scripturi

DeletedUser

Eu as propune sa fie scos scriptul de "redenumire atacuri".desi sunt un jucator de pe l5 care e atacat la greu as vrea ca acest script sa fie interzis.altfel cel atacat nu va mai sti pe ce sate i s-au mai dat atacuri(asta daca nu le redenumeste manual) si altfel jocul ar fi mai dinamic si mai interesant.asa cu acest script stii la orice ora pe ce sate ti s-au mai dat niste atacuri.sustine cineva aceasta propunere?
 

DeletedUser24788

nu joc cu cp... deci nu stiu in ce consta acel script
 

DeletedUser

Eu as propune sa fie scos scriptul de "redenumire atacuri".desi sunt un jucator de pe l5 care e atacat la greu as vrea ca acest script sa fie interzis.altfel cel atacat nu va mai sti pe ce sate i s-au mai dat atacuri(asta daca nu le redenumeste manual) si altfel jocul ar fi mai dinamic si mai interesant.asa cu acest script stii la orice ora pe ce sate ti s-au mai dat niste atacuri.sustine cineva aceasta propunere?

ori folosesti scriptul ori folosesti avantajul cp-ului nu-i tot aia ? propune sa se scoata si cp sau avantajul ala ......

nu uita ca ii raman rapoartele pe care le vede apoi pe harta
 

DeletedUser

ori folosesti scriptul ori folosesti avantajul cp-ului nu-i tot aia ? propune sa se scoata si cp sau avantajul ala ......

nu uita ca ii raman rapoartele pe care le vede apoi pe harta

ce legatura are scriptul cu cp???? cp e bine de folosit in principal pt recrutari,de marcat pe harta,etc... in schimb acel script ii da avantaj aparatorului sa vada unde i se mai dau atacuri dupa ce le-a redenumit,iar cind dai de la distanta mare ,e usor pt aparator sa vada cind ii dai nobili mai de aproape.neexistind scriptul,iar fi destul de greu sa vada unde ii dai atacuri cu nobili,mai ales daca ii dai numar mare
 

DeletedUser

ce legatura are scriptul cu cp???? cp e bine de folosit in principal pt recrutari,de marcat pe harta,etc... in schimb acel script ii da avantaj aparatorului sa vada unde i se mai dau atacuri dupa ce le-a redenumit,iar cind dai de la distanta mare ,e usor pt aparator sa vada cind ii dai nobili mai de aproape.neexistind scriptul,iar fi destul de greu sa vada unde ii dai atacuri cu nobili,mai ales daca ii dai numar mare

offf , e grele :(

scriptul de redenumire atacuri ti le redenumeste cu ' x ' sau cum il setezi tu

scriptul de viteza trupelor atacatoare ti le redenumeste ( cu conditia sa fii on sau sa intri la scurt timp dupa lansarea atacurilor ) in functie de viteza trupelor ( mai clar zis dupa cea mai inceata unitate folosita la atac ) . ce face scriptul asta ..... face si cp . si decat sa pui la n atacuri numele de ' x ' sau ora la care le-ai redenumit ca sa stii ulterior pe ce sate te mai ataca mai bine redenumesti dupa trupele atacatoare si ai un avantaj : anume ca stii unde-s berbeci sau nu , unde sunt nobili sau doar spionaje .
iar daca tot ai cp vezi pe harta ca jucatorul y ti-a atacat satul z
clar acum ?

ps : cp e folosit la mult mai multe decat ( no offence ) pari sa stii tu

uite un raport ( atacul a fost redenumit cu optiunea oferita de cp ; vezi acolo ram....)
http://ro19.triburile.ro/public_report/832e50bed5ab64fc64b3d110a843edc5
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

offf.stiu tot ce face contul premium,nu asta e problema,doar nu vroiai sa ma apuc sa enumar tot ce face cp.ideea era ca sa nu mai existe acel script si sa nu mai creeze avantaj aparatorului.era mult mai palpitant.

am mai vazut pe alte jocuri o chestie cu spioni(ca de aia sunt spioni):atunci cind spionezi,ar fi bine ca cel atacat sa nu vada spionajele decit daca ii omoara pe toti.altfel cel care ataca are posibilitatea sa afle ce trupe are dusmanul pe sat,fara ca acesta sa stie.se creeaza elementul de surpriza :)
 

DeletedUser

pai stai asa .
in primul rand ca zici de un script inutil ( redenumire atacuri )
in al 2 lea rand chiar daca l-ar elimina pe cel de viteza ... ramane optiunea cp

asta ma chinui eu sa zic . deci nu are sens

hai sa ascundem si atacurile acum :) spionii ii poti ascunde cu un topor sau berbec sau chiar nobil daca ai destui :D
 

DeletedUser

pai stai asa .
in primul rand ca zici de un script inutil ( redenumire atacuri )
in al 2 lea rand chiar daca l-ar elimina pe cel de viteza ... ramane optiunea cp

asta ma chinui eu sa zic . deci nu are sens

hai sa ascundem si atacurile acum :) spionii ii poti ascunde cu un topor sau berbec sau chiar nobil daca ai destui :D

offf..pai stai un pic ca vorbim impreuna si ne intelegem separat :).hai sa o luam practic: nu intru pe joc citeva ore si la un moment dat ma trezesc cu 400 de atacuri( e un exemplu,em m-am trezit cu 700).daca redenumesc atacurile,se intimpla totul in 20sec,pai tu crezi ca daca imi apar sute de atacuri dintr-o data,eu mai stau sa le iau parte in parte pe fiecare(poate doar daca am chef) si sa vad cu ce sunt mai ales daca sunt date de la 200h?? ce zici tu de optiunea cp,o folosesti daca ai timp sa vezi atacurile,se aseamana chestiile dar nu rasare.
pasii pe care ii urmezi la scriptul asta sunt: dai click pe sosire>atacuri si apoi dai click pe "vazut" sau cum vrea sa si-l denumeasca fiecare si atunci fiecare atac se redenumeste cu :"vazut" deci din acel moment poti vedea pe ce sat iti mai lanseaza atacuri.

iar de chestia cu spionii ziceam ca dusmanului nu ii apare nimic cind lansezi spionii.nu ii aparenici un atac :).practic sunt invizibili pt el :).afla ca a fost spionat doar daca are suficienti spioni pe sat sa ii omoare pe toti,altfel lui nu ii ramane nici un raport :)
 

DeletedUser25287

De acord cu chev, cam acelasi lucru il face si CP-ul deci inutila interzicerea acelui script.

Deci contra.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

contra, fiindca si jocul iti permite asta daca ai premium :) asa ca cu script fara script tot acolo e
 

DeletedUser

am mai vazut pe alte jocuri o chestie cu spioni(ca de aia sunt spioni):atunci cind spionezi,ar fi bine ca cel atacat sa nu vada spionajele decit daca ii omoara pe toti.altfel cel care ataca are posibilitatea sa afle ce trupe are dusmanul pe sat,fara ca acesta sa stie.se creeaza elementul de surpriza :)

poti sa joci kingsage sau cum ii zice in continuare, ca noi nu ne suparam. de-aia sunt jocuri diferite, fiecare sa isi aleaga ce ii place mai mult. asa si eu am jucat travian si as vrea si aici sa am maciucari... crezi ca or sa ii bage doar ca am fost eu invatata cu ei si mi-au placut?
contra, din punt de vedere al aparatorului e crima la atacuri multe. ca atacator e ok ce spui tu acolo, dar pune-te si in tabara cealalta, sa ai atacuri cu tona si sa vrei totusi sa salvezi din sate. chit ca le marchezi cu CP sau cu script, important e sa le notezi intr-un fel si sa te descurci printre notite
 

DeletedUser

vmihai tot una e ma.......... daca dai click pe ala iti bifeaza toate atacurile cu vazut sau ce nume ii pui tu .. eu de ex i am pus berbeci
javascript:var%20text='berbeci';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs.id.indexOf('editInput')!=-1){if(inputs.value.substring(0,6)=='Atac'){inputs.value=text;inputs[i+1].click();}}}end();
p.s. lasa te ca iei si tu sate mocca de la inactivi w3st si te dai mare scula
 

DeletedUser

vmihai tot una e ma.......... daca dai click pe ala iti bifeaza toate atacurile cu vazut sau ce nume ii pui tu .. eu de ex i am pus berbeci
javascript:var%20text='berbeci';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;var%20inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs.id.indexOf('editInput')!=-1){if(inputs.value.substring(0,6)=='Atac'){inputs.value=text;inputs[i+1].click();}}}end();
p.s. lasa te ca iei si tu sate mocca de la inactivi w3st si te dai mare scula


:).esti simpatic rau.eu iau sate de la inactivi??pai pana sa ajung linga ei erau activi si mai aveau si gura mare,eu ce sa le fac daca s-au speriat de mine si au fugit,au lasat conturile in sitter:).dar si aridor,gimigina sunt tot inactivi??merge mai greu cu ei,dar merge,sunt pe plus pana acum.:). tu vorbesti care iei sate de la pe conturi pe care nu mai sta nimeni??? :).ar fi bine sa iti vezi lungul nasului si apoi sa vorbesti sau mai bine dute si mai citeste ceva ca ramai repetent la scoala :)
 

DeletedUser

poti sa joci kingsage sau cum ii zice in continuare, ca noi nu ne suparam. de-aia sunt jocuri diferite, fiecare sa isi aleaga ce ii place mai mult. asa si eu am jucat travian si as vrea si aici sa am maciucari... crezi ca or sa ii bage doar ca am fost eu invatata cu ei si mi-au placut?
contra, din punt de vedere al aparatorului e crima la atacuri multe. ca atacator e ok ce spui tu acolo, dar pune-te si in tabara cealalta, sa ai atacuri cu tona si sa vrei totusi sa salvezi din sate. chit ca le marchezi cu CP sau cu script, important e sa le notezi intr-un fel si sa te descurci printre notite

daca te uiti la mine o sa vezi ca sunt unul din cei mai atacati jucatori de pe L5(acum sunt pe locul 2 la inamici invinsi) si tot as vrea sa se scoata acel script.am avut luni de zile atacuri non stop(nu scadeau sub 2-300 pe zi)iti spun sincer ca daca ai timp sa stai pe joc nu e nici o crima,e usor sa te aperi :)
 

DeletedUser

eu prefer sa stau de spam sau la o tigare pe balcon din moment ce un click poate sa rezolve problema asta. de-aia s-a inventat, ca sa usureze munca... de ce sa ne-o complicam?
 
Sus