sat nou cucerit

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

am cucerit un sat de barbari. cum fac sa-mi retrag armata din el?
 

DeletedUser

vezi ca in satu principal la piata ,dai la trupe si iti arata colo trupe in alte sate sau cam asa ceva si dai toate sau cativa daca vrei sa intorci doar cativa
 

DeletedUser1546

Nobilul NU se pierde, el ramane acolo in satul respectiv ( dar NU ai cum sa il vezi) in momentul cand vei pierde satul o sa i-ti reapara nobilul (fara sa mai bati talerii respectivi.) vei avea nevoie doar de materia prima aferenta pentru creeare nobil
 

DeletedUser

Nobilul NU se pierde, el ramane acolo in satul respectiv ( dar NU ai cum sa il vezi) in momentul cand vei pierde satul o sa i-ti reapara nobilul (fara sa mai bati talerii respectivi.) vei avea nevoie doar de materia prima aferenta pentru creeare nobil

Nu induce in eroare utilizatorii. In afara de lumea clasica, unde poti recruta din nou nobilul cu care ai cucerit un sat pe care l-ai pierdut ulterior, pe celelalte lumi (cel putin pe L4, 5, 6), daca pierzi satul pe care l-ai cucerit, nu poti cumpara din nou nobilul. Trebuie sa bati talerii aferenti urmatorului nobil pentru a putea produce un nou nobil, cu care sa cuceresti satul.
 

DeletedUser5684

nu sunt sigur de asta
din ce imi amintesc pe lumea 3 si 4 nu e asa
daca pierzi satul talerii raman batuti
poate ma insel eu :eek:
 

DeletedUser5684

probabil
da imi amintesc ca ma lasat cineva odata sa ii iau un sat mai pe la inceput ca avea nevoie de nobil
de curiozitate scriu la intrebare suport
 

DeletedUser

Poti folosi functia de cautare a forumului, pentru ca s-a mai raspuns la nelamurirea ta.
 

DeletedUser

eu am L 5 am pierdut ;)un sat si nu mai treb sa bat iara talerii treb numa sa am materiile pt nobil
 

DeletedUser5684

raspunsul de la intrebare subort
sper sa nu iau ban

17.07.08 19:25
daca eu cuceresc un sat iar apoi satul acela este cucerit de altcineva pot face la loc nobilul folosit pentru a cucerii acel sat ?

Cu respect ,

[player]Furty[/player]

Yna 17.07.08 20:04
Bună ziua Furty,


da.

O zi plăcută în continuare!

Team Triburile
 

DeletedUser

Nu induce in eroare utilizatorii. In afara de lumea clasica, unde poti recruta din nou nobilul cu care ai cucerit un sat pe care l-ai pierdut ulterior, pe celelalte lumi (cel putin pe L4, 5, 6), daca pierzi satul pe care l-ai cucerit, nu poti cumpara din nou nobilul. Trebuie sa bati talerii aferenti urmatorului nobil pentru a putea produce un nou nobil, cu care sa cuceresti satul.

Pe L6 inca nu am pierdut sate dar pe l5 am mai renuntat la unele. Si pot spune ca nu am batut nici un taler pentru nobilul cu care am cucerit, platind doar pretul pentru el. Si nu cred ca e asa nici pe L6. (pe L4 nu joc, nu ma bag)
Si ar fi si aberant. Daca ai 100 sate si pierzi un sat ar insemna sa bati iar 100 taleri...e cam aberant.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu asa tin minte din ce am patit pe L4, ca a trebuit sa bat si taleri pentru un nobil in plus dupa ce am pierdut un sat...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus