scaderea calitatii echipelor de pe serverele de triburi

DeletedUser44858

Pai pe forum il banezi definitiv si drum bun, dar pe joc daca ii iei dreptul la mesaj dar il lasi sa joace poate devine preocupat si nu mai are timp sa-si faca alte conturi sa te injure de pe ele. Eu nu zic sa le iei dreptul ca asa vrei tu, ca admin, ci sa le iei dreptul cand calca stramb. Self awarness, self education si alte nebuneli d-astea. Daca o comite a 2a oara ii iei dreptul de a da mesaje pe lumea respectiva si pe lumi viitoare sigur n-o mai comite. Iar pe lumea respectiva din moment ce nu mai poate da mesaje evident ca nu te mai poate deranja. Sigur, isi poate face alte conturi, dar daca e lasat sa joace se mai pune si problema de a risca ce a adunat pe un cont pentru a-si satisface orgoliul de a te injura. Poate unii ar face-o oricum, dar eu cred ca majoritatea ar lasa-o balta. Nu zic ca e perfect ce propun eu dar cred ca e o varianta mai buna decat ce se intampla acum. Daca unu chiar vrea sa te injure poti sa-i dai si mama banului ca tot nu scapi de el. Te cauta pe goagal, te gaseste pe feisbuc sau unde mai ai tu activitate virtuala si de portie nu scapi. Dar prin metoda asta poti reduce mult episoadele de genul asta... Ca sa dau un exemplu concret, mie unuia mi s-ar parea, ca un jucator coleric cum ma stii, mult mai putin personala chestia asta cu luarea dreptului de a da mesaje decat banarea mea pe joc. Daca ma banezi pe joc, poate ma ataca vreun rival, imi ia satul, ma simt umilit si atunci chiar fac niste eforturi sa te-njur sau sa-ti creez alte disconforturi.
 

DeletedUser

Ideea e urmatoarea : tot timpul vor exista jucatori care te vor injura si dupa prima sanctiune primita vor baga la cap ca nu e permis sa faca asta si nu o vor mai face si jucatori pe care ii va durea la 3 km in spatele garii de nord de faptul ca tu il sanctionezi prin blocarea contului sau ii iei accesul la mesagerie. In fond manifestarile astea tin de educatia pe care am primit-o fiecare dintre noi.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
La partea cu blocarea mesageriei m-am gandit si eu, problema e ca nu putem doar pe lumea x, ci pe toate, iar asta nu cred ca e ok.
Poate la vreun viitor update sa se gandeasca techul si la blocarea temporara a mesageriei pe ceva ore/zile, oricum eu le-as propune asta.
 
Sus