Scripturi versiunea 7.0

  • Autor subiect DeletedUser25287
  • Data de început

DeletedUser

BBcodes din colectie nu mai merg. Are cineva unul functional? Ma intereseaza cel cu harta.
 

DeletedUser5809

Merg, prima data dezactiveaza meniul contextual la cel pentru harta, se creaza o casuta jos in stanga paginii, poate nu vezi din prima, dai scroll mai jos.
 

DeletedUser18437

nici mie nu mai merge sa iau satele cu bb de pe harta :confused:
nu mai apare nicio casuta jack cum a aparut inainte :confused:
 

DeletedUser18437

Sigur folositi versiunea din colectie? Eu nu am probleme.

cel din colectie e okey.eu aveam asta:

Cod:
javascript:function cr(){var n_div=document.createElement('textarea');n_div.id="t";n_div.cols="30";n_div.rows="20";$('.minimap_container').after(n_div)}$('#map').click(function(){a=$('#info_title').html();b=a.split(/[(|)]/);$('#t').html($('#t').html()+'[coord]'+b[1]+'|'+b[2]+'[/coord] \n')});cr();
 

DeletedUser

va merge scriptu de recrutare cel care e pus aici in colectie ? :| , mai nou nu merge decat alea vechi , care pt fiecare grupa iti trebe cate un script
 

DeletedUser2821

javascript:var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;var coords=[];var outputID='villageList';var encodeID='cbBBEncode';var isEncoded=true;function fnRefresh(){win.$('#'+outputID).attr('value',coords.map(function(e){return isEncoded?'[coord]'+e+'[\/coord]':e}).join(isEncoded?'\n':' '))}win.$(win.document).ready(function(){if(win.$('#'+outputID).length<=0){if(win.game_data.screen=='map'){var srcHTML='<div id="coord_picker">'+'<span style="color:blue;text-decoration:underline;">dalesmckay\'s co-ordinate picker v7.1:</span><br/><br/>'+'<input type="checkbox" id="cbBBEncode" onClick="isEncoded=this.checked;fnRefresh();"'+(isEncoded?'checked':'')+'/>BB-Codes<br/>'+'<textarea id="'+outputID+'" cols="40" rows="10" value="" onFocus="this.select();"/>'+'</div>';ele=win.$('body').append(win.$(srcHTML));win.TWMap.map._handleClick=function(e){var pos=this.coordByEvent(e);var coord=pos.join("|");var ii=coords.indexOf(coord);if(ii>=0){coords.splice(ii,1)}else{coords.push(coord)}fnRefresh();return false}}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=\w*/i,"screen=map")}}});void(0);

asta e cel pentru coordonate.

Si cel pentru recrutare eu il folosesc pe cel de la CP :)
 

DeletedUser

Scriptul de recrutare de la CP, recruteaza peste valoarea maxima! Este total ineficient.
 

DeletedUser5809

Eu zic sa citesti tutorialul inainte sa zici ca e ineficient.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Unde gasesc tutorialul?
Eu am introdus trupele pentru fiecare din grupe si a recrutat peste valoarea respectiva.
 

DeletedUser

Merci!
Totusi, scriptul e facut putin pe dos! :) Care este utilitatea primelor doua optiuni? (Introdu trupele si Introducere valori maxime) Daca toata lumea este obisnuita cu ceea ce face "Introdu diferenta".
 

DeletedUser

servus

am nevoie de un script de fake-uri care sa ia satele din lista de bbbcodes in ordinea introducerii si doar cand ajung la capatul listei sa o ia de la capat.

scriptul de acum din generatorul de scripturi de fake-uri cred ca ia satele aleatoriu - si de aceea anumite sate au cate 2-3 atacuri si altele nu au nici unul...

se poate pls?


deasemenea ce se intampla daca atunci cand trimit atacuri cu scriptul de fake unele imi spune ca ajung pe bonus de noapte - dau back in brouser si mai apas o data scriptul sa imi dea alta coordonata... sper ca o ia pe urmatoarea la rand nu revine la primul sau sa o ia random din alt punct.

multam fain
 

DeletedUser8140

hmmm, il pun pe al meu, s-ar putea sa fie acelasi ca al tau

Cod:
javascript:coords='359|358'; var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=Math.round(Math.random()*(coords.length-1));coords=coords[index];coords=coords.split("|");doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].ram,%202);insertUnit(doc.forms[0].axe,%2092);end();

daca le iei in ordine satele tale si lansezi nu-ti baga aleatoriu dar daca iei un sat si lansezi si ajunge in bonus si schimbi satul nu iti pastreaza coordonata unde trimiti, o schimba si pe aia, de aia pe unele sate iti baga 10 fake-uri pe altele 2, am patit si eu asa ca tine. Solutia este sa iei satele continuu si sa trimiti
 

DeletedUser17342

si eu am provocarea asta. chiar daca trimiti incontinuu sunt unele sate pe care le sare... eu il folosesc pentru a trimite spionaje in masa
 

DeletedUser

servus

am nevoie de un script de fake-uri care sa ia satele din lista de bbbcodes in ordinea introducerii si doar cand ajung la capatul listei sa o ia de la capat.




hmmm, il pun pe al meu, s-ar putea sa fie acelasi ca al tau


daca le iei in ordine satele tale si lansezi nu-ti baga aleatoriu dar daca iei un sat si lansezi si ajunge in bonus si schimbi satul nu iti pastreaza coordonata unde trimiti, o schimba si pe aia, de aia pe unele sate iti baga 10 fake-uri pe altele 2, am patit si eu asa ca tine. Solutia este sa iei satele continuu si sa trimiti

si asta la fel ( si merge doar pe mozilla ) :(
PHP:
javascript:var[sp,sw,ax,ar,scout,lc,mount,hv,cat,ra]=[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0];coords='xxx|xxx xxx|xxx';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new%20Date(2015,11,11);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);end();
 

DeletedUser8140

eu spionaje, fake, sprijin asa ca daca este o versiune mai buna a scriptului astept si eu sa o vad

@chevyx: mie imi merge si in opera dar merge mai greu
 

DeletedUser

servus

am nevoie de un script de fake-uri care sa ia satele din lista de bbbcodes in ordinea introducerii si doar cand ajung la capatul listei sa o ia de la capat.

scriptul de acum din generatorul de scripturi de fake-uri cred ca ia satele aleatoriu - si de aceea anumite sate au cate 2-3 atacuri si altele nu au nici unul...

se poate pls?


deasemenea ce se intampla daca atunci cand trimit atacuri cu scriptul de fake unele imi spune ca ajung pe bonus de noapte - dau back in brouser si mai apas o data scriptul sa imi dea alta coordonata... sper ca o ia pe urmatoarea la rand nu revine la primul sau sa o ia random din alt punct.

multam fain

asta le ia la rand si te anunta cand ai ajuns la ultimul.
nu trebuie decat sa iti pui tu coordonatele satelor si sa modifici in finalul scriptului trupele cu care vrei sa dai fake.
acum sunt in configuratie cate o unitate din toate trupele, daca nu vrei sa trimiti un tip de trupa modifici cu zero.

Cod:
javascript:function end(){c='500|500';var d=document;if(window.frames.length>0)d=window.main.document;url=d.URL;var start=url.indexOf('village');var end=url.indexOf('&',start);var id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=place')==-1)location.search='?screen=place&'+id;else c=c.split(',');index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;)?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=c.length)alert('last village');if(index>=c.length)index=0;c=c[index];c=c.split('|');index=index+1;cookie_date=new Date(2099,11,11);document.cookie ='farm='+index+';expires='+cookie_date.toGMTString ();d.forms[0].x.value=c[0];d.forms[0].y.value=c[1];d.forms[0].spear.value=1;d.forms[0].sword.value=1;d.forms[0].axe.value=1;d.forms[0].archer.value=1;d.forms[0].spy.value=1;d.forms[0].light.value=1;d.forms[0].marcher.value=1;d.forms[0].heavy.value=1;d.forms[0].ram.value=1;d.forms[0].catapult.value=1;d.forms[0].knight.value=1;d.forms[0].snob.value=1;}end();
 
Sus