Script prada totala in lista cu rapoarte

  • Autor subiect DeletedUser45507
  • Data de început

DeletedUser45507

Salutare!
Am inceput recent sa folosesc si eu scripturi, mai exact cel de farmare. Mi se pare foarte util pentru ca in cateva secunde dau cate 30-40 de atacuri pe satele barbare.
Problema este urmatoarea: dupa ce le trimit, ma aleg cu cate +30 de rapoarte in lista. Iar pentru ca vreau sa vad care este prada totala pe care au luat-o trupele mele, trebuie sa trec manual prin fiecare raport.
Solutia ar fi un script care sa imi puna in lista de rapoarte o coloana in care sa se afiseze prada totala pe care au luat-o trupele.
Exista asa ceva? Eu unul am tot cautat, dar n-am gasit nimic.
Mersi anticipat!

LE: de asemenea, rapoartele in care trupele au luat cat au putut duce sunt marcate cu un simbol. Insa tot asa ar fi util un script care sa calculeze resursele ramase in sat si sa imi afiseze cifra totala in lista cu rapoarta. Si sa ma scuteasca de vizualizat fiecare raport manual.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Exista deja script pentru prada totala:

Cod:
javascript: $.getScript("https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/HaulCounter.js"); void(0);

insa nu il folosesti pentru rapoarte. Mergi la lista de comenzi -> intoarcere si rulezi scriptul. Iti va arata cantitatile finale ce se intorc in sat.
 

DeletedUser45507

Excelent! E aproximativ ce cautam. Multumesc frumos!
Iar pentru partea in care imi arata ce resurse au mai ramas in sat, exista ceva similar?

LE: scriptul pe care mi l-ai dat ar fi ideal daca ar avea inca o coloana in care sa arate prada totala pe fiecare atac; in felul asta, stiu ca soldatii au carat cat au putut si atunci ma duc la rapoarte, si vad cat a mai ramas in sat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Iar pentru partea in care imi arata ce resurse au mai ramas in sat, exista ceva similar?

exista spionii pentru asta . fie te uiti in rapoarte fie in asistent . cand primesti raportul in asistent iti arata nivelul zidului si resursele ce au ramas in sat precum si cu aproximatie cate resurse sunt in sat dupa o anumita perioada de timp ( cu conditia ca nimeni sa nu mai farmeze satul respectiv )

2vxlys2.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45507

stiu ca exista spionii, dar eu vroiam sa nu mai fiu nevoit sa ma uit la detaliile fiecarui raport... vroiam un script care sa centralizeze informatiile din raporturi: prada totala pe care au luat-o trupele si cate resurse mai sunt in sat. si eventual sa puna informatiile astea in lista cu rapoarte, sau la comenzi-> sosire.
oricum, mi-ai dat o idee buna cu asistentul de farmare. mersi!
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Activeaza asistentul de farmare iti ofera tot ce doresti tu cu 30 puncte premium in plus farmezi foarte repede si usor.
Un script care putea face asta ar fi ilegal deci nu este posibil.
 

DeletedUser45507

Am inteles. O sa-mi activez asistentul de farmare pentru ca se pare ca face exact ce caut eu. Multumesc pentru informatii!
 
Sus