S-a stins lumina... :-)))

DeletedUser25671

200pp pentru fiecare membru de trib castigator, avand in vedere ca lumea a durat mai putin de 1 an, evident ca nu se puteau acorda premii identice cu celelalte lumi inchise. Dar, fiecare cu parerea lui.

Care fiecare cu parerea lui???Nu vezi ca masele sunt revoltate,ce vina au oamenii ca au fost capabili sa inchida o lume intr-un an cat alti in 3-4,ca viteza lumi acesteia au fost cum a fost si altele,nu conteaza trebuia premii la fel ca si pe lumile inchise anterior...Numai "democratii" numai sunteti voi astia din cercul INNO :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18437

Pai doar aici pe .ro se conteaza in ultimul hal deciziile celor din conducerea jocului ... Sincer sa fiu daca ar fii dupa mine nu asi data nici 1 punct premium si nimic pentru castigatori , decat niste felicitari acolo si numele lor in "Hall of Fame" la istoria jocului pe .ro ...

deacord.
 

DeletedUser

Felicitari Lili !!! Felicitari clasicilor !!!
Victorie meritata pana la urma au dominat toate razboaiele pe care le-au purtat.
Despre punctele premium ...mi se pare normal sa fie mai putine doar ati reusit performanta sa inchdeti lumea intr-un an si singurii care au incercat sa va fure victoria sunt "refugiatii". Sunteti prea buni :p

PS: bine ca nu e platit si Usain Bolt mai putin daca termina cursa mai repede :rolleyes:
 

DeletedUser28165

o sa fac urmatoarele afirmatii bazandu-ma pe ce am observat si pe ce mi s-a m-ai spus de la fostii mei colegi de breasla.

s-au facut multe afirmatii pe timpul cand am jucat eu , si chiar si dupa ce m-am lasat. cum ca as fi un idiot , ca nu stiu sa joc sau ca sunt un tradator. Nu am fost niciodata de partea nimanui si la urma urmei mi-am urmarit interesele tribului mai mult decat au facut-o toti , deoarece sunt un tip sufletist si nu am cum sa nu fiu solidar cu tribul.


Referitor la clasament , Lili , cu tot respectul , am discutat de cateva ori. Nu ai avut o atitudine de castigatoare. De fiecare data cand nu-ti iesea ceva veneai cu vorba "ma las de joc". De asta ai fost tratata ca un copil razgaiat(si imi cer scuze pentru ce zic). Marele tau noroc a fost acela ca ai avut si oameni care sa-ti tina hangul.
Au fost multi jucatori de pe harta care ar fi trebuit sa fie innobilati chiar de cand avea 5-6 sate. O sa dau doar urmatoarele exemple : Absurd Mind si King Michel destroyer- . Sa nu uit ca cel din urma a zis ca sunt psihopat :))) ( asta ar insemna ca omor cam 3 oameni pe seara :>), asta in conditiile in care l-am sustinut cu sitter , ferme de aparare si chiar s-au iscat certuri pe tema tinerii lui in trib (in momentul in care s-au format 2 tabere si s-a dorit innobilarea lui).


Parerea mea subiectiva este acceea ca Motisor ar fi meritat sa castige aceasta lume. Din pacate partajarea s-a facut pe pile si nu pe numarul de ore jucate, asa cum este normal intr-un joc in care activitatea conteaza 85%.



Nu in ultimul rand , n-am nobili ca si lider al Clasicului a luat decizii extreme de fiecare data cand a fost pus intr-un impas. Asta s-a vazut foarte bine in ultimele saptamani prin fortarea lui motisor sa iasa din trib sub niste acuzatii mai mult de "forma" pe cand adevaratul motiv a fost ca ea sa nu termine pe primul loc , ci Lili.



Intr-un final, va felicit pe toti cei din Clasic , pentru ca ati reusit sa castigati aceasta lume si inca nu uit zilele in care ne atacam cu voi. Ati demonstrat ca sunteti mai uniti si mai priceputi la joc.


zughyku
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42601

Care fiecare cu parerea lui???Nu vezi ca masele sunt revoltate,ce vina au oamenii ca au fost capabili sa inchida o lume intr-un an cat alti in 3-4,ca viteza lumi acesteia au fost cum a fost si altele,nu conteaza trebuia premii la fel ca si pe lumile inchise anterior...Numai "democratii" numai sunt voi astia din cercul INNO :))

Mai spune o lume cu viteza 4 in afara de clasica asta ce sa inchis acuma iti ofer 5000 puncte premium ;)
 

ricautza

member
Scor reacție
10
felicitari clasic! am jucat o perioada in trib pe contul lady b alaturi de luminita. stiu ce inseamna sa joci pe o lumea viteza 4 si in special sa ajungi cu ea pana la sfarsit. felicitari lili, calin si toti care au trecut prin acest trib.
 

DeletedUser42660

Povestea cutiei cu piersici

Un profesor a dat fiecarui student ca tema pentru lectia de saptamana viitoare sa ia o cutie de carton si pentru fiecare persoana care ii supara, pe care nu pot sa o sufere si sa o ierte sa puna in cutie cate o piersica, pe care sa fie lipita o eticheta cu numele persoanei respective.

Timp de o saptamana, studentii au avut obligatia sa poarte permanent cutia cu ei: in casa, in masina, la lectii, chiar si noaptea sa si-o puna la capul patului. Studentii au fost amuzati de lectie la inceput, si fiecare a scris cu ardoare o multime de nume, ramase in memorie inca din copilarie.

Apoi, incetul cu incetul, pe masura ce zilele treceau studentii adaugau nume ale oamenilor pe care ii intalneau si care considerau ei ca au un comportament de neiertat. Fiecare a inceput sa observe ca devenea cutia din ce in ce mai grea. Piersicile asezate in ea la inceputul saptamanii incepusera sa se descompuna intr-o masa lipicioasa, cu miros dezgustator, si stricaciunea se intindea foarte repede si la celelalte.
O problema dificila mai era si faptul ca fiecare era dator sa o poarte permanent, sa aiba grija de ea, sa nu o uite prin magazine, in autobuz, la vreun restaurant, la intalnire, la masa, la baie, mai ales ca numele si adresa fiecarui student, ca si tema experimentului, erau scrise chiar pe cutie. In plus, cartonul cutiei se stricase si ea ajunsese intr-o stare jalnica: cu mare greutate mai putea sa faca fata sarcinii sale.

Fiecare a inteles foarte repede si clar lectia pe care a incercat sa le-o explice profesorul cand s-au revazut dupa o saptamana, si anume ca acea cutie pe care o carasera cu ei o saptamana intreaga nu a fost decat expresia greutatii spirituale pe care o purtam cu noi, atunci cand strangem in noi ura, invidie, raceala fata de alte persoane.

De multe ori credem ca a ierta pe cineva este un favor pe care i-l facem acelei persoane. In realitate insa, acesta este cel mai mare favor pe care ni-l putem face chiar noua insine.

In cutiile voastre cate piersici sunt… si ce aveti de gand sa faceti cu ele??



Ruxy (Grace Omalley)

&


FELICITARI tuturor pentru ca ati jucat, v-ati distrat, ati cunoscut oameni noi sau ati aflat mai multe despre colegi de joc mai vechi, ati trait intens si ati reusit sa pastrati lucrurile bune pentru ca sa puteti continua !!!!!

si pentru ca ati fost atat de BUNI, incat ati castigat desi v-ati certat intre voi in fiecare zi !!!!!

Ruxy & Sergiu (Grace Omalley)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Multe felicitari castigatorilor ! :)


P.S. : Nu cunosc mai deloc aspecte legate de ceea ce s-a intamplat pe aceasta lume, dar nu credeam c-o sa citesc postari despre locuri in clasament "fabricate", cand in momentul in care situatia de pe harta este decisa si apare un trib dominant ce se indreapta catre victorie, ar trebui ca realizarile fiecarui jucator sa fie strict individuale, fara alti factori perturbatori.

Totusi, datorita acestei necunostinte de cauza nu pot critica, dar oricum ar fi, respectivele postari atrag atentia.


Numai bine tuturor ! ^^
 

DeletedUser

Cred ca din cate triburi au fost pe clasica, Clasic, a fost singura echipa care a meritat sa castige pentru ca in celelale triburi au fost orgolii prostesti ce i-au dus la destramare(inclusiv tribul meu)

Ca au meritat sau nu sa castige..ca motisor trebuia sa fie rang 1..sunt detalii aiurite

daca e asa cum am auzit si eu..o sfatuiesc pe motisor sa isi aleaga mai bine colegii data viitoare si daca mai are astfel de colegi(la conducere ma refrer) sa nu mai joace, decat sa isi faca nervi
Acum fiecare e cu dreptatea lui si nu poti sa stii cine a avut dreptate mai multa.

Succes inca o data si sper sa revedem MAG , Mason(desi nu nu cred ca vor mai aparea vreodata) si de ce nu si pe Clasic

Abia asteptam sa incepem iar cu orgoliile noastre :D
 

DeletedUser

Felicitari telefoanelor,ca de jucat...pauza :)))
pp-ul e prea mare,in ultimele 4 luni de joc a fost o innobilare interna/externa...cine avea 4-5 playeri pe un cont era sef innobila cate 100-200 de sate pe zi,si ajungea pe primul loc,apoi se batea cu pumnul in piept ca e cel mai bun =)))

tribul cel mai bun nu o existat,doar jucatori buni si conducatori super prosti!
 

DeletedUser

Cred ca din cate triburi au fost pe clasica, Clasic, a fost singura echipa care a meritat sa castige pentru ca in celelale triburi au fost orgolii prostesti ce i-au dus la destramare(inclusiv tribul meu)

Ca au meritat sau nu sa castige..ca motisor trebuia sa fie rang 1..sunt detalii aiurite

daca e asa cum am auzit si eu..o sfatuiesc pe motisor sa isi aleaga mai bine colegii data viitoare si daca mai are astfel de colegi(la conducere ma refrer) sa nu mai joace, decat sa isi faca nervi
Acum fiecare e cu dreptatea lui si nu poti sa stii cine a avut dreptate mai multa.

Succes inca o data si sper sa revedem MAG , Mason(desi nu nu cred ca vor mai aparea vreodata) si de ce nu si pe Clasic

Abia asteptam sa incepem iar cu orgoliile noastre :D

MaG UL NU O SA IL MAI VEZI :))) daca nu erau cativa dobitoci pe acolo ei castigau :))
 
Sus