Roma VS Gentle+ RS

DeletedUser33925

La multi ani.

Da , va fi, fix o bagare in seama, nimic altceva.

Si asta tocmai pentru ca vad postarile atat de cu aplomb, ale acestui jucator, ca nu il voi numi altfel decat nickname, Mesagerul, pentru ca ma indoiesc profund de latura lui umana.

Nu am avut de a face cu el, nu vreau sa am de-a face, si imi produce cel mai mare dezgust dintre toate aparitiile dizgratioase de pe acest joc. din acest motiv, nu ma voi adresa direct, e doar un mesaj de greata si revolta la adresa lui, si totodata de scoaterea palariei in fata jucatorului din roma, din povestea stiuta de toti. Este si motivul pentru care nu ii voi raspunde, pentru ca sigur va avea o tolba plina si pentru un player ce il vede prima data.

Stiu povestea lui, si tipul lui de actiune, stiu gestul lui diabolic ce l-a facut fata de un roman, gest ce ar frapa pana in atom, orice om ce stie sa diferentieze negrul de alb. Nu credeam ca este posibila o astfel de existenta, nu credeam ca latura omului se poate degrada pana la iad, si nu ma gandeam ca lucrul acesta apare pentru mize insignifiante si ireale.

Imi cer scuze de la ceilalti participanti la forum, pentru off topic, dar URLA nedreptatea, cand ii vezi atat de frecvent nickname-ul, jignind sau scuipand pe cineva, dupa ce a reusit sa realizeze pentru mine personal, "Cel Mai Diabolic Gest Din Istoria Triburilor".

Dispret maxim!

Iar on topic.
Succes Madaline, condu-ti echipa la victorie!

Succes Roma.
 

DeletedUser42954

Am stat pe ganduri sa raspund sau nu . Uneori si din pacate mai scapa nervii de sub control, se mai arunca cuvinte grele.
Triburile e o comunitate inchisa si sub o forma sau alta aceasi jucatori care au jucat intr-o tabara pe o lume pot fi rivali pe alta lume sau pot fi rivali si sa joace impreuna. Chiar si pe aceasta lume avem jucatori care au jucat in Roma si Roma are jucatori care au jucat in RS.
Ce e jenant si josnic e sa iei evenimentele doar dintr-un anumit punct si sa arati cu degetul inspre adversari facandu-i cu ou si cu otet,vorbind de caracterul lor.Si intr-un razboi real femeile si copii sunt ocrotiti.Cred ca intr-un razboi virtual fara nici o miza nu ar trebui nici macar sa intre in discutie.
Daca tot vorbim de personaje sinistre si de faptele lor hai sa vedem si cealalta fata a grotescului.Un tip care se victimizeaza acum,ca sa isi faca jocul mai usor si sa puna presiune pe colegii mei(majoritatea chiar prieteni) ce-a facut?
A facut rost de poza sotiei unui coleg care era cu fiul ei de 4 ani,a transmis-o intr-un grup de cunostinte comune si i-a spus: "ai grija, stiu totul despre tine". E mai mult decat o amenintare,e mai mult decat un gest diabolic,e mai mult decat si-ar putea imagina cineva si de orice urare i s-a facut acestui personaj.
Inchei aici revoltat si acum de gestul sinistru si ma intreb retoric tot timpul unde e locul unuia care ameninta un copil de 4 ani,( sper din tot sufletul sa nu i se intample nimic acelui baietel nevinonat si cu sufletul curat).
Indiferent de explicatia gasita, gestul ramane (poza distribuita si un baietel de 4 ani amenintat).
 

DeletedUser46703

Am stat pe ganduri sa raspund sau nu . Uneori si din pacate mai scapa nervii de sub control, se mai arunca cuvinte grele.
Triburile e o comunitate inchisa si sub o forma sau alta aceasi jucatori care au jucat intr-o tabara pe o lume pot fi rivali pe alta lume sau pot fi rivali si sa joace impreuna. Chiar si pe aceasta lume avem jucatori care au jucat in Roma si Roma are jucatori care au jucat in RS.
Ce e jenant si josnic e sa iei evenimentele doar dintr-un anumit punct si sa arati cu degetul inspre adversari facandu-i cu ou si cu otet,vorbind de caracterul lor.Si intr-un razboi real femeile si copii sunt ocrotiti.Cred ca intr-un razboi virtual fara nici o miza nu ar trebui nici macar sa intre in discutie.
Daca tot vorbim de personaje sinistre si de faptele lor hai sa vedem si cealalta fata a grotescului.Un tip care se victimizeaza acum,ca sa isi faca jocul mai usor si sa puna presiune pe colegii mei(majoritatea chiar prieteni) ce-a facut?
A facut rost de poza sotiei unui coleg care era cu fiul ei de 4 ani,a transmis-o intr-un grup de cunostinte comune si i-a spus: "ai grija, stiu totul despre tine". E mai mult decat o amenintare,e mai mult decat un gest diabolic,e mai mult decat si-ar putea imagina cineva si de orice urare i s-a facut acestui personaj.
Inchei aici revoltat si acum de gestul sinistru si ma intreb retoric tot timpul unde e locul unuia care ameninta un copil de 4 ani,( sper din tot sufletul sa nu i se intample nimic acelui baietel nevinonat si cu sufletul curat).
Indiferent de explicatia gasita, gestul ramane (poza distribuita si un baietel de 4 ani amenintat).
Sunt tare curios cine este personajul, care a facut asa ceva.
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Am stat pe ganduri sa raspund sau nu . Uneori si din pacate mai scapa nervii de sub control, se mai arunca cuvinte grele.
Triburile e o comunitate inchisa si sub o forma sau alta aceasi jucatori care au jucat intr-o tabara pe o lume pot fi rivali pe alta lume sau pot fi rivali si sa joace impreuna. Chiar si pe aceasta lume avem jucatori care au jucat in Roma si Roma are jucatori care au jucat in RS.
Ce e jenant si josnic e sa iei evenimentele doar dintr-un anumit punct si sa arati cu degetul inspre adversari facandu-i cu ou si cu otet,vorbind de caracterul lor.Si intr-un razboi real femeile si copii sunt ocrotiti.Cred ca intr-un razboi virtual fara nici o miza nu ar trebui nici macar sa intre in discutie.
Daca tot vorbim de personaje sinistre si de faptele lor hai sa vedem si cealalta fata a grotescului.Un tip care se victimizeaza acum,ca sa isi faca jocul mai usor si sa puna presiune pe colegii mei(majoritatea chiar prieteni) ce-a facut?
A facut rost de poza sotiei unui coleg care era cu fiul ei de 4 ani,a transmis-o intr-un grup de cunostinte comune si i-a spus: "ai grija, stiu totul despre tine". E mai mult decat o amenintare,e mai mult decat un gest diabolic,e mai mult decat si-ar putea imagina cineva si de orice urare i s-a facut acestui personaj.
Inchei aici revoltat si acum de gestul sinistru si ma intreb retoric tot timpul unde e locul unuia care ameninta un copil de 4 ani,( sper din tot sufletul sa nu i se intample nimic acelui baietel nevinonat si cu sufletul curat).
Indiferent de explicatia gasita, gestul ramane (poza distribuita si un baietel de 4 ani amenintat).
Ti-ai mintit de multe ori si colegii de trib prin circulare, denaturand adevarul, doar ca "sa dai bine" in fata lor. Nu m-ar mira si ca"povestioara" ta sa fie o miscare de a ta menita sa contrabalanseze mesajele josnice pe care le-ai dat cu mana ta lui dicsie ca sa pui degetul pe rana in niste treburi care nu au nici o legatura cu jocul. Pana vi cu dovezi concrete la ce afirmi mai sus , nu o sa te putem lua in serios. Poti sa imi scrii si in privat daca nu vrei sa manjim mai mult forumul asta. Eu iti promit ca, daca vi cu dovezi concrete, ma voi ocupa personal de problema. "Problema" care momentan cred ca e inventata.
 

DeletedUser8906

Am stat pe ganduri sa raspund sau nu . Uneori si din pacate mai scapa nervii de sub control, se mai arunca cuvinte grele.
Triburile e o comunitate inchisa si sub o forma sau alta aceasi jucatori care au jucat intr-o tabara pe o lume pot fi rivali pe alta lume sau pot fi rivali si sa joace impreuna. Chiar si pe aceasta lume avem jucatori care au jucat in Roma si Roma are jucatori care au jucat in RS.
Ce e jenant si josnic e sa iei evenimentele doar dintr-un anumit punct si sa arati cu degetul inspre adversari facandu-i cu ou si cu otet,vorbind de caracterul lor.Si intr-un razboi real femeile si copii sunt ocrotiti.Cred ca intr-un razboi virtual fara nici o miza nu ar trebui nici macar sa intre in discutie.
Daca tot vorbim de personaje sinistre si de faptele lor hai sa vedem si cealalta fata a grotescului.Un tip care se victimizeaza acum,ca sa isi faca jocul mai usor si sa puna presiune pe colegii mei(majoritatea chiar prieteni) ce-a facut?
A facut rost de poza sotiei unui coleg care era cu fiul ei de 4 ani,a transmis-o intr-un grup de cunostinte comune si i-a spus: "ai grija, stiu totul despre tine". E mai mult decat o amenintare,e mai mult decat un gest diabolic,e mai mult decat si-ar putea imagina cineva si de orice urare i s-a facut acestui personaj.
Inchei aici revoltat si acum de gestul sinistru si ma intreb retoric tot timpul unde e locul unuia care ameninta un copil de 4 ani,( sper din tot sufletul sa nu i se intample nimic acelui baietel nevinonat si cu sufletul curat).
Indiferent de explicatia gasita, gestul ramane (poza distribuita si un baietel de 4 ani amenintat).

Salutare,

Te rog fa un print cu cel care a pus-trimis poza / postarea pe acel grup de cunostinte comune, poate recunoastem id-ul/numele sau nr de telefon.
Asa ceva nu isi are locul intr-un joc virtual la fel si ceea ce i-ati "facut/transmis" unii din voi lui dicsie.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu ma bucur sa aud asemenea lucruri, dar ghici de ce, pentru ca stiu exact cum e.

Gasca ta de penibili, cu tine si ingenios in frunte a facut fix acelasi lucru.

Cine a facut asta daca a facut, rau a facut, daca a vrut sa se razbune pentru injuriile aduse romei nu e nevoie, oricum nu luam in calcul niste vorbe spuse de nimicuri.
 

DeletedUser46703

Nu ma bucur sa aud asemenea lucruri, dar ghici de ce, pentru ca stiu exact cum e.

Gasca ta de penibili, cu tine si ingenios in frunte a facut fix acelasi lucru.

Cine a facut asta daca a facut, rau a facut, daca a vrut sa se razbune pentru injuriile aduse romei nu e nevoie, oricum nu luam in calcul niste vorbe spuse de nimicuri.
Din punctul meu de vedere cred ca este valabil si la tine acelasi lucru.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Tu plimba ursul, ca deja ai demonstrat ca esti un penibil.

Vino cu argumente cum ca eu am trimis mesaje de genul: sa su.. p..., "sarbatoare in rs ca ti-a murit familia", sa iti iau familia in p...., dansam pe mormantul familiei tale...etc, sa nu mai zic de apeluri

Si dupa sa ai macar respectul sa mi te adresezi.
 

DeletedUser42954

Dicsie , Ai un tupeu fantastic , raman mut de uimire , numesc doar tupeu dintr-un singur motiv(ma baneaza admini).
Persoana care a primit mesajul de la tine(inclusiv poza) prin intermediar e giubilancamataru,cine doreste sa afle amanunte mai multe il poate contacta, joaca pe 64.
Dupa gestul tau diabolic au aparut evident gesturi cel putin la fel de diabolice( e principiul simplu al fizicii- actiune-reactiune)
Repet inca o data: din RS nu te-a apelat nimeni ,daca aveam numarul tau de telefon (poate ai fi fost apelat, poate nu),dar nu ne-a interesat numarul tau. Asa ca idee , avem numarul lui Enix,daca nu l-a schimbat. Nu poate sa spuna ca a fost sunat (daca tot era sa sunam, sunam seful , nu pe tine). Sub o forma sau alta el este cel mai important .
 
Ultima editare de un moderator:

Dicsie

member
Scor reacție
7
Bai barbar cu ochi, da probe sa vedem, ai id de skype al meu si al lui enyx, lasa vrajeala si da probe.
 

DeletedUser42954

Bai barbar cu ochi, da probe sa vedem, ai id de skype al meu si al lui enyx, lasa vrajeala si da probe.
Nu am nici un skype, pot sa fac rost si apropo, cand vrei sa impresionezi pe cineva ,impresioneaza-l prin felul tau de-a fi nu prin fisa de plata(e penibil).Oricum am intrecut masura fata de prietenul meu ca am facut publica povestea lui,fara sa am acordul. Cauta in discutiile tale de pe skype cu Cezara si Acerstyle dovada.Si daca esti barbat cu adevarat publica tu si cereti scuze public.
 

DeletedUser48931

Mircea:Mesagerul nu te mai baga in treaba mea cu dicsie....iti dai seama ca din moment ce i-a transmis asta lui zarina de baiatul meu ca este tiparit in cap...nu imi place mie tiganie dasta cum este pe forum aici asa ca numai imi vehiculati numele meu pe aici ...este a doua oara cand intru aici in 10 ani de triburi si ultima oara.....lui dicsie atata ii transmit : Sa il fereasca Dumnezeu sa de-a ochii cu mine in viata asta!!!
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
Nu am nici un skype, pot sa fac rost si apropo, cand vrei sa impresionezi pe cineva ,impresioneaza-l prin felul tau de-a fi nu prin fisa de plata(e penibil).Oricum am intrecut masura fata de prietenul meu ca am facut publica povestea lui,fara sa am acordul. Cauta in discutiile tale de pe skype cu Cezara si Acerstyle dovada.Si daca esti barbat cu adevarat publica tu si cereti scuze public.
Nu inteleg un lucru. Daca ai venit cu acuzatii ca cineva de la noi a facut asta, de ce il pui pe ala (care pana la proba contrarie se considera nevinovat) sa puna printscreen.
Daca vrei sa duci lucrurile pana la capat, nu sa arunci cu vorbe aiurea, hai cu printscreen-ul exact cu vorbele, unde vedem si noi nickname de joc sau nr. telefon daca e cazul, si apoi mai vedem cine trebuie sa isi ceara scuze.

Din tot rahatul asta a iesit la iveala doar faptul ca VOI l-ati injurat pe Dicsie cand a avut necazul infamilie in toamna. Ti-a dat poze si ce ai vrut tu.
Sa mai zic ca in vara alt jucator de la noi primea telefoane noaptea de la Franky95, jucator tot de la VOI ?!

Noi v-am dat dovezile astea, voi doar din papagal si vorbit aiurea pe la colturi ca sa iesiti cu bine din rahaturile pe care le-ati facut.

Ai acuzatii si dovezi prin care sa justifici? Pune-le aici. Nu ai? Joc de glezne si trage cosciugul peste tine sa nu racesti.
 

DeletedUser42954

Presupun ca reusesc sa imi conving prietenul sa posteze dovezile(cu toate ca nu ii place ca numele lui sa fie tavalit in mocirla asta) .Tu judecator suprem ce vei face?!
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
Omule, s-a ajuns prea departe cu rahatul asta de razboi. Si oricum vina e si a voastra si a noastra. Eu, judecator suprem, nu sunt implicat in poveste. Ce ma deranjeaza, sunt defapt tertipurile la care recurgeti in loc sa va duceti crucea in liniste. Cine a inceput tot taraboiul asta? Eu? Sau tu si colegii tai cu telefoane noaptea lui Shawn + injurii aduse lui Dicsie dupa un necaz in familie?

Dar vad ca nici tu nici colegii tai nu inteleg chestiile care tin de educatia primita de-acasa. Roma dealungul timpului a avut si inca are dusmani. Ne-am batut si cu alte triburi. Cu niciun trib in afara de voi nu s-a ajuns la asa ceva.

Oare de ce? Ca e vina in curtea Romei, nu?
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Bai noobi cu urechi, va dau eu dovezi:

https://prnt.sc/m8c18m

Mi-a luat ceva timp sa imi dau seama despre ce vorbiti.

Nu, nu o sa imi cer scuze, stii de ce? Pentru ca gibilan a cautat-o pe Simona la munca, de acolo te stiam, si pe lumea 61 tot ne amenintati ca stiti totul despre noi, asa ca si eu ti-am aratat ca stiu cine esti, si asta ti-am dovedit, asa ca daca mai vrei sa ma ameninti ai grija, ca se rezolva usor.

2. Daca tu consideri aia o amenintare imi pare rau, dar sa distribui pe grup si rahaturi e ceva diferit, aia a fost o conversatie privata unde i-am aratat lui Cezara ca daca voi aveti info despre noi si noi avem despre voi.

Asa ca gibilica, daca tu nu cautai pe Simona pe la munca probabil nici poza aia nu avea sa ajunga la Cezara.

Asa ca nu mai incercati voi sa ma scuzati de comportamentul vostru mizerabil, daca era ceva asa wow, " urlai" atunci ca uite ce gest a facut dicsie.

Oricum astept niste dovezi din partea voastra cum ca am distribuit pe grupuri, si nu-mi spune ca n-ai skype-ul meu pentru ca iti aduc aminte gibilica de faptul ca ai incercat sa ma bagi intr-o confa cu acerstyle.

Lasati gargara si aduceti probele cu care ma acuzati.
 
Ultima editare:

Dicsie

member
Scor reacție
7
Mircea:Mesagerul nu te mai baga in treaba mea cu dicsie....iti dai seama ca din moment ce i-a transmis asta lui zarina de baiatul meu ca este tiparit in cap...nu imi place mie tiganie dasta cum este pe forum aici asa ca numai imi vehiculati numele meu pe aici ...este a doua oara cand intru aici in 10 ani de triburi si ultima oara.....lui dicsie atata ii transmit : Sa il fereasca Dumnezeu sa de-a ochii cu mine in viata asta!!!

Gibilica iti mai zic doar de data asta; ai grija cu amenintarile astea, ca doar cu o plangere iti las copilul fara paine.

Este fix acelasi lucru pe care i-am spui si lui Cezara, nu l-am amenintat dupa cum ai vazut in print, asa ca nu te mai victimiza, si nu mai cauta membrii Roma pe la locurile de munca, eu te pot gasi foarte usor doar cu o plangere la amenintarile astea.

Joaca pe harta, pentru ca eu niciodata nu am cautat personal pe cineva din RS, sau sa amenint cum vreti voi sa credeti. Ce am scris acolo doar cineva care nu intelege bine limba materna o poate lua ca pe o amenintare.

Daca vrei sa ne intalnim esti liber sa ma suni, ma vad cu tine cand doresti, la o cafea dimineata cum iti place tie daca vrei, dar ai grija la ce o sa se intample dupa; pentru ca iti repet, e absurd sa consideri ce am zis ca pe o amenintare, intr-o discutie privata, nicidecum ceva public sau in grup.

Nu va mai victimizati, barbari cu nume ce sunteti, caci niciodata n-as lua ceva personal cu un copil, sotie, ruda sau orice altceva legat afara de contul virtual. Tu ne-ai cautat, tu ne-ai sunat, tot tu faci pe victima, chiar daca nu prea iti sta in caracter, dar mai gandeste si tu din cand in cand.
 

DeletedUser42954

Si acum ameninti Dicsie:"eu ti-am aratat ca stiu cine esti, si asta ti-am dovedit, asa ca daca mai vrei sa ma ameninti ai grija, ca se rezolva usor."(e amenintare directa ,dupa vi cu rectificare si spui ca de fapt e plangere penala)
Cu bla-bla idem,amenintare ca il asteptati la avion,apoi rectificare cu plangere penala.
Mesajul meu cu titlu:"Chef in cartier" a aparut mult dupa aceea.
Telefoanele sa o lamurim , nu au aparut din RS,(samurai e considerat doar cei care sunt invitati sa joace cu noi pe o anumita lume,daca prin conjuctura e cineva recrutat pe harta e coleg de trib cu noi,nu samurai.Samurai devine doar daca il acceptam pe urmatoarea lume sa joace cu noi).
Dar colegul tau are dreptate,eu iti propun ca postarile sa inceteze si evident cu asta si mocirla de pe extern.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Bai barbar cu nume, aia nu e o amenintare; pur si simplu am zis ca daca incearca sa imi faca ceva, stiu cine e si pot face o plangere foarte usor.

Citeste tot contextul nu doar ce vrei tu.

Despre blabla si restul sincer habar n-am, nu am fost implicat.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Eu zic sa lasi vrajeala si sa trimiti lui Enyx acele printuri cu distribuirea pozei si toate cele; si daca vrei sa o iei penal, se numeste fals in declaratie.

Uite aici amenintare: Sa il fereasca Dumnezeu sa de-a ochii cu mine in viata asta!!!
 
Sus