Sate BB-codes

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

E simplu,te duci pe profilul unui jucator,acolo unde iti arata CoA,de unde e,tribul si toate satele si apesi pe script.Partea proasta e ca ar fi bine sa deschizi intr-o fereastra noua de la inceput,cand dai sa vezi profilul jucatorului,ca nu deschide singur o fereastra.:D
Iti face bb-codes:numele tribului,al jucatorului,si iti numeroteaza satele in bb-codes.

Cod:
javascript:if(location.href.search(/screen=info_player/)<0)alert('dute la profilul unui jocator, dupa care clic pe script');else main();function main(){oN=document.getElementsByTagName('table');for(i=0;i<oN.length;i++){if(oN[i].className=='main'){uN=oN[i+2].getElementsByTagName('th')[0];uN.innerHTML='[player]'+uN.innerHTML+'[/player]';uN=oN[i+2].getElementsByTagName('a')[0];uN.parentNode.innerHTML='[ally]'+uN.innerHTML+'[/ally]';uN=oN[i+3].getElementsByTagName('th');uN[0].innerHTML='Nr.';uN[0].setAttribute('width','40');uN[1].innerHTML='SaTe';uN[1].setAttribute('width','220');uN=oN[i+3].getElementsByTagName('td');for(j=0;j<uN.length;j++){uN[j].innerHTML=j/3+1;uN[++j].innerHTML='[village]'+uN[j++].innerHTML+'[/village]'}break}}}undefined;

Facut de fluffy88 de pe .net,sa ziceti multumesc.:D

Pune satele barbare in bb-codes dintr-o zona de harta.
Cod:
javascript:var min_village_size=3000;var scrape,vScreen=(scrape=window.location.href.match(/\&screen=(\w+)/i))?scrape[1]:null;if(vScreen=='map'){var output="";$("table[class=map] a").each(function(i,e){var info=String(e.onmouseover).split(",");if(parseInt(info[3],10)>=min_village_size){scrape=info[4].match(/\'(.*)\s(\(.*\sPoints\))/i);var player=(scrape?scrape[1]:"Barbarian");var points=(scrape?scrape[2]:"("+info[3].match(/[\.\d]+/)+" Points)");var village=info[0].match(/\d+\|\d+/);output+="[player]"+player+"[/player]:[coord]"+village+"[/coord] "+points+"\n";}});alert(output);}else{alert("Run from the Map");}void(0);
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

scz de dublu post dar acest script nu functioneaza pe google chrome :( merge numai cu mozzila :mad:
 

DeletedUser

eu sunt mai n00b cu scripturile astea...unde naiba pun chestia aia??
 

DeletedUser5809

eu sunt mai n00b cu scripturile astea...unde naiba pun chestia aia??

Vai,imi vine sa te omor,dar tie lene sa citesti primul thread in sectiunea asta,e facut sa fie si Important sa fie tot timpul primul sa il vezi,ce naiba.
 

DeletedUser9568

cum?
eu am opera, explorer si mozzila,
l-am testat pe opera si merge ff bine.
 

DeletedUser5809

Dap,m-am uitat si eu,merge pe opera,inseamna ca nu ati copiat bine codul.:D
De obicei fluffy are ceva cu opera:))
 

DeletedUser5809

Cred ca merge si fara premium,doar du-te pe profilul jucatorului si unde scrii de obicei www.triburile.ro dai copy la codul scriptului,merge si asa,nu tre neaparat premium din cate vad eu.Nu sunt sigur ca eu am premium.:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cod:
javascript:doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;coords = "";points = "";output = "";report=doc.getElement("th:contains('Sat')").getParent("table");thePlayer = report.getParent("table").getElementsByTagName("th")[0].innerHTML;theTribe = report.getParent("table").getElement("td").getElement("td:contains('Trib:')").getNext("td").innerHTML;j=1;for (i=1;i<report.rows.length;i++) {cod = typeof(doc.body.innerText)=='undefined'?report.rows[i].cells[1].textContent:report.rows[i].cells[1].innerText;pint = typeof(doc.body.innerText)=='undefined'?report.rows[i].cells[2].textContent:report.rows[i].cells[2].innerText; output += i + ". [village]" + cod + "[/village] - " + pint + "</br>"; j++; if(j == 126) {j=1;output += "</br><hr></br>";}}doc.write = "Jucator: [player]" + thePlayer + "[/player]</br>Trib: [ally]" + theTribe.replace(/^\s+|\s+$/g, '') + "[/ally]</br></br>Sate;<br>" + output;

Am modificat astfel incat asa apara corect tribul (fara spatii inainte si dupa nume).
Am adaugat o linie dupa fiecare 125 sate, pentru a putea posta mai usor pe forum (evit eroarea "more than 500[).

Spor.
 

DeletedUser

pe IE imi arata asa : The page cannot be displayed

pe Opera : javascript:doc=document;i......

pe mozilla : : scrie pe banda de cautare ' fila noua ' si atat

concluzia , nu-mi merge .
 

DeletedUser

Poate e de la setarile care le ai pe calculator.
Alt script merge?
 
Sus