Scripturi care nu merg v6.3!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser31820

mda,daca nu mai ai chef de moderat sau daca nu vrei sa ma ajuti te rog nu o face!
pana acum puteai sa pui linkul de 100 de ori ,dar ai ales sa ma critici.

Bravo,esti un model
 

DeletedUser5809

Mersi, dar avand in vedere ca scriptul are un topic al lui care este pe prima pagina (nici nu trebuie sa cauti) plus ca este la colectie... tu esti cam, nu fi lenes ca eu sunt.
 

DeletedUser31820

de acolo l am luat mai demult.

Si dupa update mie si colegilor nu ne mai merge.

De asta intrebam

S a dus si respectul pt jucatori,sa nu va mai mirati de ce nu sunteti agreati,la asemenea raspunsuri gen :"sunt lenes" "cauta si tu" etc ar fi trebuit sa fii dat afara fiindca nu e prima abatere.

Dar na ,ce i pasa lui carmi
 

DeletedUser5809

Tu nu ai zis ca nu iti merge tie, ci ca ai inteles de la altii ca nu merge, ce ar fi sa te uiti daca tie iti merge, daca nu iti merge vii si spui aici si cautam o solutie impreuna si la aia care nu merge sa vina aici sa posteze si gasim o solutie.
Asa ca data viitoare exprimate cum trebuie si nu fi lenes, pentru ca din ce ai zis asta rezulta.

Ps:in caz ca tie nu iti merge sau la altii, vezi ca daca ai un addblock nu o sa iti mearga, ci tre sa dai accept la triburile.ro.
 

DeletedUser5809

Cum ti-am raspuns, am zis ca ai inteles gresit si ca merge scriptul de fapt.
 

DeletedUser16934

scriptul "cauta nobil" nu functioneaza
dar daca la inceputul scriptului inlocuiesti "12" cu "13" sigur merge
 

DeletedUser

Am folosit si eu scriptul de trimis resurse pe lumea 7
merge !!!!
Multumesc
 

DeletedUser

javascript:var%20central=prompt("Coords%20Plox!","");var%20doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var%20table=doc.getElements(".vis")[3];var%20rows=[];var%20q;function%20get_distance(a,b){var%20a=a.split("|");var%20b=b.split("|");var%20c=b[0]-a[0];var%20d=b[1]-a[1];return%20Math.sqrt((c*c)+(d*d))}for(q=1;q<table.tBodies[0].rows.length;++q){var%20row=table.tBodies[0].rows[q];var%20coords=row.cells[0].get("text").trim().match(/\((\d+\|\d+)\)%20+K\d+$/)[1];rows[q-1]=[coords,row]}rows=rows.sort(function(a,b){return(get_distance(a[0],central)-get_distance(b[0],central))});for(q=0;q<rows.length;++q){table.tBodies[0].appendChild(rows[q][1])};%20void(0);
Scriptul de distante sau ordonare sate nu mai merge de la ultimul update
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35408

Salutare jackass20..
Mie scriptul care ar trebui sa culeaga coordonatele satelor barbare - pozitia 28 din lista = 28)Satele barbare harta imi intoarce toate coordonatele satelor din jur, nu doar cele ale barbarilor.
Adica am cules coordonatele, m-am apucat constiincios de farmat, si am observat cu stupoare ca imi atacam vecinii - nu ca ar fi un lucru rau :p - dar lucru nedorit de mine cu siguranta este :)
Ca nu vreau sa-i supar chiar pe toti, si sa dau vina dupa aia pe script :)
Merci, astept un raspuns, daca putem face ceva sau nu.. :)
 

DeletedUser

mie nu imi merge acesta.stiu ca exista ceva asemanator la colectie scripturi(sort) dar nu este cel de mai sus.poti sa mi-l scrii aici sau in p.m. pe cel bun?ms
 

DeletedUser

scriptul acesta este pentru a lua doar barbarele din 15x15, dar el ia toate satele...

de ce ?

PHP:
javascript:var radius=0.0;var barb_size={min:0,max:0};var village_size={min:0,max:500};function fnFindFarms(){var url=window.location.href;if(url.match(/screen\=map/i)){var home=$("title").html().match(/(\d+)\|(\d+)/);var coords=[];$("table[class=map] td:has(a[onmouseover*=Map.map_popup])").each(function(i,e){var params=e.innerHTML.match(/map_popup\((.*?)\)\"/i);if(params){var paramsplit=params[0].split(/,/);var points=parseInt(paramsplit[4],10);var village=String(paramsplit[1].match(/\d+\|\d+/));var owner=(owner=paramsplit[5].match(/\'(.+)\s\(/))?owner[1]:null;var tribe=(tribe=paramsplit[6].match(/\'(.+)\s\(/))?tribe[1]:null;if(owner){if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(village);}}else{if((!barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(village);}}}});coords=coords.filter(function(item,index,arr){return(index===arr.lastIndexOf(item));});if(radius>0.0){coords=coords.filter(function(item,index,arr){var aa=item.split("|");return(Math.sqrt(Math.pow(home[1]-aa[0],2)+Math.pow(home[2]-aa[1],2))<=radius);});}coords=coords.sort(function(a,b){var aa=a.split("|");bb=b.split("|");return(Math.sqrt(Math.pow(home[1]-aa[0],2)+Math.pow(home[2]-aa[1],2))-Math.sqrt(Math.pow(home[1]-bb[0],2)+Math.pow(home[2]-bb[1],2)));});alert((coords.length>0)?coords.join(" "):"No villages match the Criteria");}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location="/game.php?"+url.match(/village\=\d+/i)+"&"+String(url.match(/[\&\?]t\=\d+/i)).replace(/[\?\&]/,"")+"&screen=map";}void(0);}fnFindFarms();
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus