Schimbare diplomatie

  • Autor subiect Rockhunter
  • Data de început

DeletedUser

Stiu ca e destul de greuts de realizat, dar totusi vin si eu cu o propunere. Mi s-a parut foarte aiurea, ca de exemplu, un trib sa aiba la aliati un alt trib iar celalalt sa nu stie aceasta chestie si sa nu aiba tribul respectiv la aliati. Din aceasta s-ar putea creea multe urzeli si mai multe chestii aiurea care pot aduce probleme interne in trib. Atunci, propunerea mea este, ca, atunci cand vrei sa pui un trib la statutul diplomatic de ALIAT sau PNA , si chiar si DUSMANI, ca sa fie mai realist, atunci sa ajunga la intemeietorul sau diplomatul tribului,un fel de TRATAT, care respectivul va accepta sau refuza acel tratat (si chiar si cu niste cuvinte in plus ar fi frumos sa para realistc)..atunci cand tribul va refuza/accepta acel TRATAT, sa ajunga si raspunsul final la cel care a solicitat relatia diplomatica. In acest fel, se va crea si relatia diplomatica solicitata, si totul va fi ca in realitate, bine pus la punct si cu acordul ambelor parti :)

Multumesc anticipat de atentie si intelegere :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Manipularea oamenilor cu ajutorul diplomatiei este parte din joc!
T.W. este un joc de strategie si nu trebuie uitat faptul ca dezinformarea si manipularea sunt si ele metode care tin de strategie!
Cele mai multe razboaie de-a lungul istoriei nu au fost castigate prin fortza ci prin minte!
E ca si in real! Oamenii de rand stiu doar ce ii lasa aia mari sa afle! Conducerea trebuie sa antreneze si sa plateasca spioni ca sa afle ce pun la cale alti conducatori!
Ori tu vrei sa procedam si cu razboaiele la fel!? Cand declara un trib razboi, trebuie sa fii informat si mai ales...sa poti sa dai accept sau refuse war !??? :)))
 
Sus