Rollback 13.03.09

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ca sa nu facem spam in alte topicuri.

asteptam cu toti o explicatie cu ce sa intamplat azi cu lumea 5, "DOAR LUMEA 5" a avut nevoie de rollback in care sunt sterse comenzile de atac insa nu si cele de sprijin iar trupele nu numai ca nu reiau comenzile date ci sunt bine mersi in sate la zezi de ore distanta de tinte. asteptam cu toti o explicatie din partea administratorilor. Personal platesc niste servicii de care sunt privat in mod abuziv, astept macar un raspuns.
 

DeletedUser

eu am dat atacuri de miercuri seara, pana joi dimineata acest rollback este de c@(@t este o bataie de joc eu acum unde aveam atacurile ca sa atac iar de la 50 de ore voi gasi satele plinde de sprijin, de ce pt ca in mod misterios la sprijin nu sa facut rollback
 

DeletedUser

Eu tin sa cred ca are ceva legatura cu 3-a, deoarece maine trebuia sa ajunga peste 1000 de atacuri pe un jucator de la ei si se pare ca s-o produs aceasta defectiune a serverului sa numai ajunga atacurile. Asta-i parerea mea si nu o sa mi-o schimb. Sau totusi asteptam un raspuns de la admini:| atat vreau sa stiu suntem bataia lor de joc?
 

DeletedUser21711

nu stiu de ce, dar, imi place cum s-au teleportat trupele... de la 24 de ore .. exact inapoi.. :)

cand a picat serverul trupele erau de mult timp pe drum... dar in mod inexplicabil, s-au teleportat intregi in sate :)

parca rollback-ul era de la ora 16:45..
 

DeletedUser

Eu tin sa cred ca are ceva legatura cu 3-a, deoarece maine trebuia sa ajunga peste 1000 de atacuri pe un jucator de la ei si se pare ca s-o produs aceasta defectiune a serverului sa numai ajunga atacurile. Asta-i parerea mea si nu o sa mi-o schimb. Sau totusi asteptam un raspuns de la admini:| atat vreau sa stiu suntem bataia lor de joc?

aici gresesti...si noua ni s-a intamplat situatia asta (adica cel putin mie personal)
 

DeletedUser

nu stiu de ce, dar, imi place cum s-au teleportat trupele... de la 24 de ore .. exact inapoi.. :)

cand a picat serverul trupele erau de mult timp pe drum... dar in mod inexplicabil, s-au teleportat intregi in sate :)

parca rollback-ul era de la ora 16:45..

mie mi s-au dat atacuri de joi dimineata pt care am stat toata seara treaz asa ceva nu este posibil, ce este foarte ciudat ca sprijinul merge in continuare adica unde atacam eu acum voi gasi satele blindate de sprijin asa ceva nu este normal :| este bataie de joc :|
 

DeletedUser

Aceeasi situatie si la mine...sunt satul de atatea abuzuri...noi daca gresim, platim...pana si aici sunt interese...se vrea satisfactie furata, pt ca altfel nu sunt in stare...dam un ban pt anumite avantaje, dar de fapt suntem facuti pe fata...care mai e satisfactia acestui joc ? sau deja intindem coarda cand se cer explicatii ? jalnica treaba...
 

DeletedUser

hehe ... ati vazut ca obijnuiti forumului si mari razboinici nici nu prea se afiseaza ? sa fi stiut de ce urma sa se intample ? ...
eu astept raspuns de la suport si apoi fac reclamatie la Autoritatea Nationala pentru Protectia Consumatorilor
 

DeletedUser

nu trebuia sa spui asta ... iti vor spune ca munca lor este voluntara
78.gif
 

DeletedUser

nu trebuia sa spui asta ... iti vor spune ca munca lor este voluntara
78.gif

dap sigur si marmoata...hai sa fim seriosi ce aburea asta, doar nu puneti botul la asa ceva ? adica tu lucrezi pt uni care iau bani de pe urma acestui joc si tu sa nu iei nimic ????? nu prea cred asta
 

DeletedUser

lasa ca de la anu ma bag si eu admin
19.gif


si apoi sa vezi..numai click si
user_image.php
 

DeletedUser

LAYBULE -nu vreau sa fac off-topic la 3a vs wanted, eu vreu un raspuns cu ce sa intamplat si de ce numai lumea 5 nu sa putut remedia ca restul ??? nu are nimeni placere sa stea la ora asta pe forum ca sa se certe cu admini, eu consider ca am fost inselat si furat prin acest rollback si vreau despagubiri CP o luna pentru toti membri din tribul meu :D:D:D.
am mai auzit eu o poveste SF cu o mare firma careia ii pica o aplicatie importanta pe care o foloseau in fiecare zi la ora 23 si revenea miraculos in cam 10-15 minute. se chinuia intreaga echipa de IT sa lamureasca ce se intampla si nu reuseau pana cand din intamplare au aflat ca serverul care era in brasov era scos in fiecare zi din priza de femeia de serviciu care intra in camera respectiva si baga aspiratorul pentru curatenie ... :eek: nu accept sa cred ca sa impiedicat cineva de cablul de alimentare !
 

DeletedUser

pentru cele scrise mai sus de colegi indiferent din ce trib fac parte:

1. Daca munca lor e voluntara...nu avem nevoie de ei si deci se pot concedia singuri, singura vina este atunci a angajatorului si a noastra ca acceptam asa ceva, gratis nu inseamna si bine/bun.
2. Toate cererile emise catre jucatori cu privire la compensatia morala ceruta in CP pentru o luna TREBUIE satisfacuta.
3. Asa cum unii jucatori platesc pentru gresilile lor cu un anumit numar de sate asa ar TREBUI sa faca si adminii sau cine or fi si sa stie ca merge in ambele sensuri.


De cand citesc posturile pe forum mai ales la cel cu probleme server NU A VENIT NIMENI SA DEA UN RASPUNS COERENT ASPRA PROBLEMELOR
sincer, chiar nu ma intereseaza parerile voastre de rau si scuzele, pe mine nu ma incalzesc cu nimic...astept totusi sa prelungiti CP cu o luna in semn de respect pentru clientii vostri.
 

DeletedUser

dar ce va pot garanta eu ca ne vor dar 100% vacante sau ban-uri :mad:



eu unul nu vreau CP, o vreau pe Lady Gaga :) ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Lumea 5:


Stil (Stil)
wassaby(wassaby)
LordLover(LordLover)
just4fun (lamine)
ISeeVoices (ISeeVoices)
gongutza(-gongutza-)
skytale (Skytale)
Bogdan3L(Bogdan3L)
Yna (Andurill)
vasy988(vasy988)
Mucigasul(Mucigasul)
mackumad(mackumad)
kam3l3on(kam3l3on)

admini de pe L5 poate cineva sa explice ce sa intamplat ?
 

DeletedUser

voluntara pe dracu.... atunci sa-mi dea si mie noptile pierdute pentru atacurile trimise la 60 de ore distanta. asta ca sa nu vorbesc si de contul premium...
 

DeletedUser

nu sunt on, la ora asta sau nu ii intereseaza sa de explicati, ca ei nu sunt niciodata vinovati de nimic decat jucatori sunt vinovati
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus