Sa vedem ce zic si altii

  • Autor subiect DeletedUser27056
  • Data de început

DeletedUser6558

Asta ar fi o idee buna, ca jucatorii cu vechime sa aiba un cuvant mai greu pe si despre joc si sa li se acorde mai multa atentie. Sa se ia si mai repede in considerare propunerile facute de ei. Ideea e ca un jucator care joaca de 1 an sa nu fie tratat ca si un nou intrat de o zi. Nu sa fie favorizati, dar sa fie mai respectati.

Cu tot respectul, asta e o prostie.
 

DeletedUser17342

Ideea era sa fie luate in considerare propunerile jucatorilor vechi si sa fie MAI ALES EI tratati cu respect, pentru ca ei stiu cel mai bine care sunt problemele pe joc(jucand de atatia ani s-au intalnit cu toate). Si jucatorii care joaca de atatia ani si sunt devotati jocului merita apreciati.

Poate e o idee proasta(Desi in viata mea nu am avut o idee proasta!). Eu daca am intrebari despre joc sau am nevoie de un sfat mai repede as merge la un jucator cu vechime, un 'veteran';)


E clar ca nu se pot face discriminari de nici un fel sau favoritisme dar daca nu tratezi jucatorii cu respect si mai tii cont si de parerile lor risti sa ii pierzi. Si cel mai grav de pierdut sunt cei devotati.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poate e o idee proasta(Desi in viata mea nu am avut o idee proasta!).
In general cand iti spune unu ca esti beat, mai bei putin, nu te opresti.Cand iti spun 3 ca esti beat, poate ca e timpul sa te duci la culcare.


"Veterani" .. depinde ce intelegi prin asta.Totul tine de cat de activ esti si un jucator poate invata intr-o luna, cat altul intr-un an.
Experientele traite pe o lume difera de cele traite pe alta lume.
E o prostie sa imparti oamenii in categorii si mai ales cine va fi cel care va face aceasta impartire?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Sustin si eu ideea unui supervizor sau de ce nu chiar doi, dar intrebarea vine in felul urmator : Daca si acei doi vor fi la randul lor acuzati ca ii cunosc pe x,y,z,t care joaca in tribul "n+1" si acopera "magariile" eventuale ale adminilor a, b,c care ii cunosc pe jucatorii x,y,z si t ? ( in acest caz ar fi de preferat un robot ).

Din pacate exista prea multa paranoia si mania persecutiei pentru ca sa fiti multumiti cu totii, intotdeauna intr-o comunitate de oameni cu un numar mai mare de 2 o sa existe opinii divergente, este natura noastra si nu putem schimba asta. In schimb putem multumi majoritatea de 50%+1, iar daca reusim asta inseamna ca nu suntem aici degeaba.

Era mai sus cineva care zicea de niste dovezi - www.triburile.ro/team.php ( si se raspunde la mailuri ).
 
Ultima editare:

DeletedUser17342

Nu sunt 'domnul moderator' , sunt CrazYyEsco. 'Domnu moderator' sunt pe forumul pe care il moderez.

Si afirmatia nu are nici o legatura cu jocul. E la modul general, dar ai scos-o din context.

-Incercati totusi sa fiti la subiect!
 

DeletedUser

stii si tu ca m-am referit la altceva...adminii trebuie sa faca diferenta intre munca de admin si viata reala...daca esti admin ,bravo tie;)..tine pentru tine,nu mai spune si la altii ca de aici apar toate discutiile astea...ca adminii favorizeaza pe cineva mai mult sau mai putin.

adminii nu muncesc, adminii sunt voluntari. atata timp cat nu sunt platiti sa faca aceasta treaba, nu trebuiesc sa le fie ingradite drepturile de jucator.

restul afirmatiilor nu le comentez.
 

DeletedUser

adminii nu muncesc, adminii sunt voluntari. atata timp cat nu sunt platiti sa faca aceasta treaba, nu trebuiesc sa le fie ingradite drepturile de jucator.

restul afirmatiilor nu le comentez.

CP-ul care`l primesc nu este considerata ca o plata a muncii lor ? de mentionat ca CP-ul se plateste pt restul ;)
 

DeletedUser17342

Boss cu riscul de a fi trimis "in vacanta" sau sa mi se stearga topicul , asa ceva nu pot sa cred :)

hehe nici eu nu cred ce am zis deci e ok : ))



ON:dupa cum zicea si gabi, si eu cred ca majoritatea e multumita de joc. Ca sunt si exceptii, alea sunt peste tot.
 

DeletedUser

nemultumiti nu au de ce sa fie (poate doar cei incorecti). sunt niste reguli care trebuiesc respectate de toata lumea. nimeni nu sustine ca sunt reguli perfecte, dar pana la altele mai bune mergem inainte cu astea.
 

DeletedUser

dupa ce am citit 90 % minim din posturi cred ca-mi pot spune si eu pararea . nemultumiti la adresa adminilor vor fi intotdeauna , la fel ca si contrele intre playeri / admini . unii playeri au f mare dreptate in a fi nemultumiti de activitatea / raspunsurile adminilor la tichete . sa va dovedesc :


un tichet catre admini pentru injurii
- injuriile pe care nu le postez ca nu are rost
- o afirmatie a celui cu injuriile : P.S, player .... în data de 20.09. la ora 21:36
:)0..cand am treaba pe alte lumi nu-mi pot aloca timp sa ma uit dupa sate de barbari.VAzusem rezervarea,dar nu credeam ca o sa te superi de un sat si lipit de mine.Asta e,pastreaza-l ca nu-i bai.
Imi pare rau pt nobilii tai.
P.S>.1...joc pe acele lumi la cererea unor prieteni...
P.S,.2...mai am si alte conturi pe alte lmi.DAca ai cumva vreun dusman undeva sau aici si mai jaoca pe alte lumi,da-l in primire.Oricum si in aceasta lume mai detin 2 conturi..:))..
trimisa cu copy paste in tichet

la care raspunsul a fost asta : 1. Forumul tribului este un lucru privat unde Team triburile nu intervine. Va poate ajuta doar conducerea tribului.
2. Daca suspectati un jucator de multiaccount va rog sa imi ziceti numele lui si il voi verifica. Raspunsul primit va fi standard.

deci are dovada ca respectivul incalca regulile , are numele dar nu-l vede :(( problema mare era insa cea a injuriilor . iar dupa un reply la mesajul adminului de mai sus s-a primit asta ( este doar partial din raspuns ) :

Nemultumiti ca d-voastra sunt si vor fi, care acuza fara dovezi.
Prefer sa inchei aici acest ticket si sa va urez toate cele bune.


adica respectivul admin nu a primit dovezi in sprijinul celor afirmate in tichet . si atunci va mira acuzele aduse ? adica scrie negru pe alb ca x face aia si se cer dovezi . no comment . multi fac acuze nefondate la adresa adminilor dar altii chiar nu le fac nefondate . adica imi pot baga si scoate pe forumul tribului intr-o veselie ca nu voi pati nimic . super utila solutia . acum asteptam raspuns de la info@triburile...... sa vedem ce va fi . daca vreti va pot pune tot tichetul aici impreuna cu raspunsurile primite .


sau alta problema : o colega scrie la profil despre cineva ca este telenovelist si este blocata pe atacabil 6 ore . respectivul pune unui sat numele ' cimitirul lu x ' si raspunsul adminului suna asa : Acel nume nu este considerat atat de jignitor incat sa blocam jucatorul, va fi in schimb avertizat sa isi schimbe denumirea satului in cel mai scurt timp [Edit] . deci telenovelist este mai grav decat cimitir .


Va reamintesc :
6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.
Incalcarile acestui articol duc la ban direct.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

A fost dat un anunt ca singurii care pot intervenii in astfel de situatii ivite pe forumurile interne sunt conducerile triburilor.
 

DeletedUser19575

A fost dat un anunt ca singurii care pot intervenii in astfel de situatii ivite pe forumurile interne sunt conducerile triburilor.

Bineinteles ca acest lucru nu se cunoaste, dar domnul chevyx acuza la greu.
Eu sunt adminul care i-am raspuns la acel ticket.
Regula numarul 4 spune foarte clar:
Postarea discuţiilor purtate cu membrii echipei de suport (ticketele) fără acordul scris al adminului respectiv, se sancţionează direct cu ban. Acuzaţiile nefondate aduse echipei de admini ( atât pe forumul extern cât şi către suport), pot duce la excluderea din joc a respectivilor jucători.
Acum vin cu intrebarea: Daca eu blochez jucatorul chevyx pentru incalcarea regulii numarul 4, asa-i ca o sa sara in sus ca am ceva cu el?
Nu respectati regulile dar tot comentati aiurea.
Cam atat am avut de zis...se observa clar ca multi bat campii
 

DeletedUser19575

dupa ce am citit 90 % minim din posturi cred ca-mi pot spune si eu pararea . nemultumiti la adresa adminilor vor fi intotdeauna , la fel ca si contrele intre playeri / admini . unii playeri au f mare dreptate in a fi nemultumiti de activitatea / raspunsurile adminilor la tichete . sa va dovedesc :


un tichet catre admini pentru injurii
- injuriile pe care nu le postez ca nu are rost
- o afirmatie a celui cu injuriile : P.S, player .... în data de 20.09. la ora 21:36
:)0..cand am treaba pe alte lumi nu-mi pot aloca timp sa ma uit dupa sate de barbari.VAzusem rezervarea,dar nu credeam ca o sa te superi de un sat si lipit de mine.Asta e,pastreaza-l ca nu-i bai.
Imi pare rau pt nobilii tai.
P.S>.1...joc pe acele lumi la cererea unor prieteni...
P.S,.2...mai am si alte conturi pe alte lmi.DAca ai cumva vreun dusman undeva sau aici si mai jaoca pe alte lumi,da-l in primire.Oricum si in aceasta lume mai detin 2 conturi..:))..
trimisa cu copy paste in tichet

la care raspunsul a fost asta : 1. Forumul tribului este un lucru privat unde Team triburile nu intervine. Va poate ajuta doar conducerea tribului.
2. Daca suspectati un jucator de multiaccount va rog sa imi ziceti numele lui si il voi verifica. Raspunsul primit va fi standard.

deci are dovada ca respectivul incalca regulile , are numele dar nu-l vede :(( problema mare era insa cea a injuriilor . iar dupa un reply la mesajul adminului de mai sus s-a primit asta ( este doar partial din raspuns ) :

Nemultumiti ca d-voastra sunt si vor fi, care acuza fara dovezi.
Prefer sa inchei aici acest ticket si sa va urez toate cele bune.


adica respectivul admin nu a primit dovezi in sprijinul celor afirmate in tichet . si atunci va mira acuzele aduse ? adica scrie negru pe alb ca x face aia si se cer dovezi . no comment . multi fac acuze nefondate la adresa adminilor dar altii chiar nu le fac nefondate . adica imi pot baga si scoate pe forumul tribului intr-o veselie ca nu voi pati nimic . super utila solutia . acum asteptam raspuns de la info@triburile...... sa vedem ce va fi . daca vreti va pot pune tot tichetul aici impreuna cu raspunsurile primite .


sau alta problema : o colega scrie la profil despre cineva ca este telenovelist si este blocata pe atacabil 6 ore . respectivul pune unui sat numele ' cimitirul lu x ' si raspunsul adminului suna asa : Acel nume nu este considerat atat de jignitor incat sa blocam jucatorul, va fi in schimb avertizat sa isi schimbe denumirea satului in cel mai scurt timp [Edit] . deci telenovelist este mai grav decat cimitir .


Va reamintesc :

Incalcarile acestui articol duc la ban direct.

Observ ca iti place sa dezinformezi lumea. Daca nu poti posta intreg ticketul, mai bine las-o balta. Ti-am raspuns foarte frumos la el, insa orgoliul tau nemasurat nu a putut accepta acel raspuns care era conform cu regulamentul.
 
Sus