Roma VS Gentle+ RS

Dicsie

member
Scor reacție
7
Cine are ban ? Tradescu ? :)) Esti PENIBIL, daca tradam RS- pe 61 nu mai eram tradator :)) Nici nu mai are rost sa iti raspund, nu merita timpul irosit pentru un nimic..

Unde e unnamed?

Singura vrajeala ieftina pe care o vad e a ta, pe 61 lumea a fost impartita in 4 de la inceput. In schimb aici sunteti din start cu 70% din continent. Tin sa iti aduc aminte ca pe 61 ne-am luptat la final numai cu barbarele, voi ati disparut instant dupa primul organizat.

P.S. Respect pentru oamenii care inca au mai incercat, cum ar fii Michael23!

Iti aduc aminte ca Gentle a fost trib de locul 2 pe lume:

Cea mai bună clasare: 2 - 28th May 2018

Nu e vina noastra ca sunteti mai noobi decat un trib mediocru...

Gentle: 24th May 2018 - 14:06

Roma: 25th May 2018 - 20:06
 
Scor reacție
98
Unde e unnamed?



Iti aduc aminte ca Gentle a fost trib de locul 2 pe lume:

Cea mai bună clasare: 2 - 28th May 2018

Nu e vina noastra ca sunteti mai noobi decat un trib mediocru...

Gentle: 24th May 2018 - 14:06

Roma: 25th May 2018 - 20:06
Ce imi arati aici ? :)) ca ati avut pp-uri multe ?
 

DeletedUser48509

Kari , ce conteaza daca detii 70% din harta acum sau la final ? Voi ati ajuns sa aveti acelasi raport pe l61 prin recrutari si nu prin razboaie , singura diferenta este ca noua nu ne-a trebuit cateva luni...

Dai vina pe pp-uri ? Cine v-a oprit sa nu dati reinceput nou in coltul opus de harta ? Aici Roma a intrat sa joace 1 vs 2 ( r.s + gentle), aveati toate conditiile necesare sa puneti Roma usor in colt, sau aveti nevoie sa fiti 3 vs 1 sa puteti face ceva pe o lume ?
 
Scor reacție
98
Kari , ce conteaza daca detii 70% din harta acum sau la final ? Voi ati ajuns sa aveti acelasi raport pe l61 prin recrutari si nu prin razboaie , singura diferenta este ca noua nu ne-a trebuit cateva luni...

Dai vina pe pp-uri ? Cine v-a oprit sa nu dati reinceput nou in coltul opus de harta ? Aici Roma a intrat sa joace 1 vs 2 ( r.s + gentle), aveati toate conditiile necesare sa puneti Roma usor in colt, sau aveti nevoie sa fiti 3 vs 1 sa puteti face ceva pe o lume ?
Deocamdata pe continent este Roma cu 4 academii plus academiile GN vs Gentle si TLA si inca 2 academii
 

DeletedUser48509

Academiile GN ? Cred ca voiai sa spui GN si academiile . Iti iert greseala , probabil esti prea obosit de la cautarea prin sate a legendarului deff refacut in 2h....
 

DeletedUser48509

Am zis bine, Gn sunt academiile Roma

Am mai auzit acest lucru , parca asa ai inceput incercarea de recrutare a larei croft din Gn , nu ? Ce nu stiai tu este ca eram eu sitter atunci :))) Eram curios sa vad cum actioneaza geniul din spatele recrutarilor in masa

Oricum ca deobicei arunci cu informatii eronate pe extern , implicarea Romei pana acum fata de fam.Gn este nula, ca un fel de pna :p
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Am mai auzit acest lucru , parca asa ai inceput incercarea de recrutare a larei croft din Gn , nu ? Ce nu stiai tu este ca eram eu sitter atunci :))) Eram curios sa vad cum actioneaza geniul din spatele recrutarilor in masa

Oricum ca deobicei arunci cu informatii eronate pe extern , implicarea Romei pana acum fata de fam.Gn este nula, ca un fel de pna :p
Chiar tu te-ai trezit sa vorbesti, marele conducator GN care nu are nici-o treaba cu gn. De fiecare data prezentati situatia numai in favoarea voastra, de acolo si characterul vostru moral 0. Plin de arogante in toate partile... Aruncati non-stop cu acuzatii false si/sau partial adevarate care au fost adaptate dupa bunul vostru plac. Nu sunteti satui sa va minitit inclusiv pe voi insiva?
 

DeletedUser48509

Ok . Te rog sa-mi prezinti o afirmatie falsa spusa de mine si un gest care denota caracterul meu 0 si sa prezinti situatia intr-un mod obiectiv, desigur astept sa vii si cu argumente care sa-ti sustina parerea altfel esti clasicul jucator de extern care doar cauta anturaj...
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Ok . Te rog sa-mi prezinti o afirmatie falsa spusa de mine si un gest care denota caracterul meu 0 si sa prezinti situatia intr-un mod obiectiv, desigur astept sa vii si cu argumente care sa-ti sustina parerea altfel esti clasicul jucator de extern care doar cauta anturaj...
"Oricum ca deobicei arunci cu informatii eronate pe extern , implicarea Romei pana acum fata de fam.Gn este nula, ca un fel de pna"

Dupa cum spui tu in cuvintele de mai sus, implicarea Romei in GN este nula. Atunci tu, care esti jucator Roma, ce cauti in gn sa ii coordonezi? Nu am chef toata ziua sa stau pe aici sa va explic voua ca vorbiti prostii. Mai intru din cand in cand sa va tachinez, dar cam atat.
mKbNmev.png
 

DeletedUser48509

Dupa cum credeam nu poti dovedii nimic concret , vii doar cu dovezi abstracte sa para cat de cat veritabile afirmatiile tale.

Am ajuns in conducerea Gn doarece in momentul aliantei intemeietorul avea plobleme cu timpul si avea nevoie de o mana de ajutor asa ca m-am oferit voluntar . Faptul ca sunt jucator Roma nu implica ca tribul este condus de Roma , cum si voi il aveti pe elijah fost jucator R.S si actual conducator in Gentle...asta face din Gentle academia R.S ? Este absurd.
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Dupa cum credeam nu poti dovedii nimic concret , vii doar cu dovezi abstracte sa para cat de cat veritabile afirmatiile tale.

Am ajuns in conducerea Gn doarece in momentul aliantei intemeietorul avea plobleme cu timpul si avea nevoie de o mana de ajutor asa ca m-am oferit voluntar . Faptul ca sunt jucator Roma nu implica ca tribul este condus de Roma , cum si voi il aveti pe elijah fost jucator R.S si actual conducator in Gentle...asta face din Gentle academia R.S ? Este absurd.
Dupa cum spuneam, prezinti numa partea care iti convine din toata acea treaba. Pna in care va imprumutati jucatori pentru a conduce tribul, acum am auzit-o si pe asta. Aici inchei pe azi, seara placuta. :))
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Alex, lasa-i sa sufere din cauza scuzelor, alta fisa nu mai au, decat PP.

Mai vrei demolari Kairi? :D:D
 

DeletedUser48509

Dupa cum spuneam, prezinti numa partea care iti convine din toata acea treaba. Pna in care va imprumutati jucatori pentru a conduce tribul, acum am auzit-o si pe asta. Aici inchei pe azi, seara placuta. :))
Prezint fapte si explicatii , in schimb tu doar acuzatii fara nimic concret sa la afirme .


P.S. Respect pentru oamenii care inca au mai incercat, cum ar fii Michael23!

Oricum bipolar mai esti , mai intai spui ca ma respecti ( ma simt mentionat ca si co-playerul care a aparat contul ) si apoi imi spui ca sunt caracter 0 ? Cum vine asta ? Sau ti-ai schimbat parerea doar ca raspund aberatiilor voastre de pe extern ?:)))
 

DeletedUser48915

Daca tot e asa "fierbinte" subiectul asta, hai sa va spun si eu o parere impartiala, ca putin imi pasa si de unii, si de altii... ;)

ROMA vad ca e in avantaj pe lumea asta, merita felicitati! Sau nu ?!

Adica, de erau un trib de duzina, meritau felicitari, categoric. Dar, fiind vorba de unu dintre triburile "cu renume" din acest joc... balanta se inclina invers.

De ce?

Pai, atunci cand pe toate lumile pe care intri, adopti din start atitudinea "elitista" de a face putine aliante si recrutari, mai ales in primele saptamani ale jocului, e ok. Cam asa ar trebui sa faca un trib care se respecta.

Doar "mamutii" erau cate 2000 in trib acum ani buni, si aveau aliante cu tot continentul... si radeau de ei toti cei care se considerau "jucatori pro"...

Revenind la lumea 64, ce vedem? jucatorii ROMA, care si-au luat bataie pe L61 in mod corect, ca nu i-a pacalit nimeni cu nimic, doar le-au omorat trupele si le-au cucerit satele :) , s-au frustrat atat de tare din cauza unei infrangeri, incat au recrutat in nestire aproape pe oricine, iar cu restul de pe continent au facut aliante / pna-uri...

Si vedeam mai sus ca zicea unu' ca "ROMA pe lumea asta a intrat sa joace 1 vs 2" .. serios? :)))

Era adevarat doar daca ROMA juca de una singura impotriva a 2 triburi... ceea ce e fals total.. vreti sa vedeti diplomatia ROMEI de inceput de lume?

Doar sa aveti rabdare sa dati scroll, ca e lunga :))

Aliaţi
GN
LGN
LIKE
Kill1
Fame
GN!
=SN6=
PLAY
Fame-A
Roma
killer
R II
Fame-P
R III
Green
Fame-B
LIKE!
Kill3
Fame-C
GN!!
Pact de neatacare (PNA)
-aAa-
AO

Ei, cum vi se pare? Eu unul am ras cu pofta... rar vedeai chiar si la mamutii aia de acum multi ani, sa aiba la inceput de lume o diplomatie asa cuprinzatoare :)

Repet, toate astea pentru ce?

Probabil pentru ca le-a fost frica sa nu isi ia bataie si pe lumea asta. Daca voi vedeti vreo alta explicatie, sunt curios sa o citesc.

Deci, e clar pt toata lumea ca NU e vorba de 1 vs 2, corect? Nici nu am rabdare sa numar cate triburi sunt acolo in alianta :)) Si da, majoritatea sunt incluse si in razboiul contra Gentle si RS.. unele oficial, altele neoficial.

Ori mie asta mi se pare mai rau decat daca si-ar fi luat bataie din nou... sa ajungi sa adopti o strategie de trib de duzina, care face aliante cu toata lumea si recruteaza pe toata lumea, doar ca sa iti razbuni tu niste frustrari de pe o lume pe care ai pierdut-o, e mai rau decat ai pierde din nou o alta lume...

Lozinca ROMEI: decat sa pierzi ca un trib de top, mai bine castigi ca un trib de duzina. :))
(nu au spus-o ei, dar o putem spune noi privind situatia)

Si macar de ar fi asta tot... dar NU E...

Atunci cand un conducator al tribului ajunge sa se laude si pe extern ca el a avut mai multe conturi pe o lume, inclusiv unul aflat in tabara adversa... deja mi se pare ca jocul asta a ajuns doar o "albie de porci" , ca sa fiu putin poetic.

Nu stiti despre ce e vorba?

In alta ordine de idei, avem inregistrari de pe l61, unde eram bagat in conferinta voastra si jucam pe un alt cont la voi, si eu va faceam practic unele "mini organizate", bre, ce sa zic, am ras pe cinste atunci, daca le vreti, ma anuntati.

Daca astea sunt triburile "de elita" in jocul asta, in prezent, atunci mai bine ca au ales sa renunte la joc atatia oameni "cu capul pe umeri" si coloana vertebrala, ca se cruceau daca vedeau ce e pe aici...

Si tineti minte, nu conteaza doar sa castigi, conteaza si CUM castigi... si cum pierzi, de asemenea...

Spor la joc!
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Alex, lasa-i sa sufere din cauza scuzelor, alta fisa nu mai au, decat PP.

Mai vrei demolari Kairi? :D:D
Doar daca imi lasi satele moca cum ai facut si pe 61 :)

Prezint fapte si explicatii , in schimb tu doar acuzatii fara nimic concret sa la afirme .




Oricum bipolar mai esti , mai intai spui ca ma respecti ( ma simt mentionat ca si co-playerul care a aparat contul ) si apoi imi spui ca sunt caracter 0 ? Cum vine asta ? Sau ti-ai schimbat parerea doar ca raspund aberatiilor voastre de pe extern ?:)))
Ce legatura are respectul fata de o persoana care si-a aparat contul pana la final cand colegii l-au parasit cu faptul ca ai caracter 0 ca si om? Sunt 2 lucruri total diferite. Sunt si oameni care au caracter in Roma, tu cu Dicsie nu va aflati printre ei.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Si ei au facut alianta cu noi pt ca noi nu ne tradam aliatii. Daca ne stia lumea de tradatori ca voi, si pe voi de oameni buni, crezi ca faceau? Hai pa.
 
Sus