Romania [ro]

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser706

ROMANIA
RO


ISTORIE

Originile tribului , se regasesc in inceputurile jocului chiar in prima lume de TRIBAL WARS . Putini din fondatorii tribului mai joaca acest joc , si dupa o serie repetata de esecuri , renumele tribului a intrat intr un con accentuat de umbra .
Oamenii au incetat sa creada in puterea unei echipe Romanesti , si numele de ROMANIA a incetat sa reprezinte ceva ca echipa .
Timp de 9 WORLD numele tribului RO a simbolizat in ochii tuturor simbolul esecului jucatorilor romani ca echipa .
ACUM....
In ERA 9 a jocului ....un grup de romani , scot din praf , drapelul acestei grupari , si l flutura liber in vant , incercand sa adune oamenii sub steagul tricolor .
Umilinta si esecurile trecutului nu i impiedica sa creada in acest nume , sa lupte pentru acest nume ....sa castige pentru acest nume ....si daca va fi sa fi e ...sa piarda pentru acest nume .
Preferam sa ne pierdem satele ,.... sa fim inobilati ....., dar sa pastram numele de ROMANIA , ca drapel a l nostru ....decat sa luptam ca mercenarii pentru triburi straine ....
RESPECT SI ONOARE PENTRU ROMANIA .


LEGILE DE LUPTA [ RO]

1.ORICE JUCATOR DE ORIGINE ROMANA ESTE BINEVENIT SUB DRAPELUL [RO] INDIFERENT DE NUMELE LUI , INDIFERENT DE CONFLICTELE AVUTE IN ALTE JOCURI , INDIFERENT DE PRICEPEREA SA CA JUCATOR ...

2.STRUCTURA TRIBULUI ESTE FORMATA EXCLUSIV DIN JUCATORI ROMANI IAR SINGURA LIMBA DE CONVERSATIE IN INTERIORUL TRIBULUI ESTE LIMBA ROMANA .

3.NU ESTE PERMIS SA JIGNESTI SAU SA ATACI UN JUCATOR ROMAN INDIFERENT DACA FACE PARTE DIN TRIB SAU NU ...

4.ORICE JUCATOR ROMAN CARE NE VA SOLICITA PROTECTIA INDIFERENT DACA FACE PARTE DIN TRIB SAU NU VA FI APARAT DE CATRE TOTI MEMBRII CA SI CUM SI AR APARA PROPRILE SATE .

5.NU SUNT PERMISE DISCUTILE CONFLICTUALE DIN ALTE JOCURI , TRIBUL [ RO ] ACTIVAND EXCLUSIV IN TRIBAL WARS NE AVAND ABSOLUT NICI O LEGATURA CU JOCURI SIMILARE .

6 ORICE JUCATOR [ RO ] ARE ACELEASI DREPTURI , DAR SI OBLIGATII INDIFERENT DE POZITIA IN TRIB , DE VARSTA SAU PRICEPEREA SA .

7. HOTARARILE ADOPTATE DE CATRE CONDUCEREA [RO] SUNT INDISCUTABILE SI ODATA ADOPTATE RAMAN DEFINITIVE SI TREBUIE APLICATE DE CATRE TOTI MEMBRII ...

8.LIDERII ALIANTEI TREBUIE SA OFERE UN EXEMPLU DE COMPORTAMENT , DE CONDUITA , SI SUNT ORICAND PREGATITI SA SI SACRIFICE PROPRILE SATE , RESURSE , TRUPE ...PENTRU A SI APARA MEMBRII TRIBULUI .

9.SINGURUL LOC ACCEPTAT IN POZITIONARE CA TRIB ESTE LOCUL 1 , ORICARE ALT LOC REPREZENTAND O RUSINE ....IAR LIDERII TRIBULUI VOR FACE TOT CE ESTE POSIBIL PENTRU A ATINGE ACEST OBIECTIV .

10.NIMENI NU ARE VOIE SA SCHIMBE DENUMIREA TRIBULUI , SISTEMUL DE CONDUCERE SAU SA ELIMINE ORICE LEGE DIN CELE 10 ALE TRIBULUI .
ORICINE VA PRELUA ACEST NUME FARA A PRELUA SI REGULILE [ RO ] NU VA FI RECUNOSCUT CA SUCCESOR A L [RO]


UNUL DIN PRINCIPILE DE EDUCATIE A TRIBULUI PENTRU JUCATORII NOI ESTE :
NU STI ....INTREABA ! , NU POTI ....VEI FI AJUTAT ! NU VREI .....ATUNCI , VEI AVEA PROBLEME !


ORGANIZARE TRIB ROMANIA


Orice jucator inscris in tribul ROMANIA va trebui sa respecte integral cele 10 legi ale tribului .
Odata inscris in trib primul lucru pe care trebuie sa l faca un jucator este de a se inscrie pe forumul extern si de a contacta comandantul de regiune .

TRIBUL ROMANIA ..
Tribul Romania este format exclusiv din jucatori Romani .
Jucatorii inscrisi in primele 7 zile ale jocului vor activa automat in tribul principal.
Jucatorii inscrisi dupa ziua a 7 a vor activa intr o academie [ care va functiona sub acelasi drapel ].
In urma performantelor orice jucator poate promova din academie in tribul principal dar si orice jucator care nu tine pasul cu tribul principal poate fi retrogradat in academie
Structurarea se va face pe continente , fiecare comandant de continent fiind ales de catre membrii acelui continent in ziua a 3a de la inceputul jocului in urma unui scrutin intern ce se va desfasura pe forum .
Fiecare continent va purta un nume de regiune [ judet , oras ] din Romania .
ACADEMIA ROMANIA ...
Este o structura de educare a tribului , unde jucatorii noi vor fi deprinsi cu "tainele" jocului sub atenta coordonare a 5 nobili ai tribului .


STRUCTURA DE CONDUCERE A ROMANIA

Fondator = deoarece mebrii fondatori ai jocului numai exista , acest titlul nu va apartine nimanui .
Liderul ROMANIA = Liderul Romania este REPREZENTANTUL tribului , el reprezentant [RO] in conflicte , dar si in orice discutie externa .
Liderul tribului are obligatia de a reprezenta fiecare membru in parte si de a lupta pentru problemele fiecarui jucator din [RO] ca si cum a r lupta pentru pentru el .
Deoarece Liderul ROMANIA este simbolul tribului , iesirea lui din joc prin inobilare , duce automat la dizolvarea tribului .
Liderul ROMANIA este ales de catre mambrii parlamentului in maxim 3 zile de la inceputul jocului .
Parlamentul ROMANIA = Parlamentul ROMANIA va fi format din jucatori de elita ai tribului si va fi structura legislativa a tribului .
Ei vor stabili regulile , aliantele , razboaiele si tot ceea ce tine de tribul ROMANIA .
[In acest caz , TW 9 , liderii vor fi reprezentatii triburilor din varaianta [ ro ]. Fiecare trib din jocul Triburi [ trib cu peste 100 de membrii] i si va desemna un reprezentant in parlament .]


SISTEMUL DE JOC

Tribul ROMANIA este un trib agresiv , un trib ce tinde sa cucereasca si sa domine .
De aceea numarul de trupe este esential pentru fiecare jucator .
Periodic se vor face controale membrilor de trib de catre conducerea [ RO] numarul de trupe impus de catre conducere fiind obligatoriu .
Orice abatere duce prima data la avertisment apoi in urma repetarii greselii duce la retrogradarea in academie .
Comandantul de continent unde in mod repetatat sunt gasiti jucatori care nu se dezvolta eficient ca numar de trupe poate fi destituit si inlocuit din functie !.
NU ESTE PERMISA SUB NICI O FORMA PIERDEREA DE SATE [ RO ] !
Orice comandant de continent care va pierde mai mult de 3 sate din cauza unei organizari defectoase poate fi destituit si inlocuit .


ALTE REGULI ....

Conducerea tribului ROMANIA va stabili regulamentul intern si sistemul de joc la maxim 3 zile de la inceputul jocului

ROMANIA
RO

PS; VA ROG NU POSTATI REPLY PE ACEST THEAD ...ACESTA ESTE UN ANUNT OFICIAL !
 

DeletedUser

Dar De Ce Postatzi Toate Porcariile Aici.....

De ce postezi tu in topicuri deschise acum 7-8 luni ,care nu mai sunt de actualitate ?


Pentru cultura ta generala,Ro nu a fost deloc o porcarie.Cel putin pentru cei care stiu ce a inseamna acel trib ,macar la inceputurile lui !
 

DeletedUser

Fara suparare satanutz, esti insane. Ce ar fi dak fiecare membru ar posta in topicuri veki de 9-10 luni?
 

DeletedUser

DeletedUser1079

Stiu eu misoginii astia! Nu au intalnit inca o femeie puternica sa vezi cum ii mananca din palma! :D
 

DeletedUser

Poate sa imi zica cineva cum se descurca echipa din ROMANIA pe L9? Am inceput si eu acolo cand s-a deschis dar din lipsa de timp am renuntat.
 

DeletedUser1079

Poate sa imi zica cineva cum se descurca echipa din ROMANIA pe L9? Am inceput si eu acolo cand s-a deschis dar din lipsa de timp am renuntat.

sunt in aceasi situatie! Ultima data parca se destremase si se formase un trib pe criterii zonale!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus