salut

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Cladirea principala are vre`un rol ? (eu ma gandesc ca poate reduce numarul de ore la o cladire cand o construiesti. asa este? ) astept un raspuns
Multumesc!
 

DeletedUser4349

cu cat e cladirea principala mai mare cu atat cladirile sunt construite mai repede
 

DeletedUser

Daca are vreun rol??? :)
Pai de acolo dezvolti celelalte cladiri! E cea mai importanta cladire!
Cum spunea colegul, cu cat e mai dezvoltata cu atat dezvolti mai repede alte cladiri si ai nevoie de ea cel putin la nivelul 20 pentru a crea nobili (pe langa celelalte criterii)!
De acolo iti dai si numele satului!
 

DeletedUser

StarcraftBroodwar, ai dreptate dar nu in totalitate ! Daca ai cladirea principala la lvl 20 ( si celelalte cerinte) nu iti poti creea nobili ci iti poti constui curtea nobila ! Pt nobili ai nevoie de taleri !
 

DeletedUser

Normal, eu ma refeream la faptul ca daca ai curte nobila, dar una din aceste trei cladiri (principala, fierarie, targ) este demolata sub nivelul care se cere pentru a construi curtea nobila, nu poti crea nobili pe acel sat, doar sa bati taleri!
Ex: Ai Curte Nobila, ai targul 10, principala 20 iar fieraria o scazi (sau ti-o demoleaza cineva) la 19; Nu poti crea GN pe satul respectiv pana nu duci fieraria din nou la 20!
 

DeletedUser15142

Daca aduci toate cele mentionate de tine la 20 20 respectiv 10 , si faci curtea nobila , apoi nu vei mai putea sa bati taleri.Este un nou bug fix la aceasta versiune.
 

DeletedUser

mai am o intrebare pana cand este apararea de noapte valabila?? pana la 7-8 ?
 

DeletedUser

Daca atac un sat cu un nobil scade adeziunea 28 dar daca atac cu 2 nobili nu ar trebui sa scada mai mult ??
 

DeletedUser5809

Daca atac un sat cu un nobil scade adeziunea 28 dar daca atac cu 2 nobili nu ar trebui sa scada mai mult ??

nu,trebuie sa fie atacuri separate.Daca pui 2 nobili intrun singur atac,adeziunea va scadea normal,ca si cum ar fi un singur nobil.
 

DeletedUser

nu,trebuie sa fie atacuri separate.Daca pui 2 nobili intrun singur atac,adeziunea va scadea normal,ca si cum ar fi un singur nobil.

multumesc mult asa`mi trebuie daca sunt filozof am fost sigur ca scade ca si cum ar fi 2 nobili mi`a fost lene sa intreb....iti multumesc mult!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus