler, daca ai fi fost atent sau daca ai fi fost un om corect, ai fi vazut ca la fiecare trib era trecut intemeietorul si liderii de acolo. Cel putin asa a fost si pe timpul cand eram aliati. Dar tu asta nu ai vazut sau ai omis, nu te ajuta cu nimic sa ma denigrezi. Stai linistit, cei ce ma cunosc stiu cine sunt si cum sunt iar mizeriile tale sau ale altora nu le schimba impresia despre mine.

Dar sa revin la minciunile de aici. Sa vedem care sunt cele "3 lucruri" ( ai vrut sa spui cele 3 motive, nu lucruri).


borzesti a spus:
1.ti-am cerut forum comun pt ca ni se stersese= M-AI REFUZAT

Minti, forumul nu s-a sters, nu din acest motiv ne-ai trimis cerere. La forum am renuntat noi, eram scarbit de mizeriile pe care le-ai aprobat tacit si care au fost scrise de 3 jucatori, printre care si acest refugiat veritabil (cred ca are cele mai multe schimbari de triburi). In noaptea aceea am renuntat la forumul cu voi. Daca s-a sters pe urma sau nu, chiar nu mai are importanta, insa noi deja renuntasem.
Si da, am refuzat deoarece ai acceptat/sustinut/aprobat injuriile si injuraturile de pe forum. Exista o vorba: te bagi in troaca, te mananca porcii. Ori eu ma tin departe de asa ceva.
Concluzia? Asta e un motiv copilaresc sa rupi o alianta. Unde scrie ca o alianta impune un forum comun? E ceva optional, amice, nu poti sa obligi tu un trib sa accepte un forum doar pentru faptul ca-ti face tie placere sa vezi mascari pe forum impotriva unor persoane.


borzesti a spus:
2.de ce? CA CICA CATIVA JUCATORI DIN rip SUNT DERBEDEI

"CA CICA" a asa a fost sa fie. :) Nu, eu n-am spus asa, nu minti iar, tu nu ai bun simt?
Eu am spus clar, 3-4 jucatori din RIP injura si jignesc pe forum iar tu ii sustii. In cazul acesta cum sunt respectivii? Ingerasi? Hai, scuteste-ma cu scuzele tale de copil imatur. Tu cauti nod in papura, nimic altceva.


borzesti a spus:
3.MA-I BLOCAT LA MESAJE IN TIMPUL IN CARE NOI ERAM ALIATI

Si? Care-i problema? Eram obligat sa-ti accept la infinit mitocaniile? Te-am tolerat o groaza de timp, ma innebunisei cu mesajele tale impertinente. Tu nu veneai sa discuti ceva cu mine, tu imi scriai sa-mi impui ceva. Parca erai Pasa Hasan. :) Nu sunt singurul care s-a sictirisit de tine, mai sunt si altii.

borzesti în data de 16.09. la ora 02:49
Atrebatum (730|404) K47 septimiron [] Velus [DiViN]

vere tu nu vezi ca jucatorul e rezervat la innobilari interne RIP nu te mai saturi sa ciupesti..te rog sa golesti satul

borzesti în data de 16.09. la ora 02:52
scz asta trebuia lu velus

the patriot în data de 16.09. la ora 11:41
O sa vorbesc si eu cu el sa cedeze satul.

borzesti în data de 16.09. la ora 18:16
[player]andreiwapnew[/player] e in divin 4 noi il avem bagat de ieri la innobilari interne...pai nici atata sa te uiti sa nu i inviti..pt dumnezeu

the patriot în data de 17.09. la ora 07:34
Vad ca a fost concediat deja.

the patriot în data de 17.09. la ora 07:42
16.09.
01:15
[player]Andreiwapnew[/player] a fost invitat de către [player]galles[/player].

Aici sunt afişaţi ultimii zece locţiitori:
Locţiitor Start Sfârşit
[player]the patriot[/player] în data de 16.09.2010 la ora 12:05
[player]the patriot[/player] în data de 12.09.2010 la ora 03:37 în data de 16.09.2010 la ora 01:14

borzesti în data de 17.09. la ora 10:02
patriot pe ce baze faceti voi invitatii? nu se poate verifica tw status mai ales ca era langa noi si voi si trebuia sa va dati seama ca ceva e in neregula cu el ,sau forumul comun

the patriot în data de 17.09. la ora 13:13
Sa arate sexi si sa fie sub 25 de ani. :))

Serios acum, de unde sa stiu eu motivul pentru care la invitat galles?
Cand ai tai au invitat un jucator din IDR, eu ti-am facut reprosuri?
Cand ati invitat jucatori din tribul ala ce era in razboi cu DiViN3, la fel, eu ti-am facut reprosuri?
Vad ca una-doua, cand se mai intampla cate o anomalie, faci atata caz si atata morala, uneori mi se pare ca exagerezi . Nu te supara pe mine, dar daca iti arat toate mesajele de la tine nu este unul in care sa imi vorbesti mai putin nervos. Cam in toate imi aduci reprosuri. Eu niciodata nu ti-am facut asta, eu intai intreb, ma documentez, insa nu sar intai cu parul pe tine.

borzesti în data de 17.09. la ora 13:15
patriot invitane la forumul comun din nou cineva ni la sters la-m si dat afara pe ala

the patriot în data de 17.09. la ora 13:20
Ati primit.

borzesti în data de 17.09. la ora 13:24
accepta te rog forumul RIP-DIVIN UNDE SA NE TRECEM INNOBILARILE INTERNE

the patriot în data de 17.09. la ora 13:27
Noi nu mai acceptam niciun forum. Dupa ultima nesimtire din partea unor colegi de-ai tai am hotarat sa ne lipsim de forum comun. In curand vom renunta si la celalalt.

borzesti în data de 17.09. la ora 13:29
si unde pusca mea vrei sa iti pun innobilarile interne aa?

borzesti în data de 17.09. la ora 13:31
viorel nu fortati nota ,dao naibii de ea treaba eu ce sa mai zic de ieri??

borzesti în data de 17.09. la ora 13:31
te rog accepta forumul sa refacem cei innobilati intern si ai nostrii si ai vostrii

the patriot în data de 17.09. la ora 13:41
Unde vrea pusca ta. :)

Le-am solicitat mai multa atentie alor mei. Sa consulte cu atentie twstats, planificatorul. Sa intrebe. Se poate si fara.

Asta te intrebi acum? dar cand au fost discutiile de ce n-ai intervenit sa-i pui la punct pe mitocani?
Ciprian, scuza-ma, nu mai retin cati ani ai spus ca ai. Eu am 42, am familie, un copil (17 ani), ca tot omul. Mie daca un vecin imi spune ca Andrei, fiul meu, nu a dat "Buna Ziua!" cuiva, il pap cu fulgi cu tot. Mie copilul nu-mi injura, nu dracuie, nu e nesimtit fata de persoanele adulte. Am un prieten de 25 de ani si i se adreseaza cu "nenea". Asta este stilul meu, asa am fost educat, asa am educat si eu.
Daca tu iti inchipui ca eu voi accepta vreodata ca niste nesimtiti cu cas la gura sa ma jigneasca, te inseli amarnic.
Eu nu agreez smecherii si mitocanii, incultii si tupeistii. Daca cineva la mine ar fi vorbit cum au facut-o cei de la tine sau din SAS, in secunda doi erau dati afara.
Mai ales in mediul virtual, indiferent de interes, eu nu i-as fi acceptat pe langa mine.
Daca voi, pentru niste interese conjuncturale, ii acceptati si sustineti, e treaba voastra.

Asta-i buna! :) Sa nu fortez nota? Adica acum ma si ameninti?
Si ieri ce a fost?

borzesti în data de 17.09. la ora 13:44
patriot si eu am 33 de ani ...dar asta nu sinseamna ca accept toate alea ...insa ai vostri fac multe prostioare ...te mai rog odata sa accepti forumul ala..stii bine ca e folositor si pt noi si pt voi

the patriot în data de 17.09. la ora 14:35
Multi inainte! Daca nu ai accepta ai fi luat atitudine. Tu nu ai luat. In fine, asta este treaba ta, nu te invat eu cum sa te comporti.

borzesti în data de 17.09. la ora 14:37
accepta forumul...

the patriot în data de 17.09. la ora 14:40
Forumul este un subiect de cearta. Inainte nu exista asa ceva, jucatorii se mai impungeau in privat sau pe extern. De cand cu forumul comun ies numai discutii. Eu nu doresc sa le mai dau aceasta satisfactie.
Forum comun nu vom mai avea decat atunci cand vom considera noi ca nu mai sunt motive de discutii.

borzesti în data de 17.09. la ora 14:41
e ** de RIP si divin si daca ne-am certat ce ..ce crezi ca doar cu divin ma cert hai sa fim seriosi..accepta forumul sa punem si noi si voi innobilarile interne

borzesti în data de 17.09. la ora 14:42
e ** de RIP si divin si daca ne-am certat ce ..ce crezi ca doar cu divin ma cert hai sa fim seriosi..accepta forumul sa punem si noi si voi innobilarile interne

the patriot în data de 17.09. la ora 14:45
Cipriane, tu ma judeci gresit, ai impresia ca stai de vorba cu cei cativa nesimtiti de la tine. Una este sa te certi, e ceva normal, si alta este sa te injure ca la usa cortului. De ce nu intelegi ca pentru acestia noi renuntam la forumul comun? Prefer linistea decat injuraturile unor mucosi needucati.

borzesti în data de 17.09. la ora 14:49
nu te-a injurat nimeni de la noi..deci te mai rog pt ultima oara accepta forumul ala

borzesti în data de 17.09. la ora 14:49
atentie mare : daca nu vrei sa il accepti inseamna ca ai ceva cu noi si o sa stiu cum sa ma comport de aici inainte ,nu isca alt scandal pt asta

the patriot în data de 17.09. la ora 14:53
Citeste ce au scris aia de la tine intr-o noapte recenta.
Nu ma mai ruga ca noi nu acceptam nimic. Forumul comun este optional.

Eu ti-am mai spus, incearca sa te calmezi si sa eviti a mai folosi tonuri amenintatoare sau imperative.
Repet pentru ultima oara, nu acceptam sa fim injurati/jigniti/ironizati de toti derbedeii si incultii. Cred ca am fost clar in privinta asta.
Nu iscam niciun alt scandal pe acest motiv. Repet, forumul comun este optional.
Nu avem nimic cu RIP, in general, cu atat mai putin cu jucatorii ce au bun simt.

borzesti în data de 17.09. la ora 14:56
ok o sa postez pe forumul comun cu SAS
si o sa luam masuri ..nu amenint pe nimeni dar e de bun simt sa avem forum comun incet incet patriot te indepartezi de toate triburile din familie..si asta 51% e meritul tau ..atata am avut de zis te rog sa nu ma mai deranjezi vreodata ... cand ai ceva cu RIP iei legatura cu neamtzu numai vreau sa mai am de a face cu tine daca tu zici ca am fost derbedeu...sa fii sanatos

the patriot în data de 17.09. la ora 15:04
Eu mananc tastatura daca tu imi arati un loc unde eu te-am facut derbedeu! La cine ma refer eu stii foarte bine, ai forumul in fata. Doar erai on in noaptea aia cand a inceput discutia si n-ai intervenit sub nicio forma.
Am impresia ca orgoliul, vanitatea, va intuneca dreapta judecata. Sunteti in stare sa va sustineti pana-n panzele albe pentru niste niste lucruri virtuale. Reveniti cu picioarele pe pamant, ce aveti?
Daca tu crezi ca eu sunt oaia neagra, dau stergere cont si gata, scapati de problema. Acest joc, in viata mea, are o insemnatate de 0,00000001 %.
Daca tu consideri ca este mai important sa-ti menajezi niste badarani in schimbul respectului, al prieteniei....atunci e grav.

E de bun simt sa-ti respecti aliatii, sa nu-i ironizezi, sa ai un comportament decent. Asta e de bun simt, nu sa ai un prapadit de forum comun.

Sa nu te mai deranjez niciodata? Deci eu pana acum doar te-am deranjat, nu? Frumos! Merci, Ciprian. Si eu imi inchipuiam ca imi esti prieten.

borzesti în data de 17.09. la ora 15:06
NE-AI FACUT DERBEDEI..pe RIP de rip ** aici am postat la forumul cu sas si zilele urmatoare o sa vedem ce dezizie luam

borzesti în data de 17.09. la ora 15:08
ti-am fost prieten sa stii dar nu accept ca jucatorilor din rip SA LI SE ZICA DERBEDEI CE DREPT AI TU SA LE ZICI ASA

the patriot în data de 17.09. la ora 15:17
Citeste ce scriu eu, nu ce vrei sa auzi! Sa nu-mi mai bagi cuvinte in gura!!!
Stapanesc bine limba romana, stiu sa ma exprim.

borzesti în data de 17.09. la ora 15:22
am citit foarte bine toti sunt derbedei si prost crescuti...am inteles asta nu numai eu o sa vezi

the patriot în data de 17.09. la ora 15:23
Cred ca n-are rost sa mai discutam. Am pus punct!

Normal, n-a reusit sa-mi demonstreze ca eu i-am facut derbedei pe toti colegii lui. Asta deoarece eu nu i-am facut, sunt exagerarile lui, ca de obicei.
Am colaborat foarte bine cu multi jucatori de la el. Au fost situatii cand pentru recuperarea unor sate m-au contactat direct pe mine. El nu stie, normal.
Cum nu stie nici faptul ca eu mai discut cu anumiti oameni din RIP, oameni educati, respectuosi.
Toate triburile au si jucatori nesimtiti ce isi injura sau jignesc adversarii ori chiar aliatii (si noi avem, normal), insa daca liderii tribului respectiv impun o anumita rigoare in acest sens ei nu-si dau in petic.

Iar minti! :)
Priviti data cand a avut loc aceasta discutie, 17.09.2010! El de atunci planuieste razboi cu noi si eliminarea DiViN-ului, deci cu aproape o luna in urma. Si-ar fi vrut, asta sa para el corect, sa ne anunte cu 2 zile inainte. :) Auzi?... esti tu lider, insa nu esti strateg nici cat este Mita Biciclista. :) Tu ai impresia ca stai de vorba cu niste retardati mintali? Asa crezi ca ne pacalesti?
O luna de zile v-ati pregatit pentru acest razboi.... Hai, fie, nu o luna, 2 saptamani, poftim.... si-acum ne acuzi pe noi, cei ce nici prin gand nu ne trecea ca vom fi atacati de fostii aliati, ca am atacat "miseleste", noaptea. Daca atacam ziua, nu mai era "miseleste"? :) Asta a fost o intrebare retorica.

Tribul 2012 nu s-a format "pt ca cu respectivii" erai prieten. Iar minti! :) Tribul respectiv, in mare parte, provine din fostul trib Triada, ori voi, RIP, aveati razboi cu ei. Oricum, erau neintelegeri acumulate si dupa alte lumi. Imi pare rau ca sunt jucatori excelenti si cu informatii dar nu vor sa posteze public ce stiu.
Motivul pentru care au parasit familia DiViN este altul iar din respect pentru anumite persoane tin sa nu discut pe marginea acestui subiect.
In orice caz, acesta a fost norocul tau, cu familia DiViN intregita n-ai fi avut tupeul sa ne declari razboi.
Ai profitat de un jucator fricos, un mai vechi spion de-al tau, el i-a panicat pe altii si s-a ajuns unde s-a ajuns.
Nu le reprosez nimic, chiar am spus si pe forum, intrati unde vreti sa va salvati satele. Cine ramane alaturi de mine isi pierde satele.

krudd, multumesc pentru completari. Ai dreptate, un sat s-a recuperat dar dupa aceea acesta a intrat in RIP.

TheTitan, nu te supara pe mine, insa tie nu-ti raspund. N-am ce comenta la mesajul tau lipsit de orice logica.
Si totusi, pentru ca tot te-ai obosit sa scrii doua randuri, iti spun ca doar daca as fi scris cu litere mari ai fi putut sa spui despre mine ca sunt "chior", nu pentru ca am scris cu rosu. :) In cazul acesta, spre stiinta ta, ai fi putut spune despre mine ca sunt daltonist.
Si tot eu te scot din ceata si-ti spun ca daltonist este cel ce foloseste dalta in scop umanitar, adica ii bate la cap pe inculti. :))

raduturcu2410, hai sa fim seriosi. :) Tu vrei sa spui ca lista neagra a fost facuta de voi si supusa la vot? :) Iti spun eu, lista neagra a fost facuta de borzesti si gigichioru.
1. cap de lista eu; motivul: i-am deranjat pe amandoi
2. rusulika; motivul: i-a luat satele barbare lui gigichioru :)
3. uncavalerapocaliptic; motivul: era o amenintare pentru toti din zona lui, jucator cu experienta lumii 4 in spate; dar i-a deranjat pe ambii deoarece era de partea mea
4. Velus; motivul: la fel, i-a deranjat pe liderii universului :)
5. ghiavolul; motivul: l-a "dezbracat" pe borzesti in pielea goala, a aratat cine este de fapt.

Te intreb din nou, raduturcu2410, ai votat tu aceasta lista? Nu, pentru ca nu aveai de unde sa stii de ea. Asta demonstreaza ca este un razboi personal, al celor doi titani de plastilina.
 

DeletedUser20436

deja mi mila de tine ,incerzi sa dregi busuiocul cand stii ca esti vinovat pt tot ,intreaba familia empire? intreaba sas-ul intreaba pe cavalerul........


o sa evit sa iti mai raspuns nu dau 2 bani pe romanele tale

totul a fost supus la vot ,la mine e democratie nu ca la tine ai zis ca trebe tiranie sa conduci o familie asa mare ca divin...ocoleste-ma pe cat poti..sa nu dau afara din conducerea divin cate perle si cat de urat vorbiti voi...

BAGATI IN CAP UN LUCRU :

cu mine nu ai ce sa mai discuti ** cu ceilalti daca vrei dar numele meu te rog sa nu il mai rostesti ,ca a plecat gigi tot eu sunt vinovat ,ca a plecat aura tot eu? ma da tu numai ai limite ? dute si conduce trenul ala si lasa in pace pe RIP sunt cu o clasa peste tine


aa si inca ceva daca mi-ai facut derbedeu pe cel ma-i mic jucator RIP ma-i facut derbedeu pe mine si reactionez ai priceput?

sper ca da ca de acum incolo o sa rog si pe ai mei sa te ignore complet sa iti treci aici tu balivernele si romanele si tot ce vrei tu pana se satura puski de tine
 

DeletedUser2760

ms mult ildacica dar totusi astept un raspuns de la the patriot
 

DeletedUser

Cand argumentele inving normal ca incepi sa inventezi si sa faci pe ala cinstitul. In mare, n-am inteles nimic din scrisul tau, esti certat rau cu Limba Romana si tu. :)

Ceilalti puteti posta zile in sir, n-o sa va raspund.

Cu o mica exceptie!
ildacica, daca e tema ce priveste DiViN-ul, unde vrei sa postez? La PDT? La SMIR? Da-mi un raspuns logic sa inteleg si eu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20436

"na-i avut tupeu sa ne declari razboi"

ti-as zice sa o intrebi pe aura cum sa pus problema ,dar prefer sa nu...sa nu o mai chinui si pe ea,ai chinuit-o destul

oricum cea mai tare faza de pe l18

patriot le da sate pe lumea 6 celor innobilati aici :p

ups am scapat-o
 

DeletedUser

patriot pe cine nu intelege? pe mine?

auziti... bagati si voi cu rosu ca nu intelee omul cu negru...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu stiu de cine a fost facuta lista , dar oricum nu are importanta.atat eu , cat si multi dintre colegii mei nu ar fi fost de acord cu excluderea voastra ( cei 5 din lista ) din divin." VRETI RAZBOI CU DIVIN? " - asta a fost titlul sondajului de opinie.si avand in vedere rezultatul , foarte multi nu ar fi acceptat varianta de compromis cu excluderea voastra.asta ar fi insemnat ca s-ar fi dus un razboi ( daca l-am mai fi putut numi razboi ) din niste ambitii persoanale si ca doar cei de pe langa voi v-ar fi luat satele.eu nu prea sunt de acord nici cu alianta cu 2012...pentru ca in momentul in care s-a votat , jucatorii din 2012 erau in divin...iar noi ne doream raboi si cu ei.si sunt sigur ca mai sunt in RIP si altii care imi impartasesc ideile :confused:
o chestie care mi se pare putin ciudata...sustii ca nu ar fi avut curaj sa va declare razboi cu familia DiViN intregita.te asigur ca razboiul incepea chiar daca actualii jucatori din 2012 ramaneau in divin , pentru ca asa cum a spus , in RIP e diplomatie...majoritatea decide.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20436

Scriu cum vreau ....

Tu esti cel care a gresit fata de mine nu eu sunt cel care a gresit fata de tine? baga asta in cap si pe lumile viitoare incearca sa o aplici,poti sa intrebi pe-ai mei de cate ori am exclamat eu....

Ca aliat Patriot este aliatul perfect

Numai ca prostia si domnia se platesc

Hai gata am incheiat...e bine cum am scris?
 

DeletedUser

ildacica, din profil inteleg ca esti fata. Te rog frumos, inceteaza. Nu vreau sa fac polemica.

Borzesti, eu nu dau sate pe L6, cine te-a mintit? :)
dute si conduce trenul ala si lasa in pace pe RIP sunt cu o clasa peste tine
Ma crucesc si tot nu pot sa cred ca l-am considerat prieten pe unul ca tine. :(
Zi si tu: lasa in pace RIP-ul ... Suna aiurea lasa in pace pe RIP. :)
Si cum vine treaba asta, un trib sa fie cu o clasa peste mine? De ce? Voi sunteti la etaj? :))

Nu ma incalzeste cu nimic afirmatia ta. Conteaza faptele tale.

raduturcu2410, merci pentru completare. :) L-ai cam dat de gol pe marele sef. :))
Da, e un razboi personal, al lui si-al lui gigichioru. Cel putin la cel din urma stiu sigur ca avea astfel de apucaturi, pe Velus si pe cheloo ar fi vrut sa-i bag la innobilari interne pentru ca l-au deranjat atitudinile celor 2 fata de el. :) Plesnea sefia in el.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20436

nu stii nimik,si in loc sa iti aperi membrii sa incerci ceva ,vii aici pe forum sa demonstrezi ca habar nu ai despre ce vorbesti

nu eu cu gigi am facut lista ci personal ,si am pus-o pe forum spre aprobare si sa aprobat,tu tot le tii pe-a tale ...nu poti purta o discutie cu tine pt ca tu o tii pe-a ta......tine-o frate pana cand vrei..si de mai postezi nu iti mai raspund


Noapte buna viorel si imi cer scuze daca unele postari ale mele au fost cam dure ,insa la cum ma caracterizezi si tu raspund si eu
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus