Scripturi care nu merg v6.3!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser18437

spam si spam.posturi inutile.jack a zis clar :
Daca nu merge un script, postati aici, dar doar ce script anume, fara spam, fara "nici mie nu imi merge" sau lucruri de genul acesta. Nu am asa mult timp din cauza licentei si nu pot sa stau sa ma uit prin pagini de spam.


deci.scripturile care numi merg mie :

Redenumire atacuri trimise

Cod:
javascript:var doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var eleSpans = doc.getElementsByTagName("span");for(x=0;x<eleSpans.length;x++){if(eleSpans[x].id.match(/label/))table=eleSpans[x].getParent("table");}function theInnerText(theNode){return typeof(theNode.innerText)=='undefined'?theNode.textContent:theNode.innerText;}function overView(){var eleTrs=table.rows;var headers=eleTrs[0].getElementsByTagName("th");function getHeader(ele){for(i=0;i<headers.length;i++){if(headers[i].innerHTML.match(ele,"i"))return i;}}for(x=1;x<eleTrs.length;x++){var spear=eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;var sword=eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;var axe=eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;var scout=eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;var lc=eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;var ram=eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;var noble=eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;var inputs=eleTrs[x].getElementsByTagName("input");if(lc<250){inputs[0].value='Farming';inputs[1].click();}if(scout>50){inputs[0].value='Scout';inputs[1].click();}if(spear>100){inputs[0].value='Support';inputs[1].click();}if(sword>100){inputs[0].value='Support';inputs[1].click();}if(axe>1000&&lc>500){inputs[0].value='Nuke';inputs[1].click();}if(ram==1&&scout<10&&axe<100){inputs[0].value='Fake';inputs[1].click();}if(noble==1){inputs[0].value='Noble';inputs[1].click();}}}overView();


Stergerea rapoartelor :

Cod:
javascript:function e(){var n='deletereports',s='http://www.fluffy88.com/TW/mark_reports.js';var a=(window.frames.length>0)?window.main:window;function c(m){a.document.body.appendChild(a.document.createTextNode(m));a.document.body.appendChild(a.document.createElement('br'));}if(a.document.getElementById(n)==null){c("Creating script entry in doc head...");var A=a.document.createElement('script');A.id=n;A.type='text/javascript';A.src=s;a.document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(A);setTimeout(e,500);return;}if(typeof(a.document.getElementById("deletereports"))=='undefined'){c("Loading script...");setTimeout(e,200);return 0;}c("Loaded");eval('a.appendIcons("Fake")');}e();

Trimiterea materiilor

Cod:
javascript:var arrRatio=[50,50,40];var intMinMerchants=10;var w='xxx|yyy';function l(){var j=document;var k=document.forms[0];function m(){a=k.getElementsByTagName('input');for(p=0;p<a.length;p++){if(a[p].value.indexOf('OK')!=-1)a[p].click();}}function x(z,A){C=gid('Status');B=gid('StatusImg');if($chk(C)){C.nodeValue=z;}else{D=gid('menu_row2').parentNode.parentNode.parentNode.parentNode.parentNode.insertRow(0);D.align="right";E=D.insertCell(0);E.colSpan=2;F=document.createElement('table');F.className='box';D2=F.insertRow(0);E0=D2.insertCell(0);E1=D2.insertCell(1);E.appendChild(F);J=document.createElement('span');K=document.createTextNode(z);K.id='Status';J.appendChild(K);E0.appendChild(J);B=document.createElement('img');B.id='StatusImg';E1.appendChild(B);}B.src='/graphic/dots/'+A+'.png';}function n(r){return parseInt(r,10);}var s=j.location.search;if(!s.match(/\bscreen=market\b/i)||!s.match(/\bmode=send\b/i)){if(s.match(/\btry=confirm_send\b/i)){x('On Confirm Screen... clicking OK','red');m();}else{var b=s.match(/\bvillage=\d+/i);var c=s.match(/\bt=\d+/i);var s2='?screen=market&mode=send'+($chk(b)?'&'+b[0]:'')+($chk(c)?'&'+c[0]:'');x('On the wrong screen :'+s+':<br>\ngoing to '+s2,'red');j.location.search=s2;}return;}if(n(k.wood.value)>0){x('Values filled in... clicking OK','red');m();return;}var intSum=0;arrRatio.forEach(function(r,p,arrParam){intSum+=r;});var e =[n(j.getElementById('wood').innerHTML),n(j.getElementById('stone').innerHTML),n(j.getElementById('iron').innerHTML)];var arrFactors=e.map(function(r,p,arrParam){return arrRatio[p]>0?(r)/arrRatio[p]:999999;});var numFactor=Math.min.apply(Math,arrFactors);var arrSendResources=arrRatio.map(function(r,p,arrParam){return Math.floor(numFactor*r);});var numSum=0;arrSendResources.forEach(function(r,p,arrParam){numSum+=r;});var u='insufficient resources:'+e;var blSend=(intMinMerchants*1000)<=numSum;if(blSend){var intMaxMerchants=0;var f=j.getElementsByTagName('table');for(p=0;p<f.length;p++){v=f[p].rows[0].cells[0].innerHTML;if(v.indexOf('Negustor:')==0){intMaxMerchants=n(v.match(/\d+/i)[0]);break;}}u='too few Merchants : '+intMaxMerchants+' < '+intMinMerchants;blSend=(intMaxMerchants>=intMinMerchants);}if (!blSend){x(u,'red');var g=j.links;for(p=0;p<g.length;p++){if(g[p].accessKey=="d"){location.href=g[p].href;return;}}}var o=Math.min(intMaxMerchants,Math.floor(numSum/1000));arrLastResources=arrRatio.map(function(r,p,arrParam){return Math.floor(1000*o*r/intSum);});var h=w.match(/\d+\|\d+/g);var i=h[$random(0,h.length-1)].match(/\d+/g);insertNumber(k.wood,arrLastResources[0]);insertNumber(k.stone,arrLastResources[1]);insertNumber(k.iron,arrLastResources[2]);insertNumber(k.x,i[0]);insertNumber(k.y,i[1]);x('Filled in some values ... click the link again...','green');}l();

Satele jucatorului de la profil in bb codes

Cod:
javascript:doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;coords = "";points = "";output = "";report=doc.getElement("th:contains('Sat')").getParent("table");thePlayer = report.getParent("table").getElementsByTagName("th")[0].innerHTML;theTribe = report.getParent("table").getElement("td").getElement("td:contains('Trib:')").getNext("td").innerHTML;for (i=1;i<report.rows.length;i++) {cod = typeof(doc.body.innerText)=='undefined'?report.rows[i].cells[1].textContent:report.rows[i].cells[1].innerText;pint = typeof(doc.body.innerText)=='undefined'?report.rows[i].cells[2].textContent:report.rows[i].cells[2].innerText;output += i + ". [village]" + cod + "[/village] - " + pint + "</br>";}doc.write = "Jucator: [player]" + thePlayer + "[/player]</br>Trib: [ally]" + theTribe + "[/ally]</br></br>Sate;<br>" + output;

sunt mort fara astea :| nu mai pot face nimic ...
 

DeletedUser5809

Trimiterea materiilor merge acum, facut update si in topic si la colectie:

Cod:
javascript:var arrRatio=[1,1,1];var intMinMerchants=10;var w='123|456 789|012';function l(){var j=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var k=j.forms[0];function m(){a=k.getElementsByTagName('input');for(p=0;p<a.length;p++){if(a[p].value.indexOf('OK')>=0)a[p].click();}}function x(z,A){C=gid('Status');B=gid('StatusImg');if((C)){C.nodeValue=z;}else{D=gid('menu_row2').parentNode.parentNode.parentNode.parentNode.parentNode.insertRow(0);D.align="right";E=D.insertCell(0);E.colSpan=2;F=j.createElement('table');F.className='box';D2=F.insertRow(0);E0=D2.insertCell(0);E1=D2.insertCell(1);E.appendChild(F);J=j.createElement('span');K=j.createTextNode(z);K.id='Status';J.appendChild(K);E0.appendChild(J);B=j.createElement('img');B.id='StatusImg';E1.appendChild(B);}B.src='/graphic/dots/'+A+'.png';}function n(r){return parseInt(r,10);}var s=j.location.search;if(!s.match(/\bscreen\=market\b/i)||!s.match(/\bmode\=send\b/i)){if(s.match(/\btry\=confirm_send\b/i)){x('On Confirm Screen... clicking OK','red');m();}else{var b=s.match(/\bvillage\=\d+/i);var c=s.match(/\bt\=\d+/i);var s2='?screen=market&mode=send'+((b)?'&'+b[0]:'')+((c)?'&'+c[0]:'');x('On the wrong screen :'+s+':<br\>\ngoing to '+s2,'red');j.location.search=s2;}return;}if(n(k.wood.value)>0){x('Values filled in... clicking OK','red');m();return;}var intSum=0;arrRatio.forEach(function(r,p,arrParam){intSum+=r;});var e=[n(j.getElementById('wood').innerHTML),n(j.getElementById('stone').innerHTML),n(j.getElementById('iron').innerHTML)];var arrFactors=e.map(function(r,p,arrParam){return arrRatio[p]>0?(r)/arrRatio[p]:999999;});var numFactor=Math.min.apply(Math,arrFactors);var arrSendResources=arrRatio.map(function(r,p,arrParam){return Math.floor(numFactor*r);});var numSum=0;arrSendResources.forEach(function(r,p,arrParam){numSum+=r;});var u='insufficient resources:'+e;var blSend=(intMinMerchants*1000)<=numSum;if(blSend){var intMaxMerchants=0;var f=j.getElementsByTagName('table');for(p=0;p<f.length;p++){v=f[p].rows[0].cells[0].innerHTML;if(v.indexOf('Merchants:')==0){intMaxMerchants=n(v.match(/\d+/i)[0]);break;}}u='too few Merchants : '+intMaxMerchants+'<'+intMinMerchants;blSend=(intMaxMerchants>=intMinMerchants);}if(!blSend){x(u,'red');var g=j.links;for(p=0;p<g.length;p++){if(g[p].accessKey=="d"){location.href=g[p].href;return;}}}var o=Math.min(intMaxMerchants,Math.floor(numSum/1000));arrLastResources=arrRatio.map(function(r,p,arrParam){return Math.floor(1000*o*r/intSum);});var h=w.match(/\d+\|\d+/g);index=0;farmcookie=j.cookie.match('(^|;) ?farm\=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=h.length)alert('last village');if(index>=h.length)index=0;var i=h[index].match(/\d+/g);index++;cookie_date=new Date();cookie_date.setTime(cookie_date.getTime()+(24*60*60*1000));j.cookie="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString();insertNumber(k.wood,arrLastResources[0]);insertNumber(k.stone,arrLastResources[1]);insertNumber(k.iron,arrLastResources[2]);insertNumber(k.x,i[0]);insertNumber(k.y,i[1]);x('Filled in some values ... click the link again...','green');}l();
 

DeletedUser3784

am vrut sa trimit niste resurse la un coleg si nu prea merge...l-ai incercat si pe chrome? de la asta o fi? nu pune resursele si tintele (le-am modificat eu corespunzator)
 

DeletedUser3784

nope, nici pe mozilla, nici pe chrome, nici pe opera.
trece de la un sat la altul, dar fara a face nimic.nici nu insereaza resursele, nici nu insereaza tintele.ce o fi rau?
 

DeletedUser

e al dracului de rau fara scriptul asta! nici mie nu-mi merge si inregistrez aceleasi probleme ca si colegul meu de harta condorul...!
 

DeletedUser

cel de trimis resurse inca nu merge aceeasi problema ca si la ceilalti am incercat pe wyzo mozilla chrome opera safari si cam atat ca nu mai am borwsere.
 

DeletedUser

Jackass20, ai putea face un topic nou, de exemplu Colectie noua de scripturi, unde sa pui scripturile care merg in acest moment, iar colectia veche sa o redenumesti cumva?
 

DeletedUser27466

scritul de trimis resurse intre sate (NU cel ptr echilibrarea resurselor) ... inca nu merge ... nu completeaza cu nici un fel de date in tirg .. nici cantitate de materiale .. nici coordonate ...
 

DeletedUser

Am incercat scriptul de trimis resurse ..... nu merge :( ...
trece dintr-un sat in altul, doar atat
E naspa rau fara el :((
 

DeletedUser35131

Jackass20 - am si eu o problema q mai multe scripturi. gen bb codes. - trimiterea de resurse pe sate.- " recrutare atac " culmea ca cel de recurtare aparare merge.-
si am incerkat si alte scripturi care la alti jucatori merg si mie nu imi merg. am incerkat pe 3 calculatoare. sau chiar si pe 4 q " opera .explorer .mozila. safare "
cel putin q scriputul de recrut atac mam chinu o gramada. a mers si dupa nu a mai mers. tind sa cred ca problema ar fi din alta cauza. avand in vedere ca la altii merg si la mine nu merge.
 

DeletedUser

@baobao - fii foarte atent cand schimbi ceva in ele, sintaxa si sa fie scris corect e esential, de ex. la recrutate probabil ai gresit undeva la virgule.

Cea mai stupida "eroare" pe care am vazut era din cauza ca respectivul avea tastatura in franceza si virgula de ' la el era o chestie de virgula dar un pic inclinat, folosit ca accent parca.
 

DeletedUser35131

azi voi da siter unui amic. " nu am facut alt ceva dekat copy paste "

vedem


uite scriptul ptr resurse intern

javascript:var arrRatio=[1,1,1];var intMinMerchants=10;var w='123|456 789|012';function l(){var j=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var k=j.forms[0];function m(){a=k.getElementsByTagName('input');for(p=0;p<a.length;p++){if(a[p].value.indexOf('OK')>=0)a[p].click();}}function x(z,A){C=gid('Status');B=gid('StatusImg');if((C)){C.nodeValue=z;}else{D=gid('menu_row2').parentNode.parentNode.parentNode.parentNode.parentNode.insertRow(0);D.align="right";E=D.insertCell(0);E.colSpan=2;F=j.createElement('table');F.className='box';D2=F.insertRow(0);E0=D2.insertCell(0);E1=D2.insertCell(1);E.appendChild(F);J=j.createElement('span');K=j.createTextNode(z);K.id='Status';J.appendChild(K);E0.appendChild(J);B=j.createElement('img');B.id='StatusImg';E1.appendChild(B);}B.src='/graphic/dots/'+A+'.png';}function n(r){return parseInt(r,10);}var s=j.location.search;if(!s.match(/\bscreen\=market\b/i)||!s.match(/\bmode\=send\b/i)){if(s.match(/\btry\=confirm_send\b/i)){x('On Confirm Screen... clicking OK','red');m();}else{var b=s.match(/\bvillage\=\d+/i);var c=s.match(/\bt\=\d+/i);var s2='?screen=market&mode=send'+((b)?'&'+b[0]:'')+((c)?'&'+c[0]:'');x('On the wrong screen :'+s+':<br\>\ngoing to '+s2,'red');j.location.search=s2;}return;}if(n(k.wood.value)>0){x('Values filled in... clicking OK','red');m();return;}var intSum=0;arrRatio.forEach(function(r,p,arrParam){intSum+=r;});var e=[n(j.getElementById('wood').innerHTML),n(j.getElementById('stone').innerHTML),n(j.getElementById('iron').innerHTML)];var arrFactors=e.map(function(r,p,arrParam){return arrRatio[p]>0?(r)/arrRatio[p]:999999;});var numFactor=Math.min.apply(Math,arrFactors);var arrSendResources=arrRatio.map(function(r,p,arrParam){return Math.floor(numFactor*r);});var numSum=0;arrSendResources.forEach(function(r,p,arrParam){numSum+=r;});var u='insufficient resources:'+e;var blSend=(intMinMerchants*1000)<=numSum;if(blSend){var intMaxMerchants=0;var f=j.getElementsByTagName('table');for(p=0;p<f.length;p++){v=f[p].rows[0].cells[0].innerHTML;if(v.indexOf('Merchants:')==0){intMaxMerchants=n(v.match(/\d+/i)[0]);break;}}u='too few Merchants : '+intMaxMerchants+'<'+intMinMerchants;blSend=(intMaxMerchants>=intMinMerchants);}if(!blSend){x(u,'red');var g=j.links;for(p=0;p<g.length;p++){if(g[p].accessKey=="d"){location.href=g[p].href;return;}}}var o=Math.min(intMaxMerchants,Math.floor(numSum/1000));arrLastResources=arrRatio.map(function(r,p,arrParam){return Math.floor(1000*o*r/intSum);});var h=w.match(/\d+\|\d+/g);index=0;farmcookie=j.cookie.match('(^|;) ?farm\=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=h.length)alert('last village');if(index>=h.length)index=0;var i=h[index].match(/\d+/g);index++;cookie_date=new Date();cookie_date.setTime(cookie_date.getTime()+(24*60*60*1000));j.cookie="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString();insertNumber(k.wood,arrLastResources[0]);insertNumber(k.stone,arrLastResources[1]);insertNumber(k.iron,arrLastResources[2]);insertNumber(k.x,i[0]);insertNumber(k.y,i[1]);x('Filled in some values ... click the link again...','green');}l();

merge. dau submit, apare lista de sate si dupa iau fiekare sat in parte si " si sa apas inca o data pe script sa imi introduca resursele. nu imi introduce nimic. decat coordonatele
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ciudat faptul ca introduce coordonatele la mine nu introduce nimic
 

DeletedUser5809

@MihaiDeath

Vreau sa iti multumesc pentru interesul care ti l-ai dat sa ii ajuti, ma bucur ca mai este cineva care sa se intereseze asa mult.
Imi cer scuze ca nu am timp, peste 2 saptamani am licenta si mai am cateva lucruri de pus la punct asa ca timpul meu este foarte limitat.:(
 

DeletedUser3192

@MihaiDeath

Vreau sa iti multumesc pentru interesul care ti l-ai dat sa ii ajuti, ma bucur ca mai este cineva care sa se intereseze asa mult.
Imi cer scuze ca nu am timp, peste 2 saptamani am licenta si mai am cateva lucruri de pus la punct asa ca timpul meu este foarte limitat.:(

Scuze pt offtopic: dar bafta cu licenta! si multumim pt ajutorul oferit!
 

DeletedUser

nici o problema o sa pun mai tarziu oleaca scripturile de redenumire rapida a atacurile pana se repara cel care face scanarea de trupe. Mai rezistam acuma 2 saptamani pana una alta mai caut si mai fac teste sa ** cu un coleg de facultate sa imi dea un acces pe ftp poate reusesc sa repar cel de redenumit atacuri iar la cel cu resursele nu am reusit sa imi dau seama unde e problema.

Bafta la licenta.
 

DeletedUser

Scriptul de cules coordonatele pentru fake - pentru cine e interesat, acesta merge. Am citit posturi anterioare - cineva l-a solicitat.

javascript:var villas=$("table[class=content-border]").html().match(/\d+\|\d+/g);alert((villas&&(villas.length>0)?villas.join(" "):"No co-ordinates were found"));void(0);

mergi la profilul jucatorului si apesi butonul cu scriptul si iti arata coordonatele satelor pentru inserat in scripturile de fake.
 

DeletedUser5809

Gata baieti, merge cel de redenumire atacuri trimise si la noi, am facut update si la topicul lui, fac imediat si la colectie.

Cod:
javascript:function e(){var n='rename&delete',s='http://fluffy88.com/TW/rename&delete.js?'+Math.round(Math.random()*1000000);var a=(window.frames.length>0)?window.main:window;function c(m){a.document.body.appendChild(a.document.createTextNode(m));a.document.body.appendChild(a.document.createElement('br'));}if(a.document.getElementById(n)==null){c("Creating script entry in doc head...");var A=a.document.createElement('script');A.id=n;A.type='text/javascript';A.src=s;a.document.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(A);setTimeout(e,250);return;}if(typeof(a.appendIcons)=='undefined'){c("Loading script...");setTimeout(e,200);return;}c("Loaded");if(a.document.URL.match(/screen=report/))eval("a.appendIcons('fake')");else eval("a.overView()");}e();
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus