Scoaterea talerilor pe ro 3

Sunteti de acord cu propunerea de scoatere a talerilor ?


  • Total votanți
    48
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
snob_new.png


Data fiind situatia hartii ro 3 ati fi de acord cu schimbarea sistemului de cercetare a nobililor, in sensul gratuitatii talerilor necesari ?

Da - sunt de acord, taleri gratuiti

Nu - nu sunt de acord.

PS : Acest sondaj face parte din dezbaterea publica care face parte din procedura necesara oricaror modificari facute la propunerea jucatorilor.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Din partea mea e ok, dar oare chiar se va implementa ? :)


LE : Daca ma gandesc mai bine ... Lumea Clasica are o astfel de implementare si acolo jocul a devenit total aiurea. Deci ... cred ca talerii ar trebui sa ramana, ca nu ar fi foarte frumos ca unele persoane influente ( in sensul tribului din care fac parte ), sa-si traga conturi de 100 de mil. in defavoarea celor care chiar s-au zbatut sa-si creasca conturile. Relatiile dintre noi si marea parte a jucatorilor triburilor inamice sunt si asa subrede ... iar chestia asta probabil ca va inrautati totul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si eu NU sunt de acord, altii au stat zeci de ore sa bata taleri sa nu se faca satele pe rosu si au acumulat nobili si cei inactivi sa aibe nobili ca si ceilalti fara numar
fiecare sa fie cu nobili lui pe care s-a "chinuit" sa-i faca
 

DeletedUser22307

cred ca prea devreme sa luat decizia asta :)
in functie de pozitionarea fiecaruia pe harta o parte sant in avantaj si o parte nu
cei in avantaj sant cei din spate care nu au granita si o freaca la rece cu internele
dar pe granita e alta treaba
cred ca acest sondaj ar fi bine facut prin toamna
 

DeletedUser

Sau mai bine deloc :D Imagineaza-ti ca si unul care detine un singur sat, in vreo 2-3 luni ( daca se misca bine ) si ar fi cineva important, sa zicem, ar ajunge mai mare decat unul care a muncit 3-4 ani sa ajunga unde este aici :) In felul acesta, multe alte calitati necesare pentru a juca, cum ar fi stilul de joc, strategiile adoptate, modul de organizare etc. ar pali in fata jucatorilor enorm de mari aparuti peste noapte a caror forta de atac ar fi mult prea mare. De asemenea, foarte probabil ar aparea multe cumparari si vanzari de conturi.
 

DeletedUser

mi-e indiferent, am peste 2000 de nobili si n-am ce face cu ei:D
 

DeletedUser186

de ce va e frica ? ca vor fi fake cu nobili?
eu asi propune sa se scoata limita de calatorie a nobilului sa circule liber pe harta , unde vrea muschiu` lui si in plus atacul pe un jucator sa poata fi dat doar cu o unitate. atunci s-ar anima mai tare L3.
nu ar mai fi atata sprijin pe granite si ar trebui sa fie jucatorii activi , oricand si oriunde ai putea pierde un sat.
 

DeletedUser

Eu ma intreb ce er face charlieb daca s-ar scoate limita de distanta la nobili. Ca pe ea o apara tribul, asa se lauda. daca se iau satele de pe care e sprijinita, cred ca ar propune sondaj sa se puna limita la nobil de 3 ore.
 

DeletedUser14749

aleluia fentarea nobililor,aleluia orice strategie de joc, aleluia farmecul jocului...toate se vor duce pe apa sambetei....
nu mai bine scoatem si bonusul de noapte si distanta nobililor sa fie haos complet?
 

DeletedUser29242

eu ias da vreo 200 de sate lu maseluta daca sar scoate taleri:))
 

DeletedUser3357

Nu. Eu unul atac acum cu nobil in toate atacurile ( reale sau fake ) . Nu toata lumea isi permite asta. Multi, foarte multi duc lipsa. Pe langa acest aspect, exagerat de muti jucatori s-au chinuit sa ajunga unde sunt, din punct de vedere al timpului.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Ca si moderator am facut acest sondaj la rugamintea userilor care au avut initiativa aceasta pe joc. Sper ca nu te-am deranjat prea tare.
 

DeletedUser

cel mai indicat ar fi sa o stergi..va disparea farmecul acestei lumii


si ideea de a fii postata aici iarasi este o greseala..pentru ca orice membru de pe extern poate vota..chiar si cei care nu au cont pe aceasta lume pot vota..deci...daca e sa fie un sondaj ..sa fie oficial..
 

DeletedUser

Daca tot e vorba de modificari in privinta talerilor ar fi mai ok sa faca si pe lumea 3 posibila trasmiterea de taleri intre jucatori!

Cat despte ideea de ai face gratuit...O MARE PORCARIE!
 

DeletedUser19095

Ca si moderator am facut acest sondaj la rugamintea userilor care au avut initiativa aceasta pe joc. Sper ca nu te-am deranjat prea tare.

pai daca merge pe initiativele userilor...am si eu o propunere:

satele sa poata fi cucerite cu un singur nobil...sau cu 0,5 nobili ("nobili" facuti din tata nobil si mama taranca din sat)
ia fa tu un sondaj de opinie cu subiectul asta

tu o selectie a propunerilor nu faci?
sau nu obisnuesti...asa "ca si moderator"
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Aceste propuneri se fac adminilor, prin intermediul sistemului de suport. Jucatorii care fac propunerile sunt indreptati spre forumul extern pentru dezbaterea publica iar noi ii ajutam prin aceste sondaje care pot fi facute doar de moderatori. Cam asta este povestea acestui sondaj.

PS : Lasati sarcasmul ieftin si respectati si opiniile altora, ce voua vi se pare aiurea altuia i se pare interesant si folositor si invers.
 

DeletedUser19095

respect pentru opiniile altora spui...

adica orice propunere, chiar daca e o ineptie, trebuie supusa dezbaterii publice?
fara nici o selectie...

nu ar trebui oare constituita o regula in privinta asta?
de pilda ca propunerea, pentru a fi supusa dezbaterii sa fie "semnata" de un anumit procent al jucatorilor?

daca 3 imbecili au o idee trebuie sa fie dezbatuta ca sa aratam respect pentru ideile imbecililor?:)
 

DeletedUser25671

Aceste propuneri se fac adminilor, prin intermediul sistemului de suport. Jucatorii care fac propunerile sunt indreptati spre forumul extern pentru dezbaterea publica iar noi ii ajutam prin aceste sondaje care pot fi facute doar de moderatori. Cam asta este povestea acestui sondaj.

PS : Lasati sarcasmul ieftin si respectati si opiniile altora, ce voua vi se pare aiurea altuia i se pare interesant si folositor si invers.

Nu puteai sa faci o astfel de propunere pe L5??acolo sigur majoritatea ar fi fost de acord cu ea :))))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus