Script Taleri

  • Autor subiect DeletedUser36073
  • Data de început

DeletedUser

poate fi pc-ul , poate fi netul , poate fi browserul ... am facut un test de viteza astazi cu 3 browsere :
mozilla :
6qjynl.jpg

opera
15gpahj.jpg

internet explorer
eb4k0w.jpg


cu chrome ca-l am si pe asta mi-a fost lene
 

DeletedUser5809

Incearca si cu mozilla 4, zici ca e chrome dar cu facilitatile de la mozilla. Cel putin la mine zboara.
 

DeletedUser35131

as juca si eu pe firefox doar daca as ramane doar q o mana. firefox nu este asa de mobil qm este opera, ma refer l partea de taburi, opera are tasta 1 si 2 .. iar firefox are o combinatie de 2 taste ptr next tab, iar eu joc pe minim 2 taburi, al 2 avantaj pe care il are opera este selectarea satelor din tastatura, al 3 avantaj sunt notitele ( esti atacat sau te aperi pui timpu in stanga la notite. si il ai la indemna cand lansezi ceva, nu umbli q biletele prin buzunare..
.
si sunt mai multe da nu imi dau eu seama aqm..
 

DeletedUser5809

Se poate trece si cu o tasta la mozilla de la un tab la altul, dar nu stiti voi, la fel si cu trecerea din taste de la un sat la altul. Cat despre notite, nu stiu la ce te referi.
 

DeletedUser

e la fel ca la opera , tasta 2 - inainte tasta 1 - inapoi . trecerea dintr-un sat in altul n-o stiu
 

DeletedUser18437

Daca eu am zis ca bat 7000 in maxim 10 secunde pai asa e...cu chrome

Cum am mai zis si in urma poate e din cauza calculatorului tau...se misca mai incet....:D

cu chrome,da merge mai repede ... dar nu jucatorul trebuie sa se adapteze ci jocul trebuie facut astfel incat sa mearga pe toate browserele ...
taci odata cu prostia ca e din cauza calculatorului.nu,nu am 1500eur sa dau pt 1laptop cu procesor i5 sau i7,cand lam luat il consideram destul de bun pentru triburi,core2duo 2.2ghz si 4gb rami.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14512

mckin

eu am batut 8000 de taleri in 10 secunde si folosesc mozila...
 

DeletedUser35131

La mozilla e ctrl+tab predefinit sa te duci pe alt tab.

te duci da nu te mai intorci la tabul aterior.. mai este ovarianta la firefox q taburile. apesi 2 ptr tab 2 , ptr tab 3 tasta 3.. da tot nu ai viteza.. stai si te chinui sa apesi 2 combinatii ctrl+tab cand o poti face pe un buton .. din tastatura numerica..
 

DeletedUser5809

Ca si la opera, poti sa iti pui si la mozilla ce combinatie vrei, sa treci din taburi cu o singura tasta.
 

DeletedUser5809

E un plugin, keyconfig. Dar tre sa citesti un pic sa poti sa schimbi, e mai grele un pic.
 

DeletedUser8140

si merge? de unde l-ai descarcat? da-mi si mie link de la add-on pls
 

DeletedUser5809

Cu placere.

Chestia e ca mozilla 4 merge foarte rapid, cel putin la mine zboara si daca esti obisnuit cu mozilla, e bine sa ai setat si chestia asta cu o tasta la next tab.:D
 

DeletedUser8140

da, observ ca merge bine, acum pot da ca in opera atacuri la secunda, in opera dadeam cu 2+enter, am facut si t-train dar nu are farmecul ala...
 
Sus