Roma vs Gentle

DeletedUser48261

Bre când erați voi cu “cacao” pana in gât nu erai așa vorbăreț și nu dădeai atâtea mesaj pentru recrutare. Te-ai văzut sus și ai prins curaj?

Pai tu nu ai habar de nimic. Esti doar un postac ieftin cu replici la fel.
Mi s-a propus de pe la inceputul razboiului cu voi si United sa intru in conducere. Am refuzat pentru ca nu aveam timp deloc. De asta si jocul meu asa de lipsit de activitate pana acum. Nu ma intereseaza de "sus" sau "jos". Eu iti vorbesc ca un om normal. Daca poti fi la fel te rog sa vi cu replici care sa atinga ceva. Nu panglici de genul...
 

DeletedUser48261

Și in condițiile astea era normal ca Roma sa facă recrutări nu? Weeeeelll. Tot just elite da mesaje cu recrutări :]]=]]]]] și smacy la fel.

Eu nu am incercat sa recrutez pe nimeni. Am dat doar cateva mesaje unor jucatori de la voi din echipa care au jucat cu mine pe lumi anterioare sau ne stim din diverse relatii cu prieteni comuni.
De aici si pana a spune ca "recrutam" e deja prea mult.
Sunteti penibili...incercati sa va agatati de orice fel de lucru ca sa aruncati cu noroi si sa vorbiti in mod negativ asupra noastra.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Eu nu am incercat sa recrutez pe nimeni. Am dat doar cateva mesaje unor jucatori de la voi din echipa care au jucat cu mine pe lumi anterioare sau ne stim din diverse relatii cu prieteni comuni.
De aici si pana a spune ca "recrutam" e deja prea mult.
Sunteti penibili...incercati sa va agatati de orice fel de lucru ca sa aruncati cu noroi si sa vorbiti in mod negativ asupra noastra.
Drăguțule, va aruncați șinguri cu noroi prin ceea ce faceți. In loc sa jucati pe harta ca sa nu ca luați din merite, in condițiile astea tot se dau mesaje :]]

De sus ma refer la superioritatea numărului de sate. Nu ca ești tu in conducere sau nu, ca nu ne interesează ce propuneri ai avut :D

Cumva ti-e teama ca va pică alianta sau de ce ambele triburi tot încearcă sa recruteze? Have fun băieți
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Pai tu nu ai habar de nimic. Esti doar un postac ieftin cu replici la fel.
Mi s-a propus de pe la inceputul razboiului cu voi si United sa intru in conducere. Am refuzat pentru ca nu aveam timp deloc. De asta si jocul meu asa de lipsit de activitate pana acum. Nu ma intereseaza de "sus" sau "jos". Eu iti vorbesc ca un om normal. Daca poti fi la fel te rog sa vi cu replici care sa atinga ceva. Nu panglici de genul...

Replici ieftine ok. Te las pe tine cu cele bune căci am înțeles ca ești un mare conducator, ca pe 50/52 unde ai trădat proprii colegi? Hmmm. Vorbe prea mari și te chinui prea mult sa îți arati talente. Kiss kiss
 

DeletedUser48684

Elite lasa-i ca sufera de "moarte",eventual scoate-le aparatul de respirat din priza
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Buuun, acum am scriu si eu ca omul.

Draga, diferenta dintre tine, si mine sau alti conducatori, este ca personal, stiu sa-mi recunosc si sa accept ceea ce sunt / mi se spune / sau ce se intampla pe harta. Personal, raman unde sunt, fie de bine fie de rau, n-ai sa ma vezi ca imi tradez nu tribul, sau echipa, si prietenii. Nu ma injura lumea pt lumea 51 / 56 sau unde am mai jucat recent pentru actiunile facute, despre tine...am numa vorbe de "sanatate".

Contributia ta in razboi e 0 ca si conducator, nu ca si jucator, doar niste circulare date si cam atat, de ce nu lasi pe ceilalti care au facut treaba sa vorbeasca?

Diferenta dintre noi e ca personal, am fost felicitat, si ne-au felicitat multi inamici pentru ce am aratat pe harta, individual si tribal, si ne-am castigat respectul lor, pentru cum am jucat. Asa ca iti pot spune ca oricum s-ar termina lumea, noi de aici am avut de castigat ( respect pentru ce am facut, jucatori noi in echipa, inamicii, inclusiv conducatori ne-au admirat organizarea ), dovada ca inca va luam sate in mijlocul vostru.

E greu cand nu iti vezi lungul nasului pentru ca te vezi intr-o pozitie de puterea, aici diferenta e ca eu n-am fugit de provocari si nu am tradat, am ramas si m-am distrat, jucam, si daca a fost sa pierd, am facut-o alaturi de ei.

Daca vrei sa nu te mai injure lumea, trebuie sa accepti ca n-ai fost decat un tradator pe cel putin 3 lumi, si sa lucrezi la asta, trebuie sa inveti sa duci greu si nu sa fugi de el, si sa nu iesi la taclale cand te vezi cu sanse mai bune. Aici ramane un joc, intalnirile la bere din viata reala, sunt cu muuuult mai frumoase decat tradarile pe care le-ai facut pana acum.

Pana atunci, iti doresc sa iti gasesti o echipa unde sa te simti bine, si pe care sa nu o tradezi, si o sa vezi ca daca e sa nu invingi alaturi de ea, ai o satisfactie enorma cand inamicii iti recunosc meritele, si colegii raman langa tine. Nu zic ca nu avem si noi 2-3 ca tine, de aia nu ii numesc jucatori roma, pentru ca increderea se castiga in asa situatii.

Felicitari celor care au ramas si vor ramane in Roma.

Si daca vrei sa te simti bine, felicitari pentru colaborarea gentle-rs.
 

DeletedUser13276

nu o mai intoarce nici daca le baga Dumnezo" sprijin la milisecunda

screenshot.79.jpg


Dumnezeu e mare. Mai zi de cateva ori ca vad ca te asculta :)
 

DeletedUser48627


Splituri, antisplituri ... se mai intampla.

PS : Antisplitul nu e al meu, e al unui coleg.
 

Raffaello

member
Scor reacție
0
#Bragopcrime sa nu stai afara prin ploaie ca poate te curentezi... Tu cine mai esti pe joc ca nu am auzit de tine... si-a chemat elite pitbulul? Nu razbeste de unul singur in fata adevarului?
 

DeletedUser48261

Buuun, acum am scriu si eu ca omul.

Draga, diferenta dintre tine, si mine sau alti conducatori, este ca personal, stiu sa-mi recunosc si sa accept ceea ce sunt / mi se spune / sau ce se intampla pe harta. Personal, raman unde sunt, fie de bine fie de rau, n-ai sa ma vezi ca imi tradez nu tribul, sau echipa, si prietenii. Nu ma injura lumea pt lumea 51 / 56 sau unde am mai jucat recent pentru actiunile facute, despre tine...am numa vorbe de "sanatate".

Contributia ta in razboi e 0 ca si conducator, nu ca si jucator, doar niste circulare date si cam atat, de ce nu lasi pe ceilalti care au facut treaba sa vorbeasca?

Diferenta dintre noi e ca personal, am fost felicitat, si ne-au felicitat multi inamici pentru ce am aratat pe harta, individual si tribal, si ne-am castigat respectul lor, pentru cum am jucat. Asa ca iti pot spune ca oricum s-ar termina lumea, noi de aici am avut de castigat ( respect pentru ce am facut, jucatori noi in echipa, inamicii, inclusiv conducatori ne-au admirat organizarea ), dovada ca inca va luam sate in mijlocul vostru.

E greu cand nu iti vezi lungul nasului pentru ca te vezi intr-o pozitie de puterea, aici diferenta e ca eu n-am fugit de provocari si nu am tradat, am ramas si m-am distrat, jucam, si daca a fost sa pierd, am facut-o alaturi de ei.

Daca vrei sa nu te mai injure lumea, trebuie sa accepti ca n-ai fost decat un tradator pe cel putin 3 lumi, si sa lucrezi la asta, trebuie sa inveti sa duci greu si nu sa fugi de el, si sa nu iesi la taclale cand te vezi cu sanse mai bune. Aici ramane un joc, intalnirile la bere din viata reala, sunt cu muuuult mai frumoase decat tradarile pe care le-ai facut pana acum.

Pana atunci, iti doresc sa iti gasesti o echipa unde sa te simti bine, si pe care sa nu o tradezi, si o sa vezi ca daca e sa nu invingi alaturi de ea, ai o satisfactie enorma cand inamicii iti recunosc meritele, si colegii raman langa tine. Nu zic ca nu avem si noi 2-3 ca tine, de aia nu ii numesc jucatori roma, pentru ca increderea se castiga in asa situatii.

Felicitari celor care au ramas si vor ramane in Roma.

Si daca vrei sa te simti bine, felicitari pentru colaborarea gentle-rs.


Ar fi cazul sa te mai informezi un pic despre mine cu chestia asta ce o arunci peste tot cu tradarile. Eu nu am tradat niciodata nimic. Nu stiu ce informatii ai tu de pe ro50 dar cert este ca esti total pe dinafara. Sunt doar de o scurta perioada in conducerea Gentle. Realizarile sunt colective, nu ale mele. Nu trebuie sa fac nimic special eu. Trebuie doar sa urmez interesele echipei si sa incerc pe cat pot eu si ceilalti din conducere sa ne vedem lungul nasului si sa ramanem la fel de echilibrati. Eu nu stiu sa fi spus minciuni sau chestii cum faceti voi...
Cat despre ro52...am condus, am dominat lumea si am castigat pe merit impreuna cu echipa de acolo.
A ajuns la urechile voastre ca i-am executat pe Salvatrucha, Doidedoi, Kevin si AlexAlexandru ? :))
Pai scuzati-ma...dar eu joc in echipa, nu ma intereseaza individualitatile si mai ales jocurile de culise. Atunci cand un conducator din echipa ta face abuz peste abuz, normal ca iei atitudine daca esti om de onoare si solidar cu ceilalti din echipa. Ceea ce am facut eu. Am luat atitudine la multiplele abuzuri si decizii impotriva echipei noastre acolo. S-a scindat tribul, MS-13 si BRATVA. A fost pna o vreme pana cand cei enumerati mai sus impreuna cu multiplele conturi aflate pe siter sau controlate de ei pe parola m-au atacat incercand sa ma scoata :) Greseala lor a fost ca au facut-o intr-un weekend...s-a intors totul impotriva lor si s-a incheiat tragi-comic :)
Hai fugi si latra in alta parte dezinformari de genul si nici explicatii nu trebuie sa dau nimanui cand am toata echipa de acolo martora la ceea ce s-a intamplat...
Eu chiar ca nu va mai raspund ca sunteti prea penibili...mult prea penibili ca sa vi se dea atentie vreun pic.
Succes !
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Pe Salvatrucha, Doidedoi si Kevin ii stim si noi de pe 56 ...doar combinatii si invarteli ..daca cu ei ai avut contre Just Elite, iti dau dreptate.

Referitor la discutiile din ultima vreme de pe forum, toate sunt un non-sens. Nu inteleg de ce aruncati cu totii cu noroi unii in altii

A fost o lupta 2 vs 2 de la egal la egal. Din moment ce aliatii nostri au capitulat a devenit o lupta 1 vs 2. Nu are rost sa intram in discutii de genul "a fost greseala voastra ca ati ales United ca aliati si acum platiti".
Nu cred ca voi faceati alta alegere din moment ce cunosteam United si avem lumi inchise cu ei. Eu am pus mereu pret mai mult pe cuvantul si increderea pe care pot sa o am in aliati. La restul neajunsurilor se poate lucra. Nu se poate lucra la caracterul oamenilor care conduc un trib. Stiam cine conduce united si nu am avut nici un dubiu ca acolo sunt oameni cu coloana vertebrala.
Pe cei din RS i-am cunoscut..ii stie toata harta. Fac pariu ca si Gentle ii cunoaste, dar, dat fiind ca se stia ca noi ne aliem cu United, nu au avut de ales decat sa joace in echipa cu RS. Eu personal nu am cunoscut Gentle ca trib, nici persoanele care o conduc. Am stiut doar din auzite si recenziile nu au fost bune. Dar , probabil adevarul e undeva la mijloc. Am avut ocazia sa cunosc oamenii din conducerea Gentle si sa discut cu ei de mai multe ori. Personal, daca ar fi sa dau timpul inapoi, din 100 de incercari as alege de fiecare data United ca tribul cu care sa merg mai departe. Pt ca, personal, imi inspira mai multa incredere. Nu vreau sa comentez mai mutl pe tema asta.

Eu imi asum toate deciziile luate de Roma. Cateodata pot fi bune, altadata pot fi rele. Cert eeste ca lumea 61 nu a avut foarte multe optiuni si taberele s-au stabilit foarte rapid.
In prezent raportul de forte este dezechilibrat dar asta nu inseamna nici pe departe ca razboiul e incheiat.
Personal nu am ce sa le reprosez jucatorilor mei pe durata razboiului asta. Atata timp cat lupta s-a purtat de la egal la egal am avut statistici superioare impotriva ambilor inamici.
Am luat sate de la jucatori inamici slabi?Foarte probabil. Dar asta inseamna ca inamicii au avut mai multi jucatori slabi comparativ cu noi si ca valoarea noastra medie a fost superioara.

Rog ambele triburi inamice (RS si Gentle) sa duca o lupta corecta pe harta pt ca aveti in momentul asta o harta simpla. Daca v-ati inteles sa incheiati lumea impreuna, nu prea inteleg de ce incercati sa recrutati fiecare din voi de la noi. Mi se pare ca e ceva putred intre voi la mijloc si va dau 2 exemple:
Lumea 51: Roma & WW vs RS - nu am recrutat nici noi nici WW din RS, i-am eliminat pe toti pe rand de pe harta
Lumea 56: Roma & United vs Mnks - nu am recrutat nici noi nici United din Mnks, i-am eliminat pe toti pe rand de pe harta

Dupa ce ne-am scos inamicii prin innobilarea lor, ne-am impins in mod egal jucatorii proprii in tribul final. O logica simpla spune ca, luand mai multi jucatori in trib, scazi sansele propriilor jucatori cu care ai inceput lumea sa inchida. Ori asta ori recrutezi jucatori ca sa profiti de naivitatea lor si sa ii innobilezi mai tarziu.

Granita noastra cu RS e aproximativ egala cu cea vs Gentle. Orice recrutare pare doar o incercare a unui trib inamic de asi asigura avantajul asupra altui celuilalt trib intr-o confruntare finala ipotetica.

Bineinteles , e un scenariu plauzibil cel expus mai sus si neaplicabil pt ca jucatorii nostri majori nu vor trada. Nu toti tin cu dintii de castigarea lumii. Avem deja 2 trofee acontate si e evident ca poti castiga destul de usor o lume cu o diplomatie favorabila fara sa fi nevoit sa "rupi norii". Acum putem sa ne testam propriile abilitati. La urma urmei asta conteaza. Jucatorii cu experienta din genul asta de lupte se motiveaza. Jucatori cu trofee avem toti in componenta. Unul in plus sau in minus nu cred ca e atat de important.
 

DeletedUser42954

Pe scurt:
-ai propus samurailor la inceput de lume pna cu tenta de alianta,dar datorita caracterului tau pe care il lauzi singur ,dar nu il ai, ai fost refuzat (deci nu ai dorit optiunea united)
-51,cum poti sa spui ca ai batut un trib in care au plecat jucatori exponentiali de acolo?! dupa ce am batut woc( ce e drept un woc plagiat,deoarece daca nu e cleopatara nu e woc)
- tu vorbesti de recrutari?! daca adminii ar lua ca proba tranzactiile bancare si schimbarile de parola de la conturi in clipa in care s-au facut tranzacti bancare ar fi jumate din jucatori tai exponentiali blocati
Tu cu sustinatorii tai iti dai singur dreptate si la 3 cuvinte scoti un neadevar.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Joc: Gasiti un adevar in urmatorul text:

"Un conducator RS care incepe cu ME" data de 07.03. la ora 12:28
37 castigat cu sh in fuziune,41 castigat pe cont propiu,51 am zis ca bat woc si l-am batut,pe 60 ne-a batut dt-dar i-a costat razboiul cu noi
 
Sus